Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 13. 7. 2020 meniny má Margita

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher - Rozhovory
3
Tamara S.
2. november 2016, 12:02
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Make-up artistka Lucia Sládečková: Farebné pery sú naozaj in, no každý nech nosí to, v čom sa cíti najlepšie (Rozhovor)

Lucid svoju prácu miluje, a aj preto jej výsledky ženám zakaždým vyrazia dych.

Tamara S.
2. november 2016, 12:02
Make-up artistka Lucia Sládečková: Farebné pery sú naozaj in, no každý nech nosí to, v čom sa cíti najlepšie (Rozhovor)
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Make-up artistka a hairstylistka Lucia Sládečková, známa aj ako Lucid, patrí vďaka svojmu obdivuhodnému talentu, citu pre detail a obrovskej chuti pracovať medzi to najlepšie, čo naša krajina v oblasti skrášľovania žien ponúka. Do jej rúk sa zverujú známe tváre, ale aj „obyčajné“ ženy, ktoré v priebehu hodinky premení na vizuálne dokonalé bytosti a poteší ich perfektnou vizážou. V oblasti líčenia šíri skutočnú osvetu a na naše územie prináša celosvetové trendy a najhorúcejšie novinky. Tie sledujú desaťtisíce žien obdivujúce výsledky jej práce a my sa nebudeme čudovať, ak aj vy patríte medzi ne. Lucia je plne zaneprázdnená, a aj preto sme radi, že si na nás našla čas a odpovedala nám na niekoľko zaujímavých otázok. V rozhovore sa s nami budúca mamička podelila o dojmy z novej životnej etapy, prezradila nám aktuálne trendy v líčení, vyjadrila radosť z projektov a spoluprác a nezabudla ani na kurzy sebalíčenia, o ktorých sa dozviete aj na jej Facebooku.

 

Make-up artistka Lucia Sládečková: Farebné pery sú naozaj in, no každý nech nosí to, v čom sa cíti najlepšie (Rozhovor)

 

Ahoj, Lucia. Pred viac ako dvoma rokmi si sa objavila v našom seriáli Refresher dievča, kde sme mali možnosť bližšie sa s tebou zoznámiť, a tak sa teda nebudeme opakovať a na úvod sa ťa namiesto klasiky opýtame, ako sa momentálne máš a či máš nejaké novinky, s ktorými by si sa chcela podeliť?

Ja vás zdravím (smiech). Mám sa stále pracovne, takže dobre. Momentálne mi rastie bruško a tak rozmýšľam, už na dennej báze, ako to zvládnuť psychicky aj fyzicky. Pracovať chcem a bábätko ma bude potrebovať čoraz viac. Niekedy to plánovanie je však zbytočné, a tak si  užívam každé voľno - jeden deň v mesiaci (smiech).

 

Prednedávnom si bola v zahraničí, vo viacerých mestách a krajinách a tiež si spomínala, že by si práve mimo nášho územia rada niečo rozbehla, získala kontakty. Môžeme si to spojiť alebo tentokrát išlo iba o načerpanie energie a nových síl?

Snažím sa zistiť, ktoré mesto alebo štát by som navštívila pracovne na dlhšiu dobu a mám pár vysnívaných miest, ale ako som spomínala, osud to zariadil inak a moja vízia na cestovanie sa opäť odkladá na dobu neurčitú.

 

Si v plnom pracovnom nasadení, máš rozbehnutých viacero zaujímavých projektov a spoluprác. Ako prvé nás však zaujímajú tvoje kurzy sebalíčenia, o ktorých informuješ na svojom Facebooku. Môžeš nám k nim povedať niečo viac? 

Milujem kurzy sebalíčenia. Milujem to stretnutie zvedavých žien, ktorým v prvom rade ukážem, aká som, čosi ich naučím a poskytnem im všetky informácie, aké sa dajú zo mňa dostať. Na kurzoch vznikajú priateľstvá a veľmi príjemné situácie. Keď sa zíde toľko žien, stále máme o čom tzv. klábosiť. Najprv máme teóriu a potom prax. Učíme sa spoznávať detailnejšie svoju tvár a hromadne sa líčime. Na stoloch máme sen každej ženy - veľa šminiek, štetce, zrkadlá.

 

 

Spája sa s tebou aj ďalšia vec, ktorú ženy milujú, a tou sú kvety. Roses by Lucid sa tešia obľube a my by sme sa radi dozvedeli, ako sa to momentálne vyvíja.

