Sobota 21. 7. 2018 meniny má Daniel

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.

Na producenta MadSkilla sa valí vlna kritiky z rapovej scény. Jeho hudobné produkcie sú vraj do veľkej miery krádežou

Nemecký producent pôsobiaci primárne v Česku vôbec neodhadol mieru medzi tým, čo je inšpirácia a čo je už krádež.

11. január 2018, 13:24

Nemecký producent pôsobiaci primárne v Česku vôbec neodhadol mieru medzi tým, čo je inšpirácia a čo je už krádež.

 Hneď v úvode by som rád poznamenal, že hlavným impulzom ku vzniku tohto článku boli instagram stories od Smarta, ktorému patrí veľká vďaka za vyjadrenie jednoznačného názoru. Postupne sa k nemu pridávajú aj ďalší a my tiež, keďže o podobných praktikách by mal vedieť každý fanúšik rapu.


Vo všeobecnosti platí, že slovenským a českým hudobným producentom sa len málokedy ujde v porovnaní so samotnými interpretmi dostatok pozornosti. A to aj napriek tomu, že vo veľa prípadoch patrí podstatná časť zásluhy na úspechu skladby práve im. Aj preto sa niektorí beatmakeri snažia na svoju osobu poukázať o niečo viac a prezentujú sa ako hudobníci - umelci.

 

Presne takto sme vnímali aj snahu o comeback v podaní nemeckého producenta MadSkilla, ktorého pôsobenie sme vnímali ešte okolo roku 2008, resp. 2010, kedy zaznamenal zopár hitov. Napríklad Zostalo Ticho či Technotronic Flow s Rytmusom. S H16 zasa vydal úspešnú vec Hrdina je zase v hreNásledne sa na niekoľko rokov úplne vytratil a vrátil sa až pred niekoľkými mesiacmi s informáciou o tom, že zakladá nový label Chopdown Records, súčasťou ktorého sa stal aj Čistychov. 

 

Na producenta MadSkilla sa valí vlna kritiky z rapovej scény. Jeho hudobné produkcie sú vraj do veľkej miery krádežou

 

Najprv nás zavalila séria zlých pokusov o promo na samotné hudobné vydavateľstvo a následne MadSkill vydal zopár trackov, kde spolupracoval s viacerými obrovskými menami, vďaka čomu pre neho nebol problém na pár týždňov ovládnuť československé trendy na youtube. Ten prvý dostal názov SHINOBI a hosťoval na ňom Čistychov, Separ aj člen TroubleGangu IronKap. Nasledovala skladba Ja som OK, ktorá už patrila Čistému a aj tu sa objavil Separ, spoločne s kolegom Damem.

 

MadSkill sa zároveň korunoval za kvalitného režiséra a k obom týmto veciam doplnil sprievodné videoklipy, na čom je zarážajúca hlavne skutočnosť, že vznikli na tom istom mieste v jeden deň. Nevadí. V každom prípade, ako keby toho už tak nebolo dosť, MadSkill do všetkého zatiahol aj Ega a ich spoločná vec z albumu Precedens má už 1,6 milióna views. Áno, toto je síce pekné, no len do momentu, kedy sa na svet dostali zaujímavé informácie o pôvode beatov nemeckého producenta. 

 Na producenta MadSkilla sa valí vlna kritiky z rapovej scény. Jeho hudobné produkcie sú vraj do veľkej miery krádežou

 

Obrovská vďaka patrí v prvom rade Smartovi z DMS, ktorý sa na svojich instagram stories nebál tému otvoriť. Postupne sa k nemu pridáva aj viacero ďalších slovenských producentov aj interpretov a my veríme, že sa táto informácia čo najskôr rozšíri k všetkým. 

 

Ukázalo sa totiž, že všetky tri (a pravdepodobne aj mnoho ďalších) MadSkillovych produkcií sa do takej miery inšpiruje zahraničím, že ich môžeme označiť za krádež. Sám Smart pochopiteľne všetko podložil dôkazmi a my si ich teda môžeme názorne ukázať. Prvou je teda vec SHINOBI, ktorá sa až veľmi nápadne podobá na skladbu Last Night od dvojice Krept & Konan.

 

7. 12. 2017, MadSkill - SHINOBI ft. IronKap, Separ, Čis T, Sensey Syfu

 

 

 

 3. 3. 2016, Krept & Konan - Last Night ft. YG

 
 
 
Pár dni na to sa medzi fanúšikov dostala ďalšia skladba, tentokrát niesla názov Ja som OK a našli sme v nej pokus o chytľavý refrén, ktorý však nevymyslel MadSkill. Vlastne, na tejto skladbe toho nemecký producent vymyslel skutočne málo. Veď posúďte sami. Ako dôkaz prikladáme aj pôvodnú nemeckú vec od Veysela, ktorá bola aj vďaka beatu predurčená na úspech. Keď už nič, aspoň ten čuch na chytľavé melódie sa teda tomu MadSkillovi musí nechať. To však nemení nič na tom, že jeho kolegovia z oboru na neho nemôžu byť ani náhodou hrdí.
 
17. 12. 2017, Čis T - JA SOM OK ft. MadSkill, Separ, Dame
 
 
 
3. 9. 2017, Veysel - Kleiner Cabrón
 

 
 
A čo tento refrén?
 
