Štvrtok 26. 4. 2018 meniny má Jaroslava

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Najlepšie slovenské blogerky a blogeri: Frederika Kovalčíková a.k.a. Bobinka Lastrange

Známych tvárí z blogerskej scény sme vám predstavili už dosť. Je čas na tých, ktorých sláva ešte len čaká!

18. august 2014, 15:36

Známych tvárí z blogerskej scény sme vám predstavili už dosť. Je čas na tých, ktorých sláva ešte len čaká!

Viete, aký je najväčší problém redaktora na Refresheri? Keď sa nevie rozhodnúť, či dievča predstaví ako známu blogerku alebo ako Refresher dievča. Ja som nakoniec zvolila prvú možnosť a prinášam vám článok a rozhovor, v ktorom sa zoznámite s Frederikou Kovalčíkovou a s jej blogom.

 

 Najlepšie slovenské blogerky a blogeri:  Frederika Kovalčíková a.k.a. Bobinka Lastrange

 

Na začiatok by si sa nám mohla predstaviť...

Moje meno je Frederika Kovalčíková, mám 20 rokov a pochádzam z Podtatranského mesta Poprad. Momentálne, zatiaľ celkom úspešne, študujem na vysokej škole marketingovú komunikáciu, Univerzita sv. Cyrila a Metóda v Trnave, kde sa zvyknem aj najčastejšie zdržiavať, ak nebežím za maminou sukňou a najlepším jedlom domov. Som excentrická žena/dievčatko, paradoxne v istých situáciach aj veľmi hanblivá, dokážem sa nadchnúť pre najviac hlúpu vec na svete a verím v jedinečnosť každého človeka. Páčia sa mi pekné veci a verím, že dokážu vylepšiť svet, a teda – priznávam sa k materializmu. Napriek tomu, že verejne prepieram svoj šatník, nie som shopaholičkou. (Aj tak si vždy niečo kúpim, nemôžem chodiť nahá!). Rozvíjam svoju kreativitu najviac ako je to možné, neprestávam veriť, že sa mi splnia sny, vždy som do niečoho/niekoho zaľúbená a veľmi citovo založená osoba. Milujem knihy, filmy, dobré jedlo a nezvyčajné veci.   

 

Ako si sa dostala k blogovaniu?

Blogy som začala vnímať asi v čase keď som dostala občiansky preukaz. Myslím, že som narazila na prvé blogy vďaka jednej mojej kamarátke, ktorá mala tiež svoj vlastný. Nemala som užší výber, a tak som len scrollovala jeden blog za druhým a povedala som si, že by som také niečo mohla vyskúšať aj ja. Povedala som si „neber drogu, radšej blog“! (smiech)

Moje „blogové“ meno sa skladá z dvoch častí. Tú prvú tvorí zdrobnenina mojej prezývky z detstva a druhú skomolené priezvisko zlej čarodejnice, ktorú hrala moja obľúbená herečka Helena Bonham Carter. Stále sa považujem za zelenáča a aj po rokoch za blogerku začiatočníčku. Momentálne píšem na svojom blogu  a na blogu Martina Krystýneka (pozn. redakcie: Martina sme vám nedávno predstavili), kde prispieva aj najkrajšia Ivanka Petrušová.

 

 Najlepšie slovenské blogerky a blogeri:  Frederika Kovalčíková a.k.a. Bobinka Lastrange

 

Nikdy si nechcela s blogovaním prestať?

Chcela a aj som to urobila. A nie len raz. Na začiatku som poriadne ani nevedela kam chcem smerovať. Všetky moje príspevky boli chaotické, s príšernými fotkami, čakala som hneď nejaký veľký bum, ktorý nechodil - tak som s tým prestala. Neskôr som sa k blogovaniu vrátila, zmenila som spôsob písania, ale nebola som stále spokojná, preto som udržiavala celý blog v tzv. „zimnom spánku“. Čas od času som pridala nejaký príspevok a venovala som sa skôr foteniam či blogu na stránke fotografa Martina Krystýneka.

