Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Pondelok 13. 7. 2020 meniny má Margita

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher
0
Viktor Kniš
10. marec 2019, 18:23
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Najlepšie z Refresheru za uplynulý týždeň: Pedofília, závislosť na Instagrame a nosných kvapkách a bizarný salámový burger

Posledný týždeň sme sa opäť venovali aktuálnym témam, ktoré otriasajú Slovenskom a tiež dlhším článkom zo všetkých kategórií Refresheru.

Viktor Kniš
10. marec 2019, 18:23
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Obsah na Refresheri sme mali vždy ambíciu zlepšovať a veľmi si vážime každý jeden konštruktívny a zmysluplný komentár napomáhajúci k tomu, aby čitateľ našiel také články a informácie, ktoré ho zaujímajú.

 

Obzvlášť tých dlhších a komplikovanejších pribúda čoraz viac, a tak sme sa rozhodli vybrať každú nedeľu zopár najdôležitejších. Uvedomujeme si, že počas pracovného týždňa máš menej času na čítanie, takže si stačí prescrollovať nasledujúci výber, prípadne navštíviť sekciu odporúčaných článkov.

 

Zároveň by sme sa opäť raz chceli poďakovať každému predplatiteľovi, bez ktorých by mnohé články vzniknuť nemohli. A ak náhodou nevieš, o čom hovoríme, tak utekaj na stránku Refresher Plus, kde nájdeš všetky dôležité informácie. 

 

Ešte predtým ako začneme, dávame do pozornosti pracovnú príležitosť pre redaktora, ktorý si trúfa na pravidelné spracovávanie náročných tém, aké by sa na Refresher hodili. Sme otvorení naozaj všetkému, no najlepšie bude, keď si preštuduješ inzerát, kde nájdeš aj pokyny k tomu, ako sa o pozíciu uchádzať. 

 


Vyskúšali sme mesiac bez Instagramu

Sociálne siete sú už dnes tuctovou a obohratou témou, ktorou by sme sa síce zaoberať mali, vo všeobecnosti však už ani nemá kto, keďže sme ich „obeťami“ prakticky všetci. Aj naši rodičia ich už minimálne na komunikáciu využívajú a v konečnom dôsledku pri nich trávime istú časť nášho voľného alebo pracovného času.

 

Najlepší spôsob, ako si otestovať svoju závislosť, je jednoducho prestať, a tak sme si to na pár týždňov vyskúšali s Instagramom. Článok podrobne opisuje nielen vplyv na redaktorku, ktorá si dala stopku, ale aj na okolie. Ako sa jej kamaráti a známi správali, keď im neodpisovala, ako sa cítia a ako vyzeral návrat? To všetko sa dozvieš v článku. 

 

 

 

Rozhovor s Arpádom Soltészom, ktorý zažil slovenskú mafiu na vlastnej koži

S prihliadnutím na udalosti z minulého roka všetci vieme, že práca novinára a obzvlášť toho investigatívneho je nebezpečným povolaním. Slovensko však mali v moci už od deväťdesiatych rokov vplyvní ľudia, na ktorých si ešte spomína aj Arpád Soltész. My sme ho oslovili s ponukou na rozhovor, aby nám pozorpával, čo vlastne táto práca vtedy obnášala a v čom sa líšila so súčasnosťou. 

 

Arpád nám porozprával nielen o svojich žurnalistických začiatkoch na východe, ale aj o tom, čo všetko zažil a do akých nebezpečných situácií sa v súvislosti s touto profesiou dostal. Dozvieš sa aj to, kto boli Režesovci a či je pašeráctvo na východe také, ako to vykresľuje film Čiara.

 

 

Koho voliť za prezidenta? Zhrnuli sme všetko o dvoch najsilnejších kandidátoch

Už budúci víkend nás čakajú veľmi dôležité voľby, v ktorých si budeme vyberať novú hlavu štátu na nasledujúcich päť rokov. Pomyselné boje o voličov sa do veľkej miery vyostrujú, no predvolebné prieskumy favorizujú hlavne dvoch kandidátov – Čaputovú a Šefčoviča. My sme sa v článku na Refresheri pozreli na ich doterajšie pôsobenie v politike aj mimo nej trochu podrobnejšie, takže by sme ti teoreticky mohli uľahčiť rozhodovanie.

 

Dozvieš sa, kto sú, aký je ich program, ako vedú kampaň a ako vyzerá antikampaň. V úplnom závere článku ešte nájdeš hlasovanie, kde sa dozvieš, či máš aktuálne rovnaký názor ako zvyšok mladšej verejnosti, ktorá číta Refresher. 

