Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Nedeľa 26. 9. 2021 meniny má Edita

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Dnes populárne články
Fico: SIS má dôkazy, ktoré zdevastujú túto vládu Fico: SIS má dôkazy, ktoré zdevastujú túto vládu
Strávila som tri dni s mníchmi v kláštore. Aké to bolo a čo som zažila? (Reportáž) Strávila som tri dni s mníchmi v kláštore. Aké to bolo a čo som…
Jej prstene si kupuje aj Hailey Bieber. Zuzana Spustová predáva šperky aj za 60 000 eur, v každom vidí osobný príbeh (Rozhovor) Jej prstene si kupuje aj Hailey Bieber. Zuzana Spustová predáva…
Slovenský youtuber Tuči ukradol služobné auto a tri litre alkoholu. Kedysi ho preslávili slovenskí raperi Slovenský youtuber Tuči ukradol služobné auto a tri litre…
Nikdy nie si doma, nepomáhaš mi, v kuse si na mobile! Ako reagovať na najčastejšie výčitky tvojich rodičov Nikdy nie si doma, nepomáhaš mi, v kuse si na mobile! Ako…
Elon Musk a Grimes sa rozišli. O potomka menom X Æ A-12 sa vraj budú starať spolu Elon Musk a Grimes sa rozišli. O potomka menom X Æ A-12 sa vraj…
News

Nedeľný komentár: Drahá nevesta Boris Kollár si pýta ďalšie úroky, platí Kolíková

V Nedeľnom komentári dopĺňame kontext aktuálnym témam, ktoré hýbu Slovenskom.

Viktor Kniš
16. máj 2021, 16:28 Čas čítania: 3:48
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
News
1
Viktor Kniš
16. máj 2021, 16:28
Čas čítania: 3:48

Nedeľný komentár: Drahá nevesta Boris Kollár si pýta ďalšie úroky, platí Kolíková

V Nedeľnom komentári dopĺňame kontext aktuálnym témam, ktoré hýbu Slovenskom.

Viktor Kniš
16. máj 2021, 16:28
Čas čítania: 3:48
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok

Boris Kollár chce dostať svojho nominanta Vladimíra Pčolinského z väzby a zatiaľ sa zdá, že je ochotný spraviť čokoľvek, lebo vie, že keď búchal po stole, už mu to párkrát vyšlo. Má „svojho“ generálneho prokurátora, v čase pandémie si vydupal vlaky pre dôchodcov zadarmo a na chvíľu aj vleky. Prešli mu aj všetky papalášske výstrelky z nemocnice, aj ukradnutá diplomovka. Svet vládnej koalície sa opäť točí okolo Borisa Kollára, pretože niečo potrebuje vybaviť. 

 

Už pred voľbami hovoril, že bude pre svojich koaličných partnerov drahou nevestou. Úroky tentoraz spláca strana Za ľudí.

 

Zachraňuje svojho dobrého kamaráta, ešte lepšieho kamaráta Milana Krajniaka, manžela svojej poslankyne a brata svojho poslanca. To všetko v jednej osobe. Údajného korupčníka a exriaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského chce v najprísnejšej, kolúznej väzbe prokurátor a potvrdili to aj Špecializovaný trestný súd a Najvyšší súd. 

 

Ani pre Borisa Kollára nikdy predtým nebola kolúzna väzba témou; otvoril ju až po Lučanského samovražde, pretože išlo o populárnu udalosť, cez ktorú sa dali ľahko získať prelietaví voliči. Kým v tom čase Kollár len hryzkal a obhryzkával, dnes už trhá mäso. Kolíkovej sa v piatok v parlamente pýtal, koľko mŕtvych Lučanských potrebuje, aby pristúpila na novelu zákona, ktorá uľaví „nášmu človeku“ Vladimírovi Pčolinskému. A okrem toho aj Jankovskej, Gašparovi a ďalším. 

 

Samozrejme, väzba nemá byť trestom, ale efektívnym nástrojom na zaistenie obvinenej osoby, aby nemohla utiecť, pokračovať v trestnej činnosti alebo ovplyvňovať svedkov, resp. mariť dôkazy. Práve kolúzny dôvod väzby týkajúci sa možného ovplyvňovania je tým najprísnejším, ktorý sa týka aj „prominentov“ zo Smeru a Pčolinského. 