 
No a aby toho nebolo málo, MadSkill do tohto celého zatiahol aj Ega, ktorému dal hudbu na debutový album Precedens. Tá však do veľmi veľkej miery kopíruje hit Unforgettable od French Montanu, ktorý prekročil už pol miliardy views na youtube. Túto podobnosť určite aj mnohí z vás zaregistrovali už podstatne skôr, teraz si však môžeme byť istí, že nešlo o žiadnu náhodu, ale cielené používanie funkčných patternov.
 
Nie sme si istí, či je to viac smutné alebo drzé, v každom prípade, všetky tieto skladby má producent na svojom kanáli, za čo ešte neprávom zarába. No... to bolo vlastne asi cieľom, takže gratulujeme. 
 
21. 12. 2017, Ego x MadSkill - V MESTE SNOV
 
 
13. 4. 2017, French Montana - Unforgettable ft. Swae Lee
 
 
 
Na záver je určite dôležité podotknúť, že ani jeden zo zainteresovaných raperov určite nemal dôvod producenta z niečoho podobného podozrievať, a preto im vôbec nemáme za zlé, že do spolupráce vôbec išli. Obzvlášť, keď sa teraz neboja nahlas povedať, čo si o tomto celom myslia. Presne tak, ako to spravil napríklad Dame. Je nám ľúto, že má niekto potrebu takto ubližovať hudbe a pevne veríme, že žiadny slovenský ani český interpret už nebude mať potrebu niekedy MadSkillovi kývnuť na spoluprácu.
 
Do veľkej miery sa tieto informácie dotknú aj Čistého, ktorý s ním zdieľa hudobné vydavateľstvo a na prvú polovicu roka 2018 oznámil ďalšie sólo. Samozrejme si počkáme aj na vyjadrenie hlavného aktéra, no zatiaľ sme sa pokúsili zhrnúť všetko dostupné. Ešte si prečítajte celé vyjadrenie od Smarta a v komentároch nám dajte vedieť, čo si o tomto celom myslíte vy.
 
A áno, my vieme, že sa podobné záležitosti dejú na Slovensku častejšie, v tomto prípade však ide o skutočne do oči bijúce pokusy.
 
Na producenta MadSkilla sa valí vlna kritiky z rapovej scény. Jeho hudobné produkcie sú vraj do veľkej miery krádežou
Na producenta MadSkilla sa valí vlna kritiky z rapovej scény. Jeho hudobné produkcie sú vraj do veľkej miery krádežou
 
A ešte zopár slov od @adamvandame, ktorého sa tieto skutočnosti žiaľ úzko týkajú
 
Na producenta MadSkilla sa valí vlna kritiky z rapovej scény. Jeho hudobné produkcie sú vraj do veľkej miery krádežou
Tagy: Madskill
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia57 komentárov
Diskusia je len pre prihlásených
57 komentárov
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Floyd11. január 2018, 20:15

Najväčšia sranda je, že Dalyb robí to isté a ešte horšie a nenapíše sa o tom článok. A nezačnite mi tu rozprávať o samploch, samplovanie neni že uj*e*em minúto songy, dám do loopu, dorobím bicie a idem. Potom sú všetci pokakaný aký je to majster, a všetci chcú od neho hudby, a makači a pravý producenti ostávajú v pozadí....

19 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Dandy13. január 2018, 0:27

Dalyb nevie ani samplovať, ked do toho má niečo dohrať je to falošné jak lopata

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
pouzivatelske_meno12. január 2018, 19:57

ale tu ide o to, že madskill si kompletne prehral tie beaty, to iste bpm, tie iste bicie, tie iste zvuky, ta ista basa a ešte k tomu z toho istého žánru.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Adela11. január 2018, 20:53

HaHaCrw na tomto zalozila karieru. Dalyb je slovenský MadSkill <3 :D

13 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Keviix12. január 2018, 6:48

Vidno že nevieš čo je sample..Dalyb len sampluje a na tom nieje nič zlé

-5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Alexander Sulec11. január 2018, 20:43

Refresher máš plus. Dávnejšie sa táto téma rozoberala medzi rapermi, nikto nebol priamo označený ale ja viem kto neboj :D Prekladajú texty, myšlienky, kopčia štýl atď... Aj môj aj tvoj obľúbený raper má za ušami :( MadSkill "kradne" odkedy sa sem prisťahoval, kto sleduje CZ/SK scénu dlhodobo vie že on inak nevie. Nič nové. Je dobré že sa táto téma rieši, pretože v poslednej dobe sa vyliahlo viacero hip-hop "producers" ktorí fungujú podobným spôsobom no doteraz im to prechádzalo a boli za to pochválení aj na refresheri - Dalyb, Special, Grimaso... (stačí si prejsť ytb komentáre a máte aspoň trochu jasno ak nemáte úplný prehľad). Je to veľká hanba.
Myslím si že si väčšiu pozornosť zaslúžia práve tí originálni a kreatívni producenti, ktorí sa zas tak často neobjavujú na albumoch našej "scény". Je ich tu pár ale za to veľmi kvalitných (raperi nechcú platiť a potom za to dostávajú takéto "čínske fejky" :D) Uznanie si naozaj zaslúžia mená ako DJ Wich - za to čo vytvoril od r.2003, legenda. Maiky Beatz je podľa mňa najkreatívnejší style producer v celom okolí. Hits. Viac priestoru by mohlo patriť Jánovi Lednickému, ktorý potvrdzuje že je vynikajúci muzikant a jeho produkcia je originálna. SmartDms.
Je to asi tak, koľko fakeraperov, toľko fakeproducentov. Ref , prosím dajte to raz dohuby aj našim raperom. Vy viete ktorí si toto "pýtajú" :))

