Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
Gastronovinky na Refresheri ti prináša WoltObjednávaj si z množstva reštaurácií so skvelými zľavami na Wolte. S doručením.Objednaj si jedlo
5. februára 2022, 14:30
Čas čítania 8:56
Ema Stanovská

Ochutnali sme 8 výrobkov z jedlého hmyzu a poradili sa s odborníkmi. Ako chutia hmyzie tyčinky či sušené cvrčky? Stoja za tú cenu?

GASTRO GASTROTESTY
Uložiť Uložené
Gastronovinky na Refresheri ti prináša WoltObjednaj si jedlo

Jedlý hmyz sa možno čoskoro stane bežnou súčasťou nášho jedálneho lístka. Vyskúšali sme za teba hmyzie müsli tyčinky, čipsy, chrumkavé larvičky aj lízanku s kobylkou – prežili sme a dokonca nám aj chutilo!

Hoci konzumácia jedlého hmyzu nemá v európskych krajinách tradíciu, postupne začína prenikať aj do nášho jedálneho lístka. Vďačíme za to Európskemu úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA), ktorý jedlý hmyz zaradil medzi tzv. „nové potraviny“, bezpečné na ľudskú spotrebu.

S konzumáciou hmyzu môžu byť spojené určité riziká v súvislosti s možnou chemickou alebo mikrobiologickou kontamináciou. Avšak Výskumný ústav potravinársky v súlade so závermi EFSA zistil, že tepelne upravený hmyz nepredstavuje z tohto hľadiska prakticky žiadne riziko (vyplýva to zo záverov uverejnených v periodiku Trendy v potravinárstve z januára 2021). Pozor by si však mali dať ľudia alergickí na kôrovce a roztoče.

Ochutnali sme hmyzie slané aj sladké tyčinky, sušené larvičky aj cvrčky či čokoládový proteín s obsahom jedlého hmyzu.
Ochutnali sme hmyzie slané aj sladké tyčinky, sušené larvičky aj cvrčky či čokoládový proteín s obsahom jedlého hmyzu. Zdroj: Refresher/Jakub Ondejka

Jedlý hmyz predstavuje významný zdroj bielkovín, esenciálnych aminokyselín a mikronutrientov, konštatuje Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum. Môže slúžiť ako náhrada ich klasického zdroja, mäsa. Vzhľadom na spotrebu vody či krmiva predstavuje hmyz dokonca ekologickejší variant.

Podľa štúdie Európskej spotrebiteľskej organizácie v 11 krajinách EÚ by iba 10,3 % spotrebiteľov bolo ochotných nahradiť mäso hmyzom, 76,8 % odpovedalo nie a 12,9 % si nebolo istých.

Jedlý hmyz môžeš konzumovať samotný, napríklad namiesto kalorickejších čipsov či pražených orieškov. V práškovej forme sa pridáva do rôznych tyčiniek, chrumiek či proteínu.

Ako sme testovali?

V redakcii sme sa rozhodli ochutnať 8 rôznych produktov z jedlého hmyzu. Výrobky sme testovali šiesti – ženy aj muži – a hodnotili sme len chuť a celkový dojem. Zloženie a výživovú hodnotu produktov zhodnotil potravinársky chemik Martin Masár a výživový poradca Gabriel Harčarik.

E-shopy spomenuté v článku nijakým spôsobom neplatili Refresheru. Vyjadrenia redaktorov a odborníkov odrážajú subjektívny názor. Článok v žiadnom prípade čitateľa nevedie k tomu, aby si produkt zakúpil alebo naopak. 


Ak sa ti páčia testy pokrmov a hodnotenia ich zloženia odborníkom, sleduj tému gastrotesty. V Refresheri za teba ochutnávame rôzne produkty a zisťujeme, či stoja za kúpu. Môžeš nám s tým pomôcť, ak sa pridáš do klubu Refresher+.

Chrumkavé larvičky Whizbe 

Pod slovným spojením „chrumkavé larvičky“ sa skrývajú larvy chrobáka múčiara obyčajného, ktoré sa chovajú na farme v Česku. Odchované sú primárne na zelenine a obilninách. Neskôr sa už len hodia do vriacej vody, vysušia a ochutia. Tento produkt nájdeš na prvom slovenskom e-shope s jedlým hmyzom Whizbe, ktorý založil Marek Vízy.

