Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 27. 1. 2020 meniny má Bohuš

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Filmy a Seriály - Seriály
11
Peter L.
1. jún 2015, 15:42
Čas čítania: 5:14

Komiksové seriály #2: Čo sa už stihlo udiať vo svete DC?

Ktoré seriály z dielne DC si v uplynulej sezóne sledoval ty? Pripravili sme zhrnutie toho, čo sme mali za posledný rok možnosť vidieť.

Peter L.
1. jún 2015, 15:42
Čas čítania: 5:14
Komiksové seriály #2: Čo sa už stihlo udiať vo svete DC?
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
11
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Už pred nejakým časom sme pre vás pripravili sumár televíznej tvorby z dielne Marvelu. Od tej doby už nejaký ten galón vody pretiekol a čo to sme sa dozvedeli aj o temnejšej stránke najobľúbenejšieho filmového univerza, ktoré sa nám predstavilo na televíznych obrazovkách pod názvom Daredevil. DC ale zvolilo iný prístup. V prvom rade začala spoločnosť budovať televízny vesmír nezávisle od toho filmového. Tento ťah osobne považujem za veľmi múdry, keďže kreativita tvorcov nie je obmedzovaná a limitovaná udalosťami, ktoré sa stali, alebo sa stanú na striebornom plátne. Taktiež je možné použiť viac verzií rovnakej postavy (Flasha v seriáli stvárňuje herec Grant Gustin, zatiaľ čo jeho filmovým náprotivkom bude Ezra Miller. To všetko sa s najväčšou pravdepodobnosťou udeje počas trvania TV show). V dnešnom diele sme sa vám rozhodli zhrnúť to, čo ste na obrazovkách už mali (alebo máte) možnosť vidieť a možno sa dozviete aj niečo nové o ich budúcnosti.

 

Komiksové seriály #2: Čo sa už stihlo udiať vo svete DC?

 

Moje meno je Oliver Queen. Po piatich rokoch strávených v pekle som sa vrátil domov len s jediným cieľom - zachrániť svoje mesto.“ Touto vetou začína seriál, ktorý započal renesanciu komiksov na televíznych obrazovkách, Arrow.  Miliardár a playboy, Oliver Queen, sa po stroskotaní lode dostane na opustený ostrov.  Postupne však zisťuje, že až tak opustený nie je. Popri odhaľovaní tajomstiev sa naučí bojovať a narábať s lukom, ktorého sa nevzdá ani po piatich rokoch, keď sa konečne vráti do svojho rodného mesta. V Starling City vládne korupcia a Oliver má v rukách zoznam ľudí zastávajúcich svoje záujmy na úkor slabších, ktorý mu zanechal jeho otec. Príbeh ťaží nielen zo sympatického hlavného hrdinu, ale aj z prítomnosti známych komiksových postáv, ktoré sú fanúšikom známe či už zo stránok grafických noviel, počítačových hier alebo filmov (Deathstroke, Black Canary, Ra’s al Ghul a jeho Liga asasínov, Captain Atom). Okrem toho má seriál aj množstvo sympatických vedľajších postáv, ktoré v interakcii s hlavným hrdinom vytvárajú zaujímavú vzťahovú dynamiku. Momentálne stanica CW vysiela už tretiu sériu a nevyzerá to tak, že by Oliver a jeho partia strácali dych. Štvrtá séria už dostala zelenú a myslím, že sa určite dočkáme aj ďalších pokračovaní. Zároveň však budeme dúfať, že sa scenáristi otrasú z nie až tak podarenej tretej série.

 

Komiksové seriály #2: Čo sa už stihlo udiať vo svete DC?