Naša hudobná scéna bude časom napredovať verím tomu! :)

10 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Bentley12. január 2018, 13:14

Uznanie Wichovi urcite patri, ale robi to aj on. :)
Jedi Mind Tricks - Speech Cobras https://www.youtube.com/watch?v=VrMi2kNDtQI
Moja Reč - Je mi to jedno - https://www.youtube.com/watch?v=pT8GxECJZ4A (YT ma len instro)

-1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
treder12. január 2018, 18:37

v tomto prípade je len použitý rovnaký sample https://www.whosampled.com/sample/15752/Jedi-Mind-Tricks-Mr.-Lif-Speech-Cobras-Eric-Gale-Ginseng-Woman/

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
fake name 12311. január 2018, 15:20

co sa cudujete ze kradne hudby, vsak uz samotne meno ukradol od rappera Mad Skillz :D

"Shaqwan Lewis,[1][2] (born June 2, 1974) also known as Skillz, or Mad Skillz is an American rapper known for his acclaimed 1996 album From Where???, a reference to his origins in Virginia, not a New York City or Los Angeles rapper,[3] and he's also known for his yearly "Rap Ups," which he has done annually since 2002 (except in 2013)."

5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
carAnthony11. január 2018, 20:31

From Where?? je klasika! kazdy real fan zna

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Lachim Ek11. január 2018, 19:46

Cela cesko Slovenska scéna je postavena na tomto systéme, najväčšie slovenské legendy na týchto ťahoch budovali kariéru. Nikto to neriešil. Často sa stretávam s tým že si chlapci preložia text a prerobia do slovenčiny a ľudia si nevšimnú nic lebo nechekeju svetovú scénu. Skúste si porovnať napríklad Cely deň sa Zjebavam od Kontrafaktu s Hustlin o Ricka Rossa, replika beatu ten istý flow celkovo ako je postavený track.... a takýchto veci som zachytil desiatky. Od nejedného slovenského top interpreta. Tak keď chcete súdiť na základe toho treba odsúdiť 90% dnešného CZ a Sk maenstreamu. A to čínska inšpirujem od tracku ktorý ma 500mil alebo od tracku ktorý ma 10000 je úplne irelevantne, je to proste to iste. Mnohý si na kopirovani štýlu zo svetovej hudby vybudovali kariéru a dnes sa nazývajú legendami. Roky som to sledoval a čudoval sa, a keď som sa konečne čudovať prestal lebo sa to stalo pevnou súčaťou tejto scény, tak prišla táto zbytočná bublina. Človek ktorý je šikovný a robí veci ktoré su v podstate rutinou je z tejto rutiny obvinený. Spýtajme sa sami seba, sú tieto veci kvalitne, bavia nás, pozreli si ich tri milióny ľudí a 300tisic dalo like? O com to vypovedá, vetsina ľudí by si tieto skladby medzi svetovou hudbou ani nevšimla a tak ich tu majú a užili si ich. A to že ma niekto nutkanie kydať hovna je asi len preto že niebol schopný uniesť kvalitu v akej boli tieto veci spravene. Toľko z mojej strany ľudkovia. Keď súdiš tak súd všetkých podľa rovnakého metra, nie podľa toho ako to to momentálne vyhovuje alebo podľa toho lebo to povedal ten alebo tamten.

5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
dmndflow12. január 2018, 3:21

Súhlasím ale to s tým Rick Rossom a KF je trošku ojeb, Celý den sa zajebávam vyšlo v roku 2007 a Ross dal Hustlin až v roku 2009 takže kopírovať mohol akurát on (srandujem) a nie KF.

-4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
structure12. január 2018, 7:12

Hustlin je z albumu Port of Miami, ktory vysiel uz v roku 2006

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Paul Vojník12. január 2018, 13:27

to mas tak ked niekto si mysli,ze datum uploadnutia na YT je aj rok vydania :D

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
MASTERMIND11. január 2018, 14:01

Inspirovat sa niecim jedna vec, ale skopirovat cely pattern a melodiu a ani ten celkovy sample nezmenit je ako fakt......odvazne a dost hlupe. Ako fakt co cakal :D Aspon keby si kradnut vedel boha, copy paste track co ma 583 379 240 views?? Aspon keby nejaku lowkey pesnicku tak ti poviem ze dobre aspon toto dokazes ty lúpežník.

PS1: inak pochybujem ze nikto z tychto rapperov si nevsimol nic ze mu tie kradnute veci nieco pripominaju. A preco z tychto umelcov ani jeden neozval a dalej s nim robia veci? No asi preco => Peniaze

PS2 @adamvandame: Prave ze pravy producenti ktory nad tym sedia hodiny a vedia co robia si zasluzia viac penazi, velakrat oni tahaju celeho rappera a nemaju z toho tolko co si zasluzia, cize sa ani necudujem ked radsej idu von do zahranicia robit karieru kde ho patricne ocenia a nie s Vami, aj tak sa vie ze dnesny rapperi su dost overrated ale to je asi diskusia na dlho a nechce sa mi to tu pisat.

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Adela11. január 2018, 20:54

real talk

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
fake name 12311. január 2018, 15:25

typek ukradol cele meno rapperovi MAd Skillz , takze co k tomu este dodat...

