Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
29. augusta 2021, 13:30
Čas čítania 10:41
Daniel Mikolášik

Veronika sa kamaráti s Danom Bilzerianom a Hamilton ju osobne pozval na F1. Na Instagrame čoskoro prekoná milión (Rozhovor)

Veronika sa kamaráti s Danom Bilzerianom a Hamilton ju osobne pozval na F1. Na Instagrame čoskoro prekoná milión (Rozhovor)
Zdroj: archív Veroniky Rajek
REFRESHER INFLUENCERI MISS SLOVENSKO MODELING SLOVÁCI ÚSPEŠNÍ SLOVÁCI VERONIKA RAJEK
Uložiť Uložené

Zmena pravidiel Onlyfansu ma nijako nezasiahla, ľudí, paradoxne, ešte pribúda. Zistili, čo je kvalitný obsah, prezrádza v rozhovore slovenská modelka Veronika Rajek.

„Kilá navyše nie sú problém. Problémom je obezita a nezdravý životný štýl. Celý tento novodobý trend skrývajúci sa za ‚body positivity‘ sa mi zdá asi ako ‚potrebujem presvedčiť ostatných, že sa cítim krásna, aby som tomu sama uverila‘. Ja sa cítim krásna, ale nepotrebujem o tom presviedčať 900-tisíc ľudí,“ hovorí Veronika.

Bývalá finalistka súťaže Miss Slovensko z roku 2016 Veronika Rajek je dnes známa skôr ako úspešná influencerka, modelka či content creatorka. Na Instagrame jej za posledný rok pribudlo vyše 600-tisíc sledovateľov a onedlho prekročí hranicu milión ako vôbec tretia Slovenka v histórii.

Usmievavá rodáčka z Vranova nad Topľou žije dlhší čas mimo Slovenska a fanúšikov má prakticky po celom svete. V rozhovore sme sa rozprávali aj o jej úspechu na sociálnych sieťach, o aktivite na Onlyfanse a zákaze explicitného sexuálneho obsahu, o kauze stereotypizovania krásy na Miss, jej vlastnej kryptomene či o tom, čo si myslí o fenoméne body positivity.

V tomto článku si prečítaš:
  • Vďaka čomu sa tak rýchlo dostala do top 3 najsledovanejších Sloveniek na Instagrame.
  • S ktorými svetovými celebritami sa kamaráti.
  • Či jej manžel nežiarli na polonahé fotky na Onlyfanse.
  • Ako zareagovali jej podporovatelia na Onlyfanse po ohlásenom zákaze explicitného sexuálneho obsahu.
  • Ako vníma kritiku súťaže Miss, ktorá vraj stereotypizuje krásu.
  • Prečo s komičkou Simonou nesúhlasí absolútne v ničom a či sa prikláňa k tomu, že by na Miss mali súťažiť aj plnoštíhle ženy.
  • Čo by odkázala dievčatám, ktoré majú problém mať rady svoj výzor.
Veronika Rajek
Zdroj: archív Veroniky Rajek

Ako by si opísala svoj posledný rok, či už po súkromnej, alebo hlavne po kariérnej stránke?

V tejto dobe je to náročné, ale ako každý z nás sa chcem mať aj ja dobre a robím pre to všetko, čo je v mojich silách. 

Tebe sa však za posledný rok na Instagrame mimoriadne darilo. Počas pandémie ti pribudlo vyše 600-tisíc sledovateľov, čo sa za taký krátky čas v histórii sociálnych sietí nepodarilo žiadnemu Slovákovi. Čomu to pripisuješ?

Pripisujem to nielen životu mimo Slovenska a sledovateľom z celého sveta, ale aj zvučným zahraničným menám, ktoré sa o mňa začali zaujímať. Nepohybujem sa na slovenskej scéne a ani mojou cieľovkou nie sú len Slováci, ale aj viac ako 30 percent Američanov. Takže aká krajina, taký nárast. 

Aké zvučné mená?

