Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Streda 22. 9. 2021 meniny má Móric

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
TOP 3 v utorok: Covidová mapa je čoraz černejšia, slovenský potok sa sfarbil namodro, novinárov zbavili obvinenia TOP 3 v utorok: Covidová mapa je čoraz černejšia, slovenský…
Máme ďalšie čierne okresy, hlásia Dáta bez pátosu. Slováci podvádzajú, oslavy presúvajú do lepších okresov, tvrdia analytici Máme ďalšie čierne okresy, hlásia Dáta bez pátosu. Slováci…
Video z vlámačky do bytu Cibulkovej. Polícia sa pýta, kto pozná zlodejov Video z vlámačky do bytu Cibulkovej. Polícia sa pýta, kto pozná…
Aktualizované: Streľba na ruskej škole má údajne 6 obetí. Študenti v panike vyskakujú z okien. Strelca zabili špeciálne jednotky Aktualizované: Streľba na ruskej škole má údajne 6 obetí.…
Jake Paul sa chváli dvoma Ferrari. Tieto luxusné modely patria slávnemu youtuberovi Jake Paul sa chváli dvoma Ferrari. Tieto luxusné modely patria…
VIDEO: Ruskému „Pepkovi námorníkovi“ hrozí amputácia rúk či až smrť. Operácia jeho olejom naplnených bicepsov je riskantná VIDEO: Ruskému „Pepkovi námorníkovi“ hrozí amputácia rúk či až…
Refresher

Smetiari na Slovensku zarobia aj 1400 €, pracujú cez sviatky aj v sobotu (To najlepšie z Refresheru)

Pripravili sme si pre teba výber najlepších článkov za posledných 7 dní s komentárom, aby si vedel, čo sa v nich dočítaš.

Viktor Kniš
18. august 2019, 11:24 Čas čítania: 0:00
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Refresher
2
Viktor Kniš
18. august 2019, 11:24

Smetiari na Slovensku zarobia aj 1400 €, pracujú cez sviatky aj v sobotu (To najlepšie z Refresheru)

Pripravili sme si pre teba výber najlepších článkov za posledných 7 dní s komentárom, aby si vedel, čo sa v nich dočítaš.

Viktor Kniš
18. august 2019, 11:24
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok

Čo všetko obnáša práca smetiara, ako sa dá zamestnať vo Facebooku, čo je nová droga herba a odkiaľ pochádza? To všetko a ešte oveľa viac sa môžeš dozvedieť vďaka novej dávke článkov, ktoré mohli vzniknúť aj vďaka predplatiteľom Refresher+. Okrem rozhovorov a reportáží sme hlbšie nahliadli do herného sveta a miliardových obratov, ktoré sa už v súčasnosti týkajú aj detí. 

 

Taktiež sme zistili čosi viac o konskej mafii na východe a navštívili fast-fashion reťazce, kde sme sa pozreli na to, ako kopírujú luxusné značky. Tento trend už v našich končinách je viacmenej samozrejmosťou, žiaľ, má v prvom rade negatívny dopad. Povieme si aj o protestnej móde a jej dopade na spoločnosť a nahliadneme do života známeho Fera Joke

 

Zároveň ešte dávame do pozornosti aktuálnu možnosť stať sa členom Refresher tímu ako redaktor aj managing editor. V prípade, že máš skúsenosti s touto prácou a si ochotný venovať veľa času náročnejším témam, hľadáme práve teba. Ponúkame atraktívne finančné ohodnotenie, skvelý kolektív a množstvo výhoda  bonusov, aké inde nenájdeš. 


Rozhovor so slovenskými smetiarmi

Smetiari v hlavnom meste to nemajú ľahké. Pozbierať smeti z tak veľkého mesta, ako je Bratislava, na to treba mať energiu, odhodlanie a pevné nervy. Za svoju prácu sú však zaujímavo ohodnotení, priemerný plat je podľa oficiálnej stránky OLO 1 354 €. Bez akýchkoľvek pochýb je však táto suma adekvátna, o čom sme sa presvedčili v našom rozhovore. 

 

Dočítaš sa v ňom, že v niektorých prípadoch vstávajú ešte pred štvrtou ráno. Pýtali sme sa na to, čo si o ich práci myslia deti, kto im nadáva a prečo, ako vyzerá ich bežný pracovný deň a koľko kontajnerov za deň vyprázdnia. Prezradili, ktorá oblasť Bratislavy je najhoršia a prečo a na čo si museli najviac zvykať.

 

Ako fast-fashion reťazce kopírujú luxusné značky?