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Adam Van Dame11. január 2018, 15:15

Nemôžem písat za všetkých, ale verím že jeden z najkorektnejších ludí na scéne Dano Cisty by nerobil vec keby vedel o tom že je niečo takto “inšpirované” nejakou inou či už Nemeckou alebo Francúzskou skladbou.
Ja a Separ sme o tom nevedeli lebo nesledujeme Nemeckú scénu. Do pól hodiny od vypustenia klipu nám chodili v dosť velkom množstve dajrekty od ludí s linkom na tú vec čo má 25 miliónov videní 🤦🏻‍♂️ Ja som okamžite poslal ten link do skupiny kde sme riešili ten klip a napísali sme tam okamžite obaja správu že čo to má znamenat... Na čo sme dostali odpoveď nejaký alibizmus a ako som sa včera dozvedel od pár ludí tak aj pod video to ludia písali do komentov ale vačšina negativnych vecí bola pod videom vymazaná. Čo mi je až smiešne že niekto robí, lebo vymazávat negatívne komenty a nechávať si len dobré je pekny fail, aj keď som si to nevšimol prvý krát a robia to ludia 🤫😆Vymazávať by sa nemalo nič, maximálne tak niečo hanlivé keď niekto nadáva na niekoho mŕtvu mamu alebo podpbné nechutnosti.
Aj to by som ho skôr komfrontoval verejne nech sa uvedomí a nemazal to. Shinobi sme si mysleli že neni ničím “inšpirované” a mna sa ta vec netýka ale extrémne ma to zarazilo. Nechápem prečo sa musí producent čo má takú kvalitu, schopnosti, skúsenosti a vymoženosti inšpirovat niečim. Ja ked som nemal nápad tak som si dal pauzu kým nápad nedošiel, nevyhladával som niečo čoho sa chytit.

K tomu čo píšeš o peniazoch, aké peniaze máme z toho že máme feat na klipe čo neni náš, ani neni na našom kanaly? Ludia prestante uz trepat sračky. Ja som zrušil jeden deň robotu aby som mohol íst do Prahy točit klip, takže ja som na tom klipe zarobil presne mínus 500€. Aj to som zrušil zbytočne lebo kôli “profesionalnemu” informovaniu z produkčného teamu sme šli na točenie uplne zbytočne deň dopredu keďž sa malo točit od rána a realne sa začalo točit o 8 hodín neskôr ale to je už iný pribeh...
K tomu PS2: moje vyjadrenie bolo cielené producentom čo vykrádajú hudby a oháňajú sa že sú producenti nedocenení. Takí by mali drať piču a dúfať že nikto neobjaví tie originály. Ja si producentov s ktorými spolupracujem vážim, po albume DMS sme došli za Smartom a dali mu peniaze ktoré si zaslúžil. Teraz v decembri ako mi došli prvé peniaze z mojho sólo albumu, bol prvý koho som vyplatil, v ten deň ako mi došli peniaze. Čo podlamna 90% raperov neurobilo nikdy. Takže ten popis patril vykrádačom a nie normálnym producentom, nepochopil si to. Tolko k tomu. Pekný deň ti prajem ✌🏼

22 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
MASTERMIND11. január 2018, 21:17

Nemôžem písat za všetkých, ale verím že jeden z najkorektnejších ludí na scéne Dano Cisty by nerobil vec keby vedel o tom že je niečo takto “inšpirované” nejakou inou či už Nemeckou alebo Francúzskou skladbou.
///
Ja ti to verim ze ste vy o tom nemuseli vediet s Danom. Lenze nikto ale nevravel ,,len o tebe,, myslel som celu slovensku scenu ako celok. Jop moja chyba, zle som to asi naformuloval.
NO ALE!
Je to velmi vseobecne zname ze sa tu 3/4 sceny rado ,,inspiruje,, ci uz je to producent alebo rapper...čest vynimkam na zopar ludi. Preto to tu na scene vyzera tak ako to vyzera [kvalitativna stranka priamo sameriky!]. Nechcem tu ukazovat priamo na nikoho ale vies o ktorych ludoch hovorim. A opakujem sa, nehovorim O TEBE.

>Teraz v decembri ako mi došli prvé peniaze z mojho sólo albumu, bol prvý koho som vyplatil, v ten deň ako mi došli peniaze. Čo podlamna 90% raperov neurobilo nikdy.
> Takže ten popis patril vykrádačom a nie normálnym producentom, nepochopil si to. Tolko k tomu. Pekný deň ti prajem
///
POINTA co som ti napisal==> To ze ty vyplacas normalne svojho producenta je super a takto by to malo spravne fungovat. Ale to ze je to na slovenskej scene zriedkave a ako si napisal 90% nevyplaca svojich producentov za prakticky za POLOVICU prace, ked nie viac v niektorych pripadoch, hlavne ked producent taha artistu svojim skillom a ked si dokaze DOBRE spravit sam mixing a mastering co fakt minimum producentov vobec dokaze urobit [insert smutny smajlik]) => tam sa ukaze pravy skill a cit k hudbe).
Povazujem to za troska smutne ze su takyto ludia su nedoceneny a necudujem sa ze tu ostalo malo fakt kvalitnych producentov.
Fejkovych ,,producentov,,[citaj beatmakeri] co iba sampluju 80 percent existujuceho tracku hore dole pridaju kick, hi hat alebo poj*bany hnusny signature sound PRIMITIV BEATS a podobne a tam to u nich konci si netreba vsimat. Samozrejme sound design im nic nehovori,lebo to je prilis tazke na nich a potom vsetci zneju rovnako nap1cu lebo tie iste wavka kopiruju po sebe. Nech si vyskakuju, vsak oni skor ci neskor padnu na hubu, cim su vyssie tym lepsie a viacej yebnu.
Poukazal som iba a len na toto. Neber si zase vsetko co som napisal ako osobny utok priamo a iba na teba lebo ziadny nebol. Dufam ze sme sa uz pochopili.