 

Téma zmeny podmienok väzby je na stole, aktívne sa jej venuje celý rezort spravodlivosti a je viac ako zrejmé, že do úvahy berie aj verejnú diskusiu. Nervózny Boris Kollár však prvýkrát nerieši svoje požiadavky v tichosti za zatvorenými dverami, ale verejne. A to je signál, pre ktorý by sme mali spozornieť a sledovať, čo hovorí. 

 

Zdroj: TASR/Michal Svítok

 

V sobotu večer bolo na TV Doma odovzdávanie Social Awards pre influencerov, pričom ako základné motto si autori projektu zvolili tzv. sociálnu zodpovednosť. Aj keď organizátori výrazne zapracovali na relevantnosti samotných výsledkov zapojením dvoch reklamných agentúr (pomáhajúcich s výberom nominovaných), problémom bola v tomto prípade prezentácia projektu v televízii. Klasický formát odovzdávania cien à la OTO bol vopred odsúdený na neúspech. Prvoplánový spôsob prezentácie nominovaných cez „scénky“ so Sajfom a s Veronikou už niekoľko rokov nevychádza verejnoprávnej RTVS, preto je škoda, že sa kompetentní nepoučili z chýb ostatných. 

 

Celý živý prenos pôsobil až príliš silene, nezorganizovane a chaoticky. Azda najsvetlejším momentom bola ďakovná reč novinárky Zuzany Kovačičovej Hanzelovej, ktorá ako bonus medzi riadkami v reakcii na príhovor Zuzany Plačkovej odkázala, že predsudky voči výzoru a správaniu miliónovej influencerky sú nič oproti bežným predsudkom Slovákov voči vylúčeným skupinám. 

NAČÍTAŤ ČLÁNOK BEZPLATNE
Predplať si REFRESHER+ a získaj ďalšie výhody

Tento článok dočítaš bezplatne, no s predplatným REFRESHER+ získaš prístup ku viac ako 2443 zamknutým článkom a dostaneš ďalšie benefity.

VIAC O PREDPLATNOM
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Už od 2.99 € mesačne
S REFRESHER+ môžeš čitať aj tieto články
Strávila som tri dni s mníchmi v kláštore. Aké to bolo a čo som zažila? (Reportáž)Strávila som tri dni s mníchmi v kláštore. Aké to bolo a čo som zažila? (Reportáž)
Nemôžem si pomôcť, milujem tú druhú. Ako prežiť rozchod, keď ani nevieš, čo sa pokazilo?Nemôžem si pomôcť, milujem tú druhú. Ako prežiť rozchod, keď ani nevieš, čo sa pokazilo?
Na jeseň budú v Bratislave diskotéky, ale v nízko zaočkovaných okresoch pohreby a kary, varuje známy epidemiológ (Rozhovor)Na jeseň budú v Bratislave diskotéky, ale v nízko zaočkovaných okresoch pohreby a kary, varuje známy epidemiológ (Rozhovor)
VIAC

 

Žiaľ, okrem necelých piatich minút, keď boli na pódiu Kovačič Hanzelová a Iveta Radičová, išlo o bezduchú šou, prezentáciu náhodných sponzorov a troch kultúrnych vložiek, ktoré skôr vypĺňali čas, aby sa do programu zmestilo viac reklám. 

 

Veríme, že ľudia zodpovední za televíznu zábavu raz nájdu kľúč k tomu, ako prilákať k obrazovkám mladých ľudí, ktorí nebudú len krútiť hlavami nad tým, ako ich „dospeláci“ nedokážu odhadnúť. Televízia však aj naďalej ukazuje, aká hlboká je priepasť medzi dvoma najbližšími generáciami. A ako bonus sa včera za hlavy chytali aj tí starší. 

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Fero (@fero_joke)

 

Igor Matovič odišiel na trojdňové rokovanie do Ameriky a nikomu nechýbal. Dokonca zatiaľ nevieme ani o žiadnom diplomatickom či rezortnom probléme, ktorý by spôsobil. Po návrate z Pittsburghu oznámil len to, že bol jedným z mála známych Slovákov po Šatanovi a Hossovi, ktorý tam bol. A že sa budeme s U. S. Steelom skladať na miliardovú investíciu do košického závodu, ak chceme, aby prežil a naďalej zamestnával tisícky obyvateľov východného Slovenska. 

