Aktívny "Dog Mode" privolaný policajt úplne ignoroval a muža zatkol.
Leto pravidelne prináša niekoľko prípadov, kedy nezodpovední majitelia nechajú svojich domácich miláčikov zamknutých v odparkovanom aute. Na slnku však okná fungujú ako skleník a kabína sa rýchlo prehreje.
Aj niekoľko minút nepozornosti teda stačí na to, aby dehydrované zvieratá zomreli. Independent.ie informuje o prípade Rossa Hunta, ktorý takto v aute nechal svojho psa a odišiel na stretnutie v jednej z reštaurácií v írskom Dubline.
Jeden z okoloidúcich následne zalarmoval úrad na na ochranu zvierat a políciu, vďaka čomu sa následnej jeho prípad dostal až pred súd.
Hunt však vlastnil Teslu Model S, ktorá ponúka špeciálny "Dog Mode". V ňom je síce elektromobil zamknutý, no vnútri stále beží klimatizácia poháňaná batériami auta. Nebezpečné prehriatie kabíny by tak hroziť nemalo.
Írovi sa však tento fakt prítomnému policajtovi vysvetliť nepodarilo a pri incidente ešte v júni bol zatknutý.
Viac pochopenia pre technológie a majiteľove rozhodnutie mal podľa denníka až súd, ktorý vypočul aj technika z miestneho servisného centra Tesly a obvineného, pochopiteľne, oslobodil.
Tesla’s Dog Mode helps Model S owner win animal cruelty lawsuithttps://t.co/S0sJDBWR6h
— TESLARATI (@Teslarati) September 23, 2019
Ignorácia policajného úradníka je zarážajúca, pretože Tesla s aktivovaným psím režimom informáciu o klimatizovanej a bezpečnej kabíne zobrazuje aj priamo na displeji v strede palubnej dosky.
Dôvodom je, samozrejme, tichý chod ventilácie v aute, ktoré nemá naštartovaný bežný spaľovací motor.
Zároveň ti je zrejme jasné, prečo sa funkcia volá Dog Mode, hoci by pravdepodobne podobne dobre poslúžila aj pre krátkodobé ponechanie nákupu z potravín či dokonca detí v bezpečne zamknutom aute. Tesla sa takto chce vyhnúť potenciálnym súdnym sporom s nezodpovednými rodičmi.
Ani tu sa ale Tesla nevyhla chybám, podľa The Verge totiž Dog Mode pred jedným z updatov nefungoval správne, pokiaľ bola rýchlosť ventilátorov nastavená manuálne a nie na prepínač AUTO.