Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 24. 1. 2021 meniny má Timotej

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Komiksové filmy
6
Oskar Almássy
2. august 2015, 12:16

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

Čakajú na vás nielen nové informácie o postavách a rôzne zaujímavosti, ale aj vyjadrenia niektorých kompetentných a budúcnosť DC Extended Universe.

Oskar Almássy
2. august 2015, 12:16
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

Od doby, kedy sme vám priniesli nové fotografie k túžobne očakávanej snímke Batman v Superman: Dawn of Justice, ubehlo síce iba zopár dní, no za ten krátky čas stihlo uzrieť svetlo sveta množstvo ďalších zaujímavých informácií. A keďže sa v redakcii veľmi snažíme, aby vám skutočne nič neuniklo, pripravili sme jeden obsiahlejší článok, ktorý by vás mohol aspoň na krátku chvíľu zasýtiť. Do premiéry si predsa len musíme ešte nejakú tú dobu počkať. Dopredu však upozorňujem, že text môže pre niekoho obsahovať nejeden menší či väčší SPOILER a preto odporúčam čítať len na vlastnú zodpovednosť. Sú to síce len detailnejšie novinky ohľadom hlavných postáv, natáčania, scén či vyjadrenia niektorých ľudí, ktorí sa na filme podieľajú, ale uvedomujem si, že aj takéto drobnosti sa dajú považovať za prezradenie niečoho dôležitejšieho. Ak vo vás však zvíťazila zvedavosť a rozhodli ste sa pokračovať, neostáva mi nič iné, len vám popriať príjemné čítanie.

 

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

 

Hneď na začiatku by som sa rád pozastavil pri Batmobile, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou nášho maskovaného muža. Už v záberoch z prvého plnohodnotného traileru bolo jasne vidieť, že sa tohto dopravného prostriedku dočkáme aj v nadchádzajúcom blockbusteri. Za jeho dizajnom stojí tentokrát Patrick Tatopoulos, ktorý sa rozpovedal o procese návratu netopierieho vozidla na veľké plátna:

 

Je to skutočne emocionálny proces, ktorý je o tom, čo považujete za správne. Ukázal som návrh Zackovi (Snyderovi) a páčil sa mu. Niekedy to jednoducho klapne. Vo filme nebude len veľké množstvo digitálnych efektov, ale aj kopa skutočných vecí - najmä s Batmanom. Stavba auta od nuly je samozrejme náročná, ale vo finále zvláda jazdu, skoky a viac-menej aj všetko ostatné. Máme najlepších ľudí.

 

Tatopoulos ešte dodáva: „Batman je drsnejší, tvrdší, takisto aj jeho oblek, zbrane a preto je jasné, že to, čo šoféruje, nie je formula, ale tank. Veľmi sexy tank, ktorý má v prednej časti umiestnené guľomety.

 

Pre dizajnéra bolo taktiež dôležité, aby sa jeho verzia odlišovala od tej, ktorú sme mohli vidieť v Nolanovej trilógii: „Batmobily sú často navrhnuté veľmi nízko k zemi a to pre nás nebolo dostačujúce. Na strane druhej si myslím, že (Nolanov) viac zdvihnutý Tumbler bol revolučný a preto som chcel spojiť dokopy práve tieto dva typy vozidiel.

 

V traileroch sme si rozhodne nemohli nevšimnúť ani lietajúci stroj, o ktorom sa na internete viedli mnohé dohady. Takže ide o Batwing, alebo sme boli celý čas na omyle? Podľa Patrickových slov však už vieme, že v ukážkach sa naozaj objavil Batwing, a to zďaleka nie je všetko: „Príchod Justice League má vplyv aj na moje návrhy pre Batcave, Batmobil a Batwing. Vytvárame svet pre Batmana, takže všetky scény a rekvizity sú skutočné. Musíme byť pripravení na to, čo príde ďalej.

