Cvičenie žuvacích svalov som si nielen vyskúšal, ale poradil som sa o ňom aj s odborníkom.
Čo robí mužov atraktívnymi? To je veľmi zložitá otázka, na ktorú sa nedá jednoznačne odpovedať, keďže krása je veľmi subjektívna. Na druhej strane je pravdou, že mnohí atraktívni herci či speváci majú jednu vec spoločnú: výraznú čeľusť.
Za rysy tváre môžu nepochybne genetické predispozície. Niektorí muži ju majú, iní nie. Na internete sú firmy, ktoré tvrdia, že poctivou drinou si ju dokáže vybudovať každý chlap.
Hitom na trhu sa stali gumené pomôcky na cvičenie čeľuste, pričom ich predajcovia sľubujú zákazníkom výrazné zmeny vzhľadu už po niekoľkých mesiacoch cvičenia. Tvrdia, že vďaka tréningu môže mužom okrem čeľuste „narásť“ aj sebavedomie a šanca zaujať ženy.
Keďže ide o nový trend, na ktorí naskočili mnohí mladí chalani, rozhodol som sa vyskúšať si pomôcky na cvičenie čeľuste na vlastnej koži. Produkty na testovanie mi poskytla slovenská značka JAWliner. Poctivo som cvičil podľa ich cvičebného plánu štyri týždne – čo je čas, za ktorý by sa mali dostaviť prvé výsledky. Môj cvičebný progres som každý týždeň mapoval fotografiami tváre. Keďže žutie gumovej hmoty nie je pre ľudí vôbec prirodzené, bezpečnosť používania pomôcok na cvičenie čeľuste som konzultoval so stomatológom.
V Refresheri sa pravidelne venujeme témam, ktoré ovplyvňujú modernú generáciu. Aby sme našim čitateľom priniesli objektívny pohľad z prvej ruky, skúšame za nich veci, ktoré ich zaujímajú. Vyskúšali sme napríklad antiperspirant na mužský miešok či rôzne oleje na bradu. Viac podobného obsahu môžeme robiť len s tvojou podporou, preto ak sa ti tieto články páčia, pridaj sa do klubu Refresher+.
Pravidlá cvičenia
V prvom rade by sme si mali povedať, ako vôbec taká pomôcka na cvičenie čeľuste vyzerá. Ide o malé gumené „kvádre“ dlhé asi dva centimetre a široké asi centimeter, ktoré sa vkladajú medzi zadné stoličky a následne žujú.
Firma JAWliner ponúka viacero produktov aj celé súpravy na cvičenie, pričom hlavný rozdiel medzi jednotlivými pomôckami je len v ich tvrdosti. Najmäkšie, čiže „soft“, sú vhodné pre začiatočníkov. Keď potrebujú sťažiť úroveň cvičenia, môžu siahnuť po väčšej tvrdosti – „medium“ alebo „hard“ (pozn. red. – v čase písania článku pribudli ďalšie dve tvrdosti: „extra soft“ a „ultra hard“). Tvrdosti sú odlíšené farbami pomôcok.
Hoci by si človek myslel, že cvičenie čeľuste nemá žiadne pravidlá, opak je pravdou. Počas svojej cesty za vysnívaným rysom tváre som sa riadil radami, ktoré na svojej stránke píše predajca.
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Ako sa cvičí s JAWlinermi.
- Či som za štyri týždne cvičenia zaznamenal nejaké výsledky.
- Či sú podľa stomatológa pomôcky na cvičenie žuvacích svalov bezpečné.
- Koľko by malo podľa Šimona z firmy JAWliner približne trvať človeku dosiahnuť výraznú čeľusť.