Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 28. 11. 2020 meniny má Henrieta

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher - Rozhovory
35
deanwooster
29. september 2014, 15:32
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Populárny YouTuber Gogo: Živím sa tvorením videí, ale najradšej vypadnem von a užívam si s 3D ľuďmi (Rozhovor)

Momentálne má na Youtube 748 991 odberateľov. Reč je o najznámejšom slovenskom youtuberovi Danielovi Štrauchovi, ktorého všetci poznajú pod menom Gogo. Skontaktovalli sme sa prostredníctvom Facebooku, rozhovor prebiehal v kaviarni, kde prišiel na penny bo

deanwooster
29. september 2014, 15:32
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
35
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

 Populárny YouTuber Gogo: Živím sa tvorením videí, ale najradšej vypadnem von a užívam si s 3D ľuďmi (Rozhovor)

 

Momentálne má na Youtube 748 991 odberateľov. Reč je o najznámejšom slovenskom youtuberovi Danielovi Štrauchovi, ktorého všetci poznajú pod menom Gogo. Skontaktovalli sme sa prostredníctvom Facebooku, rozhovor prebiehal v kaviarni, kde prišiel na penny boarde s veľkými slúchadlami. Objednali sme si Cafe latte a okrem iného som sa počas príjemného posedenia dozvedel, prečo začal točiť videá, aké má popularita na Youtube temné stránky a taktiež niečo z jeho osobného života, pretože Youtube nie je jediná vec, ktorej sa venuje.

 

Zdravím Gogo, povieš nám na začiatku niečo o sebe?

Keď začneme troška formálnejšie, tak moje meno je Daniel Štrauch, ale vačšina ľudí ma pozná pod prezývkou Gogo, lebo tak vystupujem na internete. Tvorím videá, vlogy, letsplay a zábavné vecičky na Youtube, aby mali ľudia čo robiť vo voľnom čase, keďže som jeden z tých, čo radšej zapne počítač ako televíziu. V telke vám niečo naservírujú a musíte si to pozrieť, na internete si vyberiete, čo chcete pozerať.  Zo začiatku ma sledovalo iba 20 ľudí, ale aj to som bral ako veľký úspech. Každý pozitívny feedback od niekoho je úspech.

 

Ako vyzerá tvoj klasický deň, keď sa momentálne nevenuješ youtube?

Vstanem, cez víkend aj neskôr, lebo priateľka ma naučila si prispať. Keď som s ňou ešte nebol, bol som aktívny, že som vstával cez víkendy o 8, teraz je to horšie. Keď mám voľno, najradšej idem s kamarátmi von pokecať, sadnúť niekam do mesta. Mám rád cestovanie a objavovanie. Trávim čas s ľuďmi a nesedím za počítačom. To je sranda, že ja vlastne propagujem hry a živým sa tým, ale pritom, keď ich nehrám, tak veľmi rád vypadnem von a užívam si s 3D ľudmi.

 

 

 

Na akú školu momentálne chodíš?

Práve sa chystám ukončiť Strednú súkromnú školu animovanej tvorby.

 

Plánuješ vysokú školu?

Ak plánujem, tak určite s nejakým časovým odstupom. Dám si 2 roky prestávku a pokúsim sa venovať Youtubu, ako najviac dokážem, kým ma to baví, a keď by úspech pominul, tak by som sa snažil ísť na výšku do zahraničia alebo sa naplno venoval fotografii, čo je moje druhé hobby, čím by som sa vedel aj uživiť.

  

Aký máš názor na štúdium na vysokej škole?

Podľa toho, čomu sa chcete v živote venovať, aké máte zameranie. Pretože táto doba je založená na internete, vo svete je veľká sloboda, nepotrebujete tak vysokú školu, aby ste sa uplatnili. Ak ste fakt šikovní, prerazíte aj bez toho, aby ste mali pečiatku, že ste niečo vyštudovali. Ak ste jedineční, potom prerazíte aj bez nej, ale nehovorím, že sa na to máte vyfláknuť. Keď to tak cítite, tak radšej študujte.

 

Populárny YouTuber Gogo: Živím sa tvorením videí, ale najradšej vypadnem von a užívam si s 3D ľuďmi (Rozhovor)

 

Aký bol tvoj prvý impulz točiť videá?

