Počul si už o mužovi, ktorý uniesol dievčatko, vydával ho za svoju dcéru, len aby sa s ním neskôr oženil?
Malo to byť najväčšie dobrodružstvo ich života. Niečo sa však po ceste stalo. Pri vyšetrovaní prípadu úrady zistili, že mladé ženy sa neustále pokúšali telefonovať na tiesňové linky. Ich fotografie píšu príbeh posledných dní, ktoré prežili v strachu.
Na Refresheri si môžeš prečítať aj o histórii piva, hone na čarodejnice či o výnimočnom živote siamských dvojčiat Daisy a Violet. Tieto a ďalšie články z histórie vznikajú vďaka podpore členov klubu Refresher+.
Popravu sledovali aj deti (1936)
Dav ľudí, ktorý sa pozerá jedným smerom, pôsobí úplne bežne. V jeho pozadí však po 13 schodoch vychádza bosý afroamerický mladík, ktorý sa čoskoro stane posledným verejne obeseným človekom v USA.
Verejné popravy sa v mysliach ľudí spájajú skôr s obdobím stredoveku než nedávnou históriou. Posledná verejná poprava v USA sa pritom udiala ešte v roku 1936. Na smrť obesením odsúdeného Raineyho Bethea sa podľa CNN prišlo pozrieť zhruba 20 000 ľudí.
Z dobových záberov vieme, že na mieste nestáli len dospelí, ale aj celé rodiny s malými deťmi. Raineyho Betheu odsúdili za znásilnenie 70-ročnej ženy, ktorú aj zabil. Za vraždu ho však oficiálne neodsúdili, uvádza portál Death Penalty Information Center. Mediálny ošiaľ z prípadu prispel k zákazu verejných popráv.
Keď írskymi ulicami tiekla krv (1998)
Ľudia nič netušiac kráčajú ulicou, muž v strede menom Gonzalo Cavedo drží na pleciach malé dievča.
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Ako sa z muža s dievčatkom na pleciach vykľula obeť vražedného teroristu.
- Kde podľa legendy mnísi znásilňovali ženy.
- Čo sa stalo s dvoma Holanďankami, ktoré po sebe nechali iba sériu záhadných fotografií.
- O povahe údajne milého a nápomocného vraha, ktorý zastreli 59 ľudí.
- Čo vraj videli v bývalom kláštore lovci duchov.