Odporúčané
Chrumkavé larvičky sú ako čipsy, len neporovnateľne zdravšie, hovorí majiteľ prvého slovenského e-shopu s jedlým hmyzom (Rozhovor) Chrumkavé larvičky sú ako čipsy, len neporovnateľne zdravšie, hovorí majiteľ prvého slovenského e-shopu s jedlým hmyzom (Rozhovor) 5. novembra 2021, 14:30

Vybrať si môžeš z piatich základných chuťových variácií – soľ, cesnak, čili, kari a škorica. My sme vyskúšali všetky. Nedávno však v e-shope pribudli aj chute ako extra čili, údené či cesnak/petržlen.

Chrumkavé larvičky sú kľúčový produkt prvého slovenského e-shopu s jedlým hmyzom.
Chrumkavé larvičky sú kľúčový produkt prvého slovenského e-shopu s jedlým hmyzom. Zdroj: Refresher/Jakub Ondejka

Larvičky vyzerajú úplne rovnako ako v skutočnosti – po otvorení vrecúška sme mali dokonca pocit, že sa ešte hýbu. Niektorým pripomínali potravu pre vtáky či plazy. Vôňa nám však evokovala naše obľúbené slané snacky. Po ochutnaní všetkých druhov väčšina z nás skonštatovala, že by sme ich bez problémov vymenili za smažené zemiakové lupienky či pražené oriešky. 

Najpozitívnejšie reakcie dostali cesnakové a škoricové larvičky – tie škoricové jednému z nás pripomenuli Vianoce a „suchý perník“. Väčšina variácií bola chuťovo vyvážená a primerane dochutená. Jediné negatívne reakcie si vyslúžili kari larvičky, ktoré niektorým pripomínali „silnú vifon polievku“, iným „chrumkavé hríby“. Celkovo sme však boli s hmyzími chrumkami spokojní a našich favoritov sme vyjedali ešte aj po ochutnávke.

Čo na larvičky hovorí potravinársky chemik Martin Masár? 

Produkty majú, dá sa povedať, „čisté“ zloženie. Sú použité iba samotné vysušené larvy múčiara obyčajného, soľ a daná korenina. Z hľadiska nutričných hodnôt možno vyzdvihnúť vysoký obsah bielkovín (58 g/100 g) alebo žiadne jednoduché cukry (0 g). Keďže ide o snack, nepredpokladá sa, že by ho človek konzumoval bežne, ale skôr občas, keď môže slúžiť ako zdravšia alternatíva napríklad smažených lupienkov.

Chrumkavé larvičky sú bohaté na bielkoviny a neobsahujú žiadne jednoduché cukry.
Chrumkavé larvičky sú bohaté na bielkoviny a neobsahujú žiadne jednoduché cukry. Zdroj: Refresher/Jakub Ondejka

Svrčie müsli tyčinky

V sortimente prvého slovenského e-shopu s jedlým hmyzom nájdeš aj müsli tyčinky so svrčou múkou, ktoré Marek Vízy dováža z Belgicka. Sú zložené najmä z orechov, zo semiačok a z obilnín, svrčia múka tvorí len 5 % celkového zloženia, takže ani nevieš, že konzumuješ hmyz. Tyčinka neobsahuje pridaný cukor, sladená je agávovým a javorovým sirupom. Nájdeš ju v troch chuťových variáciách – čokoláda, oriešok a datle.

Müsli tyčinka s prídavkom svrčej múky nám zachutila viac ako klasická z obchodu.
Müsli tyčinka s prídavkom svrčej múky nám zachutila viac ako klasická z obchodu. Zdroj: Refresher/Jakub Ondejka

Táto zdravá sladkosť u nás bodovala. Niektorým chutila dokonca viac ako klasické müsli tyčinky, a to najmä preto, že nebola presladená. Najviac nám chutila oriešková – a to tak, že by sme si ju bežne kupovali v obchode. Keďže obsahuje veľa vlákniny a bielkovín, vieme si ju predstaviť ako rýchly snack na zahnanie hladu po tréningu či počas práce.