Trvalo to asi 3 roky. Vždy som chcel niečo natočiť, ale nemal som na to gule. Nie je ľahké rozprávať sa s kamerou, aby to nevyzeralo trápne. Nie je to tak, ako keď sa rozprávate s kamarátom.  Ste tam sami, musíte to sami upraviť a dať na verejnosť ľudom, ktorých ani nepoznáte. Ale donútil som sa tak, že som si zahral hru a snažil som sa to komentovať. Zo začiatku to bolo také strnulé, ale pár ľudí mi napísalo, že je to v pohode, nech točím ďalej. Časom som sa odviazal a teraz s tou kamerou kecám, nie lepšie ako s ľudmi, ale dá sa s ňou v pohode pokecať.

 

Ako si v začiatkoch propagoval svoj kanál?

Spopularizovať sa pred 4 rokmi, keď som začínal, bolo oveľa ťažšie ako dnes. Dnes sleduje Youtube veľa ľudí, ide o veľmi populárne médium. Predtým tam veľa ľudí čas netrávilo. Riešil som to cestou písania ľudom na Facebooku, či si chcú pozrieť moje video. Písal som na rôzne blogy, či nepublikujú o mne článok. A moment, kedy sa mi vlastne podarilo preraziť bol, keď som bol v Česku na CraftCone, kde som sa skontaktoval so slávnejšími youtubermi, lebo som si myslel, že si s nimi píšem už dávnejšie na Steame, ale bol to iba niekto, kto ich napodobňoval. Prišiel som za nimi že čau House, ja si s tebou píšem už pol roka na Steame, to som ja, ten Gogo.  On na mňa kukal že aký Gogo? Dali sme sa do reči, natočil som s nimi interview výmenou za to, že som ich pozval na Kofolu. To interview mi následne zazdieľali a stalo sa v tom čase mojím najpozeranejším videom.

 

Nemáš pocit, že je súčasná youtube scéna preplnená? Má vôbec šancu niekto preraziť?

Je pravda, že naša scéna je v určitom smere je presýtená. Všetci sa venujú gamingu, vlogom a  tagom. A keď chce niekto uspieť, musí ukázať, že je originálny a má väčšiu kvalitu ako ostatní, inak nemá šancu uspieť. Čo chýba našej scéne oproti zahraničiu, je rozmanitosť. Našim youtuberom radím, aby sa snažili svoje videá zlepšovať a nech sa venujú rozmanitejším veciam, ako sú makeuptutoriály, gadgety a možno aj nejaké internetové správy.

  

 

Ice Bucket Challenge s fanúšikmi

Populárny YouTuber Gogo: Živím sa tvorením videí, ale najradšej vypadnem von a užívam si s 3D ľuďmi (Rozhovor)

 

Kde čerpáš inšpiráciu na tvorbu videí?

Hlavná inšpirácia je z reálneho života - čo sa vám stane, príhody s kamarátmi a každodenné situácie. Ďalej zahraniční youtuberi. Keď mi príde niečo zaujímavé, tak si z toho niečo zoberiem a vložím to do svojich videí.  Samozrejme, nezoberiem celú myšlienku a skopírujem to, ale vždy, keď zoberiem nejaký drobný zlomok, moje videá to okorení.

 

Mal si už chuť prestať točiť videá?

Viackrát, to si musíte v kariére zvyknúť.  Ľudia sa vám stále budú snažiť hádzať polená pod nohy. Keď ste slávni, stále sa vás niekto snaží zhodiť, ale baví ma to natoľko, že sa k tomu vždy vrátim.

 

Existuje pre teba nejaká hranica, čo vo videách povedať a čo nie, alebo to neriešis?

Väčšina publika je mladšia ako ja, to si uvedomujem, preto sa vo videách pomerne vyhýbam nadávkam a snažím sa prezentovať slušne. Keď už je nejaké vulgárnejšie video, tak dám upozornenie aspoň 15+. Bohužiaľ je to na úkor starších divákov, ktorí mi píšu, že im občasné vulgarizmy chýbajú a že pôsobím menej prirodzene.

 

Aké máš iné záľuby okrem Youtube? 

Milujem fotografovanie, filmy, chodím do kina - to je taký môj relax.

 

Si z Youtubu časovo vyťažený? Má to dopad na tvoj osobný život?

