Biele tričko za 380 dolárov, ktoré sadne každému
Nosným artiklom značky bolo obyčajné biele tričko. Mary-Kate a Ashley premýšľali, ako vytvoriť model, ktorý sadne všetkým bez vekového rozdielu. Z „brandu“ sa stalo synonymum pre „quiet luxury“. „The Row je stelesnením nenápadnej a nadčasovej elegancie, vďaka ktorej sú jednoduché základy šatníka luxusné a jedinečné. Vynikajú na ženách v každom veku,“ hovorí pre Vogue riaditeľka eshopu s luxusným tovarom Net-A-Porter.
Značka The Row rýchlo získala uznanie a obľubu nielen medzi módnymi kritikmi, ale aj medzi stylistami a celebritami. Dôraz kladú na precízne šitie a dbajú na detaily. Značka pracuje len s tými najkvalitnejšími materiálmi ako kašmír, hodváb či koža a to sa odráža aj na cene. Za kabelky zaplatíš aj 7 900 eur, za šaty 1 800 až 4 000 eur.
Vďaka usilovnej práci si tak Mary-Kate a Ashley Olsen vybudovali rešpekt v módnom priemysle a ich práca bola ocenená aj niekoľkými prestížnymi cenami vrátane CFDA Fashion Awards. Council of Fashion Designers of America každoročne odmeňuje najvýraznejšie osobnosti módneho designu celkom v jedenástich kategóriách.
Sestry Olsenové získali ocenenie CFDA Fashion Awards niekoľkokrát, čím sa zaradili medzi významné módne dizajnérske talenty. Vyhrali v kategórii doplnky aj dámske oblečenie. V minulosti cenu získali také mená ako Ralph Lauren, Alexander McQueen, Miuccia Prada či Marc Jacobs.
Zlé šéfky, ktoré nevyplácajú mzdy
Olsenky boli roky v očiach verejnosti pracovitými perfekcionistkami, ktoré každý deň sedia v kancelárii. Zakladajú si na malom tíme, s ktorým majú dobré vzťahy niekoľko rokov. V roku 2015 sa však spoločnosť Dualstar Entertainment Group stretla s obrovskou kritikou. O zlých pracovných podmienkach stážistov prehovorila Shahista Lalani, ktorá na značku podala žalobu. V nej sa uvádzalo, že stážisti dostávali minimálnu mzdu napriek tomu, že vykonávali podobné množstvo práce ako kolegovia zamestnaní na bežný pracovný pomer. Lalani taktiež prekážalo, že po ukončení stáže nedostala žiadne akademické či odborné vyznamenanie.
Shahista Lalani pracovala pre značku The Row päť mesiacov, a to priamo pod hlavným technickým dizajnérom. V dokumente žaloby tvrdila, že „makala“ približne 50 hodín týždenne zadarmo. Náplňou jej práce bolo vypĺňanie údajov do tabuliek, návrh technických tabuliek, dohodovanie osobných schôdzok pre platených zamestnancov, získavanie materiálov, kopírovanie, šitie či vyrezávanie vzorov.
„Pracovala som za troch. Ak sa vám niečo nepodarí alebo niečo neupracete, povedia vám, že nebudete mať 15-minútovú prestávku. Musíte mať šialené tempo, ste pod totálnym tlakom. Ako stážista pracujete ako normálny zamestnanec, až na to, že nedostanete za to nič. Videla som plakať veľa pracovníkov aj stážistov,“ cituje stážistku Usa Today. Uviedla tiež, že musela byť hospitalizovaná pre dehydratáciu. Spomínala aj neprimerané pracovné podmienky, keď musela nosiť teplé pracovné oblečenie, aj keď vonku bolo horúco.
Stážistka nakoniec súdny spor vyhrala a pomohla tak ostatným 185 stážistom, ktorým museli slávne sestry zaplatiť 140 000 dolárov.