Významní lídri prezradili svoje lieky na stres.
Stres je v dnešnej rýchlej dobe vecou, ktorá je známa mnohým z nás, špeciálne ho však zažívajú významní ľudia, riaditelia či zástupcovia spoločností, ktorí musia za týždeň obehať desiatky stretnutí, pričom na nich stojí v podstate celý chod ich spoločnosti. Každý z nich si však nachádza nejakú cestu na relax či uvoľnenie stresu a kto používa akú metódu zisťoval denník Independent. Možno inšpirujú aj teba.
Bill Gates
Spoluzakladateľ Microsoftu tvrdí, že pred spaním vždy aspoň hodinu číta. Vždy pred spánkom totiž dlho rozmýšľal nad pracovnými vecami a myšlienky mu dookola vírili v hlave, čo sa jednoducho nedalo zniesť. Preferuje zamotané detektívky či knihy, ktoré poriadne potrápia mozgové bunky a zároveň držia človeka ako prisatého na stranách, zároveň však zdôrazňuje, že sa vždy snaží dodržať čas, kedy chodí spať, pokiaľ teda nie je na pracovnej ceste alebo sa nedeje iná špeciálna príležitosť.
Tim Cook
Aktuálny CEO Apple tvrdí, že deň má jednoducho príliš málo hodín na to, aby zvládal všetko stíhať. Niečo teda musel zo svojho každodenného programu povyškrtávať a usúdil, že bude najlepšie, keď sa zbaví toho, čo ho najviac stresuje a kazí mu deň. A to sú ľudia, ktorí mú prinášajú zlé správy, ľudia, ktorí neveria jeho projektom a skepticky sa stavajú k tomu, čo Tim navrhuje a myslí. Skeptikov a často aj cynikov jednoducho vyškrtol zo života.
Warren Buffet
Jeden z najúspešnejších investorov a najbohatších ľudí na svete, Warren Buffet, je fanúšikom mnohých záľub. Jeho najväčšou je však hra na ukulele, ktorú pravidelne tvorí doma a aj v práci. Mimochodom, štúdia Merced University v Kalifornii potvrdila, že hranie na hudobnom nástroji podporuje koncentráciu a dokáže čiastočne aj uvoľniť stres a platí to aj pri iných aktivitách, do ktorých sa "mentálne vložíme".
Sheryl Sandberg
Prevádzková riaditeľka Facebooku to s žiadnou umeleckou tvorbou nepreháňa a robí to najjednoduchšie, ako to len ide. Sama si myslí, že deň nemôže byť bez poriadnej dávky spánku úspešný, a tak si jednoducho na noc vypína svoj smartfón. Sama priznáva, že pred spaním robila to, čo hádam každý z nás. Scrollovala sociálne siete, odpisovala na maili a to všetko cez mobil, v posteli, pri zhasnutom svetle. Navyše, pozeranie sa do obrazovky počas noci je veľmi zlý nápad, aj keď tento hriech robíme snáď všetci. Trávenie času v tme je totiž pre naše telo mimoriadne dôležité, tvorí sa totiž vtedy melatonín, mimoriadne zaujímavý hormón tvorený aj v sietnici, ktorého intenzitu tvorby ovplyvňuje práve svetlo.
Jack Dorsey
Jeden zo spoluzakladateľov Twitteru si vždy určí plán na celý deň vopred, podľa ktorého sa riadi. Za roky si už odsledoval dĺžku jednotlivých činností a dokáže si tak spoľahlivo vytvoriť program tak, aby vyšlo nazmar len niekoľko minút a zároveň mal čas na relax doma. V pondelok vybavuje všetky stretnutia, v utorok sa sústredí na vývoj produktov. Streda je určená marketingu, štvrtok padá pracovným vzťahom a voľnejší piatok je určený na zlepšovanie atmosféry a prostredia v samotnej firme. Stres podľa neho pramení z neočakávaných správ.
Elon Musk
Jedného z najvplyvnejších ľudí dneška najviac stresuje strach z rôznych vecí. Sám si prešiel ťažkým rozvodom, a to ešte počas doby, kedy to s Teslou vôbec nevyzeralo dobre, a vtedy zistil, že sa veciam treba jednoducho postaviť. Tvrdí, že najhoršie, čo môže človek voči niečomu cítiť, je strach. Brzdí, nie je nijakým spôsobom užitočný a prináša len zlé následky. Aj svojich zamestnancov učí, aby sa nebáli zlyhať, pretože je to len príležitosť posunúť celú spoločnosť zas o niečo ďalej. Strach je konečný, no nádej koniec nemá, povedal jeden z najinšpitatívnejších mužov vôbec.
Jeff Bezos
Zakladateľ Amazonu Jeff Bezos tvrdí, že na všetko sa dá pozrieť aj z lepšej stránky a on sa jednoducho len veľa smeje. Druhá rada, ktorú pre nás má je, že by sme nemali ignorovať to, čo sa ignorovať nemá. Práve z toho vraj pramení stres. Podvedome totiž vieme, źe by sme niečo mali vyriešiť, no uvedomele to ignorujeme a v podstate čakáme, až kým to nepríjemne eruptuje. Ak niečo vyriešiš hneď alebo najrýchlejšie, ako sa dá, máš o jeden nepríjemný zhluk myšlienok v hlave menej.