Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 31. 7. 2021 meniny má Ignác

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Planéte vraj hrozí globálny spoločenský kolaps. Na týchto miestach si miliardári kupujú pozemky, aby prežili Planéte vraj hrozí globálny spoločenský kolaps. Na týchto…
2 milióny eur týždenne pre zaočkovaných Slovákov: v lotérii môže vyhrať každý (Otázky a odpovede) 2 milióny eur týždenne pre zaočkovaných Slovákov: v lotérii môže…
Supercelárne búrky a krupobitie, vylúčené nie je ani tornádo. Na Slovensko sa valí vlna extrémnych búrok Supercelárne búrky a krupobitie, vylúčené nie je ani tornádo. Na…
Influencerke Tatiane Židekovej Instagram zablokoval 200-tisícový účet: Asi som sa niekomu nepáčila a nahlásil mi fotky Influencerke Tatiane Židekovej Instagram zablokoval 200-tisícový…
Toto je 12 nadržancov z pikantnej brazílskej verzie Too Hot to Handle. Z ich Instagramov máš pocit, že existujú len bikiny Toto je 12 nadržancov z pikantnej brazílskej verzie Too Hot to…
ZÁZNAM: „Zombíci,“ pokrikujú na podporovateľov očkovania antivaxeri. V Bratislave sa dnes demonštruje za aj proti (+ foto a video) ZÁZNAM: „Zombíci,“ pokrikujú na podporovateľov očkovania…
Podcasty - Freshnews

FRESHNEWS: Svet je tento týždeň krajší. Podľa Boy Wondera bez náckov, podľa Igora Matoviča bez rúšok

Vo Freshnews si môžeš prečítať aj vypočuť prehľad toho najdôležitejšieho, čo sa stalo na Slovensku aj vo svete za posledný týždeň.

Matej Ohrablo, Tina Hamarova
22. máj 2020, 20:09 Čas čítania: 9:04
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Podcasty - Freshnews
0
Matej Ohrablo
Tina Hamarova
22. máj 2020, 20:09
Čas čítania: 9:04

FRESHNEWS: Svet je tento týždeň krajší. Podľa Boy Wondera bez náckov, podľa Igora Matoviča bez rúšok

Vo Freshnews si môžeš prečítať aj vypočuť prehľad toho najdôležitejšieho, čo sa stalo na Slovensku aj vo svete za posledný týždeň.

Matej Ohrablo
Tina Hamarova
22. máj 2020, 20:09
Čas čítania: 9:04
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok

 Odoberaj zadarmo na: Spotify, Apple podcasty, Google podcasty

Čo sú podcasty a ako ich počúvať? Dozvieš sa tu

Sleduj Freshnews podcast na Refresheri

   

Od stredy sme opäť trochu slobodnejší. Vláda v spolupráci s konzíliom odborníkov uvoľnila ďalšie opatrenia, vďaka čomu môžeme ísť opäť do kina (ktoré radšej zostali zatvorené), na koncerty (do 100 ľudí) alebo si spraviť novú kerku.

 

Pozor, život ale stále nebude taký ako predtým, ako povedal premiér Igor Matovič, k bezhlavým opatreniam treba pristupovať „des-pa-cito“, teda pomalšie, bez pukancov, s odstupmi dva metre a rúškom na perách.

 

Svet je ale aspoň o trochu krajší a podľa Boy Wonderovej #Hot16Challenge môže byť ešte viac, keď bude svet bez náckov či homofóbov. Práve za homofóba roka už môžeš hlasovať aj ty, ale poďme pekne po poriadku na prehľad správ za uplynulý týždeň.

