Utorok 24. 4. 2018 meniny má Juraj

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Saudskoarabský princ rozdá celý majetok charitám. 32 miliárd dolárov, súkromné lietadlá či investície v známych spoločnostiach

Princ Alwaleed bin Talal si povedal, že celý svoj majetok nezdedia jeho deti, ale radšej ho rozdelí tým, ktorí to najviac potrebujú.

2. júl 2015, 12:10

Princ Alwaleed bin Talal si povedal, že celý svoj majetok nezdedia jeho deti, ale radšej ho rozdelí tým, ktorí to najviac potrebujú.

Najbohatší ľudia na svete si pravidelne budujú imidž tým, že obrovskými čiastkami prispievajú na charitatívne účely, ale pri niektorých z nich bežní ľudia iba krútia hlavami. Je pravda, že mnohí miliardári si svoje peniaze nechávajú iba pre seba, ale saudskoarabský princ Alwaleed bin Talal sa pred pár dňami stal mediálnou senzáciou, keď svetu oznámil, že svoj majetok v hodnote 32 miliárd dolárov celý rozdá.

 

Princ Alwaleed bin Talal je vnukom zakladateľa Saudskej Arábie Ibn Sauda a aj napriek ohromným príjmom jeho rodinných príslušníkov sa o ňom hovorí ako o mužovi, ktorý si svoj majetok vybudoval od začiatku takmer úplne sám. Pravdou je, že začínal vďaka darčeku v hodnote 30-tisíc dolárov od svojho otca, ale to mu v tej dobe nestačilo, tak si požičal ešte ďalších 300-tisíc dolárov a postupne začínal budovať svoj podnikateľský plán. Za zábavný by sme mohli považovať aj príbeh o tom, ako sa Alwaleed dostal do kontaktu s jedným z najvýznamnejších magazínov Forbes, keď jeho zástupcov ešte v roku 1988 on sám kontaktoval s požiadavkou, aby sa v nasledujúcom rebríčku najbohatších ľudí objavil aj on. Vtedy síce nedisponoval desiatkami miliárd, ale to sa zmenilo už v roku 2005, keď prekročil hranicu 10 miliárd aj vďaka šikovným ťahom na poli investícii. Alwaleed sa preto môže pochváliť kapitálom v spoločnostiach ako Apple alebo Citigroup.

 

Saudskoarabský princ rozdá celý majetok charitám. 32 miliárd dolárov, súkromné lietadlá či investície v známych spoločnostiach

 

Okrem miliardového majetku sa saudskoarabský princ mnohokrát preslávil aj bohémskymi darčekmi, naposledy snáď pred pár mesiacmi, keď futbalistom národného výberu Saudskej Arábie sľúbil za výkony Bentley pre každého jedného. Alwaleed tiež vlastní najväčšie súkromné lietadlo na svete a o miliónových garážach snáď ani nemusí byť reč, pretože s toľkými peniazmi je každému jasné, že niekoľko miliónov si svoju cestu ku automobilkám nájde. Dobrosrdečný chlapík sa chystá svojich 32 miliárd rozdať, ale už teraz približne vie, na aké účely sa bude zameriavať. Chce pomôcť najmä inštitúciám starajúcim sa o postavenie žien, ale aj organizáciám vytvárajúcim podmienky pre lepší zdravotný stav ľudí po svete či charitám zachraňujúcim ľudí v prípade prírodných katastrof.

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia9 komentárov
alebo poslať ako anonym
9 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
Jakub Novák2. júl 2015, 16:03

Mate niekto na neho mail alebo telefon? Rad by som mu brnkol, ze ako sa ma a tak... :) :D

12 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
  2. júl 2015, 23:54

Komentár bol odstránený pre jeho nevhodný obsah.


avatar
aaa3. júl 2015, 12:57

“Nevezmeš meno Pána Boha tvojho nadarmo! Lebo Pán nenechá bez trestu toho, kto bude brať jeho meno nadarmo.“ ty hlbokoveriaci pokrytec

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
buciash3. júl 2015, 14:58

Moj zlaty, tebe asi slova ironia a recesia nic nehovoria.. Ale ano, tymto komentarom som poukazoval aj na pokrytectvo "krestanov" na slovensku, ako aj na diskriminaciu a predsudky. Cize ak sa ti nelubi, chod laskavo dopici. :)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
gombik2. júl 2015, 15:21

a uplnou nahodou sa ti ludia ktorym da tie peniaze budu vozit na ferrari a tak :)

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
káko2. júl 2015, 15:44

ved to predaju ty trulo

-5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
čendrej2. júl 2015, 22:10

Ja som minule daroval svoj všetok majetok rómovi co hral na gitare na pesej zóne a o mne nepíšete. to teda nedávate moc dobrý príklad ostatným dobrosrdecným ludom ako ja , nemajú potom motivaciu ze sa tu objavia a budu slávny

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
sanmer3. júl 2015, 14:31

...hm, a čože sa mu stalo?!

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
hujer2. júl 2015, 20:23

len aby nepoputovali inde tie peniaze a toto je dalsia masaz ;)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
.2. júl 2015, 20:13

gobble by ma, byť jeho dieťaťom

0 Odpovedať · Nahlásiť
ZOBRAZIŤ ĎALŠIE KOMENTÁRE
Najčítanejšie