Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 24. 1. 2021 meniny má Timotej

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Zaujímavosti
1
Tibor P.
4. júl 2015, 12:50

Najčudnejšie hotely sveta: Ľudské črevo aj odpadová rúra

Pre všetkých, ktorí ešte nevedia, kam na letnú dovolenku

Tibor P.
4. júl 2015, 12:50
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
Najčudnejšie hotely sveta: Ľudské črevo aj odpadová rúra

Blíži sa čas letných dovoleniek a mnohí z vás už iste plánujú, ako naložia s voľným časom počas letných prázdnin a kam zamieria za oddychom, poznávaním a kultúrou. Napriek tomu, že väčšinu z nás lákajú tradičné turistické destinácie, niektorí vyrážajú aj do menej či viac exotických destinácií. Ak ste si z ponuky cestovných kancelárií a iných cestovateľských portálov doteraz nevybrali, máte čo-to našetrené a nie ste obmedzení voči tradičnej ponuke, vybrali sme pre vás niekoľko hotelov, ktoré síce nepatria do kategórie luxusných, ale ponúkajú netradičné zážitky v ešte netradičnejšom prostredí. 

  

V8 Hotel (Böblingen, Nemecko)

Najčudnejšie hotely sveta: Ľudské črevo aj odpadová rúra

v8hotel.de

 

Začíname hotelom, ktorý svojím dizajnom určite zaujme fanúšikov štvorkolesových tátošov. V8 hotel nachádzajúci sa v nemeckom Böblingene neďaleko Stuttgartu patrí do kategórie štvorhviezdičkových. Každá z izieb je zariadená na inú automobilovú tému. Je len na vás, či sa vyspíte v posteli, ktorej základ pochádza z klasických, vintage, športových či moderných vozidiel. Izby sú orientované do rôznych štýlov - bývať môžete v autoumyvárni, ale aj v dielni, kde je vaša posteľ umiestnená na zdvihákoch. V8 hotel sa nachádza v budove bývalého letiska, ktoré otvorili presne pred sto rokmi. Noc v dvojlôžkovej izbe stojí od 155 eur, medzi základnú výbavu v každej z nich patria sprcha s toaletou, CD prehrávač a bezplatné wi-fi pripojenie na internet. Parkovanie v areáli je zdarma, súčasťou hotela je, napríklad, aj práčovňa. Navyše, hotel je child friendly, takže sem pokojne môžete priviesť celú rodinu a poriadne sa vyblázniť. Aj keď, povedzme si otvorene, ktorý chlap sa sám nepremení na dieťa, keď má pred očami toľko automobilovej krásy. 

 

The Hobbit Motel (Otorohanga, Nový Zéland)

Najčudnejšie hotely sveta: Ľudské črevo aj odpadová rúra

waitomomotel.co.nz

 

Trávnatá strecha, okrúhle dvere aj okná a dokonalá vidiecka scenéria. Vitajte v Hobbit moteli, nachádzajúcom sa u protinožcov v novozélandskom Woodlyn Parku v meste Otorohanga. Motel je súčasťou farmy, ktorá je známa ponukou netradičného ubytovania. Okrem Hobbit motela sa môžete ubytovať aj na lodi, vo vlaku a v lietadle, záleži iba od toho, čo preferujete. Exteriéry vyzerajú ako práve vystrihnuté z rovnomenného filmu, a preto, pokiaľ ste fanúšikom kníh J.R.R. Tolkiena, toto je rozhodne miesto, ktoré by ste mali bezpodmienečne navštíviť. Každá kompletne zariadená ubytovacia jednotka dokáže prichýliť až šesť osôb. Za miernu ubytovaciu exotiku je potrebné si trošku priplatiť, noc v jeden izbe stojí 285 novozélandských dolárov, v prepočte niečo vyše 170 eur. Motel sa navyše nachádza v blízkosti Waitomo Glowworm Caves - jaskýň, ktoré sú vyhľadávanou turistickou atrakciou na Novom Zélande. 