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 2220 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
Rieky, jazerá, vodná priehrada či kameňolom. Kde všade sa môžeš na Slovensku schladiť v krásnom prostredí?Rieky, jazerá, vodná priehrada či kameňolom. Kde všade sa môžeš na Slovensku schladiť v krásnom prostredí?
Policajt, ktorý nerozozná turistu od demonštranta, je nedôstojný, niektorí príslušníci môžu sympatizovať s protestmi (Reportáž)Policajt, ktorý nerozozná turistu od demonštranta, je nedôstojný, niektorí príslušníci môžu sympatizovať s protestmi (Reportáž)
7 módnych vecí, ktoré dnes nosíš a toto o nich nevieš: džínsy pôvodom z Európy, vybíjané cvoky z brnenia, farebná šifra bandany 7 módnych vecí, ktoré dnes nosíš a toto o nich nevieš: džínsy pôvodom z Európy, vybíjané cvoky z brnenia, farebná šifra bandany
VIAC

 

De-spa-cito
De-spa-cito Zdroj: TASR/Martin Baumann

Freedooom!  Ale nie úplne...

Koronavírus ide na Slovensku dole ako súperi Atillu Végha. Od minulého piatku sme zaznamenali dvojciferný nárast počtu nakazených počas jediného dňa, aj z nich bola drvivá väčšina v bezpečí štátnej karantény.

 

Inak ľudia poslúchajú, nosia rúška a mastia ruky dezinfekciou, tak sa Igor Matovič po dohode s lekármi rozhodol, že od stredy 20. mája sprístupní kiná, divadlá a koncerty pre maximálne sto ľudí, otvorí celé nákupné centrá a od prvého júna aj škôlky a školy pre deti na prvom stupni základných škôl plus piaty ročník.

 

 

V prípade mizerného počasia sa budeme môcť najesť aj vnútri reštaurácií či čo-to popiť vnútri krčiem a kaviarní. Vďaka novým pravidlám máme pocit, že máme opäť 15, keďže môžeme ostať vonku až do desiatej večer.

 

Všetko, samozrejme, aj naďalej platí s dodržiavaním dvojmetrových odstupov medzi ľuďmi z iných domácností a menšími obmedzeniami.

 

Vzhľadom na inkubačnú dobu tohto vírusu, dnes už zažívame dni, kedy by sa prejavilo, ak by sme neuniesli zodpovednosť a správali sa nezodpovedne, čo sa nestalo. Takže môžeme prejsť do ďalšej fázy veľmi odvážneho, ale zároveň zodpovedného uvoľňovania. (Igor Matovič)

 

 

Hore bez

Od stredy môžeme na uliciach chodiť aj hore bez – teda bez rúšok, v prípade, že sme minimálne 5 metrov od iných ľudí. Neplatí to však pre priestory, kde je stále veľa ľudí pokope ako v MHD-čke či obchodoch.

 

Počas týždňa totiž z Hongkongu prišla zaujímavá štúdia, ktorá potvrdila, že vďaka rúškam môže byť miera šírenia koronavírusu nižšia až o 75 percent. Vedci to akurát testovali na škrečkoch, nie na ľuďoch. Možno sa štúdiou inšpiroval aj sám Dedoles.

 

 

Hranice a karanténa

Priaznivé štatistiky koronavírusu vyústili aj do postupného otvárania hraníc s okolitými štátmi. Ľudia s trvalým alebo prechodným pobytom na území Slovenska už môžu vycestovať do Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska, Chorvátska, Slovinska, Švajčiarska či Nemecka na menej ako 24 hodín.

 

Po návrate nebudú musieť ísť do povinnej štátnej karantény ani absolvovať „obľúbený” výter z mozgu a.k.a. test na Covid-19. Výlety po okolí trochu skomplikovali pravidlá spomínaných susedných štátov, ktoré majú zas svoje pravidlá.

 

Počas týždňa sa to ale nejak upratalo a presný prehľad, kedy, kam a za akých podmienok môžeš ísť pozrieť babku do Česka, si môžeš prečítať na našom webe, napríklad v článku Adama Novosada.

 

 

(Babku teda možno ešte nechaj tak, starší ľudia stále patria do rizikovej skupiny, ale minimálne tetu z druhého kolena navštíviť môžeš. )

 

Na margo populárnych pobytov v Gabčíkove a iných povinných štátnych karantén, prezidentka Zuzana Čaputová podpísala novelu zákona, ktorá povoľuje takzvanú „smart” karanténu.

