Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
9. decembra 2018, 22:43
Čas čítania 0:00
Vl Mi

Fortnite je u detí návykový ako heroín, tvrdia odborníci

TECH FORTNITE HRY
Uložiť Uložené

Deti vedia stráviť pri Fortnite aj 12 hodín denne.

Či už si alebo nie si fanúšikom Fortnite, jedno je jasné. Hra sa stala fenoménom, aký tu ešte nebol. A to nie len svojou hrateľnosťou a popularitou, ale aj návykovými vlastnosťami.

Americké periodikum ABC 8 News sa o Fortnite zaujímalo z medicínskeho hľadiska. Rozprávalo sa s odborníkmi, ktorí tvrdia, že táto hra môže u závislých hráčov vyvolať rovnaké pocity ako u narkomana heroín. Vyjadrenie však treba brať s rezervou, keďže periodikum necituje konkrétneho doktora.

Dopamín v ľudskom tele ovplyvňuje to, ako sa cítime (pocit šťastia). Pri hraní počítačových hier sa vylučuje neprirodzene, čoho dôsledkom sa stáva, že sa človek stane na hrách závislý.

Nie je to však prvýkrát, čo sa hranie Fortnite prirovnáva k drogám. Podobne sa vyjadrila britská špecialistka na správanie Lorrine Marer. „Fortnite je pre deti ako heroín. Ak je už niekto závislý, ťažko sa z toho dostane.“

Odporúčané
Vedel si, že na Netflixe môžeš hrať špičkové hry zdarma? Návod, ako na to, a výber 10 najlepších, pri ktorých ušetríš stovky eur Vedel si, že na Netflixe môžeš hrať špičkové hry zdarma? Návod, ako na to, a výber 10 najlepších, pri ktorých ušetríš stovky eur 23. apríla 2024, 14:30

Dnes je bežné, že rodičia svoje deti posielajú na rehabilitáciu, aby sa odnaučili sedieť za počítačom celé dni a noci. V rozhovore pre Bloomberg sa vyrozprávala Debbie Vitany, mama 17-ročného chlapca závislého na hrách.

„Zo začiatku sa to zlepšovalo, znížili sme čas hrania Fortnite. Potom sa všetko vrátilo do starých kolají,“ hovorí o svojich skúsenostiach. Jej syn sa hrá Fortnite 12 hodín denne.

Domov
Zdieľať
Diskusia