Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
11. augusta 2016, 14:03
Čas čítania 0:00
Matúš Moravčík

Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)

TECH LENOVO
Uložiť Uložené

Ak preferuješ veľké displeje či dobrý pomer medzi cenou a výbavou, tento kúsok je tu pre teba.

Keď som chytil do rúk môj úplne prvý mobilný telefón, o značke Motorola som vedel iba to, že pochádza z USA. Model V2288 nemal farebný displej a už vôbec nie dotykový, mal mohutné telo a z vrchu mu trčala škaredá čierna anténa. Ponúkal však FM rádio, unikátny dizajn a taktiež skvelú ergonómiu. Na konci 90. rokov išlo o nadpriemerný model a to isté môžem dnes povedať o jeho neporovnateľne mladšom súrodencovi, Moto G4 Plus. Aj keď sa tento legendárny priekopník v mobilnom priemysle medzitým dostal do rúk Googlu a nakoniec skončil pod krídlami čínskeho giganta Lenovo, charakteristické DNA spoločnosti Motorola zostalo za každých okolností zachované. Na konštrukcii smartfónu nechýba ikonické logo s písmenkom "M" a po zapnutí smartfónu zase privíta používateľa slovíčko "moto", ktoré tvorí súčasť známeho sloganu "hello moto". No to najzaujímavejšie sa aj tak skrýva v útrobách, kde nájdeme nielen veľkú batériu či dobrý čipset zo strednej triedy, ale aj prekvapivo kvalitný fotoaparát, dual SIM kapacity alebo pohotový skener odtlačkov. A prekvapení bolo počas testovania ešte viac. V čom ma teda tento podarený mid-range kúsok nadchol, a v čom zase sklamal?

Technické špecifikácie Moto G4 Plus:

- 5,5-palcový IPS LCD displej vo Full HD rozlíšení

- čipset Snapdragon 617 (8-jadrový CPU, Adreno 405 GPU)

- 16 MPx hlavný fotoaparát, hybridný AF, f/2.0, manuálny režim, Full HD videá, HDR foto a video, slow-mo videá

- 5 MPx predný fotoaparát, f/2.2, manuálny režim, slow-mo videá

- 2, 3 alebo 4 GB RAM

- 16, 32, alebo 64 GB úložisko, slot pre microSD

- 3,000 mAh batéria, rýchle nabíjanie

- dual SIM

- snímač odtlačkov

- Android 6.0 Marshmallow bez nadstavby

- rozmer 14,2 x 7,2 x 1,2 mm

- váha 155 gramov

Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)

Konštrukcia a dizajn

Telo Moto G4 Plus tvoria tri zaužívané materiály - celú prednú stranu kryje ochranné sklo Gorilla tretej generácie, boky konštrukcie zase masívne kovové rámiky a zadnú stranu fyzicky odolný aj pružný plastový kryt, ktorý pôsobí na dotyk veľmi príjemne. Jednotlivé časti pevne držia v jednej kope a vôbec nič nevŕzga. Čierne prevedenie ale zachytáva pomerne dosť odtlačkov, čo potom vyzerá akoby sme sa so smartfónom hrali počas konzumácie mastného langošu. Výhoda mohutných rámikov spočíva v dobre uchopiteľnej ploche, takže sa nám z rúk len tak ľahko nevyšmykne. Vnútornosti dokonca chráni pred poškodením vplyvom špliechajúcej vody tenká vrstva špeciálneho náteru. Krivky tela sú oblé, a to sa odzrkadľuje na skvelej ergonómii. Bez akéhokoľvek váhania by som ju mohol prirovnať k minuloročnému LG G4 a k jeho takmer dokonalému tvaru. Rozmery sú zase veľké, pretože je prítomný až 5,5-palcový displej. Pomerne veľká je ale aj časť konštrukcie nad a pod zobrazovacím panelom, čo rozhodne nepôsobí nijak kompaktne, no pri vertikálnej polohe to môže byť kvôli pohodlnejšiemu držaniu celkom užitočné. Ak však nemáte nadpriemerne veľké dlane alebo rozmerné vrecká, pri bežnom používaní, čo je väčšina dňa, vás zrejme budú čakať menšie patálie, ktoré uberú z komfortu.