 

Teda, že ľudia, ktorí prídu zo zahraničia, môžu tráviť povinné dva týždne doma, pričom ich bude prísne monitorovať aplikácia Úradu verejného zdravotníctva. Nové správy potešili všetkých navrátilcov, ktorí sa rýchlo začiatkom týždňa nahrnuli k hraniciam. Ministerstvo zahraničných vecí však zabudlo spomenúť, že aplikácia je ešte v testovaní. Fungovať mala začať dnes, no ani to nevydalo.

 

 

Fitká vs. Krajčí

Repatrianti ale určite neboli tak smutní ako majitelia fitnescentier a posilňovní, ktorí s napätím očakávali, že od stredy budú môcť opätovne otvoriť aj oni, no ostali im len oči pre plač a nezaplatené účty za nájom.

 

Podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího v nich totiž „dýchame vzduch, ktorý si vydýchame“ - pozor, toto sme si nevymysleli, to bol citát. Zmiešané pocity z toho majú aj majitelia fitnescentier, ministra sa pýtajú, aký vzduch asi tak dýchajú ľudia v kinách či kostoloch.

 

Tréneri už v stredu podpísali petíciu za okamžité otvorenie a na pondelok vyhlásili blokádu vjazdov do Bratislavy, takže bude veselo. Ako sa jednotlivé fitká s koronavírusom vyrovnávajú, pre teba spracovala kolegyňa Timea Krauszová.

 

 

Deväťdesiat percent prevádzok je zadlžených, mnoho z nich padá, ide do krachu, ovplyvňuje to rodiny, manželstvá, všetko ostatné. (Pavel Kiseľ z Únie fitnescentier Slovenska)

 

Intímna Threema

Okrem štandardných koronavírusových diskusií tento týždeň vybuchol internet aj pod náletom „šušiek a pipíkov“. Akokoľvek nemiestne je tieto výrazy spomenúť v spravodajskom podcaste, Marian Kočner a Alena Zsuzsová sa neštítili si práve o svojich partiách a chúťkach vymeniť tisíce správ.

 

Od pondelka totiž pokračoval súd v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a prišlo práve na čítanie šifrovanej aplikácie Threema. Ide o jeden z kľúčových dôkazov v prípade, na súde sa teda pikantné rozhovory Kočnera a jeho volavky nerozoberali.

 

Prokurátor čítal správy z 21. februára 2018, teda z dňa vraždy Jána a Martiny. Okolo štvrtej totiž Zsuzsová napísala Kočnerovi: „Dnes sa budem desiť zaspať.“ Bolo to asi štyri hodiny pred vraždou. Následne Kočner odpovedal kombináciou emoji čísla 50 a šípky smerom k smrtke.

 

FRESHNEWS: Svet je tento týždeň krajší. Podľa Boy Wondera bez náckov, podľa Igora Matoviča bez rúšok
Zdroj: Refresher

 

Práve 50-tisíc eur bola podľa Zoltána Andruskóa suma, ktorú za sprostredkovanie vraždy zinkasoval. Marian Kočner to poprel a povedal, že 50-tisíc sa týkalo registrácie jeho neúspešnej politickej strany Cieľ. 

 
Ďalšie indície sú aj zo dňa po vražde, kedy Alena Zsuzsová ráno o 7 napisala : „A je to fpi**,“ na čo sa jej Kočner spýtal, či sa už „roztopil sneh”. Volavka odpísala: „1 už naozaj vypadol. Šetri love na zubárku. To je z toho, že mi robíš nervy a celú noc škrípem zubami.“ 

 

Obaja obvinení náznaky na vraždu popreli. Je však zaujímavé, že Zsuzsová sa po dlhom čase dostavila na pojednávanie osobne, dokonca súd požiadala o výpoveď, v ktorej sa chce k celej veci vyjadriť. V januári možnosť odmietla. 

 


Na súde mal v pondelok vypovedať aj brat Mariana Kočnera Ivan, ktorý vo svojej výpovedi tvrdil, že Marian mu spomínal likvidáciu novinára na rodinnej oslave.

