Prepnúť do nočného režimu
Prepnúť do denného režimu
Sobota 8. 8. 2020 meniny má Oskar

hľadaj na refresheri

Chceš dostávať notifikácie aj na tomto zariadení?
Refresher - Rozhovory
3
Vladimír Mičuda
29. máj 2019, 9:37
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Adela: Mysleli si asi, že bez kokaínu nedokážem zvládať toľko roboty (Rozhovor)

Jednu z najlepších moderátoriek na Slovensku prekvapili zárobky slovenských youtuberov. „Ak by som si pýtala za jeden obrázok 1 500 € či za spoluprácu 5 000 €, oplatilo by sa mi to viac ako niektoré moderovačky.“

Vladimír Mičuda
29. máj 2019, 9:37
Adela: Mysleli si asi, že bez kokaínu nedokážem zvládať toľko roboty (Rozhovor)
Musíš byť prihlásený/á , aby si mohol uložiť článok.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložiť na neskôr.
Uložený článok nájdeš
v ponuke používateľa.

Moderátorka Adela Vinczeová je dnes už pojem. Poznáme ju z rádia, televízie či divadla, jej hlas a humor je mnohým blízky a sympatický. Samozrejme, nájde sa aj presný opak a detinské komentáre na jej adresu sú bežné.

 

Terčom sú pritom nielen jej moderátorské či rétorické schopnosti, ľudia dokážu napísať čokoľvek, aby zaujali. Ako trebárs vníma vtipy týkajúce sa jej vzhľadu? S nadhľadom a svojsky. „Pre ženu je výzor citlivá záležitosť, pokiaľ verí tomu, že výzor by mal byť citlivá záležitosť. Ja to tak nevnímam. No a sranda z môjho nosa? Záleží, či to ešte niekoho baví. Ak je to ale stále zábavné, prečo nie. Nikdy som si z toho veľkú hlavu nerobila, rozhodne nie väčšiu než nos. Vzhľad nepovažujem za kľúčový atribút,“ hovorí Adela v otvorenom rozhovore.

 

 

Čo sa v rozhovore s Adelou dozvieš:

 • Čo musela obetovať, aby patrila medzi moderátorskú špičku
 • Prečo nemá založené verejné profily na sociálnych sieťach 
 • Čo si myslí o zárobkoch influencerov a koľko zarobí moderátor na Slovensku
 • Ako si spomína na spoluprácu so Sajfom a či uvažovali o vzťahu
 • Aký je recept na to, aby sa stala žena úspešnou v tom, čo robí
 • Čo ju dokáže vytočiť a kedy sa naposledy pobila

 

 Adela:

 

Termín rozhovoru sme najskôr presunuli, máš nabitý program. Čo všetko sa nájde v tvojom diári?

Musím si veľmi dobre koordinovať nielen pracovný, ale aj voľný čas, u mňa tá spontánnosť celkom „odišla“. Nestáva sa mi, že si trebárs zajtra len tak vybehnem na kávičku. Ak by som si všetko neorganizovala, nastal by v mojom živote chaos.

 

Čo máš naplánované napríklad takto presne o mesiac?

(pozrie do diára) Presne takto o mesiac mám celkom zaujímavý deň. Zatiaľ tu mám cvičenie a môj strýko má sedemdesiatku. Deň predtým moderujem dve dobročinné akcie. Nechcem však tvrdiť, že neustále pracujem. Mám, samozrejme, naplánované aj voľné dni, tie zväčša využijem na to, čo mám rada – golf, divadlo a podobne.

 

Znie to ako celkom náročný time managment.  Neunavuje ťa to?

Postupne som si na takýto režim zvykla. Naplánujem si, čo ma čaká, čo si mám pripraviť. Zväčša ráno odídem z domu a večer sa vrátim. Keď potrebujem medzi tým niečo odovzdať či vyzdvihnúť, všetko si to dopredu zbalím a ráno si to len vezmem so sebou. Takže únavnejšie je skôr to, keď si veci neorganizujem.

 

 

Koľko hodín denne spávaš?

Osem. Plánujem si to tak, aby som mala dostatok spánku.

 

Predsa len, keď sa ti toho nakopí veľa, môže to zaťažovať psychiku.

Nekopím si toho veľa. Keď si chcem zahrať golf, tak si to do svojho hamonogramu rozvrhnem tak, aby som sa k nemu naozaj dostala. Rovnako to platí s výletom či regeneráciou. Organizujem si čas rozumne a tak, aby sme sa s Viktorom zladili.

 

Tvoj manžel Viktor Vincze pracuje v médiách, zrejme má toho tiež dosť. Dajú sa vaše povinnosti načasovať tak, aby ste mali dostatok času aj na seba?