 

Null stern hotel (Teufen, Švajčiarsko)

Najčudnejšie hotely sveta: Ľudské črevo aj odpadová rúra

null-stern-hotel.ch

 

,,Nula je novou sedmičkou," hlása nápis nachádzajúci sa pri vchode. V malom švajčiarskom meste Teufen, nachádzajúcom sa v blízkosti rakúskych hraníc, vyrástol hotel, ktorý si drží celosvetové prvenstvo. Je totiž jediný bez oficiálneho kategorického zaradenia podľa počtu hviezdičiek. Žiadne totiž nemá, čím sa dokonale drží svojho hesla: ,, Jedinou hviezdou ste tu vy." Bratia Frank a Patrik Riklinovci prebudovali bývalý bunker z čias studenej vojny na plnohodnotné ubytovacie zariadenie. Samozrejme, nečakajte žiaden prepychový luxus. Na druhej strane, to, čo tento hotel ponúka, je neobyčajná atmosféra v ešte neobyčajnejšom prostredí. Bunker, ktorý v prípade atómového či chemického útoku bol schopný prichýliť vyše 200 osôb, dnes ponúka možnosť ubytovania pre 14 ľudí na štyroch double a šiestich single posteliach. Ubytovanie je ideálne pre väčšie skupiny osôb, nakoľko v ponuke sú iba dve vzájomne prepojené veľké nocľahárne so spoločným sociálnym zariadením. Za jednú noc v tomto netradičnom zariadení zaplatíte od 24 eur

 

Das Park Hotel (Ottensheim, Rakúsko)

Najčudnejšie hotely sveta: Ľudské črevo aj odpadová rúra

dasparkhotel.net

 

Dal by som ruku do ohňa za to, že nech si človek túžiaci po neopakovateľnom cestovateľskom zážitku želá čokoľvek, spánok v odpadovej rúre by sa na jeho zozname určite neocitol. A predsa sa nájdu ľudia, ktorí po tom, ako sa dozvedia o takejto jedinečnej príležitosti, neváhajú ani sekundu a vyberú sa do neďalekého Rakúska, do mestečka Ottensheim, aby túto bizarnosť zažili na vlastnej koži. Autorom nápadu je dizajnér Andreas Strauss. Das Park Hotel je situovaný v prostredí parku a ubytovanie poskytuje od roku 2004. Každá z hotelových buniek je široká takmer 2 metre a vybavená je malým okienkom, manželskou posteľou, odkladacím priestorom, lampou a zdrojom elektrickej energie. V blízkosti hotela nájdete sociálne zariadenie, kaviareň, minibar a dokonca aj plavecký bazén. A koľko tento úlet stojí? Aj v tomto sa Das Park Hotel vymyká zaužívaným konvenciám. Ubytovaní hostia zaplatia na konci pobytu toľko, o koľko si myslia, že ich výlet niečim obohatil

 

Capsule Inn (Japonsko)

Najčudnejšie hotely sveta: Ľudské črevo aj odpadová rúra

capsuleinn.com

 

Možno chodíte do Japonska pravidelne. Možno nie, ale veríte tomu, že sa do krajiny vychádzajúceho slnka raz pozriete. Jednou z otázok, ktorú budete musieť riešiť, bude ubytovanie. Máte na výber zo širokej škály rôznych hotelov, ale jeden variant nad ostatnými ďaleko vytŕča. Capsule hotels, ako sa tento typ ubytovania nazýva, si odkrútili svoju premiéru v roku 1979 v Osake a odtiaľ sa veľmi rýchlo rozšírili po celej krajine. Ubytovanie v jednoizbových kapsuliach má svoje určité špecifiká. Prvým z nich je, že sa väčšina z nich delí na mužské a ženské. Cena ubytovania sa líši od kategórie, väčšinou v rozmedzí tridsať až päťdesiat dolárov. V izbách nájdete vysokorýchlostný internet a v závislosti od hotela aj základné vybavenie ako napríklad toaletné potreby. Služby takýchto hotelov využívajú väčšinou miestni biznismeni. Na záver ešte niekoľko základných pravidiel, s ktorými sa v hoteloch tohto typu stretnete: v izbe musíte byť buď vyzutí, alebo mať obuté papuče; osobitný dress code - žiadne obleky, väčšinou župany alebo iné predpísané oblečenie; ohľaduplnosť voči susedom a udržiavanie ticha - steny sú tenké a ľudia vnímaví. 

  

CasAnus hotel (Stekene, Belgicko)

Najčudnejšie hotely sveta: Ľudské črevo aj odpadová rúra

vice.com

 

CasAnus je rovnaký hotel ako ostatné, až na jeden zásadný rozdiel. Vyzerá ako obrovské ľudské hrubé črevo, nechýba ani zakončenie v podobe análneho otvoru. Nachádza sa v meste Stekene, situovanom medzi Antverpami a Ghentom v belgickom regióne Flanders. Tento malý hotel vytvoril kontroverzný umelec Joep van Lieshout, ktorého výtvor je súčasťou miestneho parku umenia. Každá z izieb obsahuje manželskú posteľ, ohrievač, sprchu a toaletu. Projekt CasAnus podporuje skupina niekoľkých bohatých belgických zberateľov umenia. Hoci jeho vonkajší vzhľad nie je na prvý pohľad obzvlášť atraktívnym, miestnosti v ňom sú rovnako pohodlné ako v ktoromkoľvek inom hoteli a navyše, celý areál je zasadený uprostred krásnej prírody. Cena za jednú noc sa pre dve osoby pohybuje od 120 eur. Ročne areál navštívi vyše 20 000 turistov. 

