Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
3. mája 2019, 14:16
Čas čítania 0:00
Vl Mi

Michal Kovačič: Som feminista, nesúhlasím však so všetkým. Zuzka nadáva, že kritizujem Game of Thrones (Rozhovor)

Michal Kovačič: Som feminista, nesúhlasím však so všetkým. Zuzka nadáva, že kritizujem Game of Thrones (Rozhovor)
REFRESHER MICHAL KOVAČIČ
Uložiť Uložené

Novinár a moderátor v politike zažil mnoho zaujímavých chvíľ. Jeden politik ho dokonca opľul, Fico ho nazval záchodovým pavúkom.

Slovenská politika za posledné roky doslova zdivela. Urážky, hádky, nezmyselné osočovanie či bizarné vyjadrenia sú dnes samozrejmosťou. Miestami to dokonca vyzerá ako reality šou, stačí si spomenúť na horalky v parlamente či vizuálne pomôcky Igora Matoviča.

Všetko to sledujú novinári, o groteskách starostlivo informujú. Medzi nich patrí aj Michal Kovačič z televízie Markíza, ktorého po najnovšom vídavame pravidelne v politickej relácii Na telo. „Mám rád keď sú otázky položené jasne a zvyknem trvať aj na jasných odpovediach,“ odpovedal moderátor na otázku, či to niekedy v diskusii preženie. Dodatočne mu však žiadny politik nevyčítal, že by bol nekorektný.

Odporúčané
Kovačič Hanzelová: Muži ma obťažovali 10-krát denne, mali ma za hlúpu. Dnes si to už nedovolia (Rozhovor) Kovačič Hanzelová: Muži ma obťažovali 10-krát denne, mali ma za hlúpu. Dnes si to už nedovolia (Rozhovor) 27. decembra 2018, 14:22

„Veľa ľudí však určite videlo video s bývalým premiérom Robertom Ficom o záchodovom pavúkovi, takisto viacerí politici napísali na Facebooku štipľavý status, pričom narážali na moju reportáž či moderovanie. Nemám ale pocit, že by som niekedy prekročil rozumné hranice,“ dodáva jedným dychom. 

Čo sa v rozhovore s Michalom Kovačičom dozvieš:

  • O jeho prvej reportáži o mamutoch
  • Opýtali sme sa, s ktorým politikom sa pochytil
  • Ktorý politik ho opľul
  • Čo si myslí o vyjadrení Roberta Fica, že je záchodový pavúk
  • Čo by spravil človeku, ktorý by mu spoiloval nový diel Game of Thrones
  • Čo všetko sa o sebe dočítal na internetových diskusiách
  • Porozprával nám o svojom postoji k feminizmu 

Michal Kovačič:
Michal Kovačič: Zdroj: REFRESHER/Mikuláš Bado

Kedy si sa rozhodol, že sa staneš novinárom?

Približne v roku 2003.

Prečo?

Mal som veľmi rád dejepis a vždy som chcel študovať právo. Dva roky po sebe ma však na právo nezobrali, medzitým som začal robiť v Slovenskej televízii. Začalo ma to baviť, a tak som si povedal, že pôjdem na žurnalistiku. Osud to ale zariadil tak, že ma na právo konečne zobrali, tak som tam šiel, no v televízii som pracoval naďalej.

Bolo po mečiarizme, v ktorom to novinári mali skutočne ťažké. Neodrádzala ťa povesť novinárčiny? Nemal si prirodzený strach?

Nie. pamätám si, že počas strednej školy sme boli pred Markízou protestovať, aby ju neobsadili, to bolo v roku 1998. Po roku 2000 sa žurnalistika začala meniť, nepociťoval som strach či obavy.

Odporúčané
Dušan Cinkota: Vo väzení je prostitúcia, milostné vzťahy. Tí, čo rozhodujú o drogovej legislatíve, by mali zmúdrieť (Rozhovor) Dušan Cinkota: Vo väzení je prostitúcia, milostné vzťahy. Tí, čo rozhodujú o drogovej legislatíve, by mali zmúdrieť (Rozhovor) 9. apríla 2019, 14:21

Vždy si sa chcel venovať politike?