Myslím si, že práve my, ľudia z tejto zvláštnej branže, máme výhodu práve v tom, že aj naše pracovné rozvrhy sú dosť zvláštne. Viktor, aj keď robí často vo večerných hodinách, chodí oveľa neskôr do práce a zároveň z nej neskôr odchádza. Ja taktiež odchádzam trebárs z eventu, ktorý moderujem, výrazne neskôr, ako som spočiatku plánovala. Preto máme diáre spárované. Možno sa to nezdá, ale aj napriek početným pracovným povinnostiam spolu trávime veľa času. Chodievame cvičiť, každé ráno sa spolu budíme, raňajkujeme a podobne. Povedala by som, že spolu trávime možno aj viac času ako bežné páry, ktoré majú štandardnejší pracovný rozvrh.

 

 Domnievam sa, že sme už tak preinformovaní a ľudia followujú toľko vecí či osobností, že aj keď tam je niečo pekné a hodnotné, jednoducho sa to v tom množstve devalvuje.

 

O tebe je známe, že nemáš založené verejné profily na sociálnych sieťach. Myslíš, že aj vďaka tomu toho stíhaš oveľa viac?

Tým, že nie som aktívna na sociálnych sieťach, tak neviem, koľko to zaberá času. Viem si však predstaviť, že ak je to pre niekoho kľúčová aktivita, tak sledovanie denne môže zabrať aj niekoľko hodín. Tým, že mám stále plný program, tak by mi toho času na sociálne siete veľa aj tak zrejme neostalo.

 

Si známa osobnosť. Možno by veľa ľudí zaujímalo, ako tráviš svoj pracovný či voľný čas.

Nechcem, aby to vyzeralo tak, že Facebook či Instagram zatracujem. Niekedy nad tým naozaj premýšľam, že by som mala začať byť aktívna na sociálnych sieťach. Musela by som si však vymyslieť nejakú platformu s osožným obsahom. Nie s mojím životom. Ale to zas neviem, či by bolo pre instagramové obecenstvo zaujímavé. Rada zdieľam môj čas s fanúšikmi, napríklad keď sa stretávame na akciách. S mnohými  si mailujem a rada im pomôžem. Som skôr za osobnejší kontakt.

 

Ľudia, ktorí ma majú radi, ma majú radi pre moju prácu. Verejne známou som sa stala vďaka moderovaniu, mojej talkshow, možno tiež vďaka blogom, ktoré píšem. To je to, čo verejnosti ponúkam. Mňa osobne tiež nezaujíma, ako niekto dovolenkuje, aký mi odporúča podnik. Domnievam sa však, že sme už tak preinformovaní a ľudia followujú toľko vecí či osobností, že aj keď tam je niečo pekné a hodnotné, jednoducho sa to v tom množstve devalvuje. Takže – nemám na to jasný názor, skôr pocit. Že to čo ľudia obdivujú na cudzích fotkách, nie je reálny život a že to, čo vešajú sami, tiež nie. Len s týmto vedomím musia sami žiť.

 

 

Považuješ SuperStar ako prelom svojej kariéry?

Určite je to prelom v tom zviditeľnení sa. Môj vnútorný prelom bol, keď ma prijali do Fun rádia, to bola pre mňa najväčšia radosť, bol to môj splnený sen. Keď som bola na moderátorskom kastingu SuperStar, spočiatku som ani nevedela, o čom má šou vlastne byť. Párkrát som to videla na nemeckom kanáli a nerozumela som, prečo by niekoho malo baviť pozerať sa na ľudí, ktorí spievajú pesničky, ktoré poznám, len horšie ako pôvodní interpreti.

 

Skúsila som to, zobrali ma. Zrazu nastal boom, hype okolo celej šou bol veľmi silný. Z tohto hľadiska som veľmi vďačná, že som dostala šancu ako neznáma moderátorka.

 

Čo ťa šou SuperStar naučila?

Prvýkrát som zažila intenzitu popularity. Predtým som síce pracovala v Teleráne, moderala som vo Fun rádiu, no ten skok bol pri speváckej šou podstatne väčší. Navyše, pubertálny fanúšik má prejavy divej zveri. Prirovnala by som to napríklad k dnešným raperom a youtuberom, zažila som jednoducho istú spoločenskú bublinu.

 

Zároveň prišla skúsenosť s bulvárom, naučil ma neprežívať sa. Je to veľmi dobrý liek na ego, keď si človek myslí, že je centrom vesmíru a myslí si, že všetci riešia len jeho. Nie je to však pravda. Keď o mne napísali klamstvo alebo prekrútili moje slová, mala som potrebu všetkým naokolo vysvetľovať, ako to v skutočnosti je. Ľudia okolo mňa však ani len netušili, o čom rozprávam. Mali svoje starosti.