Kamarátim sa napríklad s Danom Bilzerianom, s otcom modeliek Gigi a Belly Hadid Mohamedom, veľmi priateľský vzťah mám s producentom Miley Cyrus Andrewom Wyattom, s rôznymi dídžejmi ako Jonas Blue, Rehab, Lost Frequencies. A mnoho ďalších mien z oblasti filmu alebo hudobného priemyslu na americkej scéne. Ale aj so športovcami ako Thibaut Courtois z Realu Madrid či Lewis Hamilton, ktorý ma osobne pozval na F1.

Aký je to pocit byť v top trojke najsledovanejších Sloveniek na Instagrame? 

Doteraz som o tejto informácii nemala poňatia, takže môj pocit nebol žiadny a teraz ma to, popravde, príjemne prekvapilo. Ale za to, že som jeden z najsledovanejších profilov, vďačím skôr zahraničným ako slovenským sledovateľom.

Sledujú ma prevažne muži, logicky, pre môj vzhľad. Zo žien sú to hlavne také, ktoré sa cítia dostatočne sebavedome a pohľad na inú ženu im nespôsobuje žalúdočnú neurózu.

Prečo ťa podľa tvojho názoru sleduje toľko ľudí? Čím si si získala také rozsiahle publikum?

Ak by som mohla odpovedať ironicky, tak moja obľúbená veta je: Lebo viem perfektne derivovať. (smiech) Moje publikum je 80 percent mužov a 20 percent žien. Z toho, čo čítam od mužských fanúšikov, ma, logicky, sledujú pre vzhľad a že sa im zdám milá, zábavná. A ženy, ktoré ma sledujú, sú buď moje kamarátky, kolegyne z brandže, alebo sa nájdu aj ženy, ktoré vo mne našli motiváciu odhodlať sa napríklad cvičiť.

Odporúčané
Komička Hello Klaudi: Byť influencerom je luxus. To, že niekto dostane za reelsko mesačný plat chirurga, je bizár (Rozhovor) Komička Hello Klaudi: Byť influencerom je luxus. To, že niekto dostane za reelsko mesačný plat chirurga, je bizár (Rozhovor) 20. apríla 2024, 9:30

Alebo ma sledujú ženy, ktoré sa cítia dostatočne sebavedome a pohľad na inú ženu im nespôsobuje žalúdočnú neurózu. Rozsiahle publikum som si získala asi aj vďaka tomu, že som milovníkom oldies a počas pandémie som si svoje „netanečné kreácie“ natáčala. (smiech) Neviem tancovať, ale nehanbím sa za to. Myslím si, že tanec každý cíti inak a je v poriadku ho prejavovať. A asi sa do mňa vcítilo veľa ľudí.

Veronika Rajek
Zdroj: archív Veroniky Rajek

Keby si sa mala charakterizovať vlastnými slovami, kto je Veronika Rajek?

Veronika Rajek je Happy Ve. Som detská, „ukecaná“, pravdovravná duša, 95 percent života v dobrej nálade, športovo založená, milovníčka oldies, žijem svoj život najlepšie, ako viem, bez návodu, ktorý by som aj tak, ako sa poznám, nečítala. Tak to som ja.

Slovenská verejnosť ťa spoznala najmä vďaka účasti v súťaži Miss Slovensko. Ako sa na ňu pozeráš s odstupom času?

Mladícka nerozvážnosť, najkrajšia nerozvážnosť. Veľakrát si poviem, že keby som mala všetky informácie, čo mám dnes, tak to celé beriem inak. Ale zas informácie, ktoré som získala vtedy, zo mňa urobili človeka, akým som dnes. Miss vnímam sčasti ako výbornú investíciu a skúsenosť do života mladým ženám a sčasti ako stratu času, ak vo vedení takejto súťaže sedia ľudia, ktorí ti nemajú čo odovzdať. 

V jednom rozhovore si na margo súťaže uviedla, že ako bývalá športovkyňa si od toho očakávala fair play, no zistila si, že fair play a šoubiznis nejdú dokopy. Čo si tým myslela?

