Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 5. 6. 2020 meniny má Laura

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Komiksové filmy
6
Oskar Almássy
2. august 2015, 12:16
Čas čítania: 6:19
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

Čakajú na vás nielen nové informácie o postavách a rôzne zaujímavosti, ale aj vyjadrenia niektorých kompetentných a budúcnosť DC Extended Universe.

Oskar Almássy
2. august 2015, 12:16
Čas čítania: 6:19
Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
6
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Od doby, kedy sme vám priniesli nové fotografie k túžobne očakávanej snímke Batman v Superman: Dawn of Justice, ubehlo síce iba zopár dní, no za ten krátky čas stihlo uzrieť svetlo sveta množstvo ďalších zaujímavých informácií. A keďže sa v redakcii veľmi snažíme, aby vám skutočne nič neuniklo, pripravili sme jeden obsiahlejší článok, ktorý by vás mohol aspoň na krátku chvíľu zasýtiť. Do premiéry si predsa len musíme ešte nejakú tú dobu počkať. Dopredu však upozorňujem, že text môže pre niekoho obsahovať nejeden menší či väčší SPOILER a preto odporúčam čítať len na vlastnú zodpovednosť. Sú to síce len detailnejšie novinky ohľadom hlavných postáv, natáčania, scén či vyjadrenia niektorých ľudí, ktorí sa na filme podieľajú, ale uvedomujem si, že aj takéto drobnosti sa dajú považovať za prezradenie niečoho dôležitejšieho. Ak vo vás však zvíťazila zvedavosť a rozhodli ste sa pokračovať, neostáva mi nič iné, len vám popriať príjemné čítanie.

 

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

 

Hneď na začiatku by som sa rád pozastavil pri Batmobile, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou nášho maskovaného muža. Už v záberoch z prvého plnohodnotného traileru bolo jasne vidieť, že sa tohto dopravného prostriedku dočkáme aj v nadchádzajúcom blockbusteri. Za jeho dizajnom stojí tentokrát Patrick Tatopoulos, ktorý sa rozpovedal o procese návratu netopierieho vozidla na veľké plátna:

 

Je to skutočne emocionálny proces, ktorý je o tom, čo považujete za správne. Ukázal som návrh Zackovi (Snyderovi) a páčil sa mu. Niekedy to jednoducho klapne. Vo filme nebude len veľké množstvo digitálnych efektov, ale aj kopa skutočných vecí - najmä s Batmanom. Stavba auta od nuly je samozrejme náročná, ale vo finále zvláda jazdu, skoky a viac-menej aj všetko ostatné. Máme najlepších ľudí.

 

Tatopoulos ešte dodáva: „Batman je drsnejší, tvrdší, takisto aj jeho oblek, zbrane a preto je jasné, že to, čo šoféruje, nie je formula, ale tank. Veľmi sexy tank, ktorý má v prednej časti umiestnené guľomety.

 

Pre dizajnéra bolo taktiež dôležité, aby sa jeho verzia odlišovala od tej, ktorú sme mohli vidieť v Nolanovej trilógii: „Batmobily sú často navrhnuté veľmi nízko k zemi a to pre nás nebolo dostačujúce. Na strane druhej si myslím, že (Nolanov) viac zdvihnutý Tumbler bol revolučný a preto som chcel spojiť dokopy práve tieto dva typy vozidiel.

 

V traileroch sme si rozhodne nemohli nevšimnúť ani lietajúci stroj, o ktorom sa na internete viedli mnohé dohady. Takže ide o Batwing, alebo sme boli celý čas na omyle? Podľa Patrickových slov však už vieme, že v ukážkach sa naozaj objavil Batwing, a to zďaleka nie je všetko: „Príchod Justice League má vplyv aj na moje návrhy pre Batcave, Batmobil a Batwing. Vytvárame svet pre Batmana, takže všetky scény a rekvizity sú skutočné. Musíme byť pripravení na to, čo príde ďalej.