Odporúčané
Vyskúšali sme si novinku značky Lenovo. S handheldom Legion Go si svoje obľúbené hry zahráš kdekoľvek Vyskúšali sme si novinku značky Lenovo. S handheldom Legion Go si svoje obľúbené hry zahráš kdekoľvek 27. februára 2024, 13:00

Samotný dizajn nesie charakteristiku niekoľkých starších modelov, ako je napríklad Nexus 6 alebo Motorola Moto G (3. generácia) z roku 2015. Dobre badateľný rozdiel tu predstavuje hlavne snímač odtlačkov prstov, ktorý si niekto môže pomýliť s Home buttonom, pretože sa nachádza hneď pod displejom a má okolo seba tenučký kovový rámik. Nejde však o žiadny button, používateľ dané miesto totiž využije iba na bezpečnostnú autentifikáciu. Čo sa týka polohy biometrického snímača, palcom dočiahne pri držaní v jednej ruke aj ten, kto má kratšie prsty. Výrobca ho ale mohol umiestniť skôr na zadnú stranu na miesto loga, skúsenosti by potom boli neporovnateľne lepšie. Taktiež mi trošku prekážalo, že Power button (trošku lietal) umiestnili príliš vysoko, dokonca až nad Volume button, ktorý je pre zmenu príliš nízko. Áno, pri phabletoch nejde o nič výnimočné, no existuje pomerne dosť ľudí, ktorým niečo také celkom prekáža. Hlasný reproduktor nájdete na tom istom mieste, kde sa nachádza aj slúchadlo. Výhoda tu spočíva v tom, že zvukový výstup mieri priamo na používateľa a nie na opačnú stranu, respektíve do boku. Pri pozeraní filmu je potom menšia pravdepodobnosť, že niečomu neporozumieme. Vedľa snímača odtlačkov je zase v ochrannom skle vidieť malú dierku pre predný mikrofón. Druhý je na zadnej strane hneď pri fotoaparáte. Pod displejom dokonca občas nenápadne zabliká LED svetlo, ktoré nás neupozorní na zmeškaný hovor a ani na novú správu. Používateľovi dá iba vizuálne znamenie, že pripojil nabíjačku.

O umiestnení 3.5 mm jacku radšej nič nehovorím. Výber hornej časti konštrukcie smartfónu akoby robia niektoré značky schválne a nám potom kábel zo slúchadiel pri používaní zariadenia iba poriadne zavadzia. Za zmienku tiež stojí, že hlavný fotoaparát zo zadnej strany tela mierne vyčnieva, a s ním aj LED blesk s laserovým zameriavaním na objekty v zábere. A ak si náhodou ešte niekto nevšimol, tenký kovový rámik je prítomný i tu. Sú to síce malé detaily, dokopy ale dávajú Android novinke prémiový šmrnc. Zadný kryt z plastu sa dá šikovne odstrániť, čo nám potom umožní buď vložiť druhú SIM kartu alebo zameniť microSD kartu. Obmieňanie kariet navyše nevyžaduje ani dočasné vytiahnutie zdroja energie - sloty sú umiestnené na boku a nie niekde v strede okolo batérie, ktorá je mimochodom napevno zabudovaná.

