Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Gastronovinky na Refresheri ti prináša WoltObjednávaj si z množstva reštaurácií so skvelými zľavami na Wolte. S doručením.Objednaj si jedlo
18. apríla 2018, 13:13
Čas čítania 0:00
Matúš Majer

Pizza Hut na Slovensku končí. Poslednej prevádzke nepredĺžili zmluvu a koncom týždňa zavrie

GASTRO PIZZA
Uložiť Uložené
Gastronovinky na Refresheri ti prináša WoltObjednaj si jedlo

Reštaurácia pri petržalskom Tescu zažíva posledné dni svojho fungovania.

Aj napriek tomu, že v mnohých zahraničných krajinách je reťazec známy pod názvom Pizza Hut obrovským fenoménom, väčšina Slovákov ani netuší, že sa zopár franchise prevádzok nachádzalo aj v našich končinách. Z nich však už prežíva len posledná. Jedinú slovenská Pizza Hut možno nájsť v petržalskom obchodnom centre Danubia, priamo v budove hypermarketu Tesco Extra. Aj posledná pizzeria však skončí, a to už koncom tohto týždňa.

Ako informoval portál Retazce.sk na svojom Facebooku, s Pizza Hut sa budeme musieť čoskoro rozlúčiť. Na Slovensku pôsobili reštaurácie vyše 20 rokov a zodpovedná za ne bola spoločnosť Queensway Restaurants Slovakia, ktorá má na starosť aj menej populárne slovenské KFC. V okolitých krajinách zastupuje tieto fastfood reťazce spoločnosť AmRest, a to s veľkým úspechom.


Queensway Restaurants však na Slovensku s veľkými značkami nedokázali preraziť a Pizza Hut končí. O všetkom informovali len tri smutné smajlíky na ozname vylepenom na dverách petržalskej prevádzky. Podľa Retazce.sk však ku koncu poslednej prevádzky môže nepredĺženie nájomnej zmluvy od Tesca. Rozsiahla budova hypermarketu sa už čoskoro má podrobiť rekonštrukcii a hľadanie náhradných priestorov pre Pizza Hut bolo zavrhnuté.

Domov
Zdieľať
Diskusia