Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 17. 8. 2019 meniny má Milica

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
Refresher
0
Viktor Kniš
3. február 2019, 15:46

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň: Matka Tereza nebola svätá, skúšali sme víno za 1,49 € a objavovali ayahuascový rituál

Počas uplynulého týždňa sa na našom webe zrodilo množstvo článkov, ktoré by nemali uniknúť tvojej pozornosti.

Viktor Kniš
3. február 2019, 15:46
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Od nového roka sme si dali predsavzatie prinášať ešte viac autorského obsahu, rozhovorov a investigatívnejších článkov. Cieľom však je zachovať si pri tom lifestyle tvár, takže v konečnom dôsledku vzniká zaujímavá fúzia.

 

Zároveň nám je jasné, že počas pracovného týždňa si nie vždy nájdeš čas na čítanie článkov a sledovanie všetkého, čo sa deje, a tak sme sa rozhodli vytvoriť pravidelný seriál mapujúci všetko, čo by nemalo ujsť pozornosti zvedavého čitateľa zaujímajúceho sa o módu, technológie, filmy, hry a všetko zaujímavé, čo sa práve deje. 

 

Nechýbajú ani rozhovory s atraktívnymi Slovákmi, ktorí majú čo povedať. Zároveň budeme radi, keď nám v komentároch dáš vedieť, v akej oblasti by sme ešte mali pridať, koho vyspovedať, prípadne kam zavítať osobne. 

 

Poďme sa teraz spoločne pozrieť na viac ako desiatku článkov z uplynulého týždňa, ktoré nám dali zabrať najviac.

 


Je víno za 1,49 € odpad?

Slováci sú známi svojim veľmi pozitívnym vzťahom k alkoholu a aj keď je táto skutočnosť aspoň trochu na pravde založená, nájde sa aj veľa výnimiek. Zároveň máme šťastie, že sa naša krajina nachádza na dobrom mieste, čo sa týka prístupu ku kvalitným vínam.

 

Práve víno sa v posledných dňoch stalo stredobodom záujmu v našich kanceláriách, keďže sme mali možnosť spoločne so someliérom ochutnať zopár fliaš, ktoré však boli špecifické hlavne podmienkami výberu. V reťazcoch sme hľadali tie najlacnešie a úlohou odborníka bolo prezradiť nám, či ide o odpad alebo sa aspoň trochu približujú k tým kvalitnejším. 

 

V článku sa dozvieš, aké lacné vína vlastne na trhu máme a pri každom nechýba ani komentár experta. 

 

 

 

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň:

 
Rozhovor s najmladšou členkou Kiskovho tímu

27-ročná Vladimíra Ledecká je mladá žena, ktorá na začiatku pôsobenia vo funkcii bojovala s kritikou voči svojej osobe a nedostatku skúseností. Všetko to začalo, keď prezidentovi Andrejovi Kiskovi poslala jeden e-mail, ktorý jej však v konečnom dôsledku zmenil život. Vladimíra v rozhovore podrobne opísala nielen svoju pracovnú náplň.

 

Dozvieš sa, za čo vlastne zodpovedá, aký najväčší trapas sa jej stal pred prezidentom ale pobavili sme sa aj o serióznejších témach ako je napríklad rómska otázka, alebo čo ju v našej krajine najviac znepokojuje. Porozprávali sme sa však aj o tom, v čom si oproti ostatným štátom vedieme lepšie.

 

 

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň:


Katka odišla do Peru na ayahuascový rituál. Stretla sa s démonmi, spustili sa jej psychózy

 

Liečba magickou ayahuascou. Dokáže pomôcť telu aj duši zbaviť sa negatívnej energie, umožňuje spoznávanie samého seba. Terapia sa stáva čoraz obľúbenejšou v západnej spoločnosti a postupne sa o nej máme možnosť dozvedať z internetu a rôznych dokumentov, resp. výpovedí ľudí popisujúcich svoje skúsenosti. 

 

Veľa informácií však nie je úplne presných, a tak sme sa rozhodli osloviť Katku, ktorá si rituálom prešla. Dozvieš sa, čo Katku doviedlo do Peru za šamanmi, aký účinok má ayahuasca na ľudskú psychiku, ako prebiehala magická seansa a prečo musela podstúpiť liečbu elektrošokmi.

  

 

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň:


Čo slovenskí dôchodcovia odkazujú mladej generácii?

