
Milionár, ktorý ako 27-ročný odišiel do dôchodku, aby sa po pár dňoch nudy vrátil späť do práce
Za predaj firmy zarobil 10 miliónov dolárov, ale sladké ničnerobenie mu po dvoch týždňoch začalo liezť na nervy.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.

Milionár, ktorý ako 27-ročný odišiel do dôchodku, aby sa po pár dňoch nudy vrátil späť do práce
Za predaj firmy zarobil 10 miliónov dolárov, ale sladké ničnerobenie mu po dvoch týždňoch začalo liezť na nervy.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.

Nejeden z nás, mladých ľudí a študentov, si svoj budúci život predstavuje na slnečných plážach, s príťažlivými dievčatami alebo chlapmi po svojom boku a bez akýchkoľvek starostí s tým, či človek vyžije od jednej výplaty k tej druhej. Vrecká plné bankoviek a bezstarostný život, presne tak by mal vyzerať ideálny život, ale bohužiaľ, nie každému z nás sa to aj podarí dosiahnuť. Na druhej strane, na svete existuje dostatok šťastlivcov, ktorí na sebe tvrdo pracovali a z ničoho vytvorili žiadaný produkt, aby ho nakoniec výhodne predali a užívali si zostatok života v pohodlí a pokoji.
Približne tak by sa dal opísať život stále mladého chlapíka menom Jon Carder, ktorý už v mladosti začal podnikať na internete, čo sa mu nakoniec vyplatilo, ale jeho príbeh sa v priebehu niekoľkých týždňov obrátil naruby. Už v druhom ročníku na vysokej škole dostal Jon nápad založil si vlastnú spoločnosť a tak sa aj stalo, keď vznikla stránka BabysHeaven, na ktorej sa predávali najrozličnejšie potreby pre batoľatá. Po čase ho práca na stránke pohltila natoľko, že odišiel zo školy a naplno sa venoval ďalšiemu rozvíjaniu svojho biznisu, až kým mu nenapadlo, že by mohol skúsiť niečo perspektívnejšie a BabysHeaven predal za niekoľko tisíc dolárov.
Určite si už niekedy zaregistroval otravné reklamy na rôzne pôžičky a hypotéky, ktoré neprestajne bežia v slovenských, ale aj zahraničných televíziách. Bohužiaľ, ponúk je v dnešnej dobe toľko, že človek si niekedy nedokáže vybrať tú správnu a keďže bola v tej dobe na trhu diera, Carder využil svoje nadobudnuté zručnosti a založil firmu Client Shop, ktorá sa venovala práve hľadaniu najvýhodnejších pôžičiek pre široké masy ľudí. Vďaka partnerom sa mu už za prvý rok podarilo dosiahnuť obrat niekoľko miliónov dolárov. Jedného dňa sa rozhodol urobiť si radosť a kúpil si nové auto. Vtedy mladučký chlapík bez vysokoškolského titulu spomína na moment, keď prišiel s novým automobilom domov a jeho matka spanikárila, pretože si začala myslieť, že jej syn začal predávať drogy, veď nikto nedokáže v priebehu niekoľkých mesiacov zarobiť toľké peniaze legálne.

V tom čase sa jeho spoločnosti začalo nadmieru dariť a Jon zamestnával viac ako 100 ľudí. Spoločnosť si tiež vyslúžila hneď niekoľko podnikateľských ocenení a mladému, vtedy iba 27-ročnému, mužovi ležal svet pri nohách. Vtedy sa v jednom rozhovore pre miestny magazín vyjadril, že sa stal podnikateľom iba pre jedinú vec: chcel zarobiť peniaze a keď sa mu to podarilo, nemal dôvod ďalej pokračovať. Písal sa marec roku 2006 a Jon po zaknihovaných úspechoch dostal chrobáka do hlavy, keď mu niekoľko investorov navrhlo, že od neho firmu jednoducho odkúpia a on si môže svoje zarobené peniaze spokojne užívať. Vystihol výborný čas tesne pred začiatkom finančnej krízy a svoje podiely vo firme predal za dodnes nezverejnenú čiastku, ale viackrát priznal, že sa suma pohybovala okolo 10 miliónov dolárov. Čo môže s toľkými peniazmi robiť mladý človek, ktorý má stále život pred sebou?
Najskôr finančne pomohol svojim rodičom, pretože podľa jeho slov nemali nikdy peňazí nazvyš a svoju prvú firmu dokonca zakladal prostredníctvom kamarátovho počítača, keďže vlastný si dovoliť nemohol. So zostatkom peňazí naložil zodpovedne, ale rozhodol sa užiť si dvojtýždňový výlet do ďalekej Indonézie, kde sa spoločne s kamarátmi venovali obháňaniu dievčat a nekonečnému surfovaniu v príjemných vlnách. Každý deň strávený na dovolenke si všetci užívali plnými dúškami, ale Jon vedel, že zanedlho ho čaká návrat do reality, rovnako ako jeho priateľov. Po dvoch týždňoch sa Jonovi priatelia vrátili domov, pretože ich tam čakalo zamestnanie, ale úspešný podnikateľ zostal v Indonézii, ale nie nadlho. Pár dní mu stačilo na to, aby pochopil, že takýto život ho nebaví. „Jednoducho som sa nudil. Uvedomil som si, že podnikanie môže byť stresujúce, ale napĺňalo ma oveľa viac, ako keby som mal celé dni preležať a nerobiť nič.“
Dvojtýždňový exotický výlet do Indonézie Jona iba utvrdil v tom, že ho ničnerobenie nudí
Predčasný dôchodok teda rýchlo prehodnotil a o pár dní už sedel v lietadle späť do Spojených štátov amerických, aby sa opäť začal venovať biznisu. Mimo iné ešte stihol odkúpiť jednu menšiu internetovú stránku, ale tá skončila neúspechom, preto Jon niekoľko rokov poctivo čakal na príležitosť, ktorá sa mu naskytla v roku 2010. Spoločne s dvoma kamarátmi založili portál Mogl zameriavajúci sa na vernostné systémy v reštauráciách, baroch či leteckých spoločnostiach po celom svete. Dnes svoje vtedajšie rozhodnutie vôbec neľutuje a pochvaľuje si to, že aj vďaka jeho novej firme dokáže priamo meniť životy tisícov ľudí nielen v USA, ale aj v Európe či Ázii.
Jonov prípad iba podčiarkuje dnešný populárny fenomén medzi ľuďmi, ktorí by najradšej celé dni nič nerobili a zarábali za to ťažké peniaze. Aj na tomto príklade môže človek vidieť, že ničnerobenie by nemalo byť cieľom ambicióznych ľudí snažiacich sa niečo dosiahnuť a ovplyvniť životy ostatných okolo seba. Tí najúspešnejší radia, aby človek robil tie veci, ktoré ho najviac napĺňajú, aj keď za nich spočiatku nedostáva žiadne peniaze. Peniaze časom prídu, ale ten pocit, že ich človek dostáva za činnosť, ktorú miluje, tak ten je na nezaplatenie.
Dnes šéfuje spoločnosti Mogl a ako sám hovorí, nikdy nebol šťastnejší

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.