Áno, vždy ma to k politike ťahalo, vždy ma bavila. Patrím medzi tých, čo chcú mať prehľad úplne o všetkom, denne čítam noviny aj dve či tri hodiny. Už ako 6-7 ročný som rád s mamou pozeral správy. Nepamätám si, či som všetkému rozumel, no viem, že som pri tom rád sedel (smiech).

Spomínaš si na svoju prvú politickú reportáž?

V roku 2008 som prišiel do Markízy, prvú reportáž som spravil na prelome roku 2009, takže vtedy.

Dnes neriešiš len spravodajstvo, si aj moderátor. 

Bola to akási fúzia, v Markíze bol priestor na moderovanie počas volieb. Odhadujem, že moderovať som začal niekedy v roku 2012.

Mal si zo začiatku stres?

Samozrejme.

Dnes už máš za sebou roky skúseností.

Aj dnes mávam stres, je to však taký ten „produktívny stres“. Treba ho mať. Ak chce zo seba človek dostať maximum, potrebuje mať v sebe adrenalín. Je však dobré, keď sa ti netrasú ruky (smiech).

Od divákov prídu otázky, ktoré by som sa v živote neopýtal. Ľudí zaujímajú rôzne veci, chcú sa politikov opýtať, či sa nehanbia chodiť po ulici za to, čo spravili.

Tebe sa triasli?

Nie, mne nie. Mal som však iný problém, bral som každú vetu príliš zodpovedne, rovnako to bolo aj pri prvých reportážach. Pamätám si, keď som písal svoju úplne prvú o klonovaní mamutov v STV. Mal som 19 rokov, boli to moje začiatky. Len 50-sekundovú reportáž, ktorá bola navyše preložená z iných zdrojov, som písal asi sedem hodín. Neustále som ju prepisoval, mal som pocit, že každé jedno slovo je zlé. Po stej reportáži sa to začínalo lámať a šlo mi to viac od ruky.

Bol si nakoniec s mamutmi spokojný?

Mám pocit, že to príliš nezarezonovalo (smiech). V každom prípade, prišli ďalšie a ďalšie a dnes je milé si spomenúť, ako som sa s tým trápil.

Dnes si známa tvár, diváci ťa vídajú na televíznej obrazovke pravidelne, moderuješ politické diskusie. Máš pred politikmi rešpekt?

Rešpekt, samozrejme, mám. Sú to ľudia, čo majú veľký vplyv na túto krajinu. Obavy ale nemám zo žiadneho.

Vyčítal ti po diskusii nejaký politik, že si to zbytočne prehnal?

Nie, toto sa v štúdiu nikdy nestalo. Veľa ľudí však určite videlo video s Robertom Ficom o záchodovom pavúkovi, takisto viacero politikov napísalo na Facebooku štipľavý status, pričom narážali na moju reportáž či moderovanie. Nemám však pocit, že by som niekedy prekročil rozumné hranice.

Michal Kovačič:
Michal Kovačič: Zdroj: Súkromný archív Michala Kovačiča. FOTO: aktualiy.sk

Video o záchodovom pavúkovi bolo istý čas virálne. Fico ti odkázal, aby si navštívil posilňovňu. Začal si po jeho „odporúčaní“ cvičiť?

Športujem v podstate stále, no možno nie tým istým spôsobom ako Robert Fico (smiech).

Počas politickej relácie ste v Na telo začali s celkom zaujímavou rubrikou, pýtaš sa divácke otázky. Často z nich bývajú politici zaskočení. Skvelým príkladom je otázka s desiatimi prikázaniami na Maroša Šefčoviča.

Od divákov prídu otázky, ktoré by som sa v živote neopýtal. Ľudí zaujímajú rôzne veci, chcú sa politikov opýtať, či sa nehanbia chodiť po ulici za to, čo spravili a podobne. A mne samému by nikdy nenapadlo pýtať sa na desať prikázaní, no ľudí to zaujímalo.

Chystáš si aj ty sám otázky, ktoré by sa dali nazvať „podpásovkami“?

Zaskočiť svojich hostí sa určite snažím, no vždy sa snažím byť korektný. Nesnažím sa ťahať z politika veci, ktoré nemá šancu vedieť. Je prirodzené, že ak chceš od niekoho dostať nenacvičenú odpoveď, nemôžeš sa opýtať otázku, ktorú už počul päťkrát.

Keď nám politik neodpovedá a máme pocit, že by mal, pritlačíme.