Ak chcete Youtube robiť poriadne, ste z toho maximálne vyťažení. Ak nerátam tvorbu videí, musíte odpisovať na komentáre, správy, emaily a to je pri státisícoch ľuďoch extrémne náročné. Ale udržať kontakt s komunitou je dôležité.

 

 

Kam by si to chcel s Youtube dotiahnuť?

Stačí mi to dotiahnuť z YouTube na YouTube, je to moje obľúbené médium. Jedného dňa by som sa ale rád dostal aj na medzinárodný trh.

 

Uvedomuješ si, že máš značný vplyv na žiakov základných škôl, keďže tvoria veľkú časť  tvojho publika a berú ťa ako vzor?

Vo videách vyjadrujem svoj názor, ale práve kvôlii mladším divákom, ktorí sú ľahko ovplyvniteľní, niekto ich dokonca nazýva "ovečky", to musím brzdiť. Bohužiaľ, veľa z nich si nerobí vlastný názor.

 

Vynáša ti Youtube slušné peniaze?

Dá sa povedať, že slušné. Uživím sa tým momentálne v pohode, aj keby som býval sám, ale stále to je veľmi málo komerčné médium a komercii som sa zatiaľ na 99% vyhýbal. Vačšinu ponúk som odmietol, lebo diváci to nechápu, že to môže zvýšiť kvalitu. Nič ich to nestojí, len "hejtujú", keď sú niekde peniaze.

 

Ako zvládaš slávu?

Je to v pohode, keď fanušíkom poviete, že nech sa správajú normálne, keď ich stretnete na ulici.  Som rád, keď ma na ulici niekto pochváli, že sa mu páčia moje videá, ale ak po mne niekto hučí na ulici že šiška alebo kričí v autobuse, tak to nie je moc príjemné, lebo sme všetci len ľudia. Je mi to nepríjemné, keď sa ku mne správajú inak na verejnosti.

 

Si momentálne zadaný?

Áno, momentálne som v prvom dlhodobom vzťahu môjho života a som najšťastnejší, ako sa dá.  Poznáme sa veľmi dlho, keďže sme spolužiaci. Poznali sme sa ešte predtým, ako som začal s Youtube, takže nemôže nikto povedať, že je to kvôli tomu. Na začiatku sme sa nemali moc radi, robili sme si zle a ona si neustála uťahovala z mojej tvorby, ale časom sme sa nejak dali dokopy.

 Populárny YouTuber Gogo: Živím sa tvorením videí, ale najradšej vypadnem von a užívam si s 3D ľuďmi (Rozhovor)

 

Aké si mal detstvo?

Myslím, že som mal správne detstvo. Bol som vychovaný skromne, keďže sme neboli bohatí a nikdy sme sa nemali lepšie ako ostatní. Takže si viem vážiť veci, keď niečo dostanem a snažím sa byť k ľudom taký, akí sú oni ku mne a rovnako by som chcel vychovať aj svoje dieťa.

 

Ako sa vyrovnávaš s hatermi a negatívnymi komentármi k tvojej tvorbe?

Čím ďalej, tým mi to je viac jedno. Keď už máš fakt veľa fanúšikov, ktorí ťa vždy obránia a podporujú, tak je to fajn a časom si uvedomíš, že to nemá zmysel riešiť a že ľudí zaujíma hlavne kvalita tvorby.

 

Často ťa zastavujú ľudia na ulici?

Každý deň aspoň 20, keď idem do mesta.

 

 

 

Obľúbený film, seriál?

Film určite Vlk z Wall Street. Mám rád, keď ľudia robia vo filme zo seba frajera a užívajú si život. Potom (slovenský) Kandidát sa mi páčil tiež. Seriály milujem, Priatelia, tých som videl 10-krát všetky série a, samozrejme, Game of Thrones.

 

Akú hudbu počúvaš?

Hudbu počúvam, čo väčšina mojich rovesníkov - electro, dnb, proste clubovky. Kamarát robí každý mesiac výber najlepších songov, čo momentálne vyšli, to si stiahnem a počúvam.

 

Chcel by si niečo odkázať čitateľom Refresher.sk?

Čítajte Refresher naďalej, je to jedno z tých zaujímavých médií. A môžete mi dať odber, je to zdravé.

 

GoGovi ďakujeme za zaujímavý rozhovor. Ak ťa zaujal, môžeš ho sledovať na  Youtube alebo Instagrame.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
58
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.