 

Matovič počas cesty zmeškal dve veľké témy, ktoré priťahujú to, čo on sám najviac miluje – pozornosť. Bez jeho prítomnosti oznámili ministri a šéfovia poslaneckých klubov jednorazovú dávku 333 eur pre deti a rovnako bez jeho prítomnosti oznámil Eduard Heger zrušenie núdzového stavu. A tak to má byť. Už nám zostáva len dúfať, že si nebude chcieť pozornosť vynahradiť iným spôsobom.

 

Ešte pred odchodom do Spojených štátov sa totiž stihol pochytiť s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. Nie však preto, že by mu prekážali zistenia Smeru o nejasnostiach v podnikaní rodiny ministerky. Spomenul si na to, ako sa ona osobne aj strana Za ľudí zachovali, keď išlo o jeho post. Ozvala sa v ňom pomstychtivosť, ktorú už demonštroval na Cigánikovej, Sulíkovi a naposledy na Zuzane Baťovej, a pripísal si na účet ďalšiu prehru.

 

Na druhej strane Mária Kolíková sa vďaka Ficovi a Matovičovi stala najvýraznejšou tvárou strany Za ľudí. V našom rozhovore už otvorene potvrdila, že možná je aj jej kandidatúra na post predsedníčky.

 

 

Slovensko opäť hudobne ožilo – vychádzajú albumy, single aj videosingle. Kultúra to však bude mať napriek tomu počas najbližšieho leta veľmi ťažké. Z našich rozhovorov s interpretmi aj promotérmi vyplývajú veľmi nízke očakávania.

 

Covid automat 2.0 umožňuje koncerty „na stojáka“ pre 1 000 ľudí až v najlepšej, zelenej fáze, do ktorej sa nedostaneme skôr ako o 6 až 8 týždňov. Oveľa viac bukingov majú slovenskí hudobníci rapového žánru v Česku, tí šikovnejší si dokonca zorganizovali event v Chorvátsku, ktorý však určite nie je pre kohokoľvek už len vzhľadom na cenovku a vzdialenosť. 

 

Nebudeme si však klamať, mladým bude pravdepodobne po tom všetkom stačiť aj terasa najbližšej nalievárne. Dnes je už na 100 % isté, že sa budú musieť vzdať cenovo dostupného festivalu Grape, organizátori festivalu Hip Hop Žije zatiaľ tuho rozmýšľajú, ako zostaviť model, ktorý by dával zmysel po epidemiologickej, finančnej a dramaturgickej stránke. 

 

Dobrou správou však je, že interpreti začali zverejňovať tvorbu, ktorú si dlhé mesiace šetrili, aby sa neskôr pripomenuli. Nad všetkými aj naďalej vyčnieva Rytmusova sloha zo skladby Kool G Rap s Lokom Lokom. Prezradil v nej, ako sa s ním kedysi chceli kamarátiť piťovci aj sýkorovci. Refresheru neskôr vysvetlil, že v tom čase nebol sluhom podsvetia. 

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Náhľadový obrázok: TASR/Jaroslav Novák
NAHOR
Pridaj sa k tým, ktorí nás podporili. Predplať si R+ VIAC
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy news
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Dnes populárne články
Fico: SIS má dôkazy, ktoré zdevastujú túto vládu Fico: SIS má dôkazy, ktoré zdevastujú túto vládu
Strávila som tri dni s mníchmi v kláštore. Aké to bolo a čo som zažila? (Reportáž) Strávila som tri dni s mníchmi v kláštore. Aké to bolo a čo som…
Jej prstene si kupuje aj Hailey Bieber. Zuzana Spustová predáva šperky aj za 60 000 eur, v každom vidí osobný príbeh (Rozhovor) Jej prstene si kupuje aj Hailey Bieber. Zuzana Spustová predáva…
Slovenský youtuber Tuči ukradol služobné auto a tri litre alkoholu. Kedysi ho preslávili slovenskí raperi Slovenský youtuber Tuči ukradol služobné auto a tri litre alkoholu.…
Nikdy nie si doma, nepomáhaš mi, v kuse si na mobile! Ako reagovať na najčastejšie výčitky tvojich rodičov Nikdy nie si doma, nepomáhaš mi, v kuse si na mobile! Ako reagovať na…
Elon Musk a Grimes sa rozišli. O potomka menom X Æ A-12 sa vraj budú starať spolu Elon Musk a Grimes sa rozišli. O potomka menom X Æ A-12 sa vraj budú…
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Zatvoriť