Občas moderuješ aj so Zlaticou Puškárovou. Mnohí si ju pamätajú ako húževnatú novinárku a moderátorku, ktorá neváhala politikovi skočiť do reči a prerušiť ho. Dnes si skôr ty ten „drzejší“. Máte rozdelené úlohy?

To je skôr o tom, kto si čo pamätá spred niekoľkých rokov. Keď Zlatica začala moderovať politické relácie, mohli sme ju porovnať len s existujúcimi diskusiami, ktoré boli veľmi mdlé. V tomto bola výnimočná, robila to inak ako ostatní.

Aby som odpovedal na tvoju otázku, nie, nie sme dohodnutí, kto bude dobrý a zlý policajt (smiech). Každý máme svoje otázky. Keď nám politik neodpovedá a máme pocit, že by mal, pritlačíme.

Koľko ľudí pracuje na jednom vysielaní Na telo?

Obsah robíme len dvaja, ja s dramaturgom. Celý technický štáb má približne 17 ľudí. Myslím si, že sa nám podarilo dostať na špičkovú technickú úroveň.

Ktorú diskusiu považuješ za posledný rok za svoju najlepšiu?

Myslím si, že sa vydarila diskusia pred prvým kolom prezidentských volieb. Naši hostia boli Marian Kotleba, Štefan Harabin, Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič.

Mal si už s nejakým politikom vyhrotený konflikt?

Vôbec nie. Politikov oveľa častejšie stretávam mimo štúdia, napríklad v parlamente. Novinári sa s nimi často rozprávajú aj mimo kamery, vyjasňujú si reakcie, kto, čo a ako povedal. Nikdy som sa však nedostal do konfliktu.

Aký je tvoj najbizarnejší zážitok s politikom?

Keď ma Ján Figeľ opľul.

Opľul?

 

Niekdajší šéf KDH bol vtedy minister dopravy. Šli sme ho vyspovedať, postavil sa pred nás a začal rečniť. Ako otvoril ústa, vypadla mu slina obrovským oblúkom priamo mne na ruku. Asi tri sekundy po tom bolo úplné ticho. Pardon, povedal a rýchlo mi slinu z ruky zotrel (smiech).

Odporúčané
O Kočnerovi sa mi sníva, bál som sa výbuchu auta. Nech mladí radšej sledujú Zomri ako konšpirátorov, hovorí Vagovič (Rozhovor) O Kočnerovi sa mi sníva, bál som sa výbuchu auta. Nech mladí radšej sledujú Zomri ako konšpirátorov, hovorí Vagovič (Rozhovor) 14. apríla 2019, 12:53

Máš aj takú spomienku zo svojej novinárskej praxe, ktorá ťa pozitívne zaskočila?

Nie je to veľmi pozitívne, no bol som z toho veľmi rád. Boli sme v Európskom parlamente, stretli sme tam Marine Le Penovú, šéfku francúzskej krajnej pravice. Mala vtedy kauzu, že asi trikrát hlasovala v parlamente, aj keď nebola v budove, niekto za ňu jednoducho zahlasoval.

Ona je známa tým, že nechce hovoriť po anglicky, aj keď po anglicky vie. Pýtal som sa jej otázky, vždy mi odpovedala po francúzsky. Keď som sa jej opýtal, či to bola nejaká forma zázraku, že sa jej podarilo hlasovať aj napriek tomu, že nebola v budove, tak veľmi nahnevaná napokon odpovedala, že je nevinná a dúfa, že keď sa jej nevina dokáže, tak jej v našej televízii dáme priestor na očistenie. S kameramanom sme sa dohodli, že ju pozveme do Telerána (smiech).

O feminizme: Máme na Slovensku čo doháňať v rámci rovnoprávnosti. Myslím si však, že to netreba preháňať.

Máš vo svojej novinárskej kariére ciele?

Najbližších pár rokov sa budem venovať rozbehnutým projektom. Čo však bude o päť rokov, to dnes neviem povedať.

Máš v novinárčine vzor?

Človek, čo je naozaj vynikajúci v tom, čo robí, je určite Martin Veselovský. V Českej televízii je približne ďalších približne päť spravodajských moderátorov, ktorí sú na takej vysokej úrovni, že by som bol rád, keby sme takých mali aj na Slovensku.

