Ako sa im bude v "love" dariť aj naďalej, ukáže čas.
Častokrát počúvame z médií správy o tom, ako nám z povrchu zemského miznú rôzne druhy zvierat, či už kvôli meniacim sa klimatickým podmienkam alebo z dôvodu ľudskej chamtivosti. A práve druhý spomenutý faktor je základom nasledujúceho problému týkajúceho sa jedného z najznámejších indických národných parkov v štáte Ásam. Konkrétne sa jedná o Národný park Kaziranga na východe ázijskej krajiny s rozlohou cez 430 kilometrov štvorcových. Jeho vznik sa datuje do roku 1974, no v 1985 už figuroval na zozname svetového dedičstva UNESCO. Možno sa pýtate prečo, tak tu je odpoveď - po jeho území totiž behajú mimoriadne ohrozené druhy zvierat ako napríklad slon indický či nosorožec indický. A práve tie sú lákavým cieľom pre nejedného pytliaka či obchodníka.
Samotný park odvádza vynikajúcu robotu, pretože pred celým jedným storočím by ste tu poľahky narátali všetkých nosorožcov jednoduchou matematikou zo základnej školy, avšak v dnešných časoch je ich tu vyše 2 400 (2/3 svetovej populácie). Ale to neznamená, že sa o nich netreba starať, pretože za ich rohy sú stále ponúkané nemalé sumy peňazí. A práve odmeny sú najväčšou motiváciou pre nelegálny živly, ktoré sa odvážia vkročiť do tamojších lesov a loviť chránené zvery. Napríklad za 100 gramov môžu zinkasovať až 6 000 amerických dolárov, čo je viac ako za originálne zlato. Úlovky následne putujú do Číny a iných destinácií, kde sú považované za liek proti mnohých nerestiam.
Nepríjemné problémy s pytliactvom sa nevyhli ani tunajším správcom, a preto zaviedli odstrašujúcu vec. Akonáhle zamestnanci narazia na pytliaka, môžu ho úplne beztrestne odstreliť. A práve tu sa natíska otázka, či ide o správny postup, pretože sa ľahko môže stať, že zomrú aj nevinní ľudia. Viete si predstaviť, že by ste šli do parku, v ktorom keby ste sa ocitli na nesprávnom mieste v nesprávny čas, tak vás zabijú?
Zaujímavým faktom je, že v roku 2015 bolo v Kazirange zabitých viacej ľudí ako samotných nosorožcov.