Pondelok 23. 10. 2017 meniny má Alojza

hľadaj na refresheri

Šport
27. máj 2014, 11:39

Chceš vlastniť futbalový klub? Kúp Reading za 1 libru!

Ruský miliardár Anton Zingarevič sa po neúspešnom ťažení za postupom do Premier League rozhodol predať klub z Readingu. Cena? 1 libra.

Ruský miliardár Anton Zingarevič si na začiatku roku 2012 povedal, že by nebolo zlé pridať do svojho obchodného portfólia taký futbalový klub. Každý pravý futbalový fanúšik predsa túži vlastniť futbalový klub a starať sa o prestupy hviezdnych hráčov. Život podľa Abramoviča.

 

Zingarevič sa rozhodol zakúpiť 51% akcií klubu Reading, ktorý je všetkým futbalovým fanúšikom anglickej ligy určite známy. Napriek vstupu bohatého investora do štruktúr však Reading zostúpil z anglickej Premier League do Championship a na začiatku tejto sezóny sa začal závod o opätovný postup do najvyššej ligy. Ruský miliardár podľa dostupných informácií do prvoligového Readingu investoval od roku 2012 viac ako 28 miliónov eur.

 

Vráťme sa do prítomnosti, ku koncu tejto sezóny mal Reading ešte stále reálnu šancu dostať sa do play-off, kde sa bojuje o miestenku do najvyššej ligy. Stačilo sa umiestniť do šiesteho miesta, ktoré zaručuje účasť vo vyraďovacích bojoch. Cieľ sa dokonca zdal splnený, fanúšikovia sa vyrútili na ihrisko a spoločne s hráčmi oslavovali údajný postup do play-off. Bohužiaľ, súperi Brighton a Hove Albion v poslednej chvíli odtlačili Reading na smutné 7. miesto, ktoré ho odsúdilo na ďalší rok v druhej najvyššej súťaži.

 

Zingarevič sa veľmi nepotešil a rozhodol sa poskytnúť svojich 51% na predaj.  Najzaujímavejšia na celom obchode je však cena. Väčšinový podiel je k dispozícii za symbolickú 1 libru. Ak si myslíš, že by si si to mohol dovoliť, zrejme ťa nepoteším. Po kúpe na nového vlastníka totiž čakajú dlhy vo výške 40 miliónov eur a nie najšťastnejší fanúšikovia. Povráva sa, že o klub už majú záujem podnikateľské skupiny z Izraela a Indie a preto, ak máš záujem a prostriedky, mal by si sa poponáhľať.

 

Chceš vlastniť futbalový klub? Kúp Reading za 1 libru!

                                                                                     

Fanúšikovia neboli z neúspechu nadšení

Chceš vlastniť futbalový klub? Kúp Reading za 1 libru!

Chceš vlastniť futbalový klub? Kúp Reading za 1 libru!

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Odoberaj REFRESHER videá
Najčítanejšie