P̴Ḙ̂̍ͣͣͅK̫̠͔ͭͧ͛̾̑Nͩ̿҉̥̠͕̗Y̼̮̍̒̇ͨ ̴͚̺͓̿̐ͫ͊V̯̲̫̞͕̙͆͆̃͗E̴̠̤̳͈̖̲̓Č͓̪̙̲ͨͦͣ̀̐̆͞E̦̦͔͇͚̣̯̒̇͟R͇͓̫̘̤̋ͧ̑ͪ̊͋ͤ ͔̰̘͍ͮͯͨ̐̾̒̽͡P̎͑̎͆̏͏̥̱R̵̜̤̙͚͚̙̯ͤA̺̣̲̖͓̍ͪ̈́ͬ̆J̨̩̖̜̑̅̈̽ͭ͌̑E͓̩̝͔̥̯̍M͏̗͇̤̙̠

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Stano Bachyňa11. január 2018, 19:00

ale co jebes Dame, Litty od Meek-a si v zivote nepocul? este aj Separ ide tu linku cez 4 svoje bary.
Z tohto sa nevyvlecies, lebo Litty bol hit ktory si si TY isiel tiez. Tak sa priznaj...

-3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Adam Van Dame11. január 2018, 19:47

Kamo on vykradol hudbu od toho nemca a od Meek-a pravdepodobne refren. Poslali nam to uz nahrate s refrenom a Cisteho slohou ci to dame, vtedy ma absolutne nenapadlo ze ten refren je jak nejaky Meek Mill, je to znama vec ale nejdem si ho tak ab som mal jeho tvorbu v malíčku. Separ dal prve bary podla refrenu, robi sa to bezne ze sa chytis niekoho slohy alebo refrenu ked si na tej spolupraci, nerobi sa to ze zoberes Meekovi refren a nemcovi Komplet hudbu (teda spravis ju podla toho aby som neprehanal) takze nemam sa k comu priznat, ja ked spravim chybu tak si ju priznam ale tu bola jedina chyba ze sme do toho beatu vobec nahrali slohy. Kazdy vidi jak to je, co k tomu shinobi povies, zato moze zas Separ ne? Predspieval mu to alebo čo🤦🏻‍♂️

8 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Krapen12. január 2018, 14:01

Ked Smart pridal poslednu instastory, ktorá v clanku je, mal Mad Skill asi 10 instastories. A Viktorko tu napíše ze čakáme na vyjadrenie. Ty si ho sem cielene nedal. Nehovorím ze to nieje pravda ze kopiroval ale ked.ho zacali kritizovat sa chces zviest na vlne tak to prehanas. Ty si dobry chudak kamosko. A to nehovorím o tom ze ho tu skritizujes za reziserske schopnosti. Preco si to nenapisal ked si robil promo na ten klip? Johnybravo bol oproti teba aspirant na pullitzera

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Peter Novacek11. január 2018, 14:11

Urcite na Ceskoslovenskej ploche mame kvalitnych producentov co nekopiruju a nekradnu beaty, ale najdu sa aj taki co si ich privlastnia a zarabaju na tom. Mna len mrzi ze ked chces ukradnut beat tak ho ukradni z takej plochy kde sa kazdodenny slovak nedostane (z bulharskych intrepretov napr.) nie ze 500m pesnicky tym ludom asi uplne ze hebe. Napriklad pil c LOST VS Weeknd Gone (to je tiez kradnute mimochodom), z mojho pohladu kazdy si zoberie priklad zo zahranicia nikto neni nevinni ako sa prezentuje predsa sme mala platforma kde 30% slovakov vie plynule druhy jazyk a sme ako v uzavretej kocke a toto nasi producenti vycitili a si myslia ze ukradnut beat z 500m pesnicky a drbnu ho na slovensko....

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
relock11. január 2018, 20:57

Na margo tracku lost. Sampluje sa v rape od nepamati co je aj tento pripad, zas nie vsetko co znie povedome je priamo ukradnute. Aj v tracku Intro od pil cho je na začiatku pocut sample weeknda aj to je automaticky kradnute?

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
pouzivatelske_meno11. január 2018, 16:17

Smart má pravdu...

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
SHi-N@ja11. január 2018, 20:59

Smart par rokov dozadu kradol rovnako akurat teraz ma pocit ze sa moze na niekom vyvynit :D Najdi si jeho starsiu tvorbu ako DMS 2015, alebo ti povie on sam kolko 30 sekundovych usekov naloopoval v minulosti. Madskill kopiruje uz 100 rokov. No uz bolo spomenutych aj par mladsich ktori sa inspirovali tymito kutilmi :D:D:D

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Tomáš Smart L12. január 2018, 20:40

😴

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Tomáš Smart L11. január 2018, 22:53

Ukáž alebo napíš kde som niečo ukradol ty anonym s prvým komentom na refresheri.

11 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Johnny Cash12. január 2018, 11:18

je to celý zajímavý - když svýho času YZO doslova a do písmene vykrádalo beaty z US, nikde ani čárka.. to nemluvím o některých beatech a nejen beatech třeba i coveru z alba ERA od Kontrafaktu - tam ta inspirace taky a nikdo to neřeší / neřešil. borec má teď úspěch a hned se píšou na fresh magazínu článku.... celá ta vaše FreshRE crew smrdí.

