Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Pozri si naše tipy na darčeky, ktoré by sme si kúpili aj my 🤩
14. júla 2018 o 13:52
Čas čítania 0:00
Sona O.

Nespútaný sex aj v kancelárii a drogy. Google nebol v začiatkoch bežnou spoločnosťou, ale vraj ho riadili rozbúrené hormóny

TECH GOOGLE
Uložiť Uložené

Aj majitelia takého internetového gigantu ako Google za mlada vedeli, ako sa odviazať.

Ak si si myslel, že Google bola vždy slušná a poctivá firma, vyvedieme ťa z omylu. Vo svojich začiatkoch si prešla naozaj búrlivými časmi. V roku 1998 bol Google ešte iba v plienkach a prešiel si poriadnym obdobím vzdoru. 

Keď obrovský vyhľadávač iba vznikal, mali jeho zakladatelia Larry Page 25 rokov a Sergey Brin 24. Mladí podnikatelia si svoj úspech užívali naozaj plnými dúškami a morálka vo firme nabrala veľmi osobitý smer. O tom, ako to na počiatku Googlu vyzeralo, sa v novej knihe rozrozprával aj niekdajší kuchár Charlie Ayers.

Nespútaný sex aj v kancelárii a drogy. Google nebol v začiatkoch bežnou spoločnosťou, ale vraj ho riadili rozbúrené hormóny
Zdroj: Wikimedia (Ehud Kenan)

Spomína na to, ako mali obaja šéfovia svoj vlastný hárem sexi dievčat. "Larry a Sergey mali so sebou vždy partiu pekných dievčat. Niečo ako malý hárem obdivovateliek, volal som ich  L&S Harem." Podľa Vanity Fair Charlie priznal, že dnes sú tieto dievčatá šéfkami rôznych oddelení.

Pekné kolegyne však nesedeli iba po boku vlastníkov firmy. Sex bol bežnou súčasťou viacerých oddelení. "Pre Google som začala pracovať, keď mal štyroch zamestnancov. Všetci mali okolo 20, až na mňa. V 35 som tam už bola ako babka. Všetko riadili rozbúrené hormóny," hovorí o prvých chvíľach v Google Heather Cairns, ktorá pracovala na pozícii manažéra ľudských zdrojov

Nespútaný sex aj v kancelárii a drogy. Google nebol v začiatkoch bežnou spoločnosťou, ale vraj ho riadili rozbúrené hormóny
Zdroj: Google

"Larymu ste mohli celkom veriť. Vždy sme sa skôr báli o Sergeya, že začne randiť s niekým z firmy." Brin si nakoniec aj jednu aférku užil, a to s marketingovou manažérkou Amandou Rosenberg. Románik ho stál manželstvo so zakladateľkou spoločnosti 23andMe Anne Wojcicki.

Odporúčané
Šéf slovenského Googlu Rasťo Kulich: V detstve som nemal ani na lyžiarsky, na štúdium na Harvarde som si zarobil (Rozhovor) Šéf slovenského Googlu Rasťo Kulich: V detstve som nemal ani na lyžiarsky, na štúdium na Harvarde som si zarobil (Rozhovor) 29. marca 2024 o 9:30

Podľa Cairns nebolo vôbec ničím nevídaným, ak ste náhodou v kancelárii niekoho prekvapili priamo pri čine. V ranných rokoch bol Google naozaj miestom, ktoré žilo nielen sexom, ale aj divokými party.

Sám šéfkuchár Charlie Ayers prezradil, že niektoré párty aj hosťoval. Nakoniec mu firma zaplatila za vlastný priestor, kde mohol večierky organizovať. "Vytvoril som si 'Charlie's Dan'. V klube hrávali živé kapely, DJ, vo veľkom sa pilo a fajčili sme trávu. Spomínam si, ako za mnou ľudia chodili so slovami: "Halucinujem, čo to do pekla je toto?"

Google robil zo začiatku všetko pre to, aby si nemusel až tak zakladať na reklame. Ak sa práve neopíjali na divokej párty, makali naozaj tvrdo a niekedy prišli aj s poriadne šialenými nápadmi.

"Pamätám si, ako chcel Brin projektovať nápis Google na mesiac," spomína 59. zamestnanec firmy Doug Edwards. Dokonca chcel celý svoj rozpočet na reklamu venovať na pomoc čečenským utečencom

Nespútaný sex aj v kancelárii a drogy. Google nebol v začiatkoch bežnou spoločnosťou, ale vraj ho riadili rozbúrené hormóny
Zdroj: Google

Tiež mal v pláne vytvoriť kondómy s nápisom Google a rozdávať ich deťom na stredných školách. 

Vo firme vládla veľká nechuť k tradičnej morálke veľkej spoločnosti, ktorá zahŕňa nosenie oblekov či 8 hodinový pracovný čas. 

Jedným z prvých celoplošných oznamov na stránke (Google Doodle) bol: "Všetci sme na festivale Burning Man". Ide o neslávne známy americký hippie festival, kde vládnu okrem hudby a neviazanej zábavy aj drogy.

Nechuť k tradičnému firemnému životu bola taká silná, že šéfovia dokonca neprijali do firmy nikoho, kto prišiel na pohovor v obleku. 

Majitelia spoločnosti Google sa odmietli k článku Vanity Fair vyjadriť.

Domov
Zdieľať
Diskusia