Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Piatok 13. 12. 2019 meniny má Lucia

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Filmy a Seriály - Vybrali sme
10
Dominik Vetrák
12. máj 2018, 9:50

10 najlepších filmov od Marvelu: výlet Thora s Hulkom, vrchol Captaina Americu a Buckyho či predstavenie najlepšieho záporáka – Thanosa

Je podľa nás najlepším filmom práve Infinity War?

Dominik Vetrák
12. máj 2018, 9:50
10 najlepších filmov od Marvelu: výlet Thora s Hulkom, vrchol Captaina Americu a Buckyho či predstavenie najlepšieho záporáka – Thanosa
Zdroj: Marvel/Disney
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
10
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Veľká časť MCU síce skončí až s príchodom Avengers 4 budúci rok v máji, my sme sa však pre tento rebríček rozhodli už teraz. Piati členovia redakcie, ktorí videli všetky MCU snímky, vybrali svoju TOP 10. Z nej sme následne odvodili nasledujúcu TOP desiatku.

 

Je nutné podotknúť, že výsledky boli tesné a snímka z 10. priečky je na tom kvalitatívne podobne ako, povedzme, tá z 5. miesta. MCU filmy jednoducho hravo rozoznáte a väčšinou si držia nadpriemernú kvalitu (obzvlášť v posledných rokoch). Je teda ťažké zoradiť ich, ale minimálne pri tej TOP pätke budete vedieť, že vedľa netrafíte, aj keď nie ste fanúšikom komiksoviek.

 

10. Doctor Strange (2016, réžia: Scott Derrickson)


Na najhoršom z najlepších možných umiestnení sa ocitol origin príbeh Doctora Strangea v podaní Benedicta Cumberbatcha. Režisér Scott Derrickson však nemusí smútiť. Strange bol podarenou marvelovkou, zábavnou jednohubkou a úspešnou marvelovkou.

 

Zarobil na pokračovanie, ktorého sa určite dočkáme a rovno vám povieme, že sa naň aj všetci tešíme. Strange aj v Infinity War ukázal, aký má jeho postava potenciál. 

 

 

9. Iron Man (2008, réžia: Jon Favreau)

 

Presne pred 10 rokmi započalo MCU. Stalo sa tak pri premiére Iron Mana, riskantného projektu s „problémovým“ Robertom Downeym, Jr. Risk sa však vyplatil a Jon Favreau tak dal Kevinovi Feigemu možnosť pokračovať so svojím nesmierne ambicióznym plánom. Všetci vieme, ako to dopadlo.

Prvý Iron Man je skvelým akčným origin filmom superhrdinu, akých vtedy publikum v kinách nenachádzalo. Snáď sa ešte dočkáme aj tej štvorky.

 

 

8. Black Panther (2018, réžia: Ryan Coogler)


Pantherovi sme verili už od začiatku. Mal to byť iný marvelácky film, v niečom výnimočný, odtrhávajúci sa tak od pevne vytýčených mantinelov MCU.

 

A aj keď nás debutový trailer až tak pozitívne nezasiahol, v kinách to už bola iná báseň. Po vzore tretieho Thora sa aj Pantherovi podarilo vymaniť zo zabehnutých klišé Marvelu (aspoň kúsok) a ukázať sa aj v inom svetle. 

Coogler je pán remeselník a zvládol ukočírovať veľké množstvo postáv, super záporáka a tak isto bohatú Wakandu. Na pokračovanie sa tešíme a zároveň dúfame, že bude ešte o čosi ambicióznejšie.

 

 

7. Iron Man 3 (2013, réžia: Shane Black)


Trilógia o Iron Manovi sa ukula za horúca. V rozmedzí 5 rokov sme si titulnú rolu Downeyho, Jr. užili celkovo v 4 filmoch (a malom cameu).