Odporúčané
TEST klasických tatárskych omáčok: Po ktorej nás fyzicky skrútilo a ktorá bola doslova crème de la crème? TEST klasických tatárskych omáčok: Po ktorej nás fyzicky skrútilo a ktorá bola doslova crème de la crème? 4. februára 2024, 12:30

Čo na tyčinky hovorí potravinársky chemik? Tyčinky majú – podobne ako larvičky – vcelku pekné zloženie, pozostávajúce z „reálnych“ surovín. Otázkou však možno je, nakoľko je tyčinka „svrčia“, keďže obsahuje iba 5 % svrčieho prášku. Nutrične možno vyzdvihnúť najmä pomerne vysoký obsah vlákniny.

Chrumkavé cvrčky 

Chrumkavé cvrčky dovážané z Belgicka sú spracované veľmi podobne ako larvičky – odchované na farme, uvarené, vysušené a ochutené. Jediný rozdiel je, že cvrčky treba ešte zbaviť končatín. Vyskúšali sme tri chuťové variácie – Glorious Garlic, Crunchy Paprika a Tempting Taco.

Sušené cvrčky nájdeš v troch variáciách – cesnak, paprika a taco.
Sušené cvrčky nájdeš v troch variáciách – cesnak, paprika a taco. Zdroj: Refresher/Jakub Ondejka

V porovnaní s larvičkami ide už o produkt pre tých odvážnejších. Pohľad na tmavé pruhované telíčka bez končatín a nevábna aróma nám okamžite „nesadli“. Oproti chrumkavým larvičkám cvrčky obsahujú aditíva, čo bolo trochu cítiť. Chuťovo však cvrčky nezaostávali a najväčší úspech zožali tie paprikové (chuť Tempting Taco veľmi „tempting“, čiže lákavá, nebola). Nevýhodou bolo, že sa nám zdali menej chrumkavé ako larvičky.

Cvrčky neboli na pohľad veľmi lákavé, chuť nám však celkom sadla.
Cvrčky neboli na pohľad veľmi lákavé, chuť nám však celkom sadla. Zdroj: Refresher/Jakub Ondejka

Čo na cvrčky hovorí potravinársky chemik? Ide o podobný snack ako v prípade múčnych červov. V tomto prípade je však použitý iný druh hmyzu, a to svrček domový. Zloženie je, dá sa povedať, „komplikovanejšie“ ako pri larvách múčnych červov, keďže výrobca musel použiť väčšie množstvo ingrediencií na dochutenie produktu. Opäť tu možno vyzdvihnúť pomerne vysoký obsah bielkovín, vďaka ktorému možno povedať, že ide o zdravšiu náhradu klasických snackov.

Svrčie čipsy s príchuťou cesnaku 

Svrčie „čipsy“ z českého eshopu Grig.cz nám na prvý pohľad vôbec nepripomínali hmyz. Vizuálne nám evokovali skôr chutné chrumkavé pochúťky, ktoré vyjedáme pri telke. Napriek tomu sú vyrobené zo zdravých ingrediencií – z hrachovej, tekvicovej a zo šošovicovej múky, z maku a... áno, zo svrčieho prášku (tvorí 7 %). Aróma však bola taká výrazná, že ak by sme nesedeli, určite by nás „odvalila“ na stoličku.

Svrčie čipsy (napravo) a svrčie syrové tyčinky (naľavo).
Svrčie čipsy (napravo) a svrčie syrové tyčinky (naľavo). Zdroj: Refresher/Jakub Ondejka

Keďže však máme radi cesnak, tieto čipsy nás nadchli zo všetkých slaných produktov asi najviac. Vieme si predstaviť jesť ich pravidelne a pokojne sa pre ne vzdáme aj chrumiek. Garantujeme ti, že ak ich dáš ochutnať niekomu bez toho, aby vedel, o čo ide, nerozozná ich od klasických pochúťok. Len ich neponúkaj svojmu partnerovi/partnerke na prvom rande.