Keď som si prečítala túto otázku, jemne som ostala v zaskočení, ako odpovedať. Hmm, už nikdy nezapožičiam svoje meno! Už nikdy sa takto nenechám nahovoriť na spoluprácu. Aj keď tento biznis je možno krásny, ale za iných okolností.

 

V júni si predstavila štetce LUCID Style. Na tvojej fanpage sme sa mohli dozvedieť, že sú vyrobené v Taliansku a jedná sa o tvoj vlastný dizajn. Povieš nám o nich niečo viac? A sú práve štetce základom dobrého líčenia?

Ja pracujem so štetcami na dennej báze. Rada analyzujem všetko čo vidím, čo používam a moja dedukcia ohľadom štetcov je jasná ako môj význam Lucid. Nie všetko umelé je super, ale vlákna na hlaviciach štetcov sú podľa mňa tá správna voľba. Dlhšia trvanlivosť štetín, nelámanie, nevysúšanie a najmä nie sú alergénom pre pokožku, čo je pre mňa smerodajné. Nádherne sa s nimi líči, recenzie na štetce sú viac než úžasné, líčenie ide doslova samo. Pre mňa to znamená dobrú voľbu a som na ne hrdá.

 

 

Na akých projektoch momentálne pracuješ? A ak to nie je tajomstvo a si ochotná sa s nami o to aspoň v malých náznakoch podeliť, aké spolupráce, prípadne tvoje vlastné projekty ťa v budúcnosti čakajú?

Stále na niečom pracujem, buď sú to fotenia alebo rôzne projekty. Mám veľa výziev, ktoré starostlivo zvažujem a snažím sa správne rozhodnúť. Spolupracujem s viacerými značkami ako ich ambasádor, napríklad nórska športová značka Kari Traa, starostlivosť o telo - peeling Mark Scrub, momentálne mi vyšla spolupráca s ďalšími, napríklad kozmetická značka NYX, z čoho som nesmierne potešená a ďalším projektom je tiež Alo diamonds. Ou yeah - priam takto by som to opísala (smiech).

 

Make-up artistka Lucia Sládečková: Farebné pery sú naozaj in, no každý nech nosí to, v čom sa cíti najlepšie (Rozhovor)

 

Na aké príležitosti líčiš najčastejšie a na aké zase najradšej? Sú to svadby, eventy, profesionálne fotenia alebo niečo iné? Pýtame sa preto, pretože pri niektorých typoch líčenia sa môžeš odviazať viac, pri iných zas pomenej a ty nám pripadáš, že sa rada pohráš, rada sa vyblázniš.

Najčastejšie líčim na svadby a mám rada tieto spolupráce, no verte mi, sú najnáročnejšie! Každá žena chce mať dokonalú svadbu, chce, aby jej všetko perfektne vyšlo a ľudia jej boli úzko nápomocní, ale častokrát sa stáva, že práve nevesty zabúdajú na veľmi základný bod, a tým je správanie a plnenie dohôd. No zhrniem to. Je mi cťou stáť a podieľať sa pri šťastných chvíľach ľudí, pretože ma to nabíja a teším sa spolu s nimi. Občas aj plačem od dojatia, pretože emócie sú niekedy naozaj veľmi silné. No a cez týždeň máme fotenia, rôzne eventy,... Práce je dosť a som za to vďačná!

 

Už neraz sme mali možnosť vidieť tvoje dokonalé premeny žien v ich svadobný deň, takže výsledok náročnej práce rozhodne stojí za to a podľa toho, čo spomínaš, prevažujú pozitívne zážitky.

Hehhh. Zážitkov je toľko, až naozaj premýšľam, že si z každej svadby urobím denník a opíšem situáciu a moje vnímanie. Stále však prevažujú nádherné momenty plné dokonalých situácií a emócií.

 

Čo je zdrojom tvojej inšpirácie?

Nikdy som nebola súťaživá, nikdy som nemala potrebu vyhrať, keďže nič nebolo pre mňa až tak zaujímavé a dôležité. A to nielen pracovná stránka, ale aj priateľstvá. Mojou inšpiráciou je Instagram a chuť pracovať.

 

 

Aké sú najaktuálnejšie trendy v oblasti líčenia?