Michal Kovačič: Som feminista, nesúhlasím však so všetkým. Zuzka nadáva, že kritizujem Game of Thrones (Rozhovor)
Zdroj: Súkromný archív Michala Kovačiča, FOTO: Vladimír Šimíček

Ty a Zuzana Kovačič Hanzelová (manželka Michala, poz. red.) ste pomerne známi, obaja ste novinári a venujete sa politike. O čom sa rozprávate v súkromí?

Rozprávame sa bežne aj o politike, o spoločnosti.

Takže sa aj vo voľnom čase bavíte o práci.

My to vôbec nevnímame ako prácu. Skôr by som to prirovnal k debate dvoch profesionálnych leteckých modelárov, ktorí sa bavia o modelovaní. Je to niečo, čo nás baví, nezaťažuje nás to. Samozrejme, bavíme sa aj o iných veciach, no nemáme pocit, že by sme doma mali ďalšiu dvojhodinovú šichtu len preto, že riešime aj politiku.

Zuzana je aktívna na sociálnych sieťach, vyjadruje sa k rôznym témam a má jasné postoje. Je taká aj v súkromí?

Zuzka rozhodne nie je človek, ktorý by pretláčal svoj názor na silu, je veľmi príjemný spoločník.

Si feminista?

To je ťažká otázka. Každý to vníma inak. Ak by som mal odpovedať bez rozmyslenia, poviem že áno. Neznamená to však, že súhlasím so všetkým.

Ako vnímaš feminizmus?

Máme na Slovensku čo doháňať v rámci rovnoprávnosti. Myslím si však, že to netreba preháňať.

Odporúčané
Kovačič Hanzelová: Muži ma obťažovali 10-krát denne, mali ma za hlúpu. Dnes si to už nedovolia (Rozhovor) Kovačič Hanzelová: Muži ma obťažovali 10-krát denne, mali ma za hlúpu. Dnes si to už nedovolia (Rozhovor) 27. decembra 2018, 14:22

Stalo sa vám niekedy, že ste ty a Zuzka nemali rovnaký názor a viedlo to k hádke?

Nie. My, keď sa hádame, tak len o blbostiach (smiech). V zásadných veciach nemáme spory. Niekedy sa v názoroch nezhodneme, no nie je z toho hádka.

Akú hudbu počúvaš?

Mám veľmi rád jazz.

Ako si na tom so slovenským rapom?

Počúvam ho vďaka Zuzke. Ona mi napríklad predstavila Veca, no rap nie je moja šálka kávy. 

Bol si už na rapovom koncerte?

Nie, ale máme ísť, na Veca.

Mám rád poriadok. Podľa Zuzky upratujem asi dva či trikrát viac než je potrebné.

A čo ty a festivaly?

Bol som na Pohode, na gympli sme chodievali na Hodokvas, čo bol taký malý festival v Modre.

Považuješ sa za influencera?

Popravde, najskôr mi musíš vysvetliť, kto je influencer.

Zjednodušene, je to človek, ktorý má na sociálnych sieťach tisícky sledovateľov a dokáže ich osloviť statusom či fotografiou, pričom má daný príspevok značnú odozvu.

Ja som oveľa konzervatívnejší ako Zuzka. Zároveň, keďže moderujem politické diskusie, sa nechcem pravidelne vyjadrovať k spoločenským otázkam. Samozrejme, snažím sa, aby naše sociálne siete mali čo najväčší výtlak, aby sa tam toho ľudia dozvedeli čo najviac. Stanoviskám sa však zámerne vyhýbam. Zrejme teda nie som influencer.

Čo robíš vo voľnom čase?

Hodinové prechádzky v lese so psom, to je pre mňa najväčší relax. Veľmi rád športujem, každého polroka to mám inak – chodím do posilňovne, beh, plážový volejbal. Jazdievam na koni, je to rodinná tradícia. Taktiež zbožňujem cestovanie, moja srdcovka je Južná Amerika. Bol som tam prvýkrát, keď som mal 18 rokov, je tam prekrásne, nedávno sme sa začali učiť po španielsky, aby sme sa porozprávali s domácimi.

Michal Kovačič:
Michal Kovačič: Zdroj: Súkromný archív Michala Kovačiča

Máš hobby, na ktoré nedáš dopustiť?