 

K osobnému svedectvu v súdnej sieni, na ktorom trval práve Marian Kočner, nakoniec nedošlo. Ivan Kočner vyhlásil, že je v príliš blízkom súrodeneckom vzťahu s obžalovaným. Pri odchode zo súdu sa ale zastavil pri novinároch. 

 

Pre rodinu to nie je veselá situácia, ale ťažšiu situáciu majú pozostalí po tých dvoch mladých ľuďoch. Brata som nevidel. Všimol som si, že prišiel, ale nebolo mojím zámerom nadviazať zrakový kontakt. (Ivan Kočner)

 


Detaily zo súdu si môžeš prečítať na našom webe. Zaujímavý článok z prostredia mafiánov a vrážd napísal aj Jakub Paulík, nájdeš ho v sekcii Odporúčané.

 

Smerácke House of cards

Boj intríg a mediálnych odkazov ako zo seriálu House of cards sa naplno rozbehol aj v strane Smer.

 

Najskôr dlhoročne najsilnejšou stranou otriasol odchod poslanca a krajského predsedu v Žiline Jána Podmanického. Ten si totiž spolu s niekoľkými kotlebovcami založil konzervatívnu Platformu za hodnotovú politiku. Po kritike spolustranníkov, že s extrémistami sa nepaktuje, sa ofučal a s odkazom, že Pellegrini je ako nádejný nový predseda aj tak príliš liberálny, tak radšej odišiel. 

 
Chytil sa toho aktuálne PN-kujúci, ale stále úradujúci predseda Robert Fico, ktorý má Petra Pellegriniho v poslednom čase tiež uloženého v priečinku „slniečkári”. Hoci sa vie, že Pelle má dlhodobo chúťky na predsednícku stoličku a v prípade, že sa mu to nepodarí, si možno založí niečo vlastné, Robert Fico to zatiaľ nejak neriešil.

 

Pohár trpezlivosti pretiekol, keď sa vo štvrtok ozvalo 16 krajských poslancov Smeru z Banskej Bystrice a vyhlásili, že na večné časy len s Pellegrinim a nikým iným. No a ak odíde, pôjdu s ním. 

 

FRESHNEWS: Svet je tento týždeň krajší. Podľa Boy Wondera bez náckov, podľa Igora Matoviča bez rúšok
Zdroj: TASR/Martin Baumann

 


To trojnásobného premiéra Fica rozčertilo natoľko, že napísal verejný list, kde kritizoval „odsúdeniahodnú politickú naivitu“ či „natláčanie strany do bezhodnotového liberálneho priestoru“. Odkazy cez médiá vraj vo svojej strane nebude rešpektovať.

 

Jeden z najpopulárnejších politikov súčasnosti Peter Pellegrini mu len s úsmevom odkázal, že „nebude umlčiavať čoraz intenzívnejšie kritické hlasy zvnútra strany.“ Nuž, chystajme si pukance, bude to zaujímavé. Za Pellegriniho sa totiž postavili aj také smerácke esá ako Jana Laššáková či Richard Raši. 

 

Som rád, že máme osobnosť ako je Peter Pellegrini, som rád, že máme niekoho, kto priniesol novú krv, kto naväzuje na seba veľký počet hlasov.

 

Som rád, že nie sme strana jedného muža, lebo strany jedného muža vždy skončili na smetisku dejín. (Richard Raši)

 

Svet je krajší s #Hot16Challenge

Všetkých mladých ľudí určite potešila správa, že vláda povoľuje opäť koncerty s divákmi – zatiaľ ich môže byť len sto Igor Matovič už ale, bohužiaľ, naznačil, že tento rok to viac ako tisíc ani nebude.

 

Festivaly sú teda asi definitívne len zbožným želaním, ale „budiž“ musíme sa tešiť z maličkostí. Ako napríklad trnavský spodek z Hospodárskej Boy Wonder, ktorý vo svojej výzve #Hot16Challenge rapuje o tom, aký je „svet krásne miesto, keď tu nesmrdí nácek.“

 

 

Buď aj ty ako Boy Wonder, v udržateľnej miere samozrejme, a pri odsudzovaní indivídiuí, ktoré majú obmedzené názory na inú farbu pleti či sexuálnu orientáciu, zahlasuj za najväčšieho Homofóba roka.

