Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Utorok 15. 10. 2019 meniny má Terézia

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Hudba - SK/CZ
30
adel
22. jún 2015, 16:29

Aké sú najočakávanejšie slovenské rapové albumy na rok 2015?

Chalani z KF, Moja Reč alebo Pil C? Aké su najočakávanejšie albumy na najbližší rok?

adel
22. jún 2015, 16:29
Aké sú najočakávanejšie slovenské rapové albumy na rok 2015?
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
30
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Prvý polrok roku 2015 máme za sebou a môžeme prehlásiť, že z hľadiska rapu bol jednoznačne zaujímavý. Mali sme tu mimoriadne plodný rok pre Spiritmusic, kedy stihli do dnešného dňa vydať rovno päť albumov. Menovite to boli Otecko, Elpe, Cigo a samozrejme Majk Spirit. Ten prišiel so zaujímavým konceptom, kedy svoj projekt Y promoval ako klasický album plný striktného rapu. Ten prišiel, avšak nevyužil priestor na témy korešpondujúce so Speezyho, povedzme ezoterickejšou stránkou apelujúcou na určitú časť jeho fanúšikovskej základne. A to bolo celé prekvapenie. Nie dlho potom nám totiž z ničoho nič pristál na pultoch predajní album s podobným coverom, avšak s vymenenými farbami a Y White bol na svete a s ním onedlho aj pripravované turné, pre zmenu so živou kapelou.

 

A samozrejme PODZEMGANG. Asi najkontroverznejšie zoskupenie mladých ľudí pod záštitou ostrielaného veterána Ega vyvolalo naozaj búrlivé reakcie, kedy ich niektorí nenávidia a iní milujú a treba podotknúť, že to občas vyvolalo rozbroje aj v našej redakcii. Odvážny projekt v zložení 26 skladieb a 26 klipov ale vyšiel. Dovolím si to povedať najmä kvôli mimoriadne úspešným koncertom a číslam na YouTube. Nehovoriac o rozsiahlom žánrovom zábere tohto počinu, keďže sme dostali zmes rapu, funku, r'n'b a miestami aj rocku.

 

K tomu pridajme ešte nedocenený release Gumbguho, koncertné turné HAHA Crew, koncertnú činnosť a neustále vydávanie singlov Pil Cho a môžme usúdiť, že slovenský rap bol v prvej polovici roku 2015 naozaj pestrý. Čo však skrýva zbytok roka? Nuž, je to určite veľa oznámených albumov, z toho niektoré sú očakávané doslova roky. Poďme sa teda spoločne pozrieť na náš skromný výber toho najlepšieho, čo nás do konca tohto roka čaká.

 

Boy Wonder

 

Aké sú najočakávanejšie slovenské rapové albumy na rok 2015?

 

Šššboj Wonder bol ešte zopár rokov dozadu považovaný za najlenivejšieho MCho v hre. Nakopol ho až DJ Spank, keď mu domov doniesol MPC, na ktorom sa Wondy začal s hudbou opäť pohrávať. K tomu pridajme Ideu, ktorý ho upísal pod český Ty Nikdy Label a voilá, onedlho na to sme tu mali mimoriadne cenený, dnes už beznádejne vypredaný sólový album Špinavý poet. Následné pridanie sa Billyho Hollywooda k H16 asi definitívne pochovalo nádeje na nový Turbo Boost, čo je síce veľká škoda, ale zároveň to dáva priestor na Wondyho realizovanie sa v iných projektoch.

 

Nuž a tým iným projektom bol BoyBand. Boy Wonder a Idea ako dvojica zábavných dementov, s ktorými si čo-to zažil už hocikto, kto sa v rapových kuloároch pohybuje, nám priniesla do dnešného dátumu dva jediné československé rapové albumy plné smiechu, fekálií a gastrobrekeke s namakanými koncertami, len aby nám prednedávnom zahlásili, že si dávajú pauzu. Je to jednak kvôli pripravovanému návratu IdeaFatte (o ktorom si niečo povieme, v českom dieli tohto článku) a zároveň kvôli dlho-očakávanému sophomore albumu od tohto trnavského rodáka.