 

Dog Bark Park Inn (Cottonwood, Idaho, USA)

Najčudnejšie hotely sveta: Ľudské črevo aj odpadová rúra

dogbarkparkinn.com

 

A teraz niečo pre fanatických psíčkarov a všetkých milovníkov týchto štvornohých miláčikov. Tento hotel postavili v americkom meste Cottonwood v štáte Idaho a už na prvý pohľad zaujme svojim vzhľadom, ktorý takmer dokonale kopíruje tvar psieho tela. Dog Bark Par Inn ponúka ubytovanie v pohodlnej štvorlôžkovej izbe s kompletne zariadenou kúpeľňou, mikrovlnou rúrou, klimatizáciou a rozsiahlou knižnicou. Ak sa tu ubytujete, vaši hostitelia vám poskytnú aj kontinentálne samoobslužné raňajky. Na druhej strane, v hoteli nenájdete televíziu ani telefón. Manželia Dennis a Francis Sullivanovci sú umeleckí drevorezbári, ktorí s drevom začali po prvýkrát experimentovať pred vyše dvadsiatimi rokmi. ,,Veľký zlom nastal v 95-tom, keď sa všetky naše výrobky začali predávať v televízií. Odvtedy sme nerobili nič, iba vyrezávali drevených psov najbližších 18 mesiacov. Všetky zarobené peniaze sme investovali do stavby a zveľaďovania Dog Bark Parku." V súčasnosti sa manželský pár naďalej venuje vyrezávaniu zmenšených replík psov, v ponuke má vyše 60 rôznych plemien a, samozrejme, poskytovaniu netradičného ubytovania. Cena za jednú noc sa pre dve osoby pohybuje na úrovni 90 eur.

 

Kolarbyn Ecolodge (Skinnskatteberg, Švédsko)

Najčudnejšie hotely sveta: Ľudské črevo aj odpadová rúra

wildsweden.com

 

Ak vás omrzel tradičný, uponáhľaný, pretechniznovaný život a hľadáte cestu ako z neho aspoň na chvíľu uniknúť, Škandinávia je presne tou destináciou, ktorú by ste mali toto leto určite navštíviť. Cieľom vašej cesty by malo byť Švédsko, konkrétne región Skinnskatteberg neďaleko Štokholmu. Kolarbyn Ecolodge vám okrem netradičného ubytovania ponúka možnosť narúbať si vlastné drevo či umyť riad v neďalekom potoku. Aj keď pre milovníkov dobrodružných príbehov o Robinovi Hoodovi sa táto ponuka bude zdať na prvý pohľad ako splnený sen, pobyt v lone prírody bez elektriny či sprchy môže byť poriadnou adrenalínovou skúškou. Lesné chaty sú postavené z dreva a bahna, jedlo si návštevníci pripravujú vonku na ohni. V ponuke sú špagety, paradajková omáčka, chlieb, ovocie či vajíčka, ktoré nájdete v obchodíku, ktorý je súčasťou areálu. Ak ste menej akčné typy a netúžite zháňať a pripravovať si jedlo sami v lese, môžete sa nechať obslúžiť. Za jednu noc zaplatíte približne 50 eur.

 

Na internete môžete nájsť oveľa väčšiu ponuku netradičných hotelov, s ktorých si dokáže vybrať naozaj každý. Prostredníctvom tohto článku sme vám chceli aspoň jemne načrtnúť, aké možnosti ponúkajú hostitelia v rôznych krajinách a poskytnúť akú-takú inšpiráciu tým z vás, ktorí ste si ešte cieľ svojej cesty nevybrali. Ak vás náš výber zaujal a navštívite v priebehu leta niektorý z hotelov, budeme radi, ak nám pošlete fotografiu alebo napíšete do komentárov váš pohľad. Teraz ma ospravedlňte, idem si zabookovať cestu do hrubého čreva. Pekné prázdniny. 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Tagy: svet, hotel, zaujimave
Zdielať
Uložiť Uložené
Zdielať Zdielať článok
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.