Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 18. 1. 2020 meniny má Bohdana

hľadaj na refresheri

Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.
Šport
4
Adam Novosad
17. júl 2018, 8:12
Čas čítania: 5:19

Najhoršiu simuláciu na MS nepredviedol Neymar. 10 nechutných divadelných predstavení v Rusku ovládlo obyčajné potľapkanie po pleci

Majstrovstvá sveta predstavili mnohých futbalových divadelníkov.

Adam Novosad
17. júl 2018, 8:12
Čas čítania: 5:19
Najhoršiu simuláciu na MS nepredviedol Neymar. 10 nechutných divadelných predstavení v Rusku ovládlo obyčajné potľapkanie po pleci
Zdroj: Pixabay
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
4
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Majstrovstvá sveta máme úspešne za nami. Po divokom finále medzi Francúzskom a Chorvátskom trvalo mnohým fanúšikom aj zopár desiatok hodín, kým si uvedomili, čoho svedkom sa stali. Finále obsahovalo všetko od parádnych gólov, zásahu systému VAR až po nevhodné simulovanie, a práve pri poslednom bode sme sa pozastavili aj my. Dalo by sa povedať, že simulácie čiastočne definovali posledné majstrovstvá sveta.

 

Najväčšiu pozornosť určite pritiahol Brazílčan Neymar, ktorý sa neustále váľal po zemi a kotúľal viac, ako by bolo zdravé, avšak veľmi slušne mu sekundovali prešibaní lišiaci ako Luis Suaréz či dokonca mladé uchá ako Kylian Mbappe. Stále len 19-ročný Francúz zrejme dostal lekcie simulovania od Neymara na tréningoch v Paríži a využil ich vo svoj prospech aj na majstrovstvách sveta. My sme zhromaždili 10 najhorších simulácií, ktoré sa v zápasoch vyskytli a už len fakt, že náš rebríček pozostáva z 10 prifarbených pádov svedčí o tom, kam sa futbal posúva.

 

 

10. Ramin Rezaeian

Najhoršiu simuláciu na MS nepredviedol Neymar. 10 nechutných divadelných predstavení v Rusku ovládlo obyčajné potľapkanie po pleci

 

Irán po prekvapivom záverečnom vývoji takmer postúpil zo svojej skupiny. Iránčania rozhodne nehrali atraktívny moderný futbal a väčšinu času strávili bránením, lenže mužstvo nemohlo hrať so súpermi otvorenú partiu. Aj keď Irán veľmi médiá na majstrovstvách sveta nezaujal, objavil sa moment, pri ktorom tuhla krv v žilách. Iránčan Rezaeian si spracoval loptu a okamžite sa stal obeťou zákroku rozbehnutého Maročana Saissa, ktorý nebol najšetrnejší, ale zase ani najhorší, aký sme kedy videli. Rezaeian po strete padol na zem, na čom by nebolo nič zvláštne, keby na trávniku nepredviedol parádny herecký výkon. Začal sa kotúľať a od miesta faulu skončil zopár metrov. Maročan sa na obeť svojho faulu len nechápavo pozeral.

 

9. Lucas Hernandez


 

Do zostavy víťazného Francúzska sa možno prekvapivo dostal aj Lucas Hernandez. Obranca hrajúci v Atléticu Madrid podával v defenzíve spoľahlivé výkony, ale ešte v skupinovej fáze si neodpustil ani otrasnú simuláciu po hlavičkovom súboji. Netreba nikomu pripomínať, koľko hráčov po akomkoľvek dotyku s protivníkom padlo na trávnik a chytilo sa rovno za hlavu, čo je presne situácia Hernandeza. Vo výskoku doňho súper z Austrálie jemne narazil, ale hlavy sa mu ani nedotkol. Napriek tomu zacítil Hernandez potrebu položiť si ruky na hlavu ako po otrasnom faule a rozhodca mu simuláciu zhltol aj s navijakom.

