Najprv som bola skeptická, svalovicu som mala ako po 2 hodinách vo fitku.
Mnohí z nás pred letom hľadajú možnosti, ako si zlepšiť kondíciu, prípadne osviežiť tréningovú rutinu a pridať do nej ďalšie aktivity. EMS (Electrical Muscle Stimulation) cvičenie je na trhu síce už niekoľko rokov, no pre mnohých je stále veľkou neznámou. Sľubuje riešenie hlavne pre zaneprázdnených ľudí, ktorí nemajú čas tráviť dlhé hodiny vo fitku.
Jeho výsledky sú podľa jeho priaznivcov porovnateľné s klasickým silovým tréningom, avšak za kratší čas a bez použitia veľkých váh, čo by malo byť šetrnejšie ku kĺbom.

Už v minulosti som vyskúšala viaceré nevšedné tréningy a tentokrát som sa rozhodla na vlastnej koži zažiť, ako prebieha EMS tréning a porovnať ho s klasickým silovým tréningom. Ak ťa baví naša tvorba, pridaj sa do klubu Refresher+. Aj vďaka tvojej podpore dokážeme prinášať kvalitné články.
- Ako vyzeral tréning a ako som sa po ňom cítila
- Prečo dokáže za pár minút nahradiť hodinové cvičenie vo fitku
- Koľko kalórií pri cvičení približne spáliš
- Prečo dokáže podporiť lymfatický systém a zmierniť celulitídu
- Aké má benefity a čo je jeho nevýhodou
Keďže som nič podobné nikdy predtým neskúšala a žiadne štúdio nepoznala, pri hľadaní som sa klasicky spoliehala na Google, ktorý mi vyhodil štúdio Reshape v centre Bratislavy.
O pár dní ma tam privítala veľmi sympatická trénerka, ktorá mi pred tréningom všetko podrobne vysvetlila. Na hodinu som si síce doniesla všetko oblečenie, nebolo mi ho však treba. Pred tréningom som dostala čisté bavlnené tričko a legíny, za čo dávam štúdiu prvý bonusový bod.
Trénerka mi vysvetlila, na akom princípe EMS funguje, a pomohla mi navliecť sa do vesty a pásov na ruky, nohy a brucho, ktoré majú v sebe zabudované elektródy. Tie však predtým musela navlhčiť vodou, aby bol vodivý kontakt medzi pokožkou a elektródou čo najlepší.

Totálne zničená za 20 minút
Oblek s elektródami bol pohodlný a na tele ma spočiatku trošku chladil. Počas tréningu bol pripojený k prístroju, na ktorom trénerka regulovala intenzitu impulzov. Prvý pocit bezprostredne po zapnutí stroja bol trošku zvláštny, nie však nepríjemný. Cítila som mierne mravčenie.
Skutočne som vnímala stimuláciu všetkých svalov, ktoré boli v kontakte s elektródami. Intenzita by počas tréningu nemala byť nepríjemná ani bolestivá. Počas tréningov ju však tréner môže meniť a prispôsobovať tak, aby bol efekt tréningu čo najlepší.
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Prečo dokáže za pár minút nahradiť hodinové cvičenie vo fitku
- Koľko kalórií pri cvičení približne spáliš
- Porovnanie výhod a nevýhod tréningu
- Prečo dokáže podporiť lymfatický systém a zmierniť celulitídu