Odporúčané
TEST 9 najlacnejších burgerov zo známych fastfoodov: Ktorý je ideálnou voľbou na opicu a ako dopadol vegánsky „číz“? TEST 9 najlacnejších burgerov zo známych fastfoodov: Ktorý je ideálnou voľbou na opicu a ako dopadol vegánsky „číz“? 28. januára 2024, 12:30

Čo na svrčie čipsy hovorí potravinársky chemik? Zloženie tohto snacku je pomerne fajn. Naskytá sa tu však opäť otázka, nakoľko je aj produkt „svrčí“, keď obsahuje iba cca 7 % svrčieho prášku. V celom balíčku tak hmyz prispeje asi iba 3 gramami bielkovín a rozdiel oproti hrachovým čipsom bez hmyzu preto nie je extra veľký. Môžeme však vyzdvihnúť vysoký obsah vlákniny (14 g). Ide teda o prijateľnejšiu alternatívu smažených zemiakových čipsov.

Svrčie tyčinky – syrové

Opäť ide o podobný produkt ako v prípade svrčích čipsov, len s tým rozdielom, že ide o syrové tyčinky obohatené o svrčí prášok. Základ v tomto prípade netvorí hrachová a šošovicová múka, ale klasická pšeničná. 

jedlý hmyz
Zdroj: Refresher/Jakub Ondejka

Vôňa aj konzistencia sa nám zapáčili na prvý pohľad. Tyčinky boli chrumkavé, tak akurát „do ruky“ a príjemne syrové (len 5-percentné zastúpenie cvrčkov) – ak by existovala súťaž, ako čo najlepšie ukryť hmyz, tento výrobok by jednoznačne vyhral prvé miesto. Jeden zo zúčastnených dokonca povedal, že si „vie predstaviť pozvať babu na rande a ponúknuť jej k vínku tieto tyčinky“. Ženská časť „degustátorov“ by sa veru nesťažovala. Potravinársky chemik Martin Masár si však všimol niekoľko nedostatkov.

Čo si o tyčinkách myslí potravinársky chemik? Ide o produkt s pomerne vysokým obsahom soli na 100 g. V zložení možno vidieť aj dosť pomocných látok na zlepšenie chuti produktu. Obsah hmyzu je taktiež veľmi nízky (5 %), výrobok obsahuje viacero alergénov a zaujímavé je, že predajca na jednej strane uvádza, že produkt je bez éčok, a hneď vedľa v zložení ich možno nájsť hneď niekoľko.

Chrumkavé cvrčky s príchuťou čili a limetky

Tieto sušené cvrčky značky Grig sme zaradili medzi „najhmyzovejšie“ produkty z nášho degustačného sortimentu. Po otvorení vrecúška sa na nás „vyvalila“ nevábna vôňa, ktorú neprebili ani koreniny a pridané arómy. Pohľad na tmavé svrčie telíčka, z ktorých ešte sem-tam trčali krídla, nám apetít nezvýšil.

Na chrumkavé cvrčky značky Grig treba mať odvahu.
Na chrumkavé cvrčky značky Grig treba mať odvahu. Zdroj: Refresher/Jakub Ondejka

Napriek tomu väčšina z nás produkt ochutnala, hoci niektorí sa pre istotu nepozerali, čo si vkladajú do úst. Konzistencia dvom „ochutnávačom“ pripomenula potrava pre rybičky (samozrejme, mohli by sme sa spýtať: Ako vedia, ako chutí potrava pre rybičky?). Pri jedení sme sa necítili komfortne, iný rovno povedal, že je to „odporné“. Pochvaľovala si len jedna z našich „porotkýň“, ktorá hmyz ochutnala v minulosti už viackrát.

test hmyzu, hmyz, test hmyzích produktov, whizbe, grig, chrumkavé larvičky, jedlý hmyz
Zdroj: Refresher/Jakub Ondejka

Ako chrumkavé cvrčky hodnotí potravinársky chemik? Opäť ide o zaujímavú alternatívu snacku na báze jedlého hmyzu v celistvej podobe. Vyznačuje sa vysokým obsahom bielkovín, vlákniny a nízkym obsahom sacharidov. Pre niektorých ľudí však môže byť problémom prítomnosť srvátky v koreninovej zmesi ako alergénu. Celkovo však produkt opäť možno zaradiť k zdravším alternatívam klasických snackov.