 

8. Cristiano Ronaldo

 

Nikto nepochybuje o tom, že Cristiano Ronaldo patril na majstrovstvách sveta medzi najlepších hráčov. Všetkých o tom presvedčil už v súboji proti Španielsku, kde potiahol svoju krajinu ku remíze vlastnými silami. V zápase s Marokom sa však na chvíľu vrátil do starých zabehnutých koľají a v šestnástke nepohrdol klasickou simuláciou po zdanlivom strete s protivníkom. Ronaldo možno zacítil minimálny dotyk a viac mu vôbec nebolo treba. Okamžite zastavil svoje telo a skácal sa k zemi, ako keby ho niekto podťal.

 

7. Kylian Mbappe

 

Hviezdny chlapec Kylian Mbappe si proti Uruguaju vychutnal aj moment, ktorý mohol pokojne oželieť. Na trávniku síce väčšinou fanúšikov presviedčal o svojich kvalitách pomocou dobrej techniky a neuveriteľnej rýchlosti, lenže v zápase s Uruguajom po odohratí lopty prišiel do styku s rukou Cristiana Rodrigueza a Mbappe to využil na mimoriadne vtipnú simuláciu. Ruka Uruguajčana sa ho ledva dotkla, čo mu nevadilo a okamžite ho zákrok zložil. Mbappe sa chytil za brucho, ako keby ho niekto znenazdajky kopol a na internete ľudia hneď začali polemizovať o tom, kde sa mohol Francúz naučiť simulovať. Nebolo to od jedného Brazílčana hrajúceho v Paríži?

 

6. Harry Maguire

 

Zatiaľ čo celý futbalový svet kritizoval Neymara za kotúľanie po trávniku, tréner José Mourinho mal na jazyku argument o tom, že Brazílčan nie je jediný futbalista, ktorý simuluje. Ako príklad ponúkol smiešny pokus anglického futbalistu Harryho Maguirea zo zápasu proti Kolumbii. Defenzívna skala Davinson Sanchez chcel v boji s Angličanom získať loptu, čo sa mu síce nepodarilo, pretože Maguire si ju predkopol dopredu, ale zároveň nedošlo ani ku žiadnemu dotyku. Maguire však využil pohyb Sancheza smerom ku svojej nohe a hneď padol na zem, za čo si vyslúžil kritiku mnohých futbalových fanúšikov. Aj keď sa po trávniku rozhodne nekotúľal toľko, čo Neymar, za škaredú simuláciu si porovnanie s Brazílčanom zaslúži.

 

 5. Antoine Griezmann

 

Hráči ochotní ľahko padať k zemi často profitujú z blížiaceho sa kontaktu ešte predtým, než sa vôbec dotyk stane skutočnosťou. Dobre si to uvedomuje aj Antoine Griezmann, ktorý trik využil v samotnom finálovom zápase. Simulácia sa vyplatila o to viac, pretože po následnom priamom kope si Mandžukić nešťastne strelil vlastný gól. Priamy kop pritom možno vôbec nemal byť udelený, pretože zákrok Chorváta síce prišiel, ale Griezmann letel vzduchom o sekundu skôr, ako sa ho ktokoľvek dotkol. Väčšina simulácií nemala na priebeh turnaja mimoriadne dôležitý vplyv, zatiaľ čo Griezmann svojím vymysleným pádom naštartoval francúzske víťazstvo.

 

4. Luis Suaréz


 

Na konci zápasu proti Egyptu vytiahol Luis Suaréz zo svojho portfólia úctyhodnú simuláciu. Pri pohľade na kariéru Uruguajčana každý zistí, že Suaréz nikdy nemal so simulovaním problémy a často leží na trávniku s rukami na hlave, aj keď ho súper kopol do nohy. Niečo podobné vyviedol aj Egypťanom. Najskôr sa mu neexistujúcom faule zvalil na zem s bolestivou grimasou a držal sa za nohu, pričom pri páde sám od seba narazil do egyptského hráča hlavou a odrazu sa držal už aj za ňu. Uruguajčan by si pokojne mohol s Neymarom otvoriť školu simulovania, pretože toľko vymyslených pádov nemá za sebou možno ani Brazílčan.