 

 

Recenzia na dokument, ktorý svedčí o tom, že bol Michael Jackson pedofil

Hudobný svet v týchto dňoch upriamuje pozornosť na Michaela Jacksona, resp. skôr jeho temnú minulosť. HBO totiž odvysielalo dokument Leaving Neverland týkajúci sa smutného svedectva o pedofílii. Ide o osobné výpovede svedkov, ktorí otvorene hovoria o tom, ako im sexuálne obťažovanie od legendárneho speváka zničilo životy až do dnešného dňa, aj keď už majú rodiny a deti. 

 

Okrem iného sme už pripravili aj recenziu, v ktorej sa dozvieš, o čom celý dokument vlastne je a prečo sa oplatí venovať mu čas. Pravdepodobne nájdeš aj odpoveď na to, prečo všetky svetové rádiá prestávajú hrať Jacksonovu hudbu a prečo výrazne klesajú prehratia jeho skladieb na streamovacích službách. 

 

 

Navštívili sme autosalón v Ženeve (Fotoreport)

Autosalóne v Ženeve je odjakživa nasledovanejším motoristickým veľtrhom na svete a inak tomu nie je ani v prípade roku 2019. Ten sme osobne navštívili aj my, aby sme sa pozreli na to, aké novinky môžeme očakávať, pričom nás, pochopiteľne, zaujímali najmä exkluzivity a zásadné inovácie.  V článku nájdeš v prvom rade množstvo fotiek, ale aj podrobný opis a technickú špecifickáciu kúskov, ktoré nás na 89. ročníku zaujali najviac.  

 

 

 

10 úspešných a inšpiratívnych Sloveniek

Na počesť Medzinárodného dňa žien z posledného piatku sme si pripravili zoznam desiatich výnimočných Sloveniek, ktoré môžu slúžiť ako inšpirácia pre všetky mladé dámy, čo sa rozhodujú, akým smerom sa v živote uberať. Platí, že nežné pohlavie by sme si mali vážiť aj mimo špeciálnych sviatkov, no aspoň máme ideálnu možnosť uvedomiť si to. 

 

Vybrali sme niekoľko žien z minulosti, ale aj prítomnosti, ktoré túto krajinu spravili lepším miestom pre život. Ich inteligencia, talent, odvaha a ctižiadostivosť sú hlavnými dôvodmi, prečo si zaslúžia miesto na našom zozname.

 

Kňazi, znásilňovanie a pedofília. Ako to vyzerá v našej cirkvi?

Pedofili v cirkvi sú veľký problém a začal si to uvedomovať aj Vatikán. Postupne sa začínajú nahlas ozývať kompetentní a dostávame aj podrobnejšie správy, ktoré mapujú zneužívanie v cirkvi. Výsledky sú skoro všade rovnaké – stovky zneužitých detí, zahladzovanie stôp a väčšina pedofilných kňazov je už po smrti.

 

Aj u nás sa objavili prípady zneužívania detí kňazmi, od roku 1993 bol na Slovensku odsúdený jeden kňaz. Bolo to v roku 2015, súd v Nitre ho odsúdil na trojročnú podmienku za zneužívanie 11-ročnej školáčky. Koncom roka 2018 bolo evidovaných 17 otvorených procesov v kauzách zneužívania maloletých v katolíckej cirkvi. Viac čísel, vyjadrení a podrobností už nájdeš v článku. 

 

Rozhovor s Adriánom, ktorý otvorene hovorí o depresii

Adrian je mladý a odvážny človek, ktorý sa s nami rozhodol podeliť so svojím príbehom. Trpí totiž depresiou, ktorú mu spôsobili isté traumatické udalosti z detstva. Je jedným z 300 miliónov ľudí na svete, no zároveň jedným z mála, ktorý o tom chce otvorene hovoriť, aby možno otvoril oči aj ostatným. Depresia je totiž vážna, ale liečiteľná choroba a môže byť úspešne potlačená antidepresívami.

 

V tomto rozhovore sa dozvieš, ako Adrian zistil, že trpí depresiou a aké symptómy sprevádzali túto diagnózu v jeho prípade. Keďže väčšinou ide o konkrétny zážitok, Adrián sa pokúsil prezradiť nám o ňom viac. Rozprávali sme sa aj o odbornej pomoci, antidepresívach a jeho plánoch do budúcnosti. 

 

 

Inšpiruj sa účesmi známych Slovákov a Čechov

V rámci módnej sekcie sa okrem oblečenia a topánok venujeme aj iným dôležitým aspektom výzoru, resp. imidžu moderného človeka. Okrem outfitu totiž netreba zabúdať ani na účes, teda v prípade, že si na svoj zovňajšok naozaj potvrdíš. 