Šport všeobecne. Napríklad keď behám, prichádzam na úplne iné myšlienky. Keď zaťažíš telo, hlava oddychuje.

Máš nejaký zlozvyk?

Čo príde mnohým divné je to, že neustále niečo čítam. Nemyslím teraz knihy, skôr, že čítam české médiá, americké, slovenské. Mám rád, keď mám prehľad. Sú ľudia, ktorí sledujú tri témy a chcú sa v nich orientovať, ja som skôr taký, že chcem vedieť niečo málo o všetkom. Možno ešte upratovanie.

Upratuješ často?

Vôbec nie, práve naopak, nemám veľmi rád upratovanie. Mám však rád poriadok. Podľa Zuzky upratujem asi dva či trikrát viac, než je potrebné.

Videl si už nových Avengerov?

Nie.

Prečo?

Mňa marvelovky akosi nebavia. Čo sa týka komiksoviek, páčili sa mi X-meni a Čierny rytier.

Možno to tak nevyzerá, no mám pocit, že kvalitná žurnalistika má značnú podporu zo strany verejnosti.

Game of Thrones pozeráš?

Áno, seriál máme veľmi radi. Videl som už posledný diel, Zuzka nadávala, že to nemám toľko kritizovať.

Čo si kritizoval?

Nepáčilo sa mi, že asi piati hrdinovia boli hneď niekoľkokrát na hranici smrti a nakoniec z toho vyviazli. Bol tam nadbytok napätia. Ak by Daenerys bola v takejto situácii, bolo by to v pohode, no v ohrození života boli Brien, Sam či Jaime. GoT ma však nesmierne baví, posledné tri epizódy boli o level vyššie než tie predošlé.

Pred pár dňami zbili muža, ktorý chodil po ulici a prezrádzal dej novej marvelovky. Čo by si robil, ak by ti niekto spoiloval nový diel Game of Thrones?

Nemám to rád. Zrejme by som mu neublížil, no mal by to u mňa nahnuté (smiech).

Už si sa niekedy pobil?

Naposledy zrejme na základnej škole. Chodil som na karate, tam sme sa bili „riadene“.

Čo najlepšie a čo najhoršie sa ti v živote stalo?

Za najkrajšie v živote považujem naše zásnuby v Riu. Šli sme sa pozrieť na sochu Krista Spasiteľa. Nepatrím medzi tých, ktorí majú radi sladké prvoplánové pamiatky, ale prišli sme  v čase, kedy tam takmer nik nebol. Ja som si vymyslel, že Zuzke dám prsteň do mojita. Nanešťastie, prsteň sa stratil v mäte a ľade. Keď nápoj dopila, pohár dala preč, prsteň som teda musel vytiahnuť, takže to trochu nevyšlo. Následne sme sa pofotili pod nádherným západom slnka a cestou dolu sme natočili krásne video, o ktoré ma požiadal kamarát.

A najhorší? Dnes, keď ti vyberajú mandle, zoberú ťa do nemocnice, uspia ťa a o ničom nevieš, párkrát možno zakašleš. Mne ich vyberali zaživa, keď som mal asi štyri roky. Boli sme v nemocnici na medziposchodí, kde s nami čakali ostatní rodičia s deťmi. O poschodie vyššie boli dvere, ktoré sa otvorili a dieťa do nich vošlo, rodič čakal pred ordináciou. Keď som bol na rade ja, jedna doktorka ma držala, druhá mi zverákom otvorila ústa a zaživa mi odcvikla mandle. Našťastie, ten zážitok si už veľmi nepamätám, no spomínam si na to, ako matky videli vychádzať deti, ktorým sa rinula krv z úst, a odpadávali tam.

Michal Kovačič:
Michal Kovačič: Zdroj: Súkromný archív Zuzany Kovačič Hanzelovej
 

Kam podľa teba smeruje slovenská žurnalistika?

Je hrozné, čo sa stalo Jánovi Kuciakovi. Veľa vecí sa ale vyšetrovaním jeho vraždy pohlo dopredu. Aj napriek tomu, že je na internete množstvu hejtu, istá časť spoločnosti si uvedomila, akí potrební sú investigatívni novinári, novinárčina ako taká sa popularizuje. Možno to tak nevyzerá na Facebooku, no mám pocit, že kvalitná žurnalistika má väčšiu podporu zo strany verejnosti.