 

Flash je najrýchlejším mužom na svete. „Scarlet Speedster“ nesie občianske meno Barry Allen a  paradoxne napriek svojej rýchlosti nie je veľmi dochvíľny. Pracuje ako forenzný analytik pre políciu v Central City. Prvýkrát sme sa s ním na televíznych obrazovkách mohli stretnúť vo vyššie opísanom seriáli Arrow, ak nepočítame TV seriál z roku 1990 s Johnom Wesleym Shippom v hlavnej úlohe (toho môžeme  vidieť aj v modernom spracovaní ako Barryho otca, uväzneného za vraždu svojej manželky, ktorú ale samozrejme nespáchal). Barry v Starling City pomáhal objasňovať zločin a popri tom sa zaplietol s Oliverom Queenom. Po návrate do Central City bol spoločnosťou S.T.A.R. Labs spustený urýchľovač častíc, no pri experimente došlo k výbuchu a Barry bol záhadnou zhodou okolností obradovaný super-rýchlosťou. Allen však nebol jediným človekom, ktorý získal nadľudské schopnosti. Okrem neho bolo zasiahnutých mnoho ďalších jedincov, niektorí z nich ich však začali využívať na páchanie zločinov.

 

 

Streak, ako hrdinu v počiatkoch prezývajú, sa musí spojiť s človekom stojacim za kolapsom urýchľovača častíc, Dr. Harrisonom Wellsom a jeho tímom. Ten pozostáva z Dr. Caitlin Snow a Cisca Ramona. Počas krátkej histórie seriálu sme sa už dočkali aj cross-overu s Arrowom, v ktorom si nielen navzájom pomáhali v boji proti zločincom, no v istom momente stáli aj proti sebe. Show dáva priestor aj ďalším hrdinom, ktorí nie sú až natoľko známi medzi radovými fanúšikmi. Komiksových nadšencov však určite poteší prítomnosť hrdinu známeho ako Firestorm, či Flashovho nemesisa, Reverse-Flasha alebo telepata Gorilla Grodd. Televízna stanica sa už v úvode prvej série rozhodla, že seriál bude pokračovať aj v sezóne 2015/2016. Po napínavom finále prvej série si mnoho z nás želá len to, aby sme mali Barryho schopnosť cestovať v čase a pozreli sa, ako to celé dopadne.

 

Komiksové seriály #2: Čo sa už stihlo udiať vo svete DC?

 

Gotham nie je typický seriál o superhrdinoch. Jedná sa skôr o kriminálnu drámu z prostredia mesta, v ktorom sa zrodila jedna z najväčších komiksových legiend všetkých čias, Batman. James Gordon, postava známa aj z filmov o Nolanovej netopierej trilógie, je v tomto príbehu vojenským veteránom a nováčikom v policajnom zbore. Zároveň je aj čerstvo prisťahovaným obyvateľom Gothamu. Jamesovi za partnera pridelia skorumpovaného detektíva menom Harvey Bullock, ktorý si pre pohárik s mafiánskym bossom, či prostitútku nejde ďaleko. Ich prvým spoločným prípadom je vražda gothamského prominentného páru, Thomasa a Marthy Waynovcov. Vražda, ktorá vyzerá ako prostá lúpež v tmavej uličke za sebou však môže skrývať viac, než sa na prvý pohľad zdá. Smrť Waynovcov spraví sirotu z ich syna, mladého Bruca, ktorému James sľúbi, že pride na kĺb tomu, čo sa v tej uličke naozaj stalo. Seriál spočiatku zápasil so snahou nasilu predstaviť divákom postavy chronicky známe zo stránok komiksov, ale aj filmov či hier. Postupom času sa našťastie tvorcovia umúdrili a začali sa viac sústreďovať na rozvoj samotného príbehu. Ten sa zameriava hlavne na súboj zásadového detektíva Gordona s prostredím, v ktorom je podplácanie a prehliadanie zločinu prirodzenosťou. Jeho skutkami bude ovplyvnený muž menom Oswald Cobblepot, poskok miestnej mafiánky Fish Mooney, ktorý túži po uznaní, moci a peniazoch. Oswalda budete skôr poznať pod jeho notoricky známou prezývkou, Penguin. Stanica FOX momentálne vysiela prvú sériu tohto seriálu. FOX, známy aj tým, že seriály na ňom mnohokrát nevydržia dlhšie ako jednu sezónu, našťastie Gotham obnovil aj pre tú druhú.