 

Predstavíme si nielen dámske, ale taktiež aj pánske účesy, ktoré sú momentálne v kurze a rozhodne sa oplatia vyskúšať. Pôjde o účesy známych Slovákov a Čechov, ktorí svoje strihy neberú na ľahkú váhu a orientujú sa v aktuálnych trendoch. 

 

10 najlepších hier na PS4

Každý hráč má občas nemám čo hrať obdobie. Hodiny hľadania na internete sú stratou času, nič nezaujme. A aj keby sa niečo ako-tak dalo, tak nie je vôľa a chuť skúšať niečo nové. Vtedy sa treba prekonať, zaťať zuby a ísť na istotu. Jednoducho zbytočne nevymýšľať, neexperimentovať a zadovážiť si hru, ktorá je celosvetovo oceňovaná,

 

Potom už len dúfať, že nejde o zbytočnú marketingovú bublinu a mainstreamová hra je to presne to, čo si hľadal. V spolupráci s Brlohom sme vybrali práve 10 takýchto hier, s ktorými jednoducho nič nepokazíš.

 

 

Otestovali sme špeciálny salámový burger

Ak práve začínaš svoju dráhu gastronóma v Bratislave, tvoje kroky pravdepodobne najprv do reštaurácie BeAbout, ktorá sa stala obľúbenou najmä vďaka burgrom s bohatou oblohou a americkým palacinkám s lesným ovocím či banánom. Lenže medzi ozajstnými burgrovými fajnšmekrami má problém zabodovať.

 

Napríklad aj kvôli bizarnostiam, akým je pridávanie salámy do burgrov. Je však pravdou, že tento už na prvý pohľad zbytočný a bláznivý nápad nás zaujal natoľko, že sme sa odhodlali a vyskúšali ho osobne. V článku sme zhrnuli naše pocity a nájdeš v ňom aj fotky, ktoré však minimálne zopár z vás určite prinútia BeAbout kvôli tomuto špeciálu navštíviť. 

 

 

Výpovede Slovákov, ktorým spravila závislosť na kvapkách do nosa zo života peklo 

Článok o Slovákoch, ktorí začínajú čoraz viac holdovať kvapkám a sprejom do nosa,vzbudil na Facebooku obrovský záujem. V komentároch sa objavili stovky odpovedí a ľudia svojich kamošov označovali, aby si uvedomili, že nie sú jedinými s týmto problémom. Ani sme si neuvedomovali, že nadmerné užívanie nosných kvapiek je na Slovensku také rozšírené.

 

Ba čo viac, v komentároch sa objavili aj mnohé úprimné spovede ľudí, ktorí v minulosti porazili závislosť na nosných kvapkách, alebo s ňou stále bojujú. Rozhodli sme sa pretoo zopár príbehov a skúseností zhromaždiť, a tak sa dozvieš čosi viac o hrozbách aj samotných riešeniach. 

 

 

Rozhovor s policajtom Michalom o zastrašovaní v polícii

Michal nám v prvom rozhovore rozpovedal o šikane od nadriadených, o streľbe obvodného riaditeľa Policajného zboru, ktorá takmer zasiahla Michalovho kolegu a nebola prakticky vôbec potrestaná, o vplyve politiky na políciu a mnohé iné. Jeho slová sa, samozrejme, dostali až k vedúcim oddelenia.

 

V nadväzujúcom rozhovore sa teda dozvieš, ako reagovali Michalovi kolegovia na jeho výpoveď, kto podal na Michala trestné oznámenia a prečo na Obvodné oddelenie PZ v Trnave poslali psychológa. Prebrali sme aj to, ako je možné, že Michal je stále jedným z mála policajtov, ktorí sa o pomeroch v zbore neboja hovoriť nahlas. 

 

Ako Keith Flint navždy ovplyvnil tanečnú scénu

Zelené vlasy, výstredné vystupovanie a bláznivý imidž. Najvýraznejšia postava legendárnej kapely The Prodigy spáchala vo svojom dome počas minulého víkendu samovraždu. Dôvod je zatiaľ nejasný a skutočnú pravdu sa už asi nikdy nedozvieme, no minimálne si môžeme pripomenúť, aký bol Keith Flint naozaj.  

 

V článku sme zhrnuli, aký bol jeho vplyv na tanečnú scénu a o čo všetko sa v rámci hudby zaslúžil. Pripomenieme si jeho tvorbu a úspechy, ktorých naozaj nebolo málo. 

 

 

 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
0
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.