Zvládli slovenské televízie prerod do internetovej doby?

Slovenské televízie sa za posledných desať rokov nesmierne vyvinuli. Panoval názor, že vyrábať vlastné seriály sa neoplatí, lebo to je veľmi drahé. Dnes sa vyrábajú pravidelne. Podobne sa vyvíja zmýšľanie aj v rámci internetu, televízie sa tam snažia preniesť svoj obsah. Približne pred siedmimi rokmi som bol v CNN na trojtýždňovej stáži a nemám pocit, že by to robili výrazne inak alebo lepšie ako u nás. Majú len viac ľudí a peňazí. Platí tiež, že väčšie firmy to majú s inováciami zložitejšie, menšie firmy bývajú príkladom a inšpirujúce.

Na Slovensku sú obľúbené rôzne reality šou. Ktorá z tých, čo sa vysielali na Markíze, sa ti páčila najviac?

Farma, a to preto, že je prekrásne technicky točená, páčia sa mi zábery slovenskej vidieckej krajiny. Nebol som pravidelným divákom, no keď som si Farmu zapol a videl som, ako filmovo to natočili, nesmierne sa mi to páčilo. Skvelá je tiež Zámena manželiek. V nej sa dozvieš o Slovákoch a Čechoch také veci, ktoré by sa ti ani nesnívali (smiech). Videl som zámenu, v ktorej jedna rodina mala krásny a obrovský dom, druhá rodina bol presný opak. Keď manželka prišla do toho obrovského domu, bola prekvapená, že sa rodina umýva raz za týždeň v jednej vani, lebo šetria vodou. Je zaujímavé sledovať konfrontácie dvoch odlišných životných postojov.

Existuje šou, ktorá zaujíma mladých?

Ľudia radi sledujú spevácke šou, veľa mladých túži po tom, že sa raz postavia na pódium. Každých pár rokov príde nová generácia, preto mám pocit, že tieto šou majú stále potenciál.

Sleduješ internetové diskusie?

Sledujem jedine tie na našej stránke Na telo s Michalom Kovačičom. Snažím sa odpovedať ľuďom, ktorí majú pocit, že som sa pýtal zlé otázky. Často robíme prieskumy a facebookové ankety, naši diváci si myslia, že podvádzame a zamieňame ich. To je inak tretina mojej práce na internete – vysvetľovať, aký je rozdiel medzi prieskumom a anketou na sociálnej sieti.

Michal Kovačič:
Michal Kovačič: Zdroj: Mikuláš Bado/REFRESHER

Čo si sa už na internete o sebe dočítal?

Bolo už toho toľko, že na jednu konkrétnu si neviem spomenúť.

Stáva sa, že ti ľudia nadávajú?

Áno, samozrejme. Po každej relácii sa ľudia vyjadrujú pod naše príspevky. Nadávajú mi obe strany barikády – jedna skupina mi vraví, že som bol príliš mierny na toho, druhá skupina zas že som bol na toho istého príliš ostrý. Je to možno znak toho, že som bol v diskusii férový voči obom hosťom.

Vedia ťa diskusie na internete rozladiť?

Už ani nie. Ak by som sa mal pozastaviť nad každou správou, bol by som permanentne nešťastný. Keď sme začínali, viac sa ma to dotýkalo, dnes som odolný. A na druhej strane, ľudia píšu aj pozitívne veci.

Novinárčina a moderovanie znie ako psychicky náročné povolanie. Ak k tomu pridáme večne nespokojnú verejnosť, je to o to horšie. Stalo sa ti, že si bol z práce tak demotivovaný, že si sa chcel na všetko vykašľať?

Sem-tam mám zlú náladu, no hejty určite neovplyvňujú moju vôľu robiť to, čo robím. Baví ma to. Na druhú stranu, treba stále robiť niečo nové. Robil som dlhé roky reportáže do spravodajstva, po takom čase sa trochu opakuješ v každom nápade, ktorý vymyslíš. Preto som začal robiť Fair play pre Aktuality, začalo Na telo. Keď robíš stále niečo nové, myslím si, že novinárčinu môžeš robiť celý život. Ak by som však robil stále dookola to isté, určite by som vyhorel. 

Domov
Zdieľať
Diskusia