 

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

 

Je možné, že vyššie spomínané vety odkazujú práve na základňu, z ktorej bude náš tím operovať. O tom však môžeme zatiaľ iba polemizovať. Panel DC/Warner Bros. na tohtoročnom Comic-Cone predstavoval pre fanúšikov Vianoce v lete, pretože bol vypustený takmer štvorminútový trailer, ktorý samozrejme vyvolal ďalšie otázky. Jeden z mnohých otáznikov má na svedomí určite aj záber na zdevastované sídlo Wayneovcov. Batmanova jaskyňa je pravdepodobne v poriadku, ale kde sa Bruce zdržiava, keď momentálne nie je v službe? A tu sa k slovu opäť dostáva francúzsky dizajnér Tatopoulos, ktorý vysvetľuje, že Wayne obýva tzv. Glasshouse (skleník), nachádzajúci sa na mieste neďaleko idylického jazera. Keď už sme pri tom bývaní, tak Clark Kent (Henry Cavill - The Man from U.N.C.L.E., Man of Steel) zdieľa spoločnú domácnosť s Lois Lane (Amy Adams - Big Eyes, American Hustle) a domov Lexa Luthora (Jesse Eisenberg - Now You See Me, The Social Network) sa natáčal v Detroitskom múzeu. Čo sa Gothamu a Metropolisu týka, ide o sesterské mestá, ktoré vraj budú vyobrazené veľmi odlišným spôsobom. Patrick sa vyjadril, že Metropolis je Toronto na steroidoch a Gotham by mal zasa reprezentovať už vyššie zmienený Detroit.

 

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

 

Bol by skutočne hriech, keby som nespomenul Zacka Snydera (Man of Steel, Watchmen), veľmi dôležitého muža, ktorý sa v roku 2013 výrazným spôsobom podieľal na vzniku DCEU (DC Extended Universe). Ten mal po svojom Mužovi z ocele v podstate voľnú ruku a v novovytvorenom filmovom vesmíre si mohol robiť prakticky čokoľvek. Mohol sa pustiť do Supermanovho sequelu, Justice League či Batmanovej sólovky. Avšak, keby sa režisér nerozhodol pre projekt, v ktorom nie je maskovaný bojovník so zločinom jedinou dôležitou postavou, nemuselo by to dopadnúť najšťastnejšie. Vyjadrenia samotného Snydera vám povedia viac:

 

Pokiaľ by sa jednalo o sólo Batmana, bolo by to oveľa ťažšie, pretože Chrisove (Nolan) filmy sú skvelé a vďačíme im za mnohé. Chris nastavil atmosféru pre DC Universe a od Marvelu nás oddelil vynikajúcim spôsobom. Sme odkazom týchto filmov.

 

Určite vám netreba pripomínať, že svet DC bude oproti MCU (Marvel Cinematic Universe) viac drsnejší, vážnejší a tiež temnejší. Keďže budeme v Dawn of Justice okrem Batmana (ktorého origin je každému známy) so Supermanom svedkami aj ďalších hrdinov, je jasné, že ich samostatných filmov a príbehov sa dočkáme až po tejto tímovke. Snyder ďalej vysvetľuje aj to, ako bude snímka prepojená s ďalšími projektmi od DC:

 

To, čo robíme, je budovanie od základu. Je to jeden obrovský príbeh. Prvá vec, ktorú sme mali, bol koncept Justice League. Ostatné filmy slúžia určitým spôsobom ako podpora. To je naša Wonder Woman a náš Aquaman. Majú svoje vlastné kreatívne koncepty, ktoré im slúžia ako podpora, ale taktiež poslúžia Justice League ako niečomu, kde sa títo hrdinovia stretnú. Chcem, aby mali ostatní režiséri iných filmov voľné ruky a robili to, čo chcú, ale súčasne je tu jedno prepojené univerzum. Každému som ponúkol skvelý náhľad na náš príbeh a na to, čo robíme.

 

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

 

K slovu sa dostal aj producent Charles Roven, ktorý na tému existencie všetkých filmov v rovnakom svete len dodal: „Hovoríme tomu pieskovisko. Má okolo seba hranice, ale všetci sa v ňom môžu hrať.

 

Zvládate ešte? Dúfam, že áno. Nemajte však strach, už sa pomaličky blížime ku koncu. Batmanovi som sa síce málinko venoval vyššie, ale teraz konečne prichádza ten priestor, v ktorom si ho predstavíme ešte trochu bližšie. K tejto postave povedal pár slov aj Ben Affleck, ktorému na začiatku verila iba hŕstka. Tak som to aspoň vnímal z veľkého množstva negatívnych názorov na internete. Osobne som však za celú dobu ani raz nezapochyboval a stále si myslím, že Ben bude úžasný:

 

Pôvodne som si myslel, že som príliš starý a že to nie je pre mňa to pravé. Potom mi však Zack ukázal jeho koncept tohto staršieho, viac zlomeného a tak trochu poškodeného Batmana. To je niečo, čo sme zatiaľ nevideli. Videli sme Batmana, ktorý je ochotný prekročiť hranice, aby ochránil ľudí. Táto túžba ochraňovať ľudí bola dlho súčasťou tejto postavy a my sa zaoberáme jeho mentalitou, keď čelí niečomu tak potenciálne smrtiacemu, ako je Superman.