 

Nominácie nájdeš v článku aj na našom webe či sociálnych sieťach. Prezradíme, že je tam, bohužiaľ, väčšina poslancov z parlamentu a dokonca aj jeden novinár. 

 


Boy Wonder ale, samozrejme, nebol jediný, ktorý tento týžeň prijal #Hot16Challenge. Svojich 16 veršov do 72 hodín narapovali aj Dame, Gabryell, Maťo Straka a Dano Kapitán. Ženské interpretky zastúpili Aless a ZetUZetA, a keďže Momovi už neostal na nomináciu nikto z československej scény, nominoval do výzvy Barbaru Haščákovú, Mišku Paštékovú a Terezu Pergnerovú.

 

Takže uvidíme, do akých vôd sa výzva posunie. V každom prípade, prehľad najlepších trackov, ktoré doteraz vďaka výzve vznikli, nájdeš v článku Viktora Kniša.

 

 

 

Najkoronavírusovejší deň na svete

V správach zo zahraničia, bohužiaľ, ani tento týždeň neobídeme koronavírus. Svet totiž zaznamenal deň, počas ktorého pribudlo doteraz najviac potvrdených prípadov infekcie. Svetová zdravotnícka organizácia preto varuje, že ešte ani zďaleka nie sme na konci pandémie.

 

Pätinu z rekordného 106-tisícového denného prírastku zaznamenali Brazílii, ktorá sa tak stáva novým ohniskom koronavírusu. Dva dni po sebe sa počet nových prípadov v krajine priblížil k hranici 20-tisíc.

 

To sú čísla, aké doteraz dosahovali iba Spojené štáty. Tie však majú o 120 miliónov obyvateľov viac a neporovnateľne väčšiu schopnosť testovať a odhaľovať infikovaných. V oveľa chudobnejšej Brazílii bude problém odhaliť chorých najmä v preplnených slumoch.

 

 

Rovnaký problém hrozí aj v ďalších juhoamerických krajinách, pre zlú vybavenosť nemocníc a vôbec väčšiu chudobu sa odborníci obávajú desiatok až státisícov mŕtvych. Brazílii nepomáha ani to, že ich prezident Jair Bolsonaro zo začiatku tvrdil, že Brazílčania sa nemôžu nakaziť a koronavírus nie je hrozba.

 

Zároveň kritizoval protikoronavírusové opatrenia, ktoré zavádzali jednotliví guvernéri. Jediné spôsob, ako sa snaží pandémiu zachrániť je, že pacientom v Brazílii na liečbu odporúča používať antimalariká.

 

 

Svetoví lídri a pandémia

„Alternatívna liečba”, ak to tak môžeme vôbec nazvať, má úspech aj v Bielom dome. Donald Trump sa na tlačovke prekecol, že berie hydroxychlorochín, teda antimalarikum, ktoré podľa niektorých špekulácií môže hubiť aj koronavírus.

 

Prezident ho podľa svojich slov užíva preventívne už niekoľko týždňov. Hydroxychlorochín však rozhodne nepatrí medzi odporúčané lieky a už vôbec nie ako prevencia pre niekoho, kto koronavírus ani nemá. Naopak, môže spôsobovať nepravidelný tep srdca a iné kardiovaskulárne problémy. A Donald Trump už teda rozhodne nie je najmladší.

 

 
Pochybnosti o zdravotnom stave ďalšieho svetového lídra sa aj naďalej vznášajú nad Severnou Kóreou. Po tom, čo sa tamojší diktátor Kim Čong-un viac ako mesiac neukázal na verejnosti, v médiách sa začali šíriť správy o zbabranej operácii srdca, vegetatívnom stave či dokonca smrti vodcu.