Hmyzia lízanka s kobylkami

Čas na „dezert“! Hmyzia lízanka je asi najdesivejší a najbizarnejší produkt, ktorý sme počas ochutnávky vyskúšali. Teda nie my, ale len jedna najodvážnejšia členka „poroty“. Pod značkou Grig nájdeš aj lízanku so sušeným švábom, s cvrčkami či so zophobasmi (druh červa). My sme sa rozhodli pre kobylky. 

Hmyziu lízanku ochutnala len jedna odvážna kolegyňa.
Hmyziu lízanku ochutnala len jedna odvážna kolegyňa. Zdroj: Grig.cz, Refresher

„Viac mi vadí to množstvo cukru ako ten hmyz,“ povedala naša odvážna „amazonka“ po tom, či si odhryzla z lízanky. Podľa jej slov bola kobylka príliš „žuvacia“ a trochu tuhšia, lízanku však schrúmala bez problémov. Pozostáva z cukru, glukózy a prírodnej ovocnej silice.

Odporúčané
KVÍZ: Uhádneš názov cestovín len podľa obrázku? Taliani ich poznajú vyše tisíc KVÍZ: Uhádneš názov cestovín len podľa obrázku? Taliani ich poznajú vyše tisíc 25. januára 2024, 15:30

Čo na lízanku hovorí potravinársky chemik? Nutričné hodnoty pri produkte chýbajú. Predpokladáme však, že nikto nekonzumuje lízanky či sladkosti, aby si doplnil nutrične cenné živiny. Ide teda o klasickú lízanku na báze cukru a glukózového sirupu s ukrytým výživným pokladom v podobe jedlého hmyzu, ktorá môže zaujať a ukázať jedlý hmyz nielen deťom.

Keďže ide o posledný produkt, ktorý hodnotil Martin Masár, potravinársky chemik konštatuje, že ani pri jednom z týchto siedmich produktov neboli uvedené informácie týkajúce sa rizika vyvolania alergickej reakcie spojenej s obsahom jedlého hmyzu. To je podľa jeho slov dôležitý údaj na ochranu zdravia spotrebiteľov.

Proteínový blend s obsahom jedlého hmyzu

Proteínový prášok českej značky Entoway je blend pozostávajúci z hrachového a ryžového proteínu a prášku z lariev múčiara obyčajného, ktorý tvorí 20 %. Proteín je ochutený kakaom a škoricou. Hlavnou výhodou produktu je podľa výrobcu absencia mliečnej bielkoviny a laktózy a zároveň obsah hmyzej vlákniny, ktorá má podporiť tvoj mikrobióm.

test hmyzu, hmyz, test hmyzích produktov, whizbe, grig, chrumkavé larvičky, jedlý hmyz
Zdroj: Refresher/Jakub Ondejka

Proteínový prášok sme rozmiešali s vodou podľa návodu na obale. Na pohľad nám nepridal chuťovo atraktívny, čo však mohla zapríčiniť naša bujná predstavivosť. Odpili sme si a počiatočné obavy vzápätí vystriedali nadšené výkriky slasti. Proteín nám všetkým veľmi chutil, väčšine dokonca viac ako ten, na ktorý sme bežne zvyknutí. Jedna z kolegýň povedala, že je to „najlepší proteín, aký kedy pila“. Vyhovovala nám najmä ľahká, jemná a nie presladená čokoládovo-škoricová chuť.

Odporúčané
TEST lacných energeťákov: Ktorý smrdí ako mačací výkal a ktorý chutí ako detský sirup? TEST lacných energeťákov: Ktorý smrdí ako mačací výkal a ktorý chutí ako detský sirup? 10. januára 2024, 14:30

Ide o produkt, za ktorým čiastočne stojí aj Martin Masár. Aby sme teda zachovali čo najväčšiu objektívnosť, produkt sme dali na posúdenie Gabrielovi Harčarikovi – vyštudovanému trénerovi a výživovému poradcovi, ktorý sa zameriava aj na športovú výživu.