 

K Affleckovi sa pridáva ešte režisér Snyder a dodáva: „Sledujeme ho v dobe, kedy má 45-46 a Batmanom je už dvadsať rokov. Má bohatú históriu. Bol tu niekedy Robin? Možné to je. Predpokladáme, že Batman dosiahol vo svojom živote a kariére superhrdinu určitý bod a Superman predstavuje akúsi filozofickú zmenu. Znamená to pre neho istý posun: ´Bojujem so zločincami celý svoj život, skúšam dosiahnuť spravodlivosť a teraz sa stretávam s niečim, čo je pre mňa neznáme.´ Zlodej, ktorý vykráda banku, nehrá v porovnaní so Supermanom žiadnu rolu. Batman prežíva krízu svedomia. ´Som naozaj len bojovník proti zločinu, ktorý stráži uličky Gothamu?´ Musí sa vysporiadať s mnohým. Ben odvádza skvelú prácu.

 

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

 

Zack ďalej sľubuje, že film rozhodne nebude čiernobiely a Batman môže byť dokonca vnímaný ako záporák. To však bude záležať na uhle pohľadu. Taktiež už vieme, že bude mať za sebou niekoľko stretnutí s Jokerom, Harley Quinn a samozrejme aj so zbytkom kriminálnikov z väzenia Belle Reve. Tých tam dostal Batman a práve oni vytvoria v snímke Suicide Squad tzv. Task Force X. A čo sa Aquamana (Jason Momoa - Conan the Barbarian, seriál Game of Thrones) týka, je potvrdené, že veľký priestor nedostane, ale jeho existencia vysvetlená bude. Možno si ešte spomínate na takmer pradávnu správu, v ktorej sme vás informovali, že sa v Batman v Superman: Dawn of Justice objaví aj herečka Jena Malone (Johanna Mason z The Hunger Games). Vtedy bola síce spájaná s postavou Carrie Kelley, verziou Robina, ktorá sa objavila v animáku The Dark Knight Returns, teraz sa však všetko zmenilo. Nový zdroj totiž tvrdí, že si Jena strihne Barbaru Gordon, dcéru Jima Gordona. Ak sa tieto správy potvrdia, tak je každému komiksovému fanúšikovi jasné, že sa dočkáme buď verzie Oracle, alebo sa z nej stane Batgirl. Čo myslíte vy?

 

Bolo toho celkom dosť, čo poviete? Opäť ste ale o niečo múdrejší a dozvedeli ste sa niekoľko zaujímavostí. Keďže sa už dostávame do finále, mám tu pre vás zopár dátumov, ktoré vám vnesú do blízkej budúcnosti DCEU poriadok. Budúci rok uvidíme snímku Batman v Superman, ktorá má premiéru 25. marca 2016 a o niekoľko mesiacov neskôr (5. augusta 2016) dorazí Suicide Squad od Davida Ayera (Sabotage, Fury). 23. júna 2017 nás čaká sólovka Wonder Woman, ktorú zrežíruje Patty Jenkins (seriál The Killing, seriál Entourage) a natáčanie by sa malo začať v Londýne už túto jeseň. Produkcia filmu Justice League Part One od Snydera je v pláne na jar 2016 a do kín sa chystá vtrhnúť 12. novembra 2017. Myslím si, že zaoberať sa tým, čo bude v roku 2018, je v súčasnosti zbytočné a pokiaľ túžite po ďalších informáciách, tak klikajte sem. A aby som nezabudol, snáď sa vám článok páčil, rozhodne nás sledujte aj naďalej, pretože bez vás by sme tu neboli a neváhajte sa s nami podeliť o vaše dojmy v komentároch.

 

 

V úplnom závere si ešte vychutnajte niekoľko obrázkov vo vysokom rozlíšení.

 

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

Svet DC: Batmana budeme vnímať aj ako záporáka, BvS poslúži ako základ pre Justice League a Bruce bude zlomený

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.