Ak sa pred zahraničné súdy dostane prípad týkajúci sa módneho priemyslu, je takmer isté, že niektorý z predajcov fast-fashion opäť kopíroval svoje domáce úlohy viac, než by bolo prípustné. Vykrádanie luxusných značiek a kopírovanie diel nezávislých umelcov sa totiž stalo neoddeliteľnou súčasťou dnešného sveta módy a najsmutnejšie je na tom to, že väčšina zákazníkov ani len netuší, ako svojou kúpou podporuje podobné správanie. 

 

V našom článku sa dozvieš, ktoré značky aktuálne kopíruje Zara, Bershka alebo New Yorker, keďže sme tieto predajne osobne navštívili a jednotlivé kúsky nafotili. Zhodnotili sme, v akom stave sú aktuálne bratislavské predajne fast-fashion, ktoré fast-fashion kolekcie boli pre nás najväčším prekvapením a sklamaním a taktiež sme zistili, ako sa týmto predajcom darí oklamať zákony.

 

Rozhovor so Zuzanou, ktorá pracuje vo Facebooku

Zuzana Zahorová je prvou Slovenkou, ktorú Facebook najal, aby sa starala o tradičné značky na česko-slovenskom trhu. Väčšinu času pracuje vo Varšave, no počas stretnutí v Bratislave si našla čas aj na nás. Okrem iného sme sa s ňou rozprávali aj o agresívnych komentáristoch, o prístupe Marka Zuckerberga a o tom, ako sa dá bojovať proti kyberšikane.

 

V rozhovore si prečítaš, čo jej práca vlastne obnáša, či hľadajú do Facebooku viac Slovákov a kto má šancu sa tam dostať, prečo podľa nej táto sociálna sieť ešte nie je mŕtva, aké je vedenie na čele s Markom Zuckerbergom a či ho už niekedy stretla a kto je na Slovensku dobrým influencerom.

 

Po stopách herby na Slovensku

Droga vizuálne pripomínajúca marihuanu s názvom herba sa veľmi rýchlo rozšírila v oblastiach od Kráľovského Chlmca, cez Trebišov, Moldavu nad Bodvou, Tornaľu, Rožňavu, Revúcu, Rimavskú Sobotu až po Lučenec. Lacná a nebezpečná náhrada marihuany sa tu denno-denne predáva a fajčí. My sme sa na tieto miesta, konkrétne do okolia Trebišova vydali osobne, aby sme zistili, aký problém naozaj herba predstavuje.

 

Dozvieš sa, čo všetko sme zažili a ako reagovali domáci na to, keď sme sa chceli dozvedieť čosi viac. Porozprávali sme sa aj s príslušníkmi mestskej polície, ktorí potvrdili, že sa nebezpečná droga v tejto oblasti rozšírila. Ešte stále však podľa ich slov prevláda toluén. 

 

Rozhovor s Fero Joke

Fero Joke je sympatický a dobrosrdečný rodák z Oravy, ktorý sa za posledné mesiace stal veľmi výraznou osobnosťou slovenského Instagramu. Venuje sa prevažne vtipným videám, v ktorých paroduje typické slovenské osobnosti a ich charaktery. Poväčšine ide o ženy, a práve preto sa Fero v humorných scénkach často objavuje s parochňami či v dámskom oblečení. 

 

Okrem komediálnej tvorby sa však venuje aj záslužnej činnosti. Stará sa o ľudí s downovým syndrómom v dome sociálnych služieb či taktiež donedávna pracoval aj v špeciálnej materskej škole, kde mal na starosti mentálne postihnuté deti.

 

Nám v rozhovore prezradil, ako na jeho videá reagujú celebrity, ktoré paroduje, čo by robil, keby Instagram skončí, kvôli čomu si prednedávnom na diaľku adoptoval dve deti v Indii, na akú najbizarnejšiu spoluprácu dostal ponuku a koľko eur mu ponúkli najviac za jedno video. Porozprávali sme sa aj o jeho názore na slovenský Pride a osobné skúsenosti s homofóbiou.

 

Čo si obliekli známe tváre na Grape 2019?  

Festival Grape nie je len o hudbe a skvelých zážitkoch. Ide aj o jednu z najvýznamnejších módnych udalostí počas letných mesiacov v našich končinách. Ako je už zvykom, aj tento rok sme sa tejto dvojdňovej multižánrovej oslavy zúčastnili a opäť sme boli svedkami tých najzaujímavejších módnych kreácii v podaní mnohých účastníkov.