Do veľmi veľkej miery v súčasnosti platí, že mladí ľudia už zanevreli na staršie generácie, svojich prarodičov, babky a dedkov. Práve oni však toho mali možnosť zažiť najviac, a to aj v dobe, ktorá neponúkala toľko možnosti realizácie, no aj napriek tomu dokázali žiť život kvalitne a naplno. 

 

Vybrali sme sa preto do jedného z bratislavských domovov dôchodcov, aby sme sa múdrych seniorov opýtali na ich názory a rady do budúcnosti pre mladých. Týmto by sme sa ešte raz chceli poďakovať za ich ochotu a čas. Zaujímalo nás, čo by mladí ľudia mali robiť, aby sa nielen dožili vysokého veku, ale aby ho prežili čo najlepšie. 

 

V článku nájdeš výpovede od desiatich ľudí, ktorí nám ochotne poskytli zopár šikovných, praktických a vtipných rád do života. 

 

 

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň:


10 najkrajších bielych tenisiek

Neodmysliteľnou súčasťou Refresheru bola vždy aj móda, vrátane aktualít, tipov, trendov a inšpirácii, vďaka ktorým môžeš svoj šatník osviežiť zaujímavými kúskami. Tentokrát sme sa pozreli na 10 aktuálne najzaujímavejších bielych tenisiek, keďže ide o módny kúsok, ktorý by určite mal byť súčasťou tvojho botníka. 

 

Opäť platí, že sme vyberali primárne cenovo dostupné kúsky, takže aj s rozpočtom 150 € si určite prídeš na svoje. Zároveň ti tieto tenisky určite vydržia niekoľko rokov, takže ide o rozumnú investíciu v prípade, že si na obuvi potrpíš. 

 

 

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň:


20 najočakávanejších hier roka 2019 

Herný svet ponúka dlhodobo svojim fanúšikom množstvo kvalitných titulov a už dlho sme nemali pocit, že by bol vôbec čas nudiť sa. A myslíme pri tom nielen na zástancov konzoly, ale aj počítačov. V samotnom článku sme zhrnuli 20 očakávanejších hier roka 2019. Návrat herných legiend a veľkolepej akcie poteší každého hráča. 

 

Dozvieš sa všetky dostupné informácie k jednotlivým titulom vrátane očakávaných dátumov vydania a všetkých podrobností, ktoré už výrobcovia poodhalili. V niektorých prípadoch už poznáme aj dejové línie a máme možnosť sledovať veľavravné trailery, takže ti zhrnutie určite pomôže zariadiť sa. 

 

 

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň:


Nap*ču Flex: Handry OFF-WHITE, Supreme či tenisky Yeezy a Balenciaga ako sväté grály slovenskej mládeže

Módu vždy s radosťou mapujeme aj z tej opačnej perspektívy, keďže sa v našich končinách dlhé roky stáva, že pomýlení nadšenci s neobmedzeným rozpočtom od rodičov prekročia hranicu toho, na čo sa ešte dá pozerať. Ikonický seriál Napi*u Flex je teda zhrnutím všetkých módnych prešľapov, znásilňovania trendov a nemapuje len prevarené značky, ale aj pózy a všetko, na čo sa už na Instagrame nevládzeme pozerať. 

 

Často sa totiž stáva, že premotivovaní tínedžeri nekopírujú len vkus, ale aj to, ako samotné fotografie vyzerajú. Dozvieš sa teda, akým smerom sa v móde určite v roku 2019 neuberať a čomu sa vyvarovať. Prikladáme aj množstvo príkladov. 

 

 

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň:


Čo sa deje v tajomnom pohorí Tribeč vďaka slovenskému filmu Trhlina

Pred pár dňami sa začal malý ošiaľ, keď bol do domácich kín uvedený film Trhlina týkajúci sa slovenského „bermudského“ trojuholníka. Ide o pohorie rozprestierajúce sa medzi Nitrou, Zlatými Moravcami, Topoľčanmi a Partizánskym, ktoré má na svedomí niekoľko dodnes nevysvetlených zmiznutí mladých aj starých ľudí.

 

Aký ošiaľ vlastne snímka spôsobila, ako prežívali natáčanie herci a čo si o celej problematike myslí skúsený lesník? To všetko a ešte oveľa viac sa dozvieš v článku, ktorý mapuje všetko dôležité, čo by si mal vedieť. Len pre zaujímavosť, otváracie tržby prekonali aj Star Wars či sériu Twilight a momentálne Trhlinu zaradili na celkové 5. miesto.

 

 

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň:


Majú homosexuálne páry trvalý dopad na psychické zdravie dieťaťa?