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Vlado Cifruľák11. január 2018, 14:33

no nevedel som prísť na to, čo mi Mesto snov pripomína. ĎAKUJEM !!! som rád, že som mal pravdu

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Kale11. január 2018, 17:41

Aj to malo co som pocul neni original, prilad -Runway je ten isty beat ako Bones - Sanctuary z pred 4 či 5 rokov. Ten istý

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Pavel Dolanský12. január 2018, 9:36

Picovina. Co treba Khaled? Zeptej se jeho kolik beatu na albu udelal on sam. Tohle je presne ta zakomplexovanost v cesko - slovensku. Samozrejme, ze vykrast celej beat, predelat par veci a vydat to jako svoji zpoplatnenou vec neni OK, ale rozhlidneme se. To je jako kdybych raperovi vycital to, ze pred 7 lety zacal delat trap, protoze to slysel a odkoukal v USA. Nevim no. Je pravda, ze v dnesni dobe originalita trosku vazne a VSICHNI vlastne v necem neco kopirujou, ale porad je nejpodstatnejsi to, ze vec funguje. V tomhle pripade to dokazujou cisla. Nechci Mad Skilla nijak obhajovat, ale to, ze se to zaclo resit, je jen neci impuls co se trosku vic rozparal. Kdyby se refresher rozhlidnul o neco vic, tak najde podobnejch pripadu tolik, ze by pul roku nepsal o nicem jinym.

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Filip Ondruska12. január 2018, 12:22

Ked si v Amerike zacnu fajčiť kokoty navzajom tak to zrazu bude v pohode? To ze tam to robia je akoze O.k tak to budeme robit aj tu? Jebe vam ludia... Je nieco ine ked sa ti nieco zacne páčiť kvoli tomu ze si to videl v Americkom klipe (napriklad) a ked to začneš robit lebo to ma teraz hype... Neni to v pohode ze to robia v Amerike ale ked to niekto urobí tu tak ho mozu spicovat preboha sak je to ta vec co ich vsetkych tak moc baví aj teba by sralo keby niekto jebal hudbu ktorú maš tak moc rad a ťažil z nej za pracu niekoho iného

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Lapedro12. január 2018, 10:36

Kamo neviem, nechcem sa hrat na odbornika, no ja som este nikdy nepocul ziadny beat produkovany Khaledom. To ze do songov vyvreskuje svoje meno, neznamena, ze song skladal on. Pokial ja viem, on je executive producer vsetkych hitov, dava dokopy tie mena, ktore castokrat na featoch su, ma s nimi vztahy, kali s nimi v studiu, zavrieska si do uvodu We the best alebo DJ Khaled, a podpise sa samozrejme do nazvu songu. On je taka podivna postavicka, ktora to taha s rapermi od rokov 2002?(neviem opravte ma, ak sa mylim, no ja ho registrujem cca odvtedy) a taha to az dodnes. Zas neviem ci sa nepletiem, ale ma tusim aj vydavatelstvo. A ako DJa som ho takisto nikdy nepocul, ani nevidel na ytb videach z parties atd. Takze tento panko je zasa nieco ine ako kradnucy producent...Obchodnik je perfektny, muzikant...no neviem..

3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
TvoaManka11. január 2018, 23:39

dobre sa tu opustate vsetci od autorov az po vyklikavacov z fl studia co si myslia ze mpc je skratka mam v pi*i dnes ked je spenazeny kazdy prd a chlapci z dubrafky chcu zniet jak amerika z mtv staci par klikov a znejes svetovo.. teda neorginalne a tuctovo ako polovica mainstream sceny lebo to sa teraz nosi to letiii.. no pi*i neleti ale kupuje tak jak amerika tak madskil vsetci nakupuju rovnakee sample ktore su po zaplateny royality free teda mas na ne prava ich pouziť., to ze su netalentovani jedny aj druhy a miesto one shotov pouzivaju cele beaty este aj s rollmi a fillmi je ukazka ako to crle upada do neorginalnej masy konzumu a zabavy za penaze teda skratka mie umenie ale showbuzines.. takze az na par vynimek ktory naozaj chopuju records a laduju samplere svojimi one shotmi a od hajtky po snare robia cely beat tak tyto pi*a chlapci to nakupuju v shopoch a myslia si ze zneju sucasne a ani delay alebo cutoff na linkach ci iny pitch nezakryju ich chybajucu kreativitu a orginalitu .. dobre vam to kuruje sa tu hrate na investigativu a je to len obycajna nevedomost.. idem naladovat svoje SP1200 zebraci neorginalny

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Tomáš Smart L12. január 2018, 0:11

😂 😂 😂 Takže ty s tou krabicou z roku 1987 za 169€ si akože real hudobník, ktorý je tak real že ani nemá na to napísať komentár pod reálnym menom? Ja som nikdy nepoužil z nejakého banku, Drum kitu žiadnu melódiu a ani som si žiadnu nekúpil lebo 80% vecí som samploval a to čo som hral bolo z Vst. A hranie sa na Ameriku? Náš prvý klip bol feat s americkým raperom, tak sme sa s ním hrali spolu na USA. Vlastne všetci čo robia hip hop a nejsú z USA sa na nich hrajú. To dáva zmysel no. Král! A Mpc je snáď najotravnejšie zariadenie na tvorenie hudby. Dame má jedno už asi desať rokov. Je real či ne?