 

3. Neymar

 

Brazílčan Neymar si svoju reputáciu simulanta nepochybne zaslúži. Na majstrovstvách sveta občas predvádzal momenty ako zo zlého filmu, keď sa viac kotúľal po trávniku ako hral, a tak by sme vedeli zoznam najhorších simulácií zaplniť možno aj piatimi príkladmi hráča PSG. Vybrali sme moment zo zápasu proti Kostarike, čo mal byť pre Brazíliu papierovo slabý súper. Neymar v zápase viackrát predviedol svoje futbalové umenie, ale na druhej strane neváhal trápne spadnúť v súperovej šestnástke po vymyslenom dotyku. Niet pochýb o tom, že Neymar vie často nevinné zákroky premeniť na otrasné fauly, lenže pád po strete s obrancom Kostariky bol naozaj komický. Futbalista zacítil jemný dotyk ruky na svojej hrudi, tak zastavil a sám prevážil vrchnú časť svojho tela, aby padol na zem. Podobné momenty nemajú vo futbale čo hľadať.

 

 2. Dries Mertens


 

Belgičan Dries Mertens nepatrí medzi najväčších a najvyšších futbalistov na scéne. Maličký chlapík si svoje futbalové povinnosti plní na jednotku v Neapole a množstvo skúseností si priviezol aj do belgickej reprezentácie na majstrovstvách sveta. Proti Paname sa ukázalo, že aj silného futbalistu ako Mertens dokáže zastaviť nežný dotyk rukou. Mertens sa v šestnástke Panamy pokúšal ohroziť bránku, ale nepodarilo sa mu to, a tak využil vystrčenú ruku obrancu a spravil so seba hráča so silou zvädnutej rastlinnej stonky. Vystretá ruka ho zastavila ako betónový múr a Mertens padol na trávnik. Za zákrok očakával aj penaltu pre Belgičanov, lenže žiadny rozhodca by za podobnú frašku nemohol nariadiť pokutový kop.

 

 1. Pepe

 

Pri slove simulácia v spojení s tohtoročnými majstrovstvami sveta by väčšina ľudí vyslovila meno Neymar. Brazílčan nešetril kotúľmi po trávniku, ale pred výkonom portugalského obrancu Pepeho sa musel skloniť aj on. Pepe sa svojím simulovaním preslávil už v minulosti a za čias Josého Mourinha na lavičke Realu Madrid mal na svedomí kopu nebezpečných faulov aj nespútaných simulácií. Dobu zo Španielska si pripomenul aj v zápase proti Maroku.

 

Mehdi Benatia potľapkal Portugalčana po pleci či chrbte, na čo Pepe zareagoval vo svojom typickom štýle. Okamžite spadol na zem a s nahnevaným výrazom tváre si chcel so súperom vysvetliť, prečo ho surovo a zákerne napadol odzadu, aj keď pravda bola samozrejme niekde inde. Pepe musel vyhrať naše ocenenie za najhoršiu simuláciu, pretože jeho konkurenti sa snažili, aby simulácia vyzerala čo i len trošičku vierohodne. Portugalský obranca však musel vedieť, že kamery odhalia pravdu, ale aj tak si urobil hanbu pred celým svetom.

Ktorá simulácia bola najhoršia?
Ramin Rezaeian
42 hlasov
Lucas Hernandez
16 hlasov
Cristiano Ronaldo
73 hlasov
Kylian Mbappe
57 hlasov
Harry Maguire
17 hlasov
Antoine Griezmann
110 hlasov
Luis Suaréz
92 hlasov
Neymar
221 hlasov
Dries Mertens
36 hlasov
Pepe
625 hlasov
Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Ohodnoť článok
24
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHOR
Najčítanejšie
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.