 

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

 

Je možné, že vyššie spomínané vety odkazujú práve na základňu, z ktorej bude náš tím operovať. O tom však môžeme zatiaľ iba polemizovať. Panel DC/Warner Bros. na tohtoročnom Comic-Cone predstavoval pre fanúšikov Vianoce v lete, pretože bol vypustený takmer štvorminútový trailer, ktorý samozrejme vyvolal ďalšie otázky. Jeden z mnohých otáznikov má na svedomí určite aj záber na zdevastované sídlo Wayneovcov. Batmanova jaskyňa je pravdepodobne v poriadku, ale kde sa Bruce zdržiava, keď momentálne nie je v službe? A tu sa k slovu opäť dostáva francúzsky dizajnér Tatopoulos, ktorý vysvetľuje, že Wayne obýva tzv. Glasshouse (skleník), nachádzajúci sa na mieste neďaleko idylického jazera. Keď už sme pri tom bývaní, tak Clark Kent (Henry Cavill - The Man from U.N.C.L.E., Man of Steel) zdieľa spoločnú domácnosť s Lois Lane (Amy Adams - Big Eyes, American Hustle) a domov Lexa Luthora (Jesse Eisenberg - Now You See Me, The Social Network) sa natáčal v Detroitskom múzeu. Čo sa Gothamu a Metropolisu týka, ide o sesterské mestá, ktoré vraj budú vyobrazené veľmi odlišným spôsobom. Patrick sa vyjadril, že Metropolis je Toronto na steroidoch a Gotham by mal zasa reprezentovať už vyššie zmienený Detroit.

 

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

 

Bol by skutočne hriech, keby som nespomenul Zacka Snydera (Man of Steel, Watchmen), veľmi dôležitého muža, ktorý sa v roku 2013 výrazným spôsobom podieľal na vzniku DCEU (DC Extended Universe). Ten mal po svojom Mužovi z ocele v podstate voľnú ruku a v novovytvorenom filmovom vesmíre si mohol robiť prakticky čokoľvek. Mohol sa pustiť do Supermanovho sequelu, Justice League či Batmanovej sólovky. Avšak, keby sa režisér nerozhodol pre projekt, v ktorom nie je maskovaný bojovník so zločinom jedinou dôležitou postavou, nemuselo by to dopadnúť najšťastnejšie. Vyjadrenia samotného Snydera vám povedia viac:

 

Pokiaľ by sa jednalo o sólo Batmana, bolo by to oveľa ťažšie, pretože Chrisove (Nolan) filmy sú skvelé a vďačíme im za mnohé. Chris nastavil atmosféru pre DC Universe a od Marvelu nás oddelil vynikajúcim spôsobom. Sme odkazom týchto filmov.

 

Určite vám netreba pripomínať, že svet DC bude oproti MCU (Marvel Cinematic Universe) viac drsnejší, vážnejší a tiež temnejší. Keďže budeme v Dawn of Justice okrem Batmana (ktorého origin je každému známy) so Supermanom svedkami aj ďalších hrdinov, je jasné, že ich samostatných filmov a príbehov sa dočkáme až po tejto tímovke. Snyder ďalej vysvetľuje aj to, ako bude snímka prepojená s ďalšími projektmi od DC:

 

To, čo robíme, je budovanie od základu. Je to jeden obrovský príbeh. Prvá vec, ktorú sme mali, bol koncept Justice League. Ostatné filmy slúžia určitým spôsobom ako podpora. To je naša Wonder Woman a náš Aquaman. Majú svoje vlastné kreatívne koncepty, ktoré im slúžia ako podpora, ale taktiež poslúžia Justice League ako niečomu, kde sa títo hrdinovia stretnú. Chcem, aby mali ostatní režiséri iných filmov voľné ruky a robili to, čo chcú, ale súčasne je tu jedno prepojené univerzum. Každému som ponúkol skvelý náhľad na náš príbeh a na to, čo robíme.

 

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

 

K slovu sa dostal aj producent Charles Roven, ktorý na tému existencie všetkých filmov v rovnakom svete len dodal: „Hovoríme tomu pieskovisko. Má okolo seba hranice, ale všetci sa v ňom môžu hrať.

 

Zvládate ešte? Dúfam, že áno. Nemajte však strach, už sa pomaličky blížime ku koncu. Batmanovi som sa síce málinko venoval vyššie, ale teraz konečne prichádza ten priestor, v ktorom si ho predstavíme ešte trochu bližšie. K tejto postave povedal pár slov aj Ben Affleck, ktorému na začiatku verila iba hŕstka. Tak som to aspoň vnímal z veľkého množstva negatívnych názorov na internete. Osobne som však za celú dobu ani raz nezapochyboval a stále si myslím, že Ben bude úžasný:

 

Pôvodne som si myslel, že som príliš starý a že to nie je pre mňa to pravé. Potom mi však Zack ukázal jeho koncept tohto staršieho, viac zlomeného a tak trochu poškodeného Batmana. To je niečo, čo sme zatiaľ nevideli. Videli sme Batmana, ktorý je ochotný prekročiť hranice, aby ochránil ľudí. Táto túžba ochraňovať ľudí bola dlho súčasťou tejto postavy a my sa zaoberáme jeho mentalitou, keď čelí niečomu tak potenciálne smrtiacemu, ako je Superman.

