- produkty a služby určené pre osoby staršie ako 18 rokov
- sex, nahotu a iný NSFW obsah
- násilie, krv alebo obsah nevhodný pre citlivé povahy
Ako celý proces implantácie prebieha a či je bolestivý, nám prezradil piercer Braňo.
Platiť telefónom či smart hodinkami sme si už takmer všetci zvykli a nie je to pre nás žiadne sci-fi. Čo tak však zaplatiť vlastnou rukou, prípadne si pomocou podkožného čipu odomknúť byt, kanceláriu alebo naštartovať auto? Je to rovnaká realita.
Keďže sa záujem o implantáciu podkožných čipov za posledný rok výrazne zvýšil, porozprávali sme sa o nich s piercerom Braňom. V štúdiu Body Gallery ich implantoval pod kožu viacerým klientom, pričom každý z nich mal inú motiváciu nechať sa takýmto spôsobom „vylepšiť“. Piercer nám prezradil, čo je na procese zavedenia čipu pod kožu najzložitejšie, čo v prípade, ak by ho človek potreboval vybrať, ale i to, ako veľmi je implantácia bolestivá.
V článkoch sa pravidelne venujeme rôznym zaujímavým aj tabu témam. Navštívili sme napríklad prvého slovenského balzamovača či mladíka, ktorý vyrába z cigaretových ohorkov asfalt. Kvalitný obsah však môžeme tvoriť len vďaka našim predplatiteľom. Preto ak sa ti naše výstupy páčia, môžeš nás podporiť vstupom do klubu Refresher+.
Peniaze vždy pri sebe a žiadne stratené kľúče
V súčasnosti existujú na komerčné využitie dva typy čipov: platobné čipy od firmy Walletmore slúžiace podobne ako platobná karta, ktoré sa dostali na európsky trh len tento rok, a už dlhšie prístupné RFID čipy s rôznym spôsobom využitia.
Ako píše portál BBV, RFID čipy boli navrhnuté tak, aby zrýchlili denné rutiny ich vlastníkov a uľahčili im prístup domov či do kancelárií. Okrem odomykania digitálneho zámku sa dajú použiť aj ako úložisko kontaktných údajov, rôznych digitálnych preukazov či ako osobná vizitka.
Piercer Braňo má skúsenosti s implantovaním oboch typov čipov, pričom prvé RFID čipy aplikoval pod kožu už pred štyrmi rokmi. „RFID čipy svojím tvarom pripomínajú sklenenú ampulku – sú oválne a dodávajú sa spoločne so striekačkou a hrubou ihlou, ktorá výrazne zjednodušuje ich aplikáciu pod kožu,“ dodáva piercier s tým, že platobné čipy majú plochý tvar a ich implantácia je o niečo zložitejšia.
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Koľko stojí čip a koľko implantácia.
- Ako dlho trvá aplikácia čipu pod kožu a či je bolestivá.
- Či je možnosť čip upgradovať.
- Aký je rozdiel medzi implantáciou platobného a RFID čipu.
- Akú majú ľudia motiváciu „čipovať sa“.
- Aké čipy by mali prísť na trh v budúcnosti.