 

Ako to však už u Wondera býva zvykom, veľa nám toho o novom albume nepovedal. Čo však poznáme, sú prvé dva single z jeho očakávaného LP. Jednak je tu skladba Čo o mne vieš? kde doručuje do zábavného klipu nadštandardný náklad plný zábavných pančlajnov s Martinou Fabovou na refréne, Fattom na produkcii a Ideom na posteli. A takisto je to zas z úplne opačného súdka záležitosť Pandúri s Beyuzovým beatom do veľmi bizarného a naozaj skvele natočeného videoklipu od Mystika produkt, kde si Wonder skúša úlohu akéhosi domorodca s improvizovaným bongom. Znie to všetko naozaj bizarne a preto to treba vidieť na vlastné oči. Tento videoklip je totiž asi najlepšia vizualizácia skladby akú sme tento rok mohli vidieť a preto nám neostáva nič iné, než vyjadriť nedočkavosť nad druhým Wondyho sólom. Údajne už na jeseň.

 

 

DMS

 

Aké sú najočakávanejšie slovenské rapové albumy na rok 2015?

 

Dame, Monsignor Separ a Smart. Trojica jedincov z Dúbravky, z ktorých máme jedného rešpektovaného rapera, avšak s primárnou kariérou vynikajúceho tatéra, ďalej producenta so slabosťou pre Balkán, no a napokon Separa. Momentálne (a vlastne už aj dlhodobo) jeden z najúspešnejších a najvybookovanejších československých MCs na svoju crew nezabúda. Koncerty síce spolu momentálne nejazdia, ale už niekoľkokrát sa nechal Separ počuť, že je nový album DMS vo výrobe.

 

Či sa jedná o proces nahrávania je otázne, avšak dobre si pamätám náš rozhovor ešte z februára minulého roka, kedy som počul už zopár beatov z pripravovaného albumu. Či sú aktuálne ešte dnes je otázne. Čo však otázne nie je je to, že na DMS, ktoré už nie je pod Gramo Rokkaz, čaká kopa fanúšikov a tak neostáva nič iné, ako čakať ďalej na pokračovanie kvalitného Čo sa stalo. Zatiaľ môžeme rotovať najnovší banger skupiny ešte zo Separovho albumu - Vitaj vo finále.

 

 

Strapo

 

Aké sú najočakávanejšie slovenské rapové albumy na rok 2015?

 

Ďalší pán na holenie. Strapo sa v ostatnom čase rozhodol odložiť svoju pôvodnú prácu na vedľajšiu koľaj, pridal sa naplno k tímu Lokal TV a spolu s nimi vyčaroval Lokal Filmis, ktorého recenziu ti prinesieme už čoskoro. Ešte predtým si však povieme niečo o jeho sólovom albume. Ak by sme chceli byť odvážni, tak by sme si dovolili povedať, že sa jedná o prvý sólový album. Je to vzhľadom k tomu, že 23 bola spoločná záležitosť s eMeReSom a tak až teraz dostaneme od Strapa tú najväčšiu slobodu, kedy sa nebudú robiť kompromisy iba s jedným beatmakerom, aj keď treba povedať, že si napríklad taký Loading ideme dodnes.

 

Späť ale k novému albumu. Ten je pravdepodobne už vo finálnom štádiu, keďže sa Strapo nechal na sociálnych sieťach prednedávnom počuť, že sa fans dočkajú už o necelý mesiac, čo by napovedalo, že môžeme očakávať release date už koncom tohto mesiaca. Predsalen dva single už sú vonku. Skutočnosť je však taká, že to bude až na prelome augusta a septembra.

 

Čo sa týka singlov, jednak sme tu mali Echo na spolupráci s Gabryellom a samozrejme DJ Spinhandzom do beatu od Infinita a takisto Nemý plač. Tomu robil beat eMeReS a z dvojice singlov sa jedná určite o ten lepší, doplnený o Strapovu zbierku akčných hrdinov a hororový videoklip predpovedajúci, že je Strapo ten istý drzý MC tak ako vždy bol. Môžeme sa tak tešiť na album plný striktného rapu, Spinových skrečov, duetu so Separom a dosť možno aj kopy dissovania? Uvidíme snáď už čoskoro.

 

 

Moja Reč

 

Aké sú najočakávanejšie slovenské rapové albumy na rok 2015?

 

Posledný album eMeR, Dobrí Chlapci 3, je rovnako starý ako náš web. Ostatne Moja Reč je prvá formácia, s ktorou sme nahrávali náš prvý videorozhovor, kedy nám ako lokácia poslúžil akýsi kumbál v starom Nu Spirit Clube. Tam sme sa bavili o všetkom možnom, avšak nikoho z nás ani len nenapadlo, že na ďalší projekt od Mojej Reči budeme čakať dlhé štyri roky. Predsa len je toto handlovské trio jedna z najproduktívnejších formácii, kedy nám medzi rokmi 2003 až 2011 priniesli celkom šesť spoločných nosičov, z toho jeden bol double CD. Nastala však doba sólo albumov, počas ktorej nám Delik priniesol mimoriadne úspešnú Slobodu a Supa svoje veľmi cenené sólo Čierne dni s prísľubom skorého pokračovania.

