Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
1. mája 2024, 15:00
Čas čítania 2:05
Radoslava Juračková

REPORTÁŽ: Boli sme v Holíči, kde nakrúcajú hollywoodsky film. Okolo zámku je ostnatý plot, videli sme prípravu scény aj hercov

ZAUJÍMAVOSTI HOLLYWOOD NATÁČANIE FILMOV A SERIÁLOV SLOVENSKO
Uložiť Uložené

Boli sme sa pozrieť na nakrúcanie filmu Afterburn, ktorého scény vznikajú aj na Slovensku. Porozprávali sme sa domácimi a prinášame aj niekoľko exkluzívnych záberov.

Na Holíčskom zámku aktuálne vzniká film hollywoodskej produkcie. V hlavnej úlohe by sa mali predstaviť Dave Bautista, Samuel L. Jackson a Olga Kurylenko.

Domáci aj turisti vo veľkom zdieľali prípravu natáčania v rôznych súkromných skupinách už od víkendu, preto sme sa prišli pozrieť a presvedčiť na vlastné oči.

Do Holíča sme dorazili v stredu prvého mája dopoludnia. Slnečné počasie vyhnalo do okolia zámku mnohých domácich aj turistov, s ktorými sme tak mali možnosť porozprávať sa. Podarilo sa nám tiež dostať bližšie k natáčaniu jednej zo scén. 

Odporúčané
FOTO: Na zámku v Holíči pribúdajú filmové rekvizity. Má sa tam nakrúcať hollywoodsky film so Samuelom L. Jacksonom FOTO: Na zámku v Holíči pribúdajú filmové rekvizity. Má sa tam nakrúcať hollywoodsky film so Samuelom L. Jacksonom 30. apríla 2024, 16:42

Hlavné parkovisko zámku obsadili filmári

Hneď po príchode do zámockého areálu monitorovali parkovisko pracovníci súkromnej bezpečnostnej služby. Na parkovisku pribudli orientačné šípky, ktoré slúžia na navigáciu produkcie.

Sú v anglickom jazyku a filmárov navigujú ku cateringu či na filmový „pľac“.

Časť parkoviska, ktorá je bežne vyhradená pre návštevníkov zámku, bola plná nákladných áut. Zabezpečovali pravdepodobne potreby štábu, jedno z áut bolo otvorené a slúžilo ako pojazdný catering. Zároveň z parkoviska členovia štábu jazdili do uzatvoreného areálu na golfových autíčkach. Obyvatelia mesta, ktorých sme oslovili, sa domnievajú, že v autách filmári nocujú.

Členovia štábu sa vozia do areálu zámku na golfových autíčkach. Mali na krku visačky, ktoré ich oprávňovali vstúpiť do areálu.Navigačné tabule pre štáb na parkovisku pred zámkom.Autá na parkovisku pred zámkom. Objekt stráži SBS a nikoho tam nepúšťajú.
Zobraziť galériu
(3)

Areál ohraničený ostnatým drôtom

Vyskúšaj predplatné REFRESHER+
a čítaj všetko bez obmedzení
Pridaj sa k predplatiteľom
alebo Odomkni článok cez SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 159052 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj články bez obmedzení celý mesiac - predplatné len za 1,50€ navyše v porovnaní s jedným článkom. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • Prečo bola časť areálu ohraničená ostnatým drôtom.
  • Čo nám prezradili milé dôchodkyne prechádzajúce sa v okolí.
  • Prečo mnohých natáčanie filmu prekvapilo a ako im skomplikovalo situáciu.
  • Koho už domáci videli prichádzať.
  • Ako prezradila filmárov zmluva s mestom. 
Domov
Zdieľať
Diskusia