Posledných pár rokov je homosexualita jednou z veľmi diskutovaných tém, ktorá pochopiteľne polarizuje verejnosť. Mnohí si myslia, že ide o niečo choré a hlásajú, že iba tradičná rodina má v dnešnej spoločnosti priestor. Nájdu sa však aj takí, ktorí veria v slobodnú voľbu partnera, orientácie a pohlavia. 

 

Najčastejšie verejnosť kritizuje homosexuálne páry, ktoré chcú vychovávať dieťa. Aj preto sme sa v článku bližšie pozreli na to, či skutočne má na dieťa dopad, keď sú jeho rodičia rovnakého pohlavia. Zhrnuli sme zopár faktov, na ktorých je založený vývin človeka, pričom práve táto perspektíva by mala byť najdôležitejšia. 

 

 

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň:


Otestovali sme 2 nové Big Macy z McDonald's

V Refresheri veľmi radi testujeme, aby si ty nemusel. Často sa nám podarí ušetriť ti zopár eur, keď prídeme na to, že promovaná novinka za vyskúšanie naozaj nestojí. Tentokrát sme zašli do obľúbeného fastfoodu, aby sme zistili, ako sú na tom novinky od McDonald's. Aktuálne totiž majú v ponuke 2 nové Big Macy, konkrétne slaninový Big Mac Bacon a obrovský Grand Big Mac.

 

Dozvieš sa, či sa vlastne oplatí vyskúšať ho, pozreli sme sa na chuť, pridanú hodnotu a porovnali ho s ikonickým Big Macom, ktorý všetci dôverne poznáme. 

 

 

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň:


Matka Tereza bola všetko, len nie svätá

Životný odkaz držiteľky Nobelovej ceny za mier má mnoho temných stránok. Existuje mnoho informácií o tom, že Matka Tereza nebola až tak svätá, ako by sa na prvý pohľad mohlo znať. Veľa svedkov vypovedalo o katastrofickom stave jej domova pre siroty. Zároveň sa dozvedáme, že len veľmi malá časť miliardových darov sa skutočne dostala tam, kam boli určené. 

 

V článku sme zhrnuli, prečo Matka Tereza nemala byť nikdy prehlásená za svätú, kam zmizli peniaze darcov, s ktorými nebezpečnými diktátormi sa kamarátila a prečo mala blízko ku korupcii. Jej sesterský rád mal byť dokonca zapletený do obchodov s deťmi, a to je len časť dostupných informácií. 

 

 

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň:


Ján „Info“ Šutý študuje bakalára už 10 rokov (Rozhovor)

Viete si predstaviť, aké by mohlo byť profesionálnym študentom? Ján sa do tejto situácie dostal skoro dobrovoľne, a aj keď sa už 10 rokov snaží o bakalársky titul, svoj život si užíva plnými dúškami. Medzi vysokoškolákmi v Bratislave je už dokonca legendou a dostal sa k spravovaniu najväčšej slovenskej facebookovej stránky pre študentov. 

 

V rozhovore sme sa s Jánom porozprávali napríklad aj o živote na Mlynoch a jeho zážitkoch so spolužiakmi. Je známy tým, že mu denne píše množstvo zúfalých a stratených žiakov, ktorým veľmi ochotne pomáha. Aké najbizarnejšie a najúsmevnejšie zážitky z vysokej školy má za sebou? 

 

 

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň:


Sú policajné psy hľadajúce drogy závislé? (Rozhovor)

Počas uplynulého týždňa sme vyspovedali aj Matúša Giacka, ktorý má množstvo skúseností s tréningom psov pre armádu, políciu, Horskú záchrannú službu, ale taktiež pre známe osobnosti. Síce má len 22-rokov, no patrí k ozajstným profesionálom. 

 

Zaujímalo nás v prvom rade to, čo musí zvládať pes hľadajúci drogy a mŕtvoly, v čom taký tréning spočíva a čo je vlastne úlohou trénera. Ako sa dostal k spolupráci s Rytmusom, aké sú jeho skúsenosti s týranými psíkmi z osád a či sú psy vycvičené na hľadanie drog naozaj závislé, sa už dozvieš z Matúšových slov. 

 

 

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň:

Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov tento mesiac. Prihlás sa pre neobmedzený prístup. Ako neregistrovaný si prečítal už 1/40 článkov za mesiac. PRIHLÁSIŤ / REGISTROVAŤ PRIHLÁSIŤ
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.