4) LinkedIn
LinkedIn zrejme netreba extra predstavovať. Od platforiem, ktoré sa Twitter snažia napodobniť jedna k jednej, sa presúvame k tým, kde nájdeš časť obsahu, pre ktorý by si zvyčajne išiel na Twitter. Ak si si ho obľúbil kvôli tomu, že si tam sledovali ľudí z tvojho odvetvia a hľadal si pracovnú inšpiráciu, mohol by si zvážiť práve LinkedIn.
Táto sociálna sieť zdanlivo slúži len ako online platforma pre životopisy a hľadanie práce, ale veľa ľudí je na nej aktívnych s príspevkami, a tak môže byť dobrým spôsobom, ako sa spojiť s inými profesionálmi. Nevýhodou však je, že LinkedIn ťa neustále núti do platenej verzie, ktorá neponúka veľa výhod pre bežných používateľov. Daj si tiež pozor na prenasledovanie profilu, LinkedIn rád posiela upozornenia, že si ťa niekto prezrel, takže túto možnosť radšej vypni.
5) Substack
Substack je platforma, prostredníctvom ktorej sa zdieľajú informačné bulletiny. To sa bude páčiť najmä tým, ktorí brali Twitter ako blog. Okrem newsletterov je tu aj klasická funkcia sociálnych sietí, kde môžeš objavovať ďalších autorov prostredníctvom tých, ktorých už sleduješ. Ak už teda odoberáš newsletter, oplatí sa vyskúšať Substack, pretože tam môžeš nájsť ďalší potenciálne zaujímavý obsah.