 

Mnohými nenávidená trojka je v skutočnosti najlepšou z trilógie a nesie citeľný autorský rukopis Shanea Blacka, ktorý sa síce vysmial zarytým fanúšikom komiksov, pripravil však atraktívny akčný komiksový film. Vedel prekvapiť, zaujať a strhnúť, čo mu nesmierne kvitujeme. Áno, fakt chceme tú štvorku.

 

 

6. The Avengers (2012, réžia: Joss Whedon)

 

Kolosálny blockbuster a najväčší kinový komiksový event všetkých čias. Takéto označenia už Avengers asi nestrasie. A právom. Prítomný bol humor, skvelá chémia medzi postavami, oku lahodiace nielen akčné a komiksové momenty a pár pamätných scénok. Veľká škoda, že Hulk už potom tak nikdy nezažiaril. 

O tri roky neskôr prišla sprcha s Age of Ultron a prvých Avengerov už prekonala trojka, na tento film sa však bude spomínať ešte veľmi dlho. 

 


5. Captain America: Civil War (2016, réžia: bratia Russovci)

 

Návrat Spider-Mana do MCU, predstavenie Black Panthera, spracovanie vynikajúceho a obľúbeného komiksového príbehu, v ktorom sa hrdinovia postavia proti sebe a množstvo ďalšieho. Russovci si vyskúšali, aké je to pracovať s veľkým množstvom postáv a môžeme za to byť len radi. 

Inak by asi nemohli natočiť Infinity War v takej kvalite, o akej sme sa pred pár týždňami presvedčili v kinách. Takmer všetko šliapalo ako po masle, predstavil sa ďalší vynikajúci záporák (Zemo) a až na pár momentov (aj v letiskovej scéne) šlo o výborný blockbuster, akýsi Avengers spin-off.

 

 

4. Thor: Ragnarok (2017, réžia: Taika Waititi)


Vďaka bohu, že Marvel na Thora ukecal Waititiho a on si následne látku zamiloval. Po jednotke, na ktorú všetci zabudli a veľmi slabučkej dvojke to už s Thorom vyzeralo zle-nedobre. Správny smer sa podarilo nájsť až Waititimu, ktorý postave výrazne pridal na charizme, humornej vložke a sympatických aspektoch jeho charakteru. 

Úžasné cameá, vedľajšie roly, Hulk/Banner, výbušný soundtrack, skvelá akcia a množstvo vtipných situácií sa postaralo o jednu z najlepších marveloviek, akú by mal vidieť každý fanúšik komiksového a komediálneho žánru. Vďaka tomuto filmu sme si Thora konečne zamilovali a chceme z neho vidieť oveľa viac.

 

Rovnako ako Hemsworth, ktorému síce po Avengers 4 končí zmluva, ale práve vďaka Ragnaroku zatúžil venovať sa postave aj naďalej. 

 

 

3. Guardians of the Galaxy (2015, réžia: James Gunn)

 

Strážcovia prišli z ničoho nič. Po svete neboli veľmi známi a ani vo svete komiksov veľa rozruchu nenarobili. Marvel Studios si ich však vybralo zrejme aj pre potrebu novej tímovky, bláznivé postavy, svojský štýl a hlavne faktu, že ide o vesmírny príbeh. 

Tým pádom mohli aj vďaka niektorým postavám lepšie vysvetliť Thanosa a pripraviť divákov na sily väčšie než armádu Chitaurov. Snímka sa vydarila. Prekypovala originálnym humorom, skvelými postavami, miestami síce príliš farebným, no stále okúzľujúcim vizuálom a podmanivou akciou. 

Marvelácke, komediálne a svojské Star Wars malo všetko, čo mať potrebovalo a odzrkadlilo sa to aj na tržbách. Škoda tej uponáhľanej a slabšej dvojky, ale snáď nám James Gunn napraví chuť trojkou. Tá sa začína natáčať už budúci rok. 

