Polestar 2 BST Edition 270 vznikne v obmedzenom počte len 270 kusov.
Elektromobily Polestar sa u nás vyskytujú zriedkavo, hoci v Rakúsku ich už vďaka tamojšiemu oficiálnemu zastúpeniu môžeš poľahky stretnúť. Švédsky výrobca však čoraz viac expanduje do celého sveta a s tým súvisí aj rozširujúce sa portfólio ponúkaných modelov a verzií. Najnovšie sa rozrastá o špeciálnu edíciu modelu 2, ktorá nesie označenie Polestar 2 BST Edition 270.
Ešte na minuloročnom Festivale rýchlosti v Goodwoode sa Thomas Ingenlath, šéf značky, ukázal na prototype modelu Polestar 2, ktorý si dal sám vyvinúť pod názvom Experimental. Išlo o upravené, športové vyhotovenie, ktoré disponovalo dodatočnými nadstavcami a ostrejšie ladenou technikou. Verejnosť špecialitka natoľko zaujala, že Polestar sa rozhodol jednotlivé dodatočné prvky výbavy preniesť do sériovej výroby, no a práve preto prichádza BST Edition 270.
Poznávacím znakom edície je najmä spodná časť karosérie, ktorá je lakovaná v laku karosérie, a to buď v bielom odtieni Snow, alebo sivom Thunder. Svetlým lakom následne môže za príplatok kontrastovať voliteľný čierny polep s pásom, ktorý sa tiahne ponad celú karosériu. Tá je o 25 milimetrov nižšie pri zemi, pretože novinka získala nový nastaviteľný podvozok z dielne Öhlins, ktorý je vybavený tuhšími pružinami a upravenými stabilizátormi. Auto stojí až na 21" diskoch, ktoré obúvajú pneumatiky Pirelli P Zero s rozmermi 245/35 R21.
Vylepšenia neobchádzajú ani techniku. Tá sa síce naďalej spolieha na dva elektromotory, ich kombinovaný výkon však poskočil až na úroveň 350 kW/476 koní a 680 Nm. Evidujeme tak nárast o 50 kW/68 koní a 20 Nm. Zatiaľ čo samotný dojazd automobilka nešpecifikovala, uviedla, že akceleráciu z 0 na 100 km/h zvládne špeciálna edícia len za 4,4 sekundy, čo je zlepšenie voči štandardnému vyhotoveniu o 0,3 sekundy. Veľkosť batérie sa nemení, naďalej má kapacitu 78 kWh.
Polestar napokon plánuje vyrobiť len 270 kusov, čo korešponduje s označením edície. Na starý kontinent sa tak podľa odhadov dostane len pár desiatok kusov, každý z nich by pritom mal stať minimálne 74-tisíc eur.