2 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
TvoaManka12. január 2018, 9:18

Tomas ty mas aky problem? Preco do mna skaces? Ty si ako jeden z poctivych beatmakerov podobne ako witch alebo vecko ci Kato ci beyuz - co naozaj robi beaty tak neviem preco sa tu do mna obuvas ked si sa predsa nemohool medzi tymi mojimi vetami pre fakerou z loopmasters.com naajst - tak, klid tabacek. Ok MPC, SPcko je ina generacia uz je to pre teba out.. ale kamo bez nich by nebol hip-hop tam kde je dnes a ani vy s damem.. drzte sa a citaj s respektom nie so zlcou.. madskill a tyto p pi*ca chlapci to proste kupuju a mozu to vydavat neni to kradez je to zufala absenica orginality a vlastnej kreativity..

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Tomáš Smart L12. január 2018, 11:44

Šak ty si písal že my chlapci z Dúbravky chceme byť USA a že sme tuctoví a neoriginál a je to jak MTV a pár klikov, tak som reagoval. Neviem ako robia hudbu Wich, Kato, Beyuz a preto ich v tomto nehodnotím, ale som si skoro istý, že to robia ako majú. Ale neviem ako to myslíš vlastne celé. Ja hľadám a strihám a dohrávam a hrám sample a melódie. No nepreťahujem ich cez Mpc lebo nemám
a nechcem. Šak možno aj Mad skill má sampler, ale nakoniec má cenu teraz ako podpivník

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
TvoaManka12. január 2018, 12:28

ahaaa ja som nevedel ze DMS je z dubravky :) tak to sa cele vysvetluje - sorry to mi nedoslo ja som to dal len jak priklad mohol som dat s petrzky abo klokociny :) - ja praveze myslim presny opak producentov ako si ty - ja myslim takychto fejkerov na ktorych poukazujes ty a tu dalsi v komentoch.. dnes ked mas samplebanky uz aj k iphonu tak jednoducho ta hudba sa zacne podobat ako vajce vajcu - dakedy museli nakrutit zelezo aby ten kick tak kopal, museli sa pohrat so swingom aby to bolo take laidback.. dnes to normale kupis cele hotove napulirovane a ak su chlapci lenivy tak sa ani nesnazia to nejak upravit, zmenit zasiahnut ale normalne to napacaju do stop a maju dopeshit.. a potom sa stane toto - ze ich obvinuju ze kradnu alebo kopiruju.. nie oni to normalne nakupuju a ukazuju aky su netalentovani. Pochybujem ze madskil sedel a tukal v piano rolle rovanke noty ako mali ty druhy - myslim ze pouzil rovanke podklady a indegriencie a nedal si ani tu namahu aby to aspon zamaskoval.. vobec do toho nedavaju tito ´beatmakeri´ seba, to nieco orginalne, ine, co to cele posuva.. ja len tolko ze je to fake lame pristup leniveho pumpara a ne chlapca co na sebe maka od piky.. myslim ze sa to cele zmenilo odkedy sa stali zvuky a softy dostupnejsie a jednoduchsie.. to iste sa deje aj v inych odvetviach - dakedy si utekal pozicat beta cam ked si chcel klip dnes mas 4k na telefone a strihas ne v stv ale doma na kompe.. napriek tomu sa aj tak stale najdu ludia ktory nejdu to lahsou cestou ale hladaju svoje vlastne pristupy ako byt iny svojsky orginalny.. tak nech ti to kope aj dalej! (y)

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Tomáš Smart L12. január 2018, 12:56

Ak chceš napíš mi mail smartkgb@gmail.com môžme sa baviť o hudbe a tak. Mňa tá hudba baví a kludne presvedčím aj jedného človeka že nejsom trubka lebo keby som bol debilko, tak držím pi.u celý život.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Birdman11. január 2018, 14:03

Shinobi nieje presná kopírka, ale určite veľká inšpirácia tam je :D Minimálne uloženie bicích, keby tam aspoň nedal tú otvorenú hajtku. Ja som Ok, to je úplne nespochybniteľné to je úplna kopírka, a v meste snov uloženie bicích

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
fejkboi11. január 2018, 14:24

A to som myslel že Mad Skill je ten čo robí bomby :/ aspoň Technotronic flow s Rytmusom je jeho?

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
BanPoliticalCorrectness14. január 2018, 18:25

Samplovanie je kradez ? Mimochodom V meste snov ma rovnake kicky a snary ako cely afropop... V tom zanri ma kazdy track rovnaky zaklad, takze je to zbytocne riesit.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Jozef Kovac114. január 2018, 8:31

Moj názor je že MAD SKILL je macher dal slovenskému rapu to čo málo kto a SMART je starý kokot čo sedi doma za PC a sleduje kto komu čo ukradol popri tom je to pecka od MADSKILLA každá hudba aj s pojebaným Egom je pecka a bude vždy ked niečo spravý...

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Palo Holan12. január 2018, 13:54

Dame tak preco s takymi fejkermi spolupracujes

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
snoopsumo12. január 2018, 14:53

no ja som z toho k*kot, tak kopirovat melodiu je ok lebo sample, ale bicie nie lebo to je kradez... ja sa v tom vobec nevyznam. ale zase o tvorbe beatov neviem nic. ja si myslim ze oboje je ok. sak cim viac hudby tym lepsie, a ked sa to ludom paci co je na tom zle. ale ak o tom nevie raper ze je to silne inspirovane dacim, tak to urcite neni ok.

keby sa to pisalo ku pesnickam nebol by problem. lebo ked si vypocujem song napr. v dialke vidim svietit sidlisko, a hovorim si aka pop*ci hudba, producent je frajer ... potom kuknem komenty a moja mienka o producentovy hned klesne ...

ale zaroven nechapem ze preco su plne komenty hejtov ze je to kradnute z toho a toho songu. to je tak maximalne zaujimavost, ze je to inspirovane dacim alebo z dacoho samplovane. nemyslim si ze je to dovod na hejt, alebo ze to treba zakryvat. sak ked chcem spravit song co znie ako nieco ine tak preco nie.

ale toto bude asi vzdy problem. nikto neni autorita aby urcoval ze kedy to prekroci hranicu a je to kradez. nech si to kazdy posluchac ohodnoti sam ci toho producenta bude uznavat alebo nie.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
odstránený používateľ12. január 2018, 14:23

konečne, už som nemal nič k popcornu...