Prestala si to potom riešiť?

Áno. Časom som pochopila, že vymysleným či skresleným informáciám netreba venovať pozornosť, je to len nafúknutá bublina a nikoho to ani poriadne nezaujíma. Zrejme len tých, ktorým som nepadla do oka. Na druhú stranu, majú aspoň pri rannej kávičke jednu tému naviac, pri ktorej môžu híkať, aby nemuseli riešiť svoje vlastné problémy.

 

Adela:

 

Ktorá z kariér finalistov prvej SuperStar ťa najviac prekvapila, respektíve sklamala?

Pre mňa žiadna kariéra finalistov nie je sklamaním. Zdenka Predná sa má dobre s dvomi deťmi, Martina Schindlerová študuje, každý sa jednoducho ukotvil. Takto by som mohla rozprávať zrejme o každom finalistovi.

 

Je dnes ťažšie presadiť sa ako moderátor v porovnaní s minulosťou?

Myslím si, že je to rovnako ťažké, no už nie je tá doba, kedy sa cez televízor stane človek populárnym. TV sleduje oveľa menej ľudí, čiže keď príde nový program s novým moderátorom, nezachytí to ani zďaleka toľko ľudí, čo v minulosti. Diverzifikovali sa platformy, cez ktoré sa človek stane známy. Čo sa však týka možnosti preraziť, je to zrejme rovnaké. Len na tých iných platformách je väčšia konkurencia, lebo na internete môže byť každý.

 

Na Slovensku patríš medzi moderátorskú špičku. Koľko toho ročne odmoderuješ?

Musím sa priznať, že som to celkom preriedila. Hlavne súkromné eventy, tie už moderujem len výnimočne. Snažím sa vyberať si také moderovania, ktoré majú pridanú hodnotu, ktoré ma bavia. Pomer dobročinných akcií a tých finančne ohodnotených je približne jedna k jednej.

 

Vedia si súkromné firmy za moderovanie aj priplatiť, aby ťa získali?

Ja si pýtam svoj štandardný honorár.

  

 

Vedela by si konkretizovať, v akom rozmedzí sa pohybujú honoráre moderátorov na Slovensku?

 

Článok môžeš dočítať len s aktívnym REFRESHER+
VYSKÚŠAŤ BEZPLATNE
Kedykoľvek ho jednoducho zrušíš
Upozorníme ťa 2 dni pred prvou platbou
Prvý týždeň 0 €, potom 3.99 € mesačne

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • Čo si myslí o zárobkoch influencerov a koľko zarobí moderátor na Slovensku
 • Ktorých youtuberov pozná osobne a ako vníma Sajfovu robotu
 • Ako si spomína na spoluprácu so Sajfom a či uvažovali o vzťahu
 • Aký je recept na to, aby sa stala žena úspešnou v tom, čo robí
 • Čo ju dokáže vytočiť a kedy sa naposledy pobila

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
Tagy: rozhovor
Ohodnoť článok
18
Zdieľaj článok
Hodnotenie tohto článku je dostupné len s aktívnym predplatným REFRESHER+.
Predplatiť si
Zrušiť
Pri hodnotení článku nastala chyba. Skús sa nanovo prihlásiť a znova ohodnotiť článok.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie
Domov
Zdielať
Diskusia
Hľadať
Viac
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.
Záleží nám na súkromí čitateľov. Práve aj z toho dôvodu ti poskytujeme detailné informácie o tom, ako využívame súbory cookies a iné technológie zabezpečujúce správne fungovanie a rozvoj stránky. Pre viac informácií si prečítaj naše Zásady ochrany osobných údajov , kde nájdeš ako používame súbory cookies, prípadne sa oboznám Podmienkami používania portálu platných od 24.5.2018. Spracovaniu cookies môžeš zabrániť, alebo zmeniť svoje preferencie v nastaveniach internetového prehliadača, prípadne pre detailnejšie nastavenie klikni na viac možností nižšie.
Upozornenie na právo nastavenia ochrany osobných údajov na Refresheri

Vzhľadom na existujúce a aj chystané zmeny v zákonoch ti dávame možnosť detailného nastavenia spracovania osobných údajov a preferencií spojených so spracovaním osobných údajov.

Prečítaj si možnosti, posuň zobrazenie nadol, nastav si svoje preferencie a klikni na tlačidlo súhlasím, keď budeš chcieť pokračovať do služieb Refresheru. Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie v tvojom prehliadači. Sú natoľko dôležité, že ich budeme musieť použiť pre zapamätanie si toho, že si toto okno potvrdil/a, v opačnom prípade by sme ti ho museli zobrazovať znova a znova.