 

K Affleckovi sa pridáva ešte režisér Snyder a dodáva: „Sledujeme ho v dobe, kedy má 45-46 a Batmanom je už dvadsať rokov. Má bohatú históriu. Bol tu niekedy Robin? Možné to je. Predpokladáme, že Batman dosiahol vo svojom živote a kariére superhrdinu určitý bod a Superman predstavuje akúsi filozofickú zmenu. Znamená to pre neho istý posun: ´Bojujem so zločincami celý svoj život, skúšam dosiahnuť spravodlivosť a teraz sa stretávam s niečim, čo je pre mňa neznáme.´ Zlodej, ktorý vykráda banku, nehrá v porovnaní so Supermanom žiadnu rolu. Batman prežíva krízu svedomia. ´Som naozaj len bojovník proti zločinu, ktorý stráži uličky Gothamu?´ Musí sa vysporiadať s mnohým. Ben odvádza skvelú prácu.

 

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

 

Zack ďalej sľubuje, že film rozhodne nebude čiernobiely a Batman môže byť dokonca vnímaný ako záporák. To však bude záležať na uhle pohľadu. Taktiež už vieme, že bude mať za sebou niekoľko stretnutí s Jokerom, Harley Quinn a samozrejme aj so zbytkom kriminálnikov z väzenia Belle Reve. Tých tam dostal Batman a práve oni vytvoria v snímke Suicide Squad tzv. Task Force X. A čo sa Aquamana (Jason Momoa - Conan the Barbarian, seriál Game of Thrones) týka, je potvrdené, že veľký priestor nedostane, ale jeho existencia vysvetlená bude. Možno si ešte spomínate na takmer pradávnu správu, v ktorej sme vás informovali, že sa v Batman v Superman: Dawn of Justice objaví aj herečka Jena Malone (Johanna Mason z The Hunger Games). Vtedy bola síce spájaná s postavou Carrie Kelley, verziou Robina, ktorá sa objavila v animáku The Dark Knight Returns, teraz sa však všetko zmenilo. Nový zdroj totiž tvrdí, že si Jena strihne Barbaru Gordon, dcéru Jima Gordona. Ak sa tieto správy potvrdia, tak je každému komiksovému fanúšikovi jasné, že sa dočkáme buď verzie Oracle, alebo sa z nej stane Batgirl. Čo myslíte vy?

 

Bolo toho celkom dosť, čo poviete? Opäť ste ale o niečo múdrejší a dozvedeli ste sa niekoľko zaujímavostí. Keďže sa už dostávame do finále, mám tu pre vás zopár dátumov, ktoré vám vnesú do blízkej budúcnosti DCEU poriadok. Budúci rok uvidíme snímku Batman v Superman, ktorá má premiéru 25. marca 2016 a o niekoľko mesiacov neskôr (5. augusta 2016) dorazí Suicide Squad od Davida Ayera (Sabotage, Fury). 23. júna 2017 nás čaká sólovka Wonder Woman, ktorú zrežíruje Patty Jenkins (seriál The Killing, seriál Entourage) a natáčanie by sa malo začať v Londýne už túto jeseň. Produkcia filmu Justice League Part One od Snydera je v pláne na jar 2016 a do kín sa chystá vtrhnúť 12. novembra 2017. Myslím si, že zaoberať sa tým, čo bude v roku 2018, je v súčasnosti zbytočné a pokiaľ túžite po ďalších informáciách, tak klikajte sem. A aby som nezabudol, snáď sa vám článok páčil, rozhodne nás sledujte aj naďalej, pretože bez vás by sme tu neboli a neváhajte sa s nami podeliť o vaše dojmy v komentároch.

 

 

V úplnom závere si ešte vychutnajte niekoľko obrázkov vo vysokom rozlíšení.

 

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený
Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený
Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený
Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený
Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.