Utorok 20. 2. 2018 meniny má Lívia

hľadaj na refresheri

Odporúčame zapnúť browser notifikácie, ak budeš prihlásený na Refresher s týmto zariadením.
zdroj: eskipaper

Ako sa Adolf Hitler dostal na vrchol svojej moci? Pôsobivé fotografie zachytávajú vývoj nesmelého umelca na neľútostného diktátora

Nacistický diktátor to nemal na ceste za mocou jednoduché.

22. október 2017, 12:53
22. október 2017, 12:53

Nacistický diktátor to nemal na ceste za mocou jednoduché.

Demokracia dokáže v najhorších prípadoch poraziť sama seba, o čom najlepšie svedčia udalosti v Nemecku spred desiatok rokov. Na začiatku 30. rokov minulého storočia bol už Adolf Hitler neohrozeným vodcom politickej strany NSDAP, ktorá bola v tom čase legitímnym subjektom s jasným cieľom ukázať zbytku Európy, že s Nemeckom treba rátať aj ťažkom dopade prvej svetovej vojny. Práve demokratické voľby pritom predurčili Adolfa Hitlera na to, aby sa o rok neskôr stal nemeckým kancelárom a vyvolal najväčší vojnový konflikt, aký kedy náš svet videl.

 

Najsmutnejšie na celej transformácii povojnového Nemecka je fakt, ako z demokratických volieb vyšiel víťaz v podobe NSDAP s viac ako 14 miliónmi platných hlasov. Obyvatelia Nemecka vo vtedajšej zúfalej situácii potrebovali vinníka, ktorý bol za ekonomické problémy zodpovedný, a všetky ich priania mal splniť práve Hitler. Po uliciach sa premával v uniforme, jeho kampaň bola už vtedy plná protižidovských tendencií a davy tisícov ľudí sfanatizoval natoľko, že mu neustále vyjadrovali vernosť a zdvíhali pravačku kdekoľvek to bolo možné. Cieľavedomý Rakúšan sa nikdy nemal dostať do politiky a už vôbec nie na čelo celej suverénnej krajiny, ale svojou charizmou a štýlom komunikácie s voličmi si veľmi rýchlo získal ich srdcia.

 

Zobraziť galériu 15 galeria
Vyjadri svoj názor na článok
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad! Menej takýchto článkov
Super! Viac takýchto článkov
Povedz nám, prečo sa ti článok nepáči:
Ďakujeme za tvoj názor!
Pomáha nám a autorom pri skvalitňovaní obsahu na stránke.
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho priateľom
NAHOR
Diskusia1 komentár
Diskusia je len pre prihlásených
1 komentár
Zoradiť komentáre podľa obľúbenosti času pridania
avatar
Zdenek Eddie Dolezel22. október 2017, 19:36

Presne ako Meciar, Dzurinda, Fico atd.

2 Odpovedať · Nahlásiť
Odoberaj REFRESHER videá
Najčítanejšie