 

To však bolo odsunuté údajne na vedľajšiu koľaj, aby sa dal priestor pre nový projekt Mojej Reči. A o ňom vieme naozaj málo. V podstate jediné, čo vieme a čo nás trocha povzbudzuje je prehlásenie, že sa celý album bude niesť v réžii živej kapely. Pripomína, že práve s Komplotom nahrala Moja Reč svoje demo, čo je dodnes ich najlepší nosič a zároveň jeden z najlepších nosičov v histórii slovenského rapu. Dúfajme teda, že sa história zopakuje, a že nám chalani predvedú, že to v nich stále je už tento rok. Zatiaľ počúvajte Hudbu.

 

 

TKX

 

Aké sú najočakávanejšie slovenské rapové albumy na rok 2015? 

Tak a teraz prichádza ozajstná lahôdka. Je možné, že sa teraz viacero našich mladších čitateľov škriabe na hlave a rozmýšľajú, o kom to preboha píšem a to je ostatne jeden z dôvodov, prečo sme na nový projekt tejto žilinskej zostavy tak zvedaví. Je to sedem dlhých rokov čo sme naposledy počuli o novom projekte TKX. Vtedy to bol MDMA mixtape (pre mňa osobne jedna z najlepších vecí, čo kedy na Slovensku vyšla), v dobách, keď tu nikto netušil čo je to Molly, v dobách, kedy bol ešte Tesla ochotný to na Slovensku skúšať. Vtedy nám po vynikajúcom Jebať mixtape, čo je asi jediný prípad, kedy bolo za rap na Slovensku podané trestné oznámenie, doručil ďalšiu porciu striktného rapu, po ktorom sa po Teslovi zľahla zem. Život na Slovensku vymenil za Amsterdam a slnečnú Ibizu a nám už iba ostalo smútiť za raperom, ktorý odmietal featy snáď s každým a ticho mu závidieť život z Instagramu.

 

Potom však prišlo niečo nečakané. Tesla zorganizoval údajne posledný koncert TKX v rodnej Žiline, kde sa mu podarilo rekordne vypredať klub a myšlienka dlhoodkladaného albumu Tragikomix bola na svete. Manifestáciu tej myšlienky sme pocítili iba prednedávnom na úvodnom tracku Z.V.E.N.S.S., čo je skratka pre Z východnej Európy na strechu sveta, čo je zároveň aj názov albumu. Na ňom nám Tesla sľubuje newschool napriek tomu, že sa prvý singel nesie skôr v staršom duchu, avšak nám je to jedno. Teslov rap bol pre nás vždy primárne o textoch a témach, na ktoré tu nemal odvahu a hlavne znalosti nikto. V kombinácii s jeho technikou sme dostávali jediný uveriteľný rap o drogách a zločine ako takom a tentokrát to dostaneme podľa mňa ešte výraznejšie, vzhľadom na Teslove miesto pôsobiska. Tešte sa teda už v roku 2015 na príbehy z Ibiza Vice a Amsterdamu od Liberty Boya - amsterdamskej spojky do HAARP beatov s DJom Svenom na gramofóne. Mimochodom, definitívne možný kandidát na album roka.

 

 

 

Pil C 

 

Aké sú najočakávanejšie slovenské rapové albumy na rok 2015?

 

Čo povedať o niekom, o kom sme už toho povedali naozaj veľa? Jedine ak, že ak si nezachytil v poslednej skladbe produkovanej DJom Wichom jednu dôležitú informáciu, tak dávaj pozor. Pil C totiž oficiálne ukončil svoje CBG thursdays a vyhlásil, že na jeseň tohto roka sa môžeme tešiť na jeho debutový album. 

 

V kombinácii s faktom, že je momentálne najžiadanejší hosť na featuringoch a že sa bookingy stále množia a množia, tak vychádza Pil C ako rapper, na ktorého sme zvedaví najviac, keďže je to jediný MC, ktorý ešte nemá svoj nosič, či už ako jednotlivec, alebo súčasť skupiny. A tu sa naozaj ukáže, aká je kvalita. Vydávať single je dnes v rape úplne bežná vec, a veľa rapperov, najmä v Amerike, si na tom postavilo svoju kariéru. Spraviť však ucelený album s jednotnou myšlienkou a premysleným konceptom? To už je úplne iný level a ja dúfam, že sa dozvieme už na jeseň, či naňho toto prekvapenie roka 2014 dosiahne, alebo nie. Do tej doby ostáva sledovať rapera najviac aktívneho na sociálnych sieťach a dúfať, že sa dočkáme aspoň jedného singlu. 

