Organizátori Rubiconu sa pre Refresher vyjadrili, že situáciu riešia s odborníkmi a pripravujú všetky potrebné opatrenia.
Plánovaný festival Rubicon, ktorý sa má konať v dňoch 18. až 20. júla 2025 v bratislavskej Záhorskej Bystrici, narazil na odpor susednej Devínskej Novej Vsi.
Miestne zastupiteľstvo tejto mestskej časti na mimoriadnom zasadnutí jednohlasne vyjadrilo nesúhlas s konaním podujatia, a to najmä pre obavy z dopravného kolapsu, hluku a narušenia verejného poriadku.„Počas konania festivalu môže dôjsť k vážnemu narušeniu dopravy, verejného poriadku a pokojného života obyvateľov,“ píše sa v oficiálnom uznesení, ktoré bolo prijaté 11 hlasmi za, bez jediného hlasu proti.

Festival síce neplánuje svoje hlavné dianie na území Devínskej Novej Vsi, no tá predstavuje dôležitú tranzitnú oblasť, kadiaľ bude podľa očakávaní prúdiť značná časť návštevníkov. To, aký bude mať nesúhlas mestskej časti vplyv na konanie festivalu zatiaľ nie je jasné.

Oslovili sme aj organizátorov festivalu, ktorí nám poskytli vyjadrenie:
Na festivale má tento rok vystúpiť aj americký raper Kanye West (Ye). V súčasnosti je s ním spajaných množstvo kontroverzií, vrátane jeho antisemitických výrokov a podpore obvineného producenta Diddyho.