 

Štátna agentúra preto rýchlo zverejnila zábery Kim Čong-una, na ktorých otvára novú fabriku. Ich autenticita a najmä dátum vzniku je však diskutabilný. Podozreniam, že Kim je mŕtvy, nahrávajú aj satelitné snímky, ktoré ukazujú, že režim odstránil z hlavného námestia v Pchjongjangu dva obrovské portréty predchádzajúcich, už mŕtvych lídrov, Kim Il-songa a Kim Čong-ila. 

 

Námestie bolo takto naposledy upravované v roku 2012, práve keď zomrel Kim Čong-il a nahradil ho terajší líder Kim Čong-un. Špekuluje sa preto, či dva portréty neboli odstránené, aby mohli byť veľkostne upravené a štát k nim vedel pridať tretí portrét. 

 

 
Všetky ďalšie správy nájdeš aj na našom webe Refresher.sk – stačí keď si klinkeš na kolónku NEWS, kde každý deň prinášame to najzaujímavejšie a dôležité nielen zo Slovenska, ale aj zo sveta. Na webe nájdeš aj ďalšie zaujímavé články z dielne našich šikovných redaktorov. 

 
Kde sa môžeš ísť na Slovensku kultúrne vyžiť, sme pre teba zhrnuli v článku Top 5 slovenských hradov, ktoré môžeš navštíviť už aj počas koronakrízy. Ku každému je príradená aj nejaká temná povesť či historka.

 

Strašidelný príbeh Cintorín zvieratiek v zhmotnenej podobe, konkrétne krematórium domácich miláčikov v Košiciach, bol navštíviť náš redaktor Mário Hudák. Jeho reportáž nájdeš ako vždy v sekcii Odporúčané.

 


Ak si fanúšik audia, nevynechaj sekciu PODCASTY. O vtipy a trapasy nebude tento týždeň rozhodne núdza v Podgaste. Čoje si do štúdia pozval  komika Jakuba Lužinu, ktorý spomína na svoju prácu v londýnskej reštaurácii.

 

 

Naopak, pravý zen priniesla Naďa s hosťkou Andreou Štíbrovou v cestovateľskom podcaste Všesvet. Rozprávali sa, ako vyzerá jógový pobyt v indickom štáte Goa.

 

 

No a Šajmo s Hlavom ti v siedmej kazete F-tapes vysvetlia životnú pravdu – za peniaze si slávu nekúpiš. 

 

 

Ak sa ti podcasty Refresheru páčia, určite nám hoď „subscribe“ na Spotify alebo iTunes, neujde ti ani jedna nová časť. Rovnako nás potešíš, ak budeš odoberať aj náš youtube kanál, kde sa v tohtotýždňových video Fresh News dozvieš ešte niečo viac o #Hot16Challenge.

 

 

 

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
NAHOR
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy podcasty
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Planéte vraj hrozí globálny spoločenský kolaps. Na týchto miestach si miliardári kupujú pozemky, aby prežili Planéte vraj hrozí globálny spoločenský kolaps. Na týchto miestach si…
2 milióny eur týždenne pre zaočkovaných Slovákov: v lotérii môže vyhrať každý (Otázky a odpovede) 2 milióny eur týždenne pre zaočkovaných Slovákov: v lotérii môže…
Supercelárne búrky a krupobitie, vylúčené nie je ani tornádo. Na Slovensko sa valí vlna extrémnych búrok Supercelárne búrky a krupobitie, vylúčené nie je ani tornádo. Na…
Influencerke Tatiane Židekovej Instagram zablokoval 200-tisícový účet: Asi som sa niekomu nepáčila a nahlásil mi fotky Influencerke Tatiane Židekovej Instagram zablokoval 200-tisícový…
Toto je 12 nadržancov z pikantnej brazílskej verzie Too Hot to Handle. Z ich Instagramov máš pocit, že existujú len bikiny Toto je 12 nadržancov z pikantnej brazílskej verzie Too Hot to…
ZÁZNAM: „Zombíci,“ pokrikujú na podporovateľov očkovania antivaxeri. V Bratislave sa dnes demonštruje za aj proti (+ foto a video) ZÁZNAM: „Zombíci,“ pokrikujú na podporovateľov očkovania antivaxeri.…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.