Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
6. júla 2022, 11:34
Čas čítania 1:20
Dominik Vetrák

Nový seriál zo sveta Stranger Things bude o iných postavách. 5. séria bude kratšia ako 4. séria

Nový seriál zo sveta Stranger Things bude o iných postavách. 5. séria bude kratšia ako 4. séria
Zdroj: Netflix
FILMY A SERIÁLY NETFLIX STRANGER THINGS
Uložiť Uložené

Tvorcovia Stranger Things odhalili zaujímavé informácie o budúcnosti seriálu.

Štvrtá séria sci-fi seriálu Stranger Things od streamovacej služby Netflix skončila minulý piatok. Tvorcovia tak pomaly poskytujú rozhovory a vyjadrujú sa ako k štvrtej, tak k poslednej piatej sérii. Bratia Dufferovci, ktorý seriál vymysleli, sľúbili, že posledná séria bude kratšia.

Odporúčané
KOMENTÁR: Stranger Things má problém so zabíjaním a nezabíjaním svojich hlavných postáv KOMENTÁR: Stranger Things má problém so zabíjaním a nezabíjaním svojich hlavných postáv 4. júla 2022, 20:30

Aj tá bude mať okolo 8-9 epizód, ale nebudú také dlhé ako v prípade štvrtej série. Sami však v rozhovore so serverom Collider priznali, že aj pred natočením štvrtej série čakali, že bude o dosť kratšia. Momentálne chcú, aby mala piata séria okolo 10 hodín. 

Piata séria bude môcť byť kratšia aj z toho dôvodu, že postavy už teraz vedia, proti čomu stoja. Príbeh sa teda rozbehne oveľa skôr ako v štvrtej sérii. Tvorcovia sa vyjadrili, že po konci štvrtej série už nemôžu poľaviť s tempom a od začiatku do konca budú mať „nohu na plynovom pedále“. 

Vecna.
Vecna. Zdroj: Netflix

Zatiaľ nevieme, kedy sa piata séria dostane na Netflix, ale predpokladáme, že to bude až v roku 2024. Scenáristi začnú pracovať na scenári už o mesiac v auguste, no natáčanie zrejme nezačne skôr ako v budúcom roku. Dej sa na začiatku piatej série posunie v čase vpred, nevieme však, aký veľký časový skok to bude.

Tvorcovia však prezradili, že dej sa bude odohrávať hlavne v meste Hawkins a Upside Down. Postavy už nebudú roztrúsené po celom USA a namiesto toho budú proti Vecnovi bojovať spoločne. Bratia Dufferovci sa tešia, ako budú znova budovať chémiu a interakcie medzi hlavnými tínedžerskými postavami. 

Stranger Things
Zdroj: Netflix

Vyjadriť sa stihli aj k pripravovanému spin-offu, a teda vedľajšiemu seriálu z rovnakého sveta. Moderátorovi podcastu Happy Sad Confused prezradili, že ho nechcú vytvoriť a namiesto toho plánujú, aby sa oň postarali iní tvorcovia. Zároveň chcú fanúšikov ubezpečiť, že predstavia nové postavy a príbeh. Nemajú záujem skúmať vzťahy postáv, ktorým sa venovali v piatich sériách. 

Odporúčané
ZOZNAM: Všetky nové filmy a seriály na Netflixe v máji 2024 ZOZNAM: Všetky nové filmy a seriály na Netflixe v máji 2024 26. apríla 2024, 14:30

Jediný herec Finn Wolfhard (Mike) sa dovtípil, o čom bude nový seriál. Nikto iný to zatiaľ podľa tvorcov ešte neodhadol. Podľa ich slov bude oba seriály spájať štýl, akým vyrozprávajú ich príbehy, ale nemáme v nich čakať ďalšie deti s nadprirodzenými schopnosťami po experimentoch doktora Brennera. 

Domov
Zdieľať
Diskusia