Po roku 2020 a olympiáde už mám pocit, že fair play nefunguje ani v športe, nieto ešte v nejakom šoubiznise. (smiech) Ale áno, ja keď počujem slovo súťaž, beriem to tak, že ideme súťažiť, nie hľadať si kamarátky. Tak isto som to brala aj so súťažou krásy Miss. Asi som si to vtedy zle vysvetlila, keďže zo športu som bola zvyknutá na reálnu rivalitu a schopnú konkurenciu. 

Kritizovať Miss za to, že v nej súťažia chudé modelky, je ako sťažovať sa, že ťa nezobrali do Superstar, keď nevieš spievať.

Prednedávnom na sociálnych sieťach rezonovala kritika súťaže Miss od viacerých známych osobností, pričom najaktívnejšia bola komička Simona Salátová. Do verejnej diskusie si sa zapojila aj ty, pričom si nesúhlasila s tým, že súťaž stereotypizuje krásu. Ako celú túto kritiku súťaže vnímaš ako bývalá finalistka Miss?

Kritika zo strany pani Salátovej je iba volanie o pozornosť, pomoc a robenie problému tam, kde nie je. Hneď zajtra sa idem postaviť predo dvere Markízy a kričať im, prečo nie som v Superstar, lebo ja si myslím, že by som tam byť mala. No prečo nie som? Lebo neviem spievať. Mám sa cítiť ublížená? Môžem, to by bolo také slovenské. Vyplakávať a lamentovať, aký je ten svet hrozný, alebo budem kašľať na to a pôjdem robiť to, čo mi ide.

Odporúčané
Ďalšie KO od Flexkinga a výhra troch svalovcov proti Tlkancovi. Ako tipujeme výsledky duelov na turnaji Fight Night Challenge 6? Ďalšie KO od Flexkinga a výhra troch svalovcov proti Tlkancovi. Ako tipujeme výsledky duelov na turnaji Fight Night Challenge 6? 19. apríla 2024, 14:30

Každý z nás má prednosti aj slabé stránky. Možno by ľudia mali venovať viac energie a času tomu, čo im reálne ide, ako plytvať energiou a strácať čas s vecami, na ktoré nemajú. Moja slabá stránka je, že nerada varím – a nebudem sa teraz hlásiť do Masterchefa a vykrikovať všetkým kuchárom, akí sú zlí ľudia, len preto, že mne daná činnosť nejde. Možno by mi išla, keby si zaplatím kurzy varenia, a možno by sa dotyčná pani nerozhorčovala nad Miss, keby si tiež predplatí nejaké kurzy, napríklad vo fitku.

Veronika Rajek
Zdroj: archív Veroniky Rajek

Súhlasíš so Simonou a s jej kritikou Miss Slovensko aspoň v niečom?

Myslím si, že naše názory – nielen na Miss, ale celkovo na život – sú od seba také vzdialené ako Merkúr a Pluto. Pokojne budem to malé Pluto vynechané zo slnečnej sústavy pre môj iný názor ako biť sa do hrude za niečo, čo nie je zdravé a ani pekné.

Neprikláňaš sa teda k tomu, že by na Miss mali začať súťažiť aj plnoštíhle ženy.

Nie, neprikláňam sa k tomu. Prikláňam sa však k tomu, že zatiaľ čo známe osobnosti s týmto názorom plytvajú svojou energiou a časom na rozprávanie o tom, ako by mala Miss vyzerať, za ten čas už mohli pokojne založiť Miss moletka alebo, ako je dnes moderné, hovoriť Miss Body Positivity.

A určite by sa prihlásilo nespočetne mladých sebavedomých žien, ktoré by sa nehanbili predviesť, ako má teda reálna žena vyzerať. Ibaže by nie. Pozrela by som si to, len to by ľudia museli aj konať, nielen sedieť doma a kritizovať normálnosť pre ich nenaplnenosť duše.


