Tvrdia, že nie všetky boli hrozbou, len sa chcú zlepšiť.
Facebook pozastavil desiatky tisíc aplikácií v súvislosti s vyšetrovaním zbierania osobných údajov. Tvrdí, že chce zlepšiť svoje opatrenia. Preto pozastavili desaťtisíce aplikácií, ktoré boli spojené s približne 400 vývojármi, píše BBC. Facebook ale tvrdí, že nie všetky z nich boli pre používateľov hrozbou, len si chcú byť vecami istí.
Nie sú známe všetky aplikácie, ktoré pozastavili. Hovoria aj, že mnohé z nich boli stále len v skúšobnej dobe a k tebe, bežnému používateľoovi sa ešte nedostali. Niektoré však zrušili úplne, napríklad jedna z nich sa volala myPersonality. Ukázalo sa, že informácie zdieľala s výskumníkmi a spoločnosťami, pričom ochrana používateľa bola minimálna.
V roku 2018 sa Facebook dostal pod obrovský tlak. Prišlo sa na to, že spoločnosť Cambridge Analytica mala prístup k dátam mnohých používateľov bez ich povolenia, či vedomia. To, načo dáta využili sa stále vyšetruje. Pravdepodobne tým však ovplyvnili americké prezidentské voľby v roku 2016, upravenou, špecializovanou reklamou.
Federálna obchodná komisia USA po incidente udelila Facebooku pokutu 5 miliárd dolárov (4,5 miliardy eur). Je to doteraz najväčšia uložená pokuta za porušenie súkromia spotrebiteľov. Škandál však nebol pre Facebook škodlivý len stratou peňazí, čelia odvtedy mnohým žalobám, no najmä medzinárodnej kritike. Aj najnovším pozastavním aplikácií sa zrejme snažia o obnovenie nového mena.