Výmena displeja sa môže zdať ako jednoduchá záležitosť, ale ak nie je urobená správne, môžeš prísť o dôležité funkcie.
Podarilo sa ti rozbiť displej na iPhone a potrebuješ ho vymeniť za nový? Daj si pozor na to, aby mal naprogramované všetky pôvodné funkcie, najmä True Tone. Odborníci z FixServisu vysvetľujú, o čo ide a na ktorú kľúčovú vec dbať.
Hoci displej môže na prvý pohľad vyzerať ako jednoduchý hardvérový komponent, ktorý sa namontuje do telefónu a automaticky funguje, v skutočnosti si vyžaduje viac pozornosti. Experti z FixServisu upozorňujú, že nová obrazovka musí byť správne nakonfigurovaná. Displeje totiž majú zabudované vlastné ovládače, ktoré riadia ich fungovanie. Pokiaľ nie sú vybavené správnym programom, nemusia zobrazovať správne.
Načo slúži True Tone funkcia v iPhone?
To, aké farby vidíš, je do veľkej miery ovplyvnené svetelnými podmienkami, v ktorých sa nachádzaš. A displeje tomu musia byť prispôsobené. Práve preto spoločnosť Apple už dávnejšie predstavila špeciálnu funkciu True Tone. Tá funguje na pomerne jednoduchom princípe – sleduje okolité svetelné podmienky a na základe nich prispôsobuje fungovanie displeja, aby bol obraz čo najpríjemnejší pre oči.
True Tone funkcia vykonáva drobné zmeny v jase, farbách a vyvážení bielej, aby displej dokonale zobrazoval všetky odtiene. A to nezávisle od toho, či sa nachádza v interiéri alebo na priamom slnku.
Ako funguje displej bez True Tone?
Pokiaľ vymeníš displej na svojom iPhone a nenaprogramuješ doň pôvodné funkcie, síce bude fungovať, no môžeš postrehnúť drobné zmeny v detailoch. Hlavne, keď si ho porovnáš s originálnym displejom. Jednotlivé farby nemusia presne zodpovedať realite a čitateľnosť môže byť zhoršená pri špecifických podmienkach. Napríklad, keď smartfón používaš na priamom slnku.
V tmavom prostredí zas displej bez True Tone funkcie môže zbytočne „ťahať oči“, keďže bude využívať príliš veľa bielej farby. Jednoducho, používanie telefónu nebude pre oči veľmi príjemné.
Pozor: Keď displej nie je správne naprogramovaný, môžu mu okrem True Tone chýbať aj iné funkcie. Napríklad automatické prispôsobovanie jasu či zhasínanie obrazovky pri volaní.
Programátory DLZ WIN na zachovanie True Tone funkcie
Na zachovanie pôvodných funkcií displeja je potrebné zabezpečiť jeho správne naprogramovanie. Na prvý pohľad to môže vyzerať komplikovane, avšak postup je pomerne jednoduchý. Experti z FixServisu vysvetľujú, že jediné, čo potrebuješ, je špeciálny programátor DLZ WIN.
Konfigurácia bez starostí
Existujú dva druhy programátorov DLZ WIN. Model DL R100 zabezpečuje konfiguráciu displeja pre viaceré modelové rady smartfónov Apple, od iPhonu 8g až po iPhone 12 Pro Max. Verzia DL R100P je kompatibilná aj s displejmi pre iPhone 13 a zabezpečuje tiež programovanie originálnych obrazoviek.
Naprogramovanie displeja je vcelku jednoduché, stačí ho pripojiť k programátoru. Nepotrebuješ žiadne špeciálne aplikácie ani postupy. Výhodou je, že programátory môžeš využiť aj na iné účely v rámci servisu Apple zariadení.
Praktické programátory DLZ WIN DL R100 a DL R100P zoženieš v e-shope FixServis, kde si ich môžeš objednať z pohodlia domova.