Keď si to už načrtla, čo si myslíš o celom fenoméne body positivity a self-love, ktorý posledné roky hlásajú mnohé plnoštíhle influencerky? 

Myslím si, že ľudia si mýlia plnoštíhlosť s obezitou a propagujú tento nezdravý trend ako niečo absolútne úžasné a chvályhodné. Ja chápem, že nie každá žena môže mať 180 centimetrov, 55 kíl a zjesť aj hrocha a nepribrať. Ale každá žena so zdravými rukami a nohami môže ísť cvičiť, spevniť, schudnúť, prestať jesť nezdravé jedlo a veľa iných vecí.

Odporúčané
Vilda Šír: Som tanečník s podnikateľským duchom. Na moje kurzy chodia právničky aj lekárky, tancom sa dá živiť (Rozhovor) Vilda Šír: Som tanečník s podnikateľským duchom. Na moje kurzy chodia právničky aj lekárky, tancom sa dá živiť (Rozhovor) 18. apríla 2024, 9:30

Už za mojej éry boli dievčatá, ktoré „menštruovali“ 31 dní v mesiaci, len aby na telesnej nemuseli šplhať po lane alebo odbehnúť 12-minútovku. Vážne chceme podporovať body positivity a ovplyvňovať mladé generácie tým, že byť tučný a nezdravý je v poriadku? Zamyslite sa nad tým – už keď nie z vizuálneho hľadiska, tak zo zdravotného. 

Myslím si, že spokojnosť, sebaláska a hlavne sebaprijatie je na ľuďoch vidieť – či už nosia XS, alebo XL.

Ale čo ak sa tým dievčatám naozaj páčia bacuľatejšie postavy? Krása predsa nie je subjektívna.

Kilá navyše nie sú problém. Problémom je obezita a nezdravý životný štýl. Celý tento novodobý trend skrývajúci sa za body positivity sa mi zdá asi ako „potrebujem presvedčiť ostatných, že sa cítim krásna, aby som tomu sama uverila“. Ja sa cítim krásna a praktizujem self-love. A nepotrebujem o tom presviedčať 900-tisíc ľudí.

Myslím si, že content o sebaláske dosť napovie. Keby boli dané osoby spokojné, absolútne by neriešili body positivity. Mám známe s krivkami, sledujú ma plnšie baby a nepotrebujú o tom rozprávať v každej storke, presviedčať ma, že sa mám ísť najesť, a komentovať podobné veci. Všetko je v hlave a prioritizácii. Myslím si, že spokojnosť, sebaláska a hlavne sebaprijatie je na ľuďoch vidieť – či už nosia XS, alebo XL.

Veronika Rajek
Zdroj: archív Veroniky Rajek

Posudzovanie krásy môže podľa komičky Simony a ďalších kritizujúcich u mladých žien viesť až k poruchám príjmu potravy. Čo by si odkázala dievčatám, ktoré majú problém mať rady svoj výzor?

Porucha príjmu potravy, či už anorexia, alebo nezdravé prejedanie sa, je veľkým problémom v spoločnosti. Ja si to plne uvedomujem. Avšak posudzovanie krásy tu vždy bolo, je aj bude. Ľudia milujú krásne veci, krásnych ľudí, krásne správanie, vyjadrovanie sa, prezentáciu. Ak by posudzovanie krásy vymizlo, chodili by sme na dovolenku na Luník IX, v obývačke by sme sedeli na kartónových škatuliach, na tanier v reštauráciách by nám jedlo kydli do taniera a podobne.