Masívny rámik po bokoch konštrukcie Moto G4 Plus a Power button s vrúbkovaným povrchom

Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)
Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)
Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)

Displej

Prítomný displej ponúka tradičnú a overenú IPS LCD technológiu, farby sú preto trošku bližšie k realite, ako keby smartfón vybavia AMOLED alternatívou. Pokiaľ by tu ale niekomu náhodou chýbalo sýtejšie podanie, v nastaveniach nájde funkcionalitu, ktorá sa postará o vyššiu saturáciu. Aj keď to síce nebude ono, pri hraní hier alebo pozeraní filmov to niekomu môže padnúť celkom vhod. Zobrazovaný obsah je potom pestrejší, ako za bežných okolností, a preto máme zo zábavy aj lepší zážitok. Čitateľnosť bola počas slnečného dňa bezproblémová, stačí len vo vysúvacej systémovej lište ručne nastaviť maximálny jas a v hlavných nastaveniach zapnúť adaptívne prispôsobovanie. Samozrejme, úroveň čitateľnosti sa nedá s niektorými high-end modelmi porovnávať, oproti bežnej strednej triede si však vedie veľmi dobre. Pozorovacie uhly sú vďaka IPS technológii skvelé, čo znamená, že ak sa na panel pozriete z naozaj ostrého uhla, stále na ňom uvidíte a rozoznáte zobrazovaný obsah. Trošku mi prekážal minimálny jas, ktorý bol i napriek najnižšej úrovni stále dosť výrazný. Vie to potom trošku skomplikovať spánok. V Google Play Store našťastie existuje niekoľko aplikácií poskytujúcich buď filter na obmedzenie vyžarovania modrého svetla alebo reguláciu jasu mimo základné rozpätie stanovené výrobcom.

Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)

 

Fotoaparát a kamera

Pochopiteľne, od mid-range smartfónov nemožno očakávať žiadne zázraky, a to ani pri fotografovaní či natáčaní videí. Výrobcovia zväčšia šetria na nákladoch, aby dostali ich cenovku na čo najnižšiu sumu, čo sa potom odrazí buď na slabšej výdrži, nižšom výkone alebo menšej kvalite zachytených záberov. V tomto prípade ani jeden z uvedených príkladov neplatí, obzvlášť ten posledný. Potvrdzuje to i 84 bodov od expertov z webu DxOMark, vďaka ktorým sa Moto G4 Plus zaradil hneď vedľa iPhone 6s Plus. Čítate správne, 6s Plus.

Odporúčané
KVÍZ: GTA, Mortal Kombat či Half-Life. Spoznáš hru podľa jednej hlášky? KVÍZ: GTA, Mortal Kombat či Half-Life. Spoznáš hru podľa jednej hlášky? 22. októbra 2023, 10:00

16 MPx foto senzor OmniVision s clonou f/2.0 a hybridným automatickým zaostrovaním zvládal na výbornú ako deň, tak aj noc. Priznám sa, že nič také som v žiadnom prípade nečakal, pretože ide o mobilné zariadenie, za ktoré zákazník zaplatí okolo 260 eur. Moje pesimistické očakávania boli ale po troch, štyroch fotkách okamžite preč. Aj keď fotoaparát nedisponuje optickou stabilizáciou obrazu, po západe slnka dokázal zachytiť prekvapujúco dobré fotky, za čím stoja veľké pixely. Vyhotovené zábery sú počas dňa detailné aj svetlé a počas horších svetelných podmienok nemajú ani zďaleka taký šum, ako pri používaní iných modelov v podobnej cenovej kategórii. Taktiež chválim reálne vyzerajúce farby. 

Automatické zaostrovanie na objekty prebieha v zlomku sekundy, bez ohľadu na aktuálne podmienky okolia. Fotoaparát totiž pozostáva z netradičnej kombinácie laseru (dobrý počas dňa) a PDAF technológie (dobrá v noci), takže sa ani nie je čomu čudovať. A ak k hybridnému AF ešte pridáme rýchle spustenie aplikácie prostredníctvom šikovného gesta alebo dvojitého stlačenia Power buttonu, požívateľovi už zrejme neunikne žiadna vzácna momentka. Základná aplikácia foťáku obsahuje aj manuálny režim s ručnou reguláciou vyváženia bielej farby, ISO hodnoty alebo takej rýchlosti uzávierky. Na bezstratový formát RAW však zabudnite.

Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)
Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)
Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)
Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)
Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)
Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)
Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)
Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)
Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)
Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)

Fotky v plnej kvalite (16 MPx - 4:3 alebo 12 MPx - 16:9)

Dobrou správou je, že výbornou kvalitou disponujú aj videá. Síce ich nenatočíte v jemnom Quad alebo Ultra HD rozlíšení, drvivej väčšine z nás Full HD stále bohato stačí. A hoci je kamera vybavená len softvérovou stabilizáciou obrazu, tá robí presne to, čo sa od nej očakáva - efektívne eliminuje trasenie našich rúk. Ak si záber potom spätne pustíte, príde vám, akoby bol vyhotovený pomocou profesionálnej techniky. Za pochvalu, samozrejme, stojí i hybridné automatické zaostrovanie, vďaka ktorému vás už viac nebudú obmedzovať neustále sa meniace svetelné podmienky. Vytkol by som tu iba občas zabrzdený AF alebo slabé rozlíšenie pri natáčaní slow-mo videa. Konkrétne ide o qHD (nižšie ako HD) bez možnosti akejkoľvek dodatočnej zmeny. Používateľovi je teda pevne prednastavené, a to vrátane počtu snímkov za sekundu (120 fps). Moto G4 Plus dokáže zachytiť aj HDR video, ktoré má oproti bežnému záberu bohatšie detaily a reálnejšie farby, no bez HDR displeja si ho v tak dobrej kvalite nepozriete. Tým disponuje napríklad Samsung Galaxy Note7.

Chválu si bez akýchkoľvek debát zaslúži aj širokouhlý selfie fotoaparát s rozlíšením 5 MPx a clonou f/2.2. Automatický režim dokáže v tme rozpoznať aktuálne svetelné podmienky, podľa čoho potom prispôsobí fotenie. Po zapnutí provizórneho LED blesku (rozsvieti displej na bielo) bude na foto zábere vidieť oveľa viac, než za bežných okolností. Nechápem však, na čo mu výrobca dal manuálny režim vrátane možnosti natáčať slow-mo videá. Neviem si predstaviť, že by som niečo také pri prednom foťáku niekedy použil. Skôr by sa hodila selfie panoráma, ktorá chýba.

Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)

 

Výkon a výdrž batérie

Smartfón Moto G4 Plus poskytuje priestor na hranie takmer akýchkoľvek graficky náročných titulov pre mobilné zariadenia. V jeho útrobách sa nachádza Snapdragon 617, jeden z novších mid-range modelov, takže si na svoje prídu aj náruživí gejmeri. Netreba však zabúdať, že smartfón spustenú hru prispôsobí kapacitám prítomných procesorov, čo potom ovplyvní vizuálnu úroveň herného prostredia a grafických efektov. Očakávať preto špičkové detaily či vysoké fps pri niektorom z novších titulov rozhodne nemožno. To ale na druhú stranu zase neznamená, že si ho poriadne neužijete. Za tú cenu dostanete až príliš dobré herné zariadenie.

Odporúčané
Lenovo X1 Fold: prvý notebook s ohybným displejom ide do obchodov Lenovo X1 Fold: prvý notebook s ohybným displejom ide do obchodov 30. septembra 2020, 15:24

Multitasking, čiže prepínanie medzi viacerými spustenými aplikáciami, funguje bez najmenšieho sekania. Pri čistom operačnom systéme Android bez dodatočnej, často úplne zbytočnej grafickej nadstavby sa nie je ani čomu čudovať, i keď je vo výbave testovaného modelu iba 2 GB operačná pamäť RAM (na výber je ešte model s 3 alebo 4 GB RAM). Plynulo však funguje takmer úplne všetko, čo na smartfóne robíte. Z času na čas som mal pocit, že v rukách držím vlajkovú loď, a ani iba nejakú lacnú strednú triedu, hoci to tak na výsledkoch zo známej benchmark aplikácie AnTuTu ani zďaleka nevyzeralo. Skúsenosti priamo z praxe sú totiž dôležitejšie, ako len nejaké čísla. Od Motoroly Lenova by si preto v tomto prípade malo brať príklad viac renomovaných výrobcov. Jediné, čo mi prekážalo, bolo dosť citeľné nadmerné prehrievanie počas dlhšieho natáčania videa alebo hrania náročných hier.

