Sobota 20. 1. 2018 meniny má Dalibor

hľadaj na refresheri

Ženy vedia hrať futbal! Američanka fenomenálnym gólom z vlastnej polovice vo finále upravovala už na 4:0 proti Japonkám

Finálový zápas ženských Majstrovstiev sveta medzi USA a Japonskom sa od začiatku niesol na vlne americkej ofenzívy, ale tento nádherný gól sa len tak nevidí.

Ak si to v priebehu niekoľkých posledných týždňov ešte nepostrehol, v Kanade sa odohrávala ženská verzia Majstrovstiev sveta vo futbale a po dlhých a ťažkých zápasoch sa do vytúženého finále podarilo dostať výberu Spojených štátov amerických a Japonsku. Aj keď sa v zápase dala predpokladať dominancia hráčok z USA, zrejme nikto nečakal, že v prvej polhodine bude skóre zápasu vyzerať už 4:0 v prospech Spojených štátov.

 

Američanky sa do svojich súperiek s chuťou zahryzli už od samotného začiatku zápasu, veď už v 5. minúte to bolo 2:0 a početné skupiny prítomných fanúšikov jasali od radosti. Na trávniku vo finálovom zápase medzi svojimi spoluhráčkami však najviac vynikala Carli Lloydová, dnes už 32-ročná futbalista hrajúca na poste stredopoliarky, ktorej sa v spomínanej prvej polhodine podarilo zaknihovať hetrik, avšak to ani zďaleka nebolo všetko. Dalo by sa povedať, že Američanky o to viac nabudené túžbou pomstiť sa Japonkám za prehru vo finále z roku 2011, pripravili pre svoje súperky rýchly kolotoč a Carli Lloydová zavŕšila úvodný tlak neuveriteľným gólom, ktorý by určite zožal úspech aj v mužskom futbale. Nehľadiac na skóre, Carli mala loptu vo svojej moci a viedla ju cez stredový kruh, keď tu odrazu zbadala japonskú brankárku príliš ďaleko od bránkovej čiary a v tej sekunde si povedala, že to vyskúša. Vypálila z celej sily a Japonku sa jej podarilo prekvapiť, keď sa odrazu lopta objavila pred bránkou, márne sa snažiaca brankárka na ňu nedosiahla a lopta skončila až hlboko v bránke, upravujúc skóre na 4:0 (konečné skóre 5:2). Nuž, aj ženy vedia hrať futbal.

 

 

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Zobraziť 3 komentáre
Diskusia
alebo poslať ako anonym
3 komentáre
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
saa6. júl 2015, 11:40

lel takú strelu by chytil naš jebnutý brankár v poslednej triede hoc by mal polamane obidve ruky

10 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Caplan6. júl 2015, 14:52

Sa na to neda kukat...Hlavne,ze cicusky maju v sebe viac testosteronu jak plemenný bujak z Dudinskeho JRD.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
cyrus7. júl 2015, 23:35

zena by nemala mat medzi nohami kkt potom im takto jebe :))

0 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá