Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 6. 12. 2019 meniny má Mikuláš

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Refresher - Rozhovory
35
deanwooster
29. september 2014, 15:32

Populárny YouTuber Gogo: Živím sa tvorením videí, ale najradšej vypadnem von a užívam si s 3D ľuďmi (Rozhovor)

Momentálne má na Youtube 748 991 odberateľov. Reč je o najznámejšom slovenskom youtuberovi Danielovi Štrauchovi, ktorého všetci poznajú pod menom Gogo. Skontaktovalli sme sa prostredníctvom Facebooku, rozhovor prebiehal v kaviarni, kde prišiel na penny bo

deanwooster
29. september 2014, 15:32
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
35
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

 Populárny YouTuber Gogo: Živím sa tvorením videí, ale najradšej vypadnem von a užívam si s 3D ľuďmi (Rozhovor)

 

Momentálne má na Youtube 748 991 odberateľov. Reč je o najznámejšom slovenskom youtuberovi Danielovi Štrauchovi, ktorého všetci poznajú pod menom Gogo. Skontaktovalli sme sa prostredníctvom Facebooku, rozhovor prebiehal v kaviarni, kde prišiel na penny boarde s veľkými slúchadlami. Objednali sme si Cafe latte a okrem iného som sa počas príjemného posedenia dozvedel, prečo začal točiť videá, aké má popularita na Youtube temné stránky a taktiež niečo z jeho osobného života, pretože Youtube nie je jediná vec, ktorej sa venuje.

 

Zdravím Gogo, povieš nám na začiatku niečo o sebe?

Keď začneme troška formálnejšie, tak moje meno je Daniel Štrauch, ale vačšina ľudí ma pozná pod prezývkou Gogo, lebo tak vystupujem na internete. Tvorím videá, vlogy, letsplay a zábavné vecičky na Youtube, aby mali ľudia čo robiť vo voľnom čase, keďže som jeden z tých, čo radšej zapne počítač ako televíziu. V telke vám niečo naservírujú a musíte si to pozrieť, na internete si vyberiete, čo chcete pozerať.  Zo začiatku ma sledovalo iba 20 ľudí, ale aj to som bral ako veľký úspech. Každý pozitívny feedback od niekoho je úspech.

 

Ako vyzerá tvoj klasický deň, keď sa momentálne nevenuješ youtube?

Vstanem, cez víkend aj neskôr, lebo priateľka ma naučila si prispať. Keď som s ňou ešte nebol, bol som aktívny, že som vstával cez víkendy o 8, teraz je to horšie. Keď mám voľno, najradšej idem s kamarátmi von pokecať, sadnúť niekam do mesta. Mám rád cestovanie a objavovanie. Trávim čas s ľuďmi a nesedím za počítačom. To je sranda, že ja vlastne propagujem hry a živým sa tým, ale pritom, keď ich nehrám, tak veľmi rád vypadnem von a užívam si s 3D ľudmi.

 

 

 

Na akú školu momentálne chodíš?

Práve sa chystám ukončiť Strednú súkromnú školu animovanej tvorby.

 

Plánuješ vysokú školu?

Ak plánujem, tak určite s nejakým časovým odstupom. Dám si 2 roky prestávku a pokúsim sa venovať Youtubu, ako najviac dokážem, kým ma to baví, a keď by úspech pominul, tak by som sa snažil ísť na výšku do zahraničia alebo sa naplno venoval fotografii, čo je moje druhé hobby, čím by som sa vedel aj uživiť.

  

Aký máš názor na štúdium na vysokej škole?

Podľa toho, čomu sa chcete v živote venovať, aké máte zameranie. Pretože táto doba je založená na internete, vo svete je veľká sloboda, nepotrebujete tak vysokú školu, aby ste sa uplatnili. Ak ste fakt šikovní, prerazíte aj bez toho, aby ste mali pečiatku, že ste niečo vyštudovali. Ak ste jedineční, potom prerazíte aj bez nej, ale nehovorím, že sa na to máte vyfláknuť. Keď to tak cítite, tak radšej študujte.

 

Populárny YouTuber Gogo: Živím sa tvorením videí, ale najradšej vypadnem von a užívam si s 3D ľuďmi (Rozhovor)

 

Aký bol tvoj prvý impulz točiť videá?

Trvalo to asi 3 roky. Vždy som chcel niečo natočiť, ale nemal som na to gule. Nie je ľahké rozprávať sa s kamerou, aby to nevyzeralo trápne. Nie je to tak, ako keď sa rozprávate s kamarátom.  Ste tam sami, musíte to sami upraviť a dať na verejnosť ľudom, ktorých ani nepoznáte. Ale donútil som sa tak, že som si zahral hru a snažil som sa to komentovať. Zo začiatku to bolo také strnulé, ale pár ľudí mi napísalo, že je to v pohode, nech točím ďalej. Časom som sa odviazal a teraz s tou kamerou kecám, nie lepšie ako s ľudmi, ale dá sa s ňou v pohode pokecať.

 

Ako si v začiatkoch propagoval svoj kanál?

Spopularizovať sa pred 4 rokmi, keď som začínal, bolo oveľa ťažšie ako dnes. Dnes sleduje Youtube veľa ľudí, ide o veľmi populárne médium. Predtým tam veľa ľudí čas netrávilo. Riešil som to cestou písania ľudom na Facebooku, či si chcú pozrieť moje video. Písal som na rôzne blogy, či nepublikujú o mne článok. A moment, kedy sa mi vlastne podarilo preraziť bol, keď som bol v Česku na CraftCone, kde som sa skontaktoval so slávnejšími youtubermi, lebo som si myslel, že si s nimi píšem už dávnejšie na Steame, ale bol to iba niekto, kto ich napodobňoval. Prišiel som za nimi že čau House, ja si s tebou píšem už pol roka na Steame, to som ja, ten Gogo.  On na mňa kukal že aký Gogo? Dali sme sa do reči, natočil som s nimi interview výmenou za to, že som ich pozval na Kofolu. To interview mi následne zazdieľali a stalo sa v tom čase mojím najpozeranejším videom.

 

Nemáš pocit, že je súčasná youtube scéna preplnená? Má vôbec šancu niekto preraziť?

Je pravda, že naša scéna je v určitom smere je presýtená. Všetci sa venujú gamingu, vlogom a  tagom. A keď chce niekto uspieť, musí ukázať, že je originálny a má väčšiu kvalitu ako ostatní, inak nemá šancu uspieť. Čo chýba našej scéne oproti zahraničiu, je rozmanitosť. Našim youtuberom radím, aby sa snažili svoje videá zlepšovať a nech sa venujú rozmanitejším veciam, ako sú makeuptutoriály, gadgety a možno aj nejaké internetové správy.

  

 

Ice Bucket Challenge s fanúšikmi

Populárny YouTuber Gogo: Živím sa tvorením videí, ale najradšej vypadnem von a užívam si s 3D ľuďmi (Rozhovor)

 

Kde čerpáš inšpiráciu na tvorbu videí?

Hlavná inšpirácia je z reálneho života - čo sa vám stane, príhody s kamarátmi a každodenné situácie. Ďalej zahraniční youtuberi. Keď mi príde niečo zaujímavé, tak si z toho niečo zoberiem a vložím to do svojich videí.  Samozrejme, nezoberiem celú myšlienku a skopírujem to, ale vždy, keď zoberiem nejaký drobný zlomok, moje videá to okorení.

 

Mal si už chuť prestať točiť videá?

Viackrát, to si musíte v kariére zvyknúť.  Ľudia sa vám stále budú snažiť hádzať polená pod nohy. Keď ste slávni, stále sa vás niekto snaží zhodiť, ale baví ma to natoľko, že sa k tomu vždy vrátim.

 

Existuje pre teba nejaká hranica, čo vo videách povedať a čo nie, alebo to neriešis?

Väčšina publika je mladšia ako ja, to si uvedomujem, preto sa vo videách pomerne vyhýbam nadávkam a snažím sa prezentovať slušne. Keď už je nejaké vulgárnejšie video, tak dám upozornenie aspoň 15+. Bohužiaľ je to na úkor starších divákov, ktorí mi píšu, že im občasné vulgarizmy chýbajú a že pôsobím menej prirodzene.

 

Aké máš iné záľuby okrem Youtube? 

Milujem fotografovanie, filmy, chodím do kina - to je taký môj relax.

 

Si z Youtubu časovo vyťažený? Má to dopad na tvoj osobný život?