Odporúčané
Chiara Ferragni: jedna z najvplyvnejších influenceriek na svete prichádza o reputáciu. Koľko si pýta za jeden príspevok? Chiara Ferragni: jedna z najvplyvnejších influenceriek na svete prichádza o reputáciu. Koľko si pýta za jeden príspevok? 14. apríla 2024, 9:30

Je v poriadku posudzovať krásu, problémom dnešnej generácie, a to je aj mojím odkazom, je nezložiť sa z toho a nebrať si všetko príliš k srdcu. Veď to, že má niekto názor, nemusí znamenať, že s ním musíš automaticky súhlasiť. Keď ti niekto povie, že nie si pekný, tak si to myslí on, nie ty. S takýmito situáciami som sa stretávala na modelingových kastingoch bežne. A žijem a cítim sa pekná stále, aj keď pre niekoho som možno najškaredšia žena na svete – a je mi to jedno, lebo ja sa mám rada a mám to nastavené v hlave.

Na strednej škole som bola šikanovaná, lebo som mala jediná v triede 180 centimetrov. Aj chalani mali menej a denne som počúvala posmešky, že som žirafa, rebrík a podobne. A jediné, čo si prehrávaš v hlave, je, že to je len obdobie, prejde to, maj sa rada. To bol môj každý deň tri roky v kuse – a pozri sa. Žijem, som tu aj so svojimi 180 centimetrami. Netreba sa z toho zblázniť. Keď si veríš a staráš sa o seba aj napriek všetkým nedokonalostiam, ktoré na sebe vidíš, spoločnosť aj tak ohúri ako prvá tvoja charizma.

Missky verejnosť často spája so stereotypmi, že hoci sú pekné, intelektuálne zaostávajú. Ako vnímaš túto stigmu ty ako vzdelaná osoba, ktorá študovala na viacerých zahraničných školách?

Keď všetky pekné ženy sú hlúpe, tak všetci škaredí ľudia sú inteligentní? Nemám ten pocit. Toto kategorizovanie musel vymyslieť niekto poriadne zatrpknutý, lebo často ľudia zaškatuľkujú danú osobu len preto, že inak vyzerá. A často ja ako pekná žena to mám v spoločnosti ešte ťažšie.

Aj keď level, na ktorom sa nachádzame, je vedomostne rovnaký, tak si nejaký človek povie, že poďme jej to sťažiť, lebo veď ona je pekná, ona to má ľahké. V skutočnosti sa dostávam na ešte vyšší level náročnosti preukázať svoje znalosti len vzhľadom na toto kategorizovanie. No ale nerúcam sa z toho, hoci by som podľa noriem „komunity“ mala podať verejný štrajk za šikanovanie pekných žien. (smiech)

Veronika Rajek
Zdroj: archív Veroniky Rajek

 
Okrem toho, že si úspešná modelka, influencerka a content creatorka, máš pomerne dobre rozbehnutý aj vlastný profil na Onlyfanse. Čo ťa motivovalo k jeho založeniu?

Obmedzujúce pravidlá Instagramu. (smiech)


Aký typ obsahu tam teda môžu tvoji fanúšikovia vidieť? 

No predsa ten, ktorý mi Instagram vymazával. (smiech)

A to je?

Už len z úcty k ľuďom, ktorí ma podporujú a sledujú na Onlyfanse, neprezrádzam, čo tam postujem.  

Ako sa hovorí, ryba smrdí od hlavy, takže chybu, prečo ľudia na Slovensku nie sú štedrí, treba hľadať niekde inde.  

Akú hranicu by si na Onlyfanse nechcela prekročiť? Čo je maximum?

Hranicu slovenských sledovateľov nad 1 000. (smiech) To je už pre mňa maximum. 

Myslel som skôr čo sa týka príspevkov, ale chápem, očividne nechceš prezradiť, čo tam pridávaš. Tak inak. O aké príspevky majú tvoji podporovatelia najväčší záujem?

Moji fanúšikovia majú záujem vedieť viac vecí o mne. 

Veronika Rajek
Zdroj: archív Veroniky Rajek


Ako si spomenula, tvoje publikum sa nelimituje len na Česko a Slovensko, ale tisícky fanúšikov máš prakticky po celom svete. Sú zahraniční fanúšikovia štedrejší ako Slováci?