Čo si o „hmyzom proteíne“ myslí Gabriel Harčarik? Cena 25 eur za pol kila (50 eur za kilo!) je podľa mňa príliš vysoká. Na prvom mieste v zložení je hrachový a ryžový proteín – oba sú skvelé, len ryžový má vysoké zastúpenie esenciálnej aminokyseliny metionínu, hrachový jej má málo. Čo sa však týka ceny, čistý hrachový proteín bežne stojí 14 eur za kilo, ryžový od 15 do 17 eur za kilo (už ochutený). Prášok z lariev nájdeme v tomto proteíne až na poslednom mieste a tieto bielkoviny tvoria len 20 % produktu.

Tento produkt síce obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, ale to platí aj pre srvátkový proteín či iné potraviny obsahujúce bielkoviny (biologická hodnota ryžového proteínu je 64, v prípade vajec a srvátky je to 100). Ani množstvo vlákniny nie je nijako revolučné – 1,8 g vlákniny na 30 g produktu, čo zodpovedá asi polovici stredného jablka. To nepovažujem za extra benefit.

Jedinou výhodou tohto proteínu je, že je vhodný pre ľudí, ktorí majú alergiu na bielkovinu kravského mlieka či intoleranciu na laktózu. V dnešnej dobe sa už vyrábajú aj bezlaktózové proteíny, ktoré stoja 22 eur za kilo. Použité suroviny v zložení však považujem za veľmi vhodné. Držím palce novým projektom, ale ak mám porovnať benefit a cenu, vyhráva u mňa srvátkový proteín, prípadne kombinácia rastlinných. Tento produkt možno šetrí životné prostredie, ale výrazne zaťaží vašu peňaženku.

Odporúčané
TEST obyčajných solených chipsov: Ktoré smrdeli ako ryba a po ktorých sme mali nebíčko v papuľke? TEST obyčajných solených chipsov: Ktoré smrdeli ako ryba a po ktorých sme mali nebíčko v papuľke? 10. decembra 2023, 9:30

Martin Masár reagoval na vyjadrenie nasledovne: Ako Gabriel správne poznamenal, hrachový proteín má, podobne ako iné strukoviny, nízke množstvá metionínu. Tento deficit však pekne dopĺňa ryžový proteín, ktorý ho má dostatok. Ryžový proteín zase nemá dostatok esenciálnej aminokyseliny lyzínu. V hrachovom proteíne ho však je dostatok, a tak pekne dopĺňa nedostatky ryžového proteínu.

Čo sa týka hmyzieho prášku, ten rozhodne nie je na poslednom mieste. Ide o tretiu najzastúpenejšiu zložku v produkte v celkovom obsahu 20 % hmotnosti zmesi. Ide tak o produkt s najvyšším obsahom jedlého hmyzu na českom a slovenskom trhu spomedzi insect-based produktov.

Čo sa týka vlákniny, nejde o závratné množstvo, ale vláknina ani nebýva bežnou súčasťou proteínových práškov. Je to teda iba extra benefit, že človek do seba dostane v rámci proteínového shaku aj istú dávku vlákniny navyše.

Pokiaľ ide o cenu, určite sa takýmto novým produktom zatiaľ nedá konkurovať srvátke, ktorá vlastne predstavuje odpad v potravinárstve a jej cena je naozaj nízka. Ak sa však pozrieme na nejaké komplexnejšie vegánske zmesi (teda nielen jednozložkové proteíny), zistíme, že cena hmyzieho Proteinblendu je veľmi podobná, možno o niečo málo vyššia. Dôvodom je najmä pomerne vysoký obsah hmyzu v produkte. Jedlý hmyz totiž predstavuje stále veľmi nákladnú surovinu a ešte potrvá nejaký čas, kým vzniknú optimálnejšie a cenovo efektívnejšie procesy jeho výroby. Ide totiž o naozaj revolučnú oblasť moderného potravinárstva.

Domov
Zdieľať
Diskusia