K nám to chodí neskoro, veď to poznáte (smiech). Ja však už veľmi dlhý čas poznamenávam - farebné pery. Kedysi som robila trendy v líčení pre jednu televíziu a dámy nepochopili, že je to trend celosvetový, nie slovenský. Modelka mala farbené pery a ostali sme nepochopené. Tak teraz to už dorazilo aj sem a tie pery sú naozaj in. Okrem farebných pier sú to aj farebné očné linky. Ja som sa vzdala červených pier a nechtov, aspoň na istý čas, pretože mi to príde veľmi všedné. Červené pery si dám len veľmi zriedkavo, rada však volím bordovú až tmavohnedú farbu, no každý nech nosí to, v čom sa cíti najlepšie.

 

 

 

Skús poradiť ženám, čo by pri peknom dennom líčení nemali vynechať a čomu by sa mali určite vyhnúť?

Čo by nemali vynechať? Hmm, to je naozaj individuálne, no vyhnúť by sa určite mali prešminkovaniu sa a neprirodzene tmavému a hrubému obočiu.

 

Ak ti to neprekáža, opýtame sa na tvoje tetovania. Je ich viac, sú väčšie a farebné. Majú pre teba hlbší zmysel alebo plnia len estetickú funkciu? A chystáš sa aj na ďalšie alebo s ihlou si už skončila?

Tetovanie mi navrhol tatér Samuel Potuček a veľmi sa teším, keď si budem môcť dať ďalšie! Tetovanie má pre mňa význam, mám pin-up rukáv s pokračovaním na nohe.

 

 

O tom, že si zaneprázdnená a máš slušne nabitý program niet pochýb a nás by teda zaujímalo, ako vyzerá bežný deň Lucie Sládečkovej, tak nám ho skús v skratke opísať.

Opísať? Ja by som ho rada natočila, aby ľudia mali skutočný pohľad a nielen dohady. Cez týždeň vstávam o siedmej alebo o ôsmej podľa diáru, no a keď sa dostanem z postele, je to šup-šup sprcha, make-up, vlasy a makám! A to väčšinou do neskorých hodín. Víkendy mám plné, vyložene pracovné, sem tam sa pritrafí voľná nedeľa. Stretávam množstvo ľudí, rada sa s nimi rozprávam, rada ich počúvam, ale aj rozprávam o sebe. Pre mňa je dôležité, aby ma ľudia spoznali o čosi bližšie.

 

Na sociálnych sieťach máš množstvo fanúšikov, ženy obdivujú tvoju prácu a vedia ťa za ňu aj pochváliť, čo ťa určite poteší. Stretávaš sa však aj s kritikou? A ak áno, ako ju zvládaš? Ignoruješ alebo premýšľaš?

Milujem pochvalu ako každý a čo sa týka kritiky, je to zvláštny pocit, pretože kritika ako taká je subjektívny názor a nemusím sa s ním stotožniť. Poviem si, že v danú situáciu som urobila maximum. Kritiku prijmem len od lepšieho a skúsenejšieho, avšak tu nejde o kritiku. Hejty, ktoré momentálne letia Facebookom sú komplexy a odzrkadľovanie stavu autora, ktorý nezvláda, že je niekto úspešný, nezvláda, že to nie je o ňom a podobne.

 

Naposledy si nám povedala, že sleduješ Refresher. Je tomu tak ešte aj teraz alebo pri plnom diári nestíhaš?

Nestíham čítať nič, maximálne tak komentáre, ktoré sa ma týkajú. Sem tam prelistujem Facebook a pozriem sa, čo je nové. Som však rada, že nie som jeho otrokom, pretože kedysi som bola facebookový maniak.

 

Lucia, veľmi pekne ti ďakujeme za čas, ktorý si s nami strávila a prajeme ti veľa pracovných aj osobných úspechov. Teraz, ak dovolíš, prenechávame priestor tebe, aby si v prípade záujmu odkázala niečo inšpiratívne každému, kto si tento náš rozhovor prečítal.

Ďakujem aj ja! Držím všetkým palce a želám im, aby sa mali dobre a boli spokojní. Hlavne zdraví. Prajem čitateľom Refresheru pekný deň.

 

Make-up artistka Lucia Sládečková: Farebné pery sú naozaj in, no každý nech nosí to, v čom sa cíti najlepšie (Rozhovor)

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Foto: instagram.com, Lucia Sládečková Archív Tagy: rozhovor, makeup, líčenie, vizaz, Lucia Sládečková, Lucid
Ohodnoť článok
418
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.