 

 

 Rytmus

 

Aké sú najočakávanejšie slovenské rapové albumy na rok 2015?

 

A čo povedať o Rytmusovi? Ja nevjem uš. Každý kto ma dissoval do roka lízal pisoár. Celý rok som rysoval a rysoval a rysoval, zatiaľ čo ty si pikoval a tatko ti to kvitoval. Takto nejak znie podľa mojej poškodenej pamäti kúsok textu, ktorý sa dúfajme dostane na štvrtý sólový album najúspešnejšieho rapera v histórii československého rapu. Mr. 1000 a jeden flow však naďalej udržuje svoj ďalší album pod rúškom tajomstva, avšak ak si dobre pamätáme, tak práve leto je obdobie, kedy by sa patrilo vypustiť na svetlo sveta debutový singel navnaďujúci dnes už milióny ľudí na búrku, ktorá prichádza v prípade Tvoj Tatko Records vždy ku koncu roka. 

 

A aj keď nemáme najmenšie poňatie, ako bude album znieť, tak si myslím, že je jedno isté. Zabudnite na experimentovanie s rôznymi žánrami v podobe Fenoménu. Nový album bude podľa nášho názoru striktne rapový, pravdepodobne zahadzujúci aj akýkoľvek trapový kabát, vsádzajúc na znova prichádzajúci boombap v jeho najsurovejšej podobe a myslím si, že môžeme tým pádom na jednom beate očakávať do tretice aj samotného Preema. Alebo nie?

 

 

Ego

 

 Aké sú najočakávanejšie slovenské rapové albumy na rok 2015?

  

Tak a sme na konci. Niekto by možno namietal, prečo nie je Patrik na prvom mieste, a možno by mal aj pravdu, avšak fakty hovoria jasne. Od Rytmusa sme už tri sóla počuli. Od Ega ani jedno. V dobe, kedy sme očakávali, že by to už malo prísť, vyšiel na svetlo sveta mimoriadne kontroverzný Podzemgang, s ktorým momentálne Michal valcuje klub za klubom. Avšak hardcore fans už od čias E.R.A sú zvedaví najmä na to, ako si Ego povedie sólo. Čakáme na to už vyše dekády a Ego stále nie a nie. Preto je jeho zaradenie do tohto rebríčku skôr želaním, ako istou vecou, keďže som si tak trocha vedomý, že by bola z marketingového hľadiska asi blbosť vydávať dve sóla naraz. Na druhej strane v dnešnej dobe, kedy Drake vydá album/mixtape/whatever len tak a úspech je mimoriadny, by bola možno aj toto cesta. 


Jedna vec je však istá. Egove sólo je napísané už vyše roka a pokiaľ nezvolí stratégiu ako Dr. Dre, ktorý koncept Detoxu vymenil už niekoľkokrát (vážne si myslíte, že pracuje 20 rokov na jednom sóle?), tak sa snáď toho albumu predsa len v dohľadnej dobe dočkáme. Otázkou ale je, ako bude Egove sólo znieť. Najexperimentálnejší a technicky najvyspelejší raper v Československu si za posledné dva roky nazbieral okrem nespočetného množstva fans aj nespočet haterov a latka z Navždy sa bude prekonávať veľmi ťažko. Jedno je však isté. Egov sólový album začína dostávať v našom priestore toľko mystifikácie, že bez ohľadu na to, aký bude výsledný produkt, tak si ho vypočuje naozaj každý, kto kedy o československý rap zakopol. A preto si od nás odnáša titul najočakávanejšieho slovenského rapového albumu roku 2015.

 

 

Tak a už sme naozaj na konci. Ako sa vám páčil náš výber? Máte pocit, že sme na niekoho zabudli? Máte pocit, že sme sa niekde zmýlili? Dajte nám vedieť v komentároch a očakávajte podobný článok z pohľadu českého rapu už naozaj čoskoro.  


Pre viac informácii zo sveta rapu sleduj Raporter.

Na ktorý album sa tešíš najviac ty?
DMS
1188 hlasov
Boy Wonder
1176 hlasov
Strapo
1457 hlasov
Moja Reč
1438 hlasov
Tragikomix
61515 hlasov
Pil C
1184 hlasov
Rytmus
6872 hlasov
Ego
27217 hlasov
iný album
1385 hlasov
Ohodnoť článok
7
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.