Obrovská hyperinflácia bola pre Zimbabwe ťažkým ekonomickým obdobím.
Je pomerne známou informáciou, že zimbabwejský dolár zažil jednu z najväčších hyperinflácií v histórii ľudstva. Znamená to, že mena neustále strácala na hodnote a dokonca musela byť niekoľkokrát vymenená. V jednej z generácií zimbabwejského dolára sa dokonca vyskytla bankovka nominujúca hodnotu 100 biliónov dolárov (v angličine 100 trillion), v prepočte na eurá však bola hodná len asi šesťdesiatich centov.
Za obrovskou infláciou zimbabwejskej meny stojí bývalý prezident Robert Mugabe, ktorému sa krajinu darilo vykorisťovať 30 rokov. Jeho hospodárenie a ekonomické reformy priviedli africký štát na hranicu krachu a Zimbabwe neprospela ani Mugabeho nenávisť voči belošskému obyvateľstvu.
Mugabe zoštátnil všetok majetok bielych obyvateľov a sľúbil, že ho rozdá černochom, po rokoch sa však zistilo, že spolu s inými štátnymi predstaviteľmi všetko vytuneloval. Krajina je však závislá najmä na poľnohospodárstve a živočíšnej produkcii, k ekonomickým problémom sa tak pridal aj hladomor.
Krajinou Zimbabwe už niekoľko mesiacov otriasa nástup nového prezidenta Emmersona Mnangagwa, miestny denník The Zimbabwean tak na jednom z rušných námestí v krajine vytvoril zaujímavú politickú reklamu. Z už neplatných bankoviek s vtedy minimálnou hodnotou vytvorili akúsi napodobneninu bilboardu s kritickým nápisom: "Vďaka Mugabemu je z týchto peňazí tapeta." čím sa snažia zabezpečiť, aby sa na Mugabeho vyčíňanie tak skoro nezabudlo.
Dnes Zimbabwe používa niečo, čo sa oficiálne ani nenazýva peniazmi, no akousi zvláštnou kvázi-menou odvodenou z amerických dolárov, ktorých hodnota je pevne viazaná. Existujú len ako dvojdolárové a päťdolárové bankovky.