Sulík sa stretol s Hegerom a Kollárom, ktorí ho chceli presvedčiť, aby sa s SaS vrátil na rokovania koaličnej rady.
Predseda parlamentu a líder Sme rodina Boris Kollár hovoril v pondelok 20. júna s premiérom Eduardom Hegerom a lídrom SaS a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom.
Premiér Heger sľúbil ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi, že osobné útoky zo strany ministra financií a lídra OĽaNO Igora Matoviča sa skončia. Stretnutie sa uskutočnilo aj preto, že Kollár trvá na potrebe riešenia situácie v koalícii.
Šéf Sme rodina chce, aby sa politická strana SaS vrátila na zasadnutia koaličnej rady, z ktorých pred časom zo vzdoru proti útokom Igora Matoviča odišla.
„Potrebujeme vyriešiť veľký problém, máme vyriešiť zvýšenie platov učiteľov, za tým sú hneď v druhom slede platy záchranárov. Toto všetko musí vláda spraviť. Pokiaľ nebudeme kompaktní všetci štyria pri jednom stole, tak sa to nebude dať urobiť,“ povedal Kollár.
Rokovania v zložení celej koalície považuje za potrebné aj preto, aby mali schôdze parlamentu hladký priebeh aj v súvislosti s poslaneckými a pozmeňujúcimi návrhmi.
Na margo situácie v koalícii šéf parlamentu poznamenal, že útokov je dosť zo strany opozície a nepotrebujú ich aj partneri medzi sebou. „Bude sa snažiť upokojiť situáciu aj pán premiér,“ dodal Kollár. Na otázku, prečo nebol na stretnutí aj Matovič, odpovedal, že chcel mať výsledok a niekam sa posunúť.
Podľa Kollára medzi Sulíkom a Matovičom pretrváva osobná animozita či averzia a možno by sa už len z princípu dohodnúť nechceli. Kollár však zdôraznil, že Matovič o stretnutí vedel a nekonalo sa poza jeho chrbát.
Eduard Heger považuje stretnutie s Kollárom a Sulíkom za úspešné. „Viedol nás k nemu náš spoločný záujem o stabilitu a dobré fungovanie vládnej koalície. Tento záujem v našich vzťahoch naďalej prevláda a pomáha nám prekonávať názorové spory na riešenie závažných spoločenských problémov,“ povedal premiér.
Dôkazom je podľa neho aj návrat zástupcov strany SaS na koaličné rokovania, ktorý považuje za správny a nevyhnutný. Zdôrazňuje, že jeho vláda nie je zahltená korupčnými kauzami, čo bol podľa neho poznávacím znakom vlád Smeru. Výhrady občanov, že sporov je priveľa a neraz sú sprevádzané osobnými útokmi, však berie vážne.