Keď som začala chodiť na vysokú školu zmenila sa veľká časť môjho života i môjho samotného bytia. Musela som si zvyknúť na nové prostredie, ľudí, nové fungovanie, nové zvyky a blog bol jednou z tých starších veci z domova. Dlho som uvažovala, či už nie je ten správny čas úplne s blogovaním skončiť a byť len pasívnym čitateľom. Po chvíľke uvažovania som si povedala, že to ešte skúsim a nezavesím na klinec. Aktuálne som v štádiu spokojnosti, po toľkých rokoch bol už najvyšší čas. Zmenila som nedávno dizajn aj celkovú štruktúru článkov a konečne sa pri otázke „Bloguješ?“ nezapýrim a nemám problém sa k tomu priznať.

 

 Najlepšie slovenské blogerky a blogeri:  Frederika Kovalčíková a.k.a. Bobinka Lastrange

 

Podľa koho sa inšpiruješ?

Podľa mňa celkový dojem, ktorý vytvárame je aj vďaka tomu, čo zo seba vyžarujeme a ako sa správame. Takže nestačí sa len pekne obliecť. Moja inšpirácia či už na rôzne fotenia alebo samotné outfity pochádza väčšinou z bežného života. Moja pozorovacia schopnosť je založená na sledovaní detailov, ktoré dávajú celkovému looku ten pravý šmrnc. Mám rada jedinečnosť a minimalizmus s kúskami nekonvenčnosti. Vždy sa snažím pochváliť niečo čo sa mi páči a dávam najavo  keď mi niečo imponuje. Všímam si ľudí, ktorí existujú okolo mňa, nápady nájdem vždy aj v nejakom filme, či už v klasike alebo niečom súčasnom, ale taktiež sledujem niekoľko blogov.

Najnovšie som zaľúbená do krásnych fotiek Patrícii Manfield z blogu theatelier.me, mojou srdcovou záležitosťou je Juliett Kuczynska (maffashion), Sabinna a David z blogu Broken cookies a mojou neblogovou kráskou je Cara Delevingne, ktorá je jedinečná svojou nespútanosťou.

Nech sa inšpirujem kdekoľvek, vždy to skončí ináč a moje plány a predstavy sa menia. Nakoniec je výsledok iný ako som si predstavovala, ale to, čo celkový dojem dotvára je samotná osobnosť. Preto sa snažím mať na sebe vždy niečo pohodlné v čom sa dobre cítim, aby som sa vo všetkom cítila sama sebou.

 

Jordany, Airmaxy, Rosheruny, čo si o tom myslíš? Máš nejaké zo spomenutých aj ty?

Ja osobne sa tomuto módnemu trendu teším. Nie som jedna z tých báb, ktorá v topánkach na podpätkoch spí. Skôr ich odsúvam na poslednú koľaj a staviam na pohodlnosť. Často sa niekam ponáhľam alebo sú dni kedy som celý deň na nohách, to by som v topánkach na podpätku nezvládla. Preto hovorím áno! Som vlastníkom bielych botasiek Airmax. Kúpila som si ich kvôli pohodliu, ktoré poskytujú mojim nohám a napriek ich už takmer konzumnému nákupu a predaju po celom svete to neľutujem. Teším sa, že ľudia nakupujú veci, ktoré vyzerajú pekne, plnia svoj účel a sú nesmierne pohodlné. Na trhu je kvantum rôznych druhov, farieb, potlačí, všetci si nájdu pre seba tú pravú „športovú obuv“, prakticky sa hodia TAKMER ku všetkému, takže už si stačí len vybrať.

 

 Najlepšie slovenské blogerky a blogeri:  Frederika Kovalčíková a.k.a. Bobinka Lastrange

 

Čo je podľa teba maximálne faux pas?

Mojím NO. 1 fashion killa sú určité plastové ramienka na podprsenkách. Ešte som stále nepochopila dôvod, prečo ich ženy nosia. Áno sú viditeľné. Hrdo môžem povedať, že som ich na sebe nikdy v živote nemala a niečo také ani neurobím. Nedokážem nájsť ani jednu príležitosť, pri ktorej by som tieto ramienka odpustila. Ale musím sa priznať k tomu, že sa na tom poriadne bavím. Farebné spodné prádlo  a plastové ramienka na podprsenke je vražedná kombinácia. 

 

Kde najčastejšie nakupuješ?