 

Komiksové seriály #2: Čo sa už stihlo udiať vo svete DC?

 

Johna Constantina väčšina z nás spoznala prostredníctvom filmovej adaptácie s Keanu Reevsom v hlavnej úlohe. Hlavný hrdina komiksovej série Hellblazer odpaľujúci si jednu cigaretu od druhej, si svoje miesto vydobyl aj na televíznych obrazovkách. Tam vo svojom baloňáku úspešne bojuje proti pekelným silám. V hlavnej úlohe sa nám predstavil Matt Ryan a seriál si už v úvode série stihol vybudovať solídnu fanúšikovskú základňu. K dispozícii je už celá prvá séria čítajúca 13 epizód a ako tvorcovia, tak aj fanúšikovia robia všetko preto, aby sa seriál na obrazovky vrátil aj v ďalšej sezóne. Či sa im to podarí, je však otázne. Televízna stanica totiž so seriálom oficiálne sekla, no zainteresovaní sa nevzdávajú a aktívne vyjednávajú so stanicou CW (Arrow, The Flash). Sám Stephen Amell dokonca potvrdil, že diskutoval s vedením DC už počas trvania prvej série Constantina, či by sa John nemohol objaviť v Arrow ako odborník na Lazarus Pit. Teraz sú šance cross-overu ešte vyššie.

 

Komiksové seriály #2: Čo sa už stihlo udiať vo svete DC?

 

Po zhliadnutí prvých trailerov na iZombie som bol prinajlepšom skeptický. Mysterióznych drám zameraných na mladé publikum máme momentálne v televízii nespočetne a mňa hlavne zaujímalo, čo si pre nás tvorcovia pripravia, aby nás prinútili seriál sledovať. Show v prvom rade ťaží z neskutočne sympatickej hlavnej hrdinky, ktorej premena na zombie dokonca aj vzhľadovo prospela. Navrch tu máme celkom neopozeranú zápletku – Olivia, mladá upätá medička, sa jednej noci vyberie na párty na lodi, kde vypukne zombie masaker. Ona ho prežije ako zombie a odvtedy je apatická voči všetkému a každému. Svoju atestáciu si dokončuje ako patologička v márnici, kde má každodenný prístup k čerstvým mozgom. Po tom, čo mysliaci orgán skonzumuje, je schopná vidieť niektoré spomienky a cítiť to, čo nebohá osoba videla alebo zažila pred smrťou. Pomocou tejto svojej vlastnosti sa rozhodne pomôcť detektívovi vyšetrujúcemu vraždu jednej ľahkej devy. Táto skúsenosť spôsobí, že Liv sa začne opäť zaujímať o svoje okolie, rodinu a bývalého snúbenca. Priznám sa, že zatiaľ som mal čas iba na zhliadnutie pilotného dielu, no nemôžem povedať, že by som sa nebavil. Potešili ma najmä narážky na pop-kultúru 80. a 90. rokov minulého storočia, ktoré boli podané veľmi vtipne a trefne. Možno aj práve preto si myslím, že sa seriálu oplatí dať šancu.

 

 

Sledujete niektorý z vyššie uvedených seriálov aj vy? Čo si myslíte o poslednej sérii Arrow či o cliffhangeri na konci finálnej epizódy Flasha? Má zmysel pokračovať v príbehoch Jamesa Gordona a Johna Contstantina? Podeľte sa s nami o svoje názory a v najbližšej dobe sa môžete tešiť na zhrnutie seriálových noviniek, ktoré nám prinesie blízka budúcnosť.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Zdroj: iMDB.com, YouTube.com, DC.wikia.com/ Tagy: arrow, gotham, constantine, Svet DC, the flash CW
Ohodnoť článok
2
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.