Údaje, ktoré spracovávame, keď používaš Refresher
Zo strany Refresheru zbierame tieto osobné údaje:
 • Keď navštíviš Refresher, uchovávame si informácie o tom, ktoré články si prečítal, identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, alebo IP adresu v prípade prihlásenia do účtu, súbory cookie a poloha.
 • Pri prihlásení do účtu e-mailovú adresu
Prečo zbiera Refresher tieto údaje:
 • Na zlepšenie kvality našich web stránok a vývoj nových webových služieb
 • Na vykonávanie analýz a meraní, s cieľom pochopiť, ako sú naše web stránky využívané
 • Na to, aby sme nezobrazovali obsah, ktorý si už videl
 • Pre zobrazovanie prispôsobenejší obsah, ako sú napríklad relevantnejšie články
 • Pre schopnosť identifikovať ťa ako užívateľa pri prihlasovaní do svojho účtu
Zbierame údaje pre partnerov a reklamné siete:
 • identifikátory zariadenia a prehliadača, časť IP adresy, súbory cookie a poloha.
Prečo zbierame tieto údaje pre partnerov, tretie strany a reklamné siete:
 • Na to, aby mohli fungovať a zobrazovali relevantnejšie a užitočnejšie reklamy.
Zoznam reklamných sietí a nastavenia reklám

Nevyhnutné osobné údaje - cookies - pre zobrazovanie reklám zbierame pre nasledujúce spoločnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
Formulár kontakt v súvilosti s osobnými údajmi >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
Kontaktné údaje pre najbližšiu pobočku >

 

Možnosť vypnúť si personalizovanie reklám a zbieranie osobných údajov pre jednotlivých partnerov:

Upraviť nastavenia typov reklám Google - personalizovanie od spoločnosti Google

Upraviť nastavenia typov reklám AdForm - personalizovanie od spoločnosti AdForm

 

Svoje nastavenia pre všetky ostatné reklamné siete, aj tie, ktoré na Refresheri nenájdeš, si vieš prezrieť na stránke youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Meranie návštevnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránok používajú na zlepšenie funkčnosti svojich stránok údaje zhromaždené službou Google Analytics. Zhromažďovanie údajov môžete deaktivovať tak, že si stiahnete a nainštalujete doplnok pre svoj prehliadač.

Stiahnuť doplnok pre prehliadač

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Spoločnosť Gemius podobne ako služba Google Analytics vyhodnocuje a meria návštevnosť na niektorých webových stránkach. Na meranie využíva Cookies, ktoré si môžeš deaktivovať vo svojom prehliadači.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využívame na analýzu návštevnosti a správanie sa užívateľov. Vytvára nám mapu aktivity návštevníkov, na webových stránkach, ktoré vizualizuje a vyhodnocuje. Tieto informácie nie sú zbierané vždy, nikdy nie sú spárovateľné s aktivitami užívateľov a teda nie je možné identifikovať jednotlivcov, ale Hotjar ti môže nastaviť súbory Cookies.

Ovládacie prvky súvisiace s prehliadačom

Nastavenia súborov cookie

Súbory cookie sú životne dôležitou súčasťou technológie vo vašom prehliadači a slúžia na zlepšenie prostredia pri používaní internetu.

Ak napríklad na určitom webe nastavíte predvolený jazyk, súbory cookie pomôžu prehliadaču zapamätať si túto voľbu. Niektoré alebo všetky súbory cookie môžete tiež zablokovať, to však môže viesť k zastaveniu fungovania niektorých funkcií na internete.

Mnoho webov napríklad vyžaduje zapnuté súbory cookie vtedy, keď sa chcete prihlásiť. Informácie o tom, ako upraviť nastavenia súborov cookie, nájdete v zdrojoch pomocníka vášho prehliadača.

Zásady ochrany osobných údajov

Prečítaj si naše Zásady ochrany osobných údajov

Ďalšie informácie o tom, ako Refresher používa na zlepšenie služieb
 • Prihlasovanie - pre účely prihlasovania potrebujeme tvoju emailovú adresu.
 • Prispôsobenie - pre zistenie toho, čo ťa zaujíma, vytvárame tvoj unikátny profil. Ak nejaké informácie pozbierame, nájdeš ich vo svojich nastaveniach súkromia a profil môžeš upraviť, alebo zmeniť, alebo celé personalizovanie vymazať.
Ako zmeniť nastavenia spracovania osobných údajov?

Ak zmeníte názor, kedykoľvek tieto údaje môžete zmeniť na adrese https://refresher.sk/nastavenia/sukromie.
Ak nechceš vidieť toto okno, ak nás navštívíš z iného zariadenia alebo prehliadača, prihlás sa a tvoje preferencie si zapamätáme.