 

 

2. Avengers: Infinity War (2018, réžia: bratia Russovci)

 

Blížime sa do finále. A nie, Thanos sa do neho nedostal, aj keď len o chlp. Kvalitatívne tieto snímky vnímame asi rovnako, ale aj kvôli uzemnenosti deja (až na ten koniec) a prvkom politického thrilleru sme radšej na prvom mieste uprednostnili druhého Capa. 

Infinity War sa však absolútne vôbec nemá za čo hanbiť. Predstavilo skvelé nové postavy, najlepšieho komiksového záporáka poslednej dekády (a teda od čias Ledgerovho Jokera) a väčšinou dokázalo balansovať medzi humornými scénami, osudovosťou a reálnym ohrozením, ktoré MCU potrebovalo ako soľ. 

Síce nevieme, ako to celé skončí a či bude mať odvaha scenáristov a tvorcov (konečne) aspoň trochu reálne dôsledky, kvalitu filmu však vieme oceniť aj tak. Infinity War sa veľa vytknúť nedá a vzhľadom na kolosálnosť snímky môžeme hovoriť ako o produkčnom, tak trochu aj kvalitatívnom zázraku. 

 


1. Captain America: Winter Soldier (2014, réžia: bratia Russovci)


Anthony a Joe Russo sú v Marvele už pár rokov. Celé to začalo práve pri pokračovaní First Avengera, ktoré sa z nenápadne vyzerajúceho filmu stalo tým najlepším, čo MCU ponúka.

 

Skvelí herci, zápletka, ktorá sa nepohybovala okolo záchrany celej planéty, výborná choreografia súbojov a pár pekných režijných nápadov. Aj to urobilo z Winter Soldiera strop Marvelu, hoci si väčšina z nás asi radšej pozrie Infinity War.

 

Remeselne je na tom zrejme lepšie návrat Buckyho, no ak prahnete po zábave a megalomanskosti, Infinity War bude vo vašich očiach zrejme najlepším celovečerákom od Marvelu.

 

 

Bonus: The Incredible Hulk (2008, réžia: Louis Leterrier)


Problémový film s problémovým Nortonom, ktorý prepisoval scenár a nakoniec bol preobsadený Markom Ruffalom, už upadol do zabudnutia.

 

A možno trochu neoprávnene, keďže Hulka spracoval na striebornom plátne asi najlepšie. Vôbec by sme sa nehnevali, keby sa pre neho zachoval aj ten istý dizajn, ale na MCU asi nebol dostatočne farebný a detský. 

Incredible Hulk má množstvo chýb a takmer v ničom neexceluje, no ponúka množstvo skvelých momentov, úžasný súboj v Harleme a Hulka, akého už možno v kinách nikdy neuvidíme. 

  

Posledné dve miesta by sme pokojne mohli prehodiť a nič by sa nestalo. Pravdou je, že väčšina filmov v dnešnom rebríčku je na tom kvalitatívne veľmi podobne. V recenziách sme im udeľovali medzi 7 až 8,5/10. Popravde, až 6 filmov dostalo 8,5/10, takže sa tu o finálnom poradí rozhodovalo veľmi ťažko. 

Možno skôr ani tak nejde o určité poradie ako skôr o výber toho najlepšieho, čo MCU ponúka. Teda až na prvé tri miesta. Pri pozeraní daných snímok spoznáte skutočne kvalitné komiksovky. Kiež by sa na podobnej úrovni produkcia Marvel Studios držala už navždy. 

Ktorá z menovaných marveloviek je podľa vás najlepšia?
Doctor Strange
113 hlasov
Iron Man
110 hlasov
Black Panther
64 hlasov
Iron Man 3
59 hlasov
The Avengers
110 hlasov
Captain America: Civil War
160 hlasov
Thor: Ragnarok
380 hlasov
Guardians of the Galaxy
247 hlasov
Avengers: Infinity War
877 hlasov
Captain America: Winter Soldier
322 hlasov
Incredible Hulk
18 hlasov
Tagy: Marvel
Ohodnoť článok
62
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.