 

Aktuálnou témou bola vodotesnosť a nás tak zaujímalo, ako tému poňali známe osobnosti. Pýtali sme sa ich, ako dress code hodnotia, nakoľko je pre nich festivalový outfit dôležitý a aké najdrahšie kúsky si na seba obliekli. Niektoré sa nebáli vytiahnuť kúsky za tisícky eur, a tak ide len o ďalší dôkaz, že festivaly už dávno nie sú o tom, aby sme si na seba zobrali staré veci, ktoré sa môžu zašpiniť bez väčšieho stresu. 

 

Konská mafia na východe

Na východe Slovenska vyčíňa konská mafia, ktorá sa zameriava na odcudzovanie týchto majestátnych zvierat s cieľom zarobiť. Deje sa tak  v okolí Sabinova, Stropkova, Svidníka a Prešova. 

 

V našej reportáži si prečítaš, ako sa zlodejom podarilo naložiť a ukradnúť kone, čo spravili policajní vyšetrovatelia, keď majitelia upozornili na krádež, ako sa majiteľom podarilo kone vypátrať na vlastnú päsť, aké predmety ležali pohodené neďaleko výbehu, odkiaľ kone ukradli a kde kone napokon skončili.

 

Zmenila protestná móda svet k lepšiemu?

S čapicou „bad hair day" alebo nápisom „next top model" na tričku nikomu nepomôžeš. Móda je síce pre mnohých len povrchnou záležitosťou, ale renomovaní návrhári už so svojimi kolekciami neraz spravili poriadny rozruch. V určitých prípadoch mala ich snaha aj pozitívny vplyv na kultúrne alebo sociálne dianie vo svete. 

 

V našom článku si prečítaš, ktoré kúsky oblečenia spôsobili v posledných rokoch revolúciu, ako sa návrhárom podarilo vyjadriť svoje politické názory skrz módu, prečo je dôležité podporovať protestnú módu a ktoré kúsky sú dlhodobo populárne aj na Slovensku. 

 

Herný priemysel je miliardový biznis aj pre deti

Fenomén E-sports už dávno nie je ani v našich končinách novinkou a všetci dobre vieme, že ide o odvetvie atraktívne pre sponzorov aj divákov, ktoré si podmanilo veľmi vzácnu cieľovku malých detí. V našom rozsiahlom článku sme sa pozreli na to, ako to celé začalo a aký bol postupný vývoj až do súčasnosti. Zanalyzovali sme zárobky a záujem komerčných značiek, zranenia hráčov a sledovanosť najväčších podujatí. Herný svet má ešte stále obrovský biznisový potenciál a bude zaujímavé sledovať, kam sa v najbližších rokoch dostane. 

 

Recenzia na Vtedy v Hollywoode

Filmový svet aktuálne žije najnovšou snímkou snáď najpopulárnejšieho režiséra na svete Quentina Tarantina. My sme mali možnosť dlho očakávaný film vidieť v predpremiére a kolegovia z Filmkultu ho po vzore iných kriticky zhodnotili, aby si vedel, čo môžeš pri jeho návšteve očakávať.

 

Ak už máš 3-hodinovú štýlovú jazdu s Bradom Pittom, Margot Robbie Leonardom DiCarpiom, tak sa možno aspoň dozvieš súvislosti, ktoré ti mohli počas sledovania uniknúť. V závere sa dozvieš hodnotenie samotných divákov a aj redaktorov Filmkultu. 

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: Martin Schopinski
NAHOR
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy refresher
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
TOP 3 v utorok: Covidová mapa je čoraz černejšia, slovenský potok sa sfarbil namodro, novinárov zbavili obvinenia TOP 3 v utorok: Covidová mapa je čoraz černejšia, slovenský potok sa…
Máme ďalšie čierne okresy, hlásia Dáta bez pátosu. Slováci podvádzajú, oslavy presúvajú do lepších okresov, tvrdia analytici Máme ďalšie čierne okresy, hlásia Dáta bez pátosu. Slováci…
Video z vlámačky do bytu Cibulkovej. Polícia sa pýta, kto pozná zlodejov Video z vlámačky do bytu Cibulkovej. Polícia sa pýta, kto pozná…
Aktualizované: Streľba na ruskej škole má údajne 6 obetí. Študenti v panike vyskakujú z okien. Strelca zabili špeciálne jednotky Aktualizované: Streľba na ruskej škole má údajne 6 obetí. Študenti v…
Jake Paul sa chváli dvoma Ferrari. Tieto luxusné modely patria slávnemu youtuberovi Jake Paul sa chváli dvoma Ferrari. Tieto luxusné modely patria…
VIDEO: Ruskému „Pepkovi námorníkovi“ hrozí amputácia rúk či až smrť. Operácia jeho olejom naplnených bicepsov je riskantná VIDEO: Ruskému „Pepkovi námorníkovi“ hrozí amputácia rúk či až smrť.…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.