Nemám vyvolené obchody. Idem skôr všade kde vidím niečo, čo sa mi páči. Veci kupujem podľa kvality materiálu, podľa toho ako mi sedia a nie podľa značky. V poslednej dobe ulietavam na internetových obchodoch (mám radosť ako malé dieťa keď mi príde nejaký balík). A svoje čaro majú podľa mňa aj secondhandy. Okrem smradu z chemickej čistiarni tam väčšinou nájdem veci, ktoré sa u nás len tak ľahko nedajú zohnať . Veľmi sa mi páči trend predaja oblečenia medzi blogermi. Aj ja mám takto zakúpené veci a vôbec mi nie je proti srsti, že sú „z druhej ruky“ (to sa týka aj 2handov). Predsa existujú čistiarne a práčky, ale zvyčajne si takto kúpené oblečenie aj tak upravujem. Fandím tejto recyklácii oblečenia.

 

Aký kúsok vo svojom šatníku považuješ za najväčšiu srdcovku?

Naozaj neviem, ktorý kúsok je môjho srdca šampión. Mám niekoľko vecí ku ktorým mám „citovú“ väzbu a nechcem sa ich ani po niekoľkých rokoch vzdať. Počas každého obdobia, či už životného alebo ročného, si kúpim nejakú vec, ktorú si zamilujem a mám chuť ju nosiť ku všetkému možnému i nemožnému. Momentálne asi najviac obľubujem veľký čierny klobúk (cítim sa tak žensky keď ho mám), vysoké biele ponožky so záclonkami (ďakujem, že môžem nakupovať v detských sekiách) a čierne rifle Oasis roztrhané na kolenách. Keď už raz budem babička a budem rozmýšľať nad touto otázkou určite bude moja „srdcovka“ čiernej alebo bielej farby.

 

Frederike samozrejme ďakujem za poskytnutie rozhovoru.  Ak by si chcel/a vidieť viac fotiek, na ktorých je Frederika, pozri si jej Instagram, prípadne FB stránku.

 

 Najlepšie slovenské blogerky a blogeri:  Frederika Kovalčíková a.k.a. Bobinka Lastrange

 

 Najlepšie slovenské blogerky a blogeri:  Frederika Kovalčíková a.k.a. Bobinka Lastrange

 

 Najlepšie slovenské blogerky a blogeri:  Frederika Kovalčíková a.k.a. Bobinka Lastrange

 

 Najlepšie slovenské blogerky a blogeri:  Frederika Kovalčíková a.k.a. Bobinka Lastrange

 

 Najlepšie slovenské blogerky a blogeri:  Frederika Kovalčíková a.k.a. Bobinka Lastrange

 

 Najlepšie slovenské blogerky a blogeri:  Frederika Kovalčíková a.k.a. Bobinka Lastrange

Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia8 komentárov
alebo poslať ako anonym
8 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
18. august 2014, 19:57

"Čo je podľa teba maximálne faux pas?
Mojím NO. 1 fashion killa sú určité plastové ramienka na podprsenkách."

Tyyyyy kokos tak tohle mě totálně rozsekalo :DD holka asi vůbec nemá páru co pojem "Fashion killa" znamená a ani kdo to "vymyslel" a zpopularizoval.. Huge facepalm, navíc je škaredá jak cyp

15 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jhonys18. august 2014, 23:05

je pěkná, co máš prosím tě

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Mr Hajaja18. august 2014, 18:54

Na prvých 4 fotkách vyzerá skvele, ale tam kde sedí na obrubníku, tak tie topánky sa mi vôbec nepáčia podľa mňa si tým dievča iba uberá na sex appeale, síce si môže myslieť, že je to pekné no podľa mňa nie.

11 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
AlphaMito18. august 2014, 15:54

#corny

6 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Leumas18. august 2014, 19:29

tá štvrtá fotka :D mne ten odhalený pupok pripomína vytŕčajúci zadok keď žena sedí :D ináč pekná slečna

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
soave20. jún 2015, 21:55

ak tie posledne fotky ako z Bravo Girl 1994, dufam, ze tento nevkusny trend neprerazi

0 Odpovedať · Nahlásiť
18. november 2014, 13:58

Drzku vykrutenu na kazdej fotke. Kdyby te tata videl, holcino.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
anna15. september 2015, 5:46

No páni! Toľko vyložene hnusných komentárov. To som nečakala. Smutné....

-1 Odpovedať · Nahlásiť
ZOBRAZIŤ ĎALŠIE KOMENTÁRE
Najčítanejšie