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Kryštof T.REDAKTOR14. január 2018, 22:35

Běžná praxe na CZ/SK scéně. Bohužel díky nevzdělanosti a chabýmu rozhledu fans a lidí točících se okolo si toho nikdo nevšímá.

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
JanaKey11. január 2018, 22:06

Cože? Co to je za grc? Fakt jsem se pobavila level 679 😄
Za prvé nechápu, co tady hazite nějaký krádeže. Támhle kdejaký česky zpěvák udělá copy paste, nazpíva to česky a ještě se to oslavuje na vyprodanych koncertech a to, ze se tady léta letouci v hip hopu a všech dalších odnozich tohohle žánru kopíruje, bere, inspiruje, je snad už věc jasná. Seznam by byl na minimálně na 100 řádků.
A ten comeback je taky dobrý joke 😄 z čeho by tady jako žil do dneska? Z ty nuly z tyhle hudby, kterou nikdo stejně nezaplatí? Z těch pěti korun na YouTube z reklam? Je vidět, ze Refresher o tomhle businessu moc neví a opravdu doporučuji návštěvu Mad Skilla ve studiu, protože jak je vidět, jeho minulost byla hodně rychle zapomenuta, ze tady někdy něco udělal a nemáte ani tucha, jakým způsobem je schopny dělat hudbu a ze to umí nasypat z rukávu a vlastní hlavy. Ale ano, přesně ta originalita by se mu nikdy nevrátila.
A btw, Mad Skill už je od puberty a ne od Mad Skillz 🙈
Bože...😝

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Viktor K.AUTOR ČLÁNKU11. január 2018, 22:11

cau madskill

4 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
JanaKey11. január 2018, 22:27

Čau Viktore 😄
Trochu pod úroveň, kdyby si tady psal vlastní komentáře jiným jménem, co?
Hodně lidi ho zná a ví, co v něm je. To ty o tom nemáš ani páru. A ze je tady 2000 neopodstatnenych hejtu neznamená, ze se ho muže někdo zastat, když zná pozadí a tenhle Blesk článek je proste hovadina na entou

1 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Bentley12. január 2018, 12:59

(hodim sem svoj koment z FB)
Nie je uplne fer sa vyslovene podpisat pod beat a minimalne je vhodne interpretovi povedat, ze to bolo niecim inspirovane, pripadne prehrate a mierne upravene ak o tom nevie, ale je to uplne bezna vec a robi sa to takto. Cest tym, ktory hraju a vymyslaju vsetko vlastne. Na druhu stranu, pri mnozstve hudby ktora na svete existuje sa moze stat, ze niekto vymysli par tonov po sebe takych, ktore uz niekde zazneli, pripdne v inej tonine. Mozno to ten clovek aj niekedy pocul a podvedome to ciastocne pouzije. (Nehovorim o tomto pripade.) A hned niekto povie, ze je to kopirka. Schvalne prikladam moj Spotify playlist, ktory postupne doplnujem vzdy, ked na nieco narazim. Slubujem, ze budete prekvapeni. 🙂 Samplovane veci nie su vacsinou dohladane pochopitelne az k uplnemu povodu, mohli sa objavit a zlozili ich umelci aj predtym. (Chyba mi tam Tono S - Jak sef, pod ktory beat je hrdo podpisany Deryck, schvalne na YT pustite WC - Bellin)

https://open.spotify.com/.../4CSprIBFEHxZfaIUbipNvI...
(Jay Z mi to miestami pokazil, lebo jeho veci zmizli. :D)

Ak by ste si chceli viac zapatrat v zahranicnych hudobnych “kradeziach”, navstivte whosampled.com

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Bentley12. január 2018, 13:00

Ten playlist: https://open.spotify.com/user/11124156770/playlist/4CSprIBFEHxZfaIUbipNvI

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Martin Gomola21. január 2018, 12:09

Celé to je blbosť niekomu sa zjavne nepáči MadSkillov návrat tak treba hneď povedať že kopíruje ine songy Inteligencia Lvl Slovensko

0 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Zohanes11. január 2018, 14:36

A čo takto Samey - v dialke vidím svietiť sídlisko v porovnaní s originálom Gamora (Serezha Mestniy) - Veneno (Rap Ruso №63).... čávo si "požičal" celý beat

-3 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
wreckinscrubs11. január 2018, 15:20

V oboch pripadoch to je iba sample z tohto https://www.youtube.com/watch?v=Jgr-ZSZSSwA

5 Odpovedať · Nahlásiť
avatar
Mr_Awsum11. január 2018, 14:58

Tam nie je rovnaký beat, len rovnaký sampel, bicie a basy sú tam úplne iné

2 Odpovedať · Nahlásiť
ZOBRAZIŤ ĎALŠIE KOMENTÁRE
Najčítanejšie
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.