Ak chcete Youtube robiť poriadne, ste z toho maximálne vyťažení. Ak nerátam tvorbu videí, musíte odpisovať na komentáre, správy, emaily a to je pri státisícoch ľuďoch extrémne náročné. Ale udržať kontakt s komunitou je dôležité.

 

 

Kam by si to chcel s Youtube dotiahnuť?

Stačí mi to dotiahnuť z YouTube na YouTube, je to moje obľúbené médium. Jedného dňa by som sa ale rád dostal aj na medzinárodný trh.

 

Uvedomuješ si, že máš značný vplyv na žiakov základných škôl, keďže tvoria veľkú časť  tvojho publika a berú ťa ako vzor?

Vo videách vyjadrujem svoj názor, ale práve kvôlii mladším divákom, ktorí sú ľahko ovplyvniteľní, niekto ich dokonca nazýva "ovečky", to musím brzdiť. Bohužiaľ, veľa z nich si nerobí vlastný názor.

 

Vynáša ti Youtube slušné peniaze?

Dá sa povedať, že slušné. Uživím sa tým momentálne v pohode, aj keby som býval sám, ale stále to je veľmi málo komerčné médium a komercii som sa zatiaľ na 99% vyhýbal. Vačšinu ponúk som odmietol, lebo diváci to nechápu, že to môže zvýšiť kvalitu. Nič ich to nestojí, len "hejtujú", keď sú niekde peniaze.

 

Ako zvládaš slávu?

Je to v pohode, keď fanušíkom poviete, že nech sa správajú normálne, keď ich stretnete na ulici.  Som rád, keď ma na ulici niekto pochváli, že sa mu páčia moje videá, ale ak po mne niekto hučí na ulici že šiška alebo kričí v autobuse, tak to nie je moc príjemné, lebo sme všetci len ľudia. Je mi to nepríjemné, keď sa ku mne správajú inak na verejnosti.

 

Si momentálne zadaný?

Áno, momentálne som v prvom dlhodobom vzťahu môjho života a som najšťastnejší, ako sa dá.  Poznáme sa veľmi dlho, keďže sme spolužiaci. Poznali sme sa ešte predtým, ako som začal s Youtube, takže nemôže nikto povedať, že je to kvôli tomu. Na začiatku sme sa nemali moc radi, robili sme si zle a ona si neustála uťahovala z mojej tvorby, ale časom sme sa nejak dali dokopy.

 Populárny YouTuber Gogo: Živím sa tvorením videí, ale najradšej vypadnem von a užívam si s 3D ľuďmi (Rozhovor)

 

Aké si mal detstvo?

Myslím, že som mal správne detstvo. Bol som vychovaný skromne, keďže sme neboli bohatí a nikdy sme sa nemali lepšie ako ostatní. Takže si viem vážiť veci, keď niečo dostanem a snažím sa byť k ľudom taký, akí sú oni ku mne a rovnako by som chcel vychovať aj svoje dieťa.

 

Ako sa vyrovnávaš s hatermi a negatívnymi komentármi k tvojej tvorbe?

Čím ďalej, tým mi to je viac jedno. Keď už máš fakt veľa fanúšikov, ktorí ťa vždy obránia a podporujú, tak je to fajn a časom si uvedomíš, že to nemá zmysel riešiť a že ľudí zaujíma hlavne kvalita tvorby.

 

Často ťa zastavujú ľudia na ulici?

Každý deň aspoň 20, keď idem do mesta.

 

 

 

Obľúbený film, seriál?

Film určite Vlk z Wall Street. Mám rád, keď ľudia robia vo filme zo seba frajera a užívajú si život. Potom (slovenský) Kandidát sa mi páčil tiež. Seriály milujem, Priatelia, tých som videl 10-krát všetky série a, samozrejme, Game of Thrones.

 

Akú hudbu počúvaš?

Hudbu počúvam, čo väčšina mojich rovesníkov - electro, dnb, proste clubovky. Kamarát robí každý mesiac výber najlepších songov, čo momentálne vyšli, to si stiahnem a počúvam.

 

Chcel by si niečo odkázať čitateľom Refresher.sk?

Čítajte Refresher naďalej, je to jedno z tých zaujímavých médií. A môžete mi dať odber, je to zdravé.

 

GoGovi ďakujeme za zaujímavý rozhovor. Ak ťa zaujal, môžeš ho sledovať na  Youtube alebo Instagrame.

Ohodnoť článok
58
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.