Len pre porovnanie, najlepšie zariadenie (OnePlus 3) z poradia v appke AnTuTu má 140,288 bodov

Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)

Rýchlosť snímača odtlačkov, ktorý sa mimochodom objavil v Moto zariadení prvýkrát po piatich rokoch, je naozaj obdivuhodná. Autentifikácia prebehne po priložení prsta skutočne rýchlo a funguje navyše z akejkoľvek strany (360 stupňov), pričom biometrickému senzoru neprekáža ani mastnota či drobná špina. A aby som nezabudol na hráčov fenoménu Pokémon GO, vo výbave nechýba ako gyroskop, tak ani akcelerometer. Základné interné úložisko je možné rozšíriť až o 256 GB alebo ho rovno nahradiť prostredníctvom microSD karty. Android 6.0 Marshmallow poskytuje funkciu na zámenu pôvodného úložiska za externú kartu s väčšou kapacitou, no treba počítať s tým, že čítanie a zápis dát potom potrvá pri lacnejších kúskoch trošku dlhšie. A pokiaľ náhodou niekoho zaujíma NFC, tak to výrobca neintegroval.

Batéria ma svojou výdržou ani príliš neprekvapila, na základe technických špecifikácií sa to dalo čakať. 3,000 mAh kapacita dokáže udržať Moto G4 Plus pri živote jeden celý deň, a to bez nejakého veľkého obmedzovania sa. Ak si sem-tam zahráte mobilnú hru, pozriete nejaký ten seriál, občas čosi odfotografujete, posurfujete na webe, vypočujete hudbu a pravidelne používate messenger či aplikácie sociálnych sietí, určite budete nadmieru spokojní. Pozeranie Full HD videa na YouTube zožralo za 30 minút približne 10% a natáčanie Full HD videa 22%.

Vľavo veľmi silná záťaž, vpravo mierne ľahšia

Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)

Skvelú výdrž na jedno nabitie zabezpečuje šetrný Full HD displej a energeticky efektívny čipset, teda hardvér, ktorý hrá pri celkovej spotrebe pomerne dôležitú úlohu. Vhod ale nepochybne padne i funkcionalita TurboCharge alebo inými slovami rýchle nabíjanie (potrebná nabíjačka je už v balení). To vám za pol hodinu dobije okolo 42%, takže ak ste počas dňa aspoň raz v kaviarni, rozhodne si zobert nabíjačku. Samozrejme, rýchlosť dopĺňania energie záleží od toho, aké percentá sú zobrazené pri zapájaní k elektrickej sieti, pretože posledných 10% trvalo o 10 minút dlhšie, ako prvých 20%. Plné nabitie trvalo cez hodinu a pol.

Doba nabíjania batérie (začiatok pri 4%):

30 minút - zobrazovalo 46%

40 minút - zobrazovalo 58%

50 minút - zobrazovalo 71%

70 minút - zobrazovalo 90%

95 minút - zobrazovalo 100%

Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)

Softvér

Ako už bolo spomenuté, smartfón po softvérovej stránke poháňa stále aktuálna a zároveň nedotknutá verzia Androidu pod označením 6.0 Marshmallow. Pokiaľ nepatríte medzi fanúšikov modelovej rady Nexus od Googlu a nadstavby, ktoré často spomaľujú systém alebo stoja za väčšou spotrebou, vám spôsobujú žalúdočné vredy, tak túto podstatnú výhodu nepochybne oceníte. Na trhu sa momentálne nenachádza veľa inteligentných mobilných telefónov s čistým operačným systémom, čo každému, kto ho preferuje, trošku obmedzuje výber. Moto G4 Plus môže preto byť jednou z tých najlepších volieb, hlavne, ak vám záleží na veľkej uhlopriečke zobrazovacieho panelu.

Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)

Počas testu som nezaznamenal žiadne neplynulé reakcie. Všetko fungovalo presne podľa mojich očakávaní, ktoré boli od softvéru naozaj vysoké. Prišlo mi, akoby mám v rukách precízne optimalizovaný Nexus 5X. Takisto vás neprekvapí obrovské množstvo predinštalovaného bloatware. Po prvom spustení smartfónu zobrazoval launcher - okrem základných a aplikácií od internetového giganta - iba ikonku aplikácie Moto, kde si aktivujete prekvapivo intuitívne a dobre fungujúce gestá. Priznám sa, že aj keď nepatrím medzi ich fanúšikov, tentokrát mi padli naozaj vhod. Môžete s nimi napríklad pohodlne spúšťať fotoaparát, pohotovo stíšiť zvonenie prichádzajúceho hovoru alebo jednoducho zistiť aktuálny čas či dátum, pričom stačí iba zariadenie zobrať zo stola, respektíve doňho trošku štuchnúť.

Odporúčané
Tie najlepšie hračky z technologického veľtrhu CES 2020: Impossible pork, 8K televízory a skladacie displeje Tie najlepšie hračky z technologického veľtrhu CES 2020: Impossible pork, 8K televízory a skladacie displeje 13. januára 2020, 9:47

Android 6.0 Marshmallow obsahuje niekoľko šikovných softvérových funkcionalít, medzi ktorými sú aj komplexné nastavenia ochrany súkromia pred zvedavými očami alebo ušami tretej strany, šetriaci režim Doze či vyššie spomenutá možnosť premeny vloženej microSD karty na nové interné úložisko. Virtuálny asistent Googlu ma navyše celý čas počúval, stačilo už iba v blízkosti smartfónu povedať "Ok Google" a nadiktovať kľúčové slová týkajúce sa niečoho, čo chceme prostredníctvom internetového vyhľadávača nájsť na internete. To môže byť buď výsledok športového zápasu alebo zobrazenie aktuálneho počasia, jednoducho asi čokoľvek, treba však vedieť trošku po anglicky. Google on Tap vie zase analyzovať aktuálne zobrazovaný obsah na displeji, vďaka čomu potom dokáže zobraziť obdobné informácie z internetu, napríklad o hercovi alebo hudobníkovi.

Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)

Zhrnutie recenzie

Veľký, rýchly a vzhľadom na cenovku aj dobre vybavený smartfón s pevnou, nevŕzgajucou a celkom pekne vyzerajúcou konštrukciou. A to ani zďaleka nie je všetko. Oproti konkurencii mu hrajú do karát kvalitné fotoaparáty, zvýšená odolnosť voči tekutinám, bleskovo rýchly biometrický senzor a nadštandardne dobrá výdrž batérie. Mnohí taktiež ocenia možnosť používať až dve SIM karty naraz, takže nemusíme kupovať často odfláknuté mobilné zariadenia nesúce neznáme čínske značky s obmedzenou podporou pre siete našich operátorov, čo bolo pravdepodobne i zámerom čínskeho giganta, ktorý vo svojom portfóliu ponúka čoraz viac modelov s touto žiadanou funkcionalitou. Moto G4 Plus si rozhodne zaslúži hodnotenie 9/10.

Ak sa ti Moto G4 Plus páči, už čoskoro prinesieme súťaž. Sleduj náš Instagram

Pekné fotky, dobrá výdrž a pevná konštrukcia. Smartfón Moto G4 Plus konkurenciu nešetrí (Recenzia)
Priemerné hodnotenie čitateľov
Tvoje hodnotenie
Aké hodnotenie by si dal ty?
Zobraziť výsledky
Skryť výsledky
0/10
Domov
Zdieľať
Diskusia