V prípade, že uprednostňuješ nadčasové kúsky, ktoré ti vydržia dlhý čas, v nasledujúcich riadkoch si prídeš na svoje.
V jednoduchosti je krása, a to v prípade nižšie spomenutých značiek platí do bodky. Módny trh v posledných rokoch zaplavili desiatky nových výrobcov, ktorých návrhári sa spoliehajú na základné modely oblečenia a doplnkov z kvalitných materiálov za priaznivé ceny.
Nájsť medzi všetkými svojich favoritov, to je pomerne náročná úloha, ktorú sa ti dnes pokúsime uľahčiť. Zostavili sme výber najzaujímavejších značiek s oblečením na každodenné nosenie, ktoré ľahko navzájom skombinuješ na množstvo spôsobov a navyše vo väčšine prípadov nestojí stovky eur.
Vychádzali sme z vlastných skúseností, ale aj z rád od známych a tešiť sa môžeš na nadčasové modely zo Škandinávie, z Japonska alebo zo Spojených štátov amerických.
Uniqlo
Značku Uniqlo sme predstavili v samostatnom článku ešte v roku 2016, keď sme dúfali, že otvorí svoju prevádzku aj na území Slovenska. Nestalo sa a stále využívame online obchod, v ktorom nájdeš všetko, čo potrebuješ – od spodnej bielizne z prémiovej bavlny cez základné tričká a mikiny až po kvalitné rifle.
Hoci jedna z najvyhľadávanejších ázijských značiek stále nemá v Európe dominantné postavenie, produkty s jej logom sú zárukou kvality. Bonusom sú bezkonkurenčné nízke ceny, ktoré vyčarujú úsmev aj študentom.
Samostatnou kategóriou sú produkty línie Uniqlo U, za ktorých vzhľadom stojí návrhár Christophe Lemaire, či spolupráce s luxusnými značkami ako J. W. Anderson alebo Jil Sander.
Arket
Arket je súčasťou širokého portfólia konzorcia H&M a hlavný ateliér spoločne s vedením značky nájdeš v štokholmskom Södermalme. Hlavnou myšlienkou návrhárov je prinášať základné kusy oblečenia s dôrazom na kvalitu použitých materiálov, respektíve ich spracovania pre mužov, ženy aj deti.
Škandinávska značka pritom považuje za svoje poslanie najmä sprístupnenie udržateľného dizajnu pre väčšinu ľudí. Vďaka výrobnému kolobehu s vysokým stupňom transparentnosti jednotlivých procesov chce vedenie spoločnosti Arket dosiahnuť pozitívnu zmenu v odevnom priemysle.
Pre väčšinu Európanov sú v poriadku aj ceny za jednotlivé kusy oblečenia či doplnkov. Pohybujú sa v rozmedzí od približne 15 eur za tričká s krátkymi rukávmi až po 200 eur za zimné bundy a kabáty.