Hovorí sa, že čas sú peniaze. Na Slovensku ľudia trávia v robote viac času ako ľudia v zahraničí, a predsa ich zamestnávatelia nie sú štedrejší. Ale ako sa hovorí, ryba smrdí od hlavy, takže chybu, prečo ľudia na Slovensku nie sú štedrí, treba hľadať niekde inde. 

Ty si už dva roky šťastne vydatá. Neprekážajú tvojmu manželovi odhalené fotky? Nežiarli na teba?

Ako si povedal, som šťastne vydatá. Môj manžel vedel, koho si berie, a brali sme sa, lebo sa ľúbime takí, akí sme. Nechceme jeden druhého meniť. Ak by mu to prekážalo, asi by sme sa ani nespoznali, lebo by očividne vyhľadával iné typy žien, napríklad nejaké knihovníčky. (smiech) Nežiarli, on ma miluje a vie, že viem. 

Odporúčané
Kristína miesto výšky rozbehla na východe biznis s koláčmi. Zariadenie stojí aj 20-tisíc, ak chceš zarobiť, musí ťa to baviť Kristína miesto výšky rozbehla na východe biznis s koláčmi. Zariadenie stojí aj 20-tisíc, ak chceš zarobiť, musí ťa to baviť 13. apríla 2024, 14:30

Prednedávnom platforma Onlyfans oznámila, že má v pláne zakázať zdieľanie explicitného sexuálneho obsahu. Len tento týždeň napokon ohlásili, že túto zmenu zatiaľ pozastavujú. Ako si reagovala, keď si sa to dozvedela?

Nijako som nereagovala, netýka sa ma to, takže nebola ani reakcia a ani sa k tomu neviem vyjadriť.

Zmena by ťa nijako neovplyvnila? Nepočítala si aj s možnosťou, že by si sa presunula na inú platformu?

Nie.

Veronika Rajek
Zdroj: archív Veroniky Rajek

Zaregistrovala si po tom, čo Onlyfans oznámil zákaz explicitného sexuálneho obsahu, pokles podporovateľov? Viaceré modelky totiž potvrdili, že sa ľudia vystrašili a rušili predplatné.

Zaznamenala som nárast, lebo ľudia zistili, čo je kvalitný obsah. 

Viem, že sa nerada rozprávaš o zárobkoch, a ani ťa nechcem trápiť konkrétnymi sumami. Zaujíma ma len, či ti v tvojej pozícii zarába viac Instagram alebo mu platforma Onlyfans už konkuruje natoľko, že si na nej dokážeš aj bez spoluprác zarobiť viac.

Musela by som zavolať svojej účtovníčke. A nechcem ju tým teraz zaťažovať. (smiech)

Rozumiem sarkazmu, asi mi to teda neprezradíš.

Žiaľ, nie. Nerada sa bavím o príjmoch, je to diskrétna téma.

Na Bitcloute som medzi top 10 ženami z celého sveta. Pred tromi mesiacmi by mal jeden veronikarajekcoin hodnotu 2 500 dolárov.

Všimol som si, že na tokenovom trhu Bitclout máš vlastný coin. Vedela by si vysvetliť, o čo ide a ako to funguje?

Na Bitcloute som medzi top 10 ženami z celého sveta. Ide o sociálnu sieť založenú na kryptoplatforme. Ostatné informácie si vie každý dohľadať sám.

Hodnota tvojho coinu je aktuálne 860 dolárov. Je to v rámci tohto tokenového trhu vysoké číslo?

Áno, je to vysoké číslo. Ako som povedala, som medzi top 10 ženami na Bitcloute. Keď sa začal ponúkať na burzách verejne, pocítil výrazný pokles, takže táto suma by pred tromi mesiacmi bola 2 500 dolárov za jeden veronikarajekcoin. Ale to sa ešte odrazí, keďže je to ešte v plienkach, podobne ako bitcoin v roku 2009. 

 
Aké faktory ovplyvňujú hodnotu tvojho coinu? V závislosti od čoho rastie?

Hodnota ako všetko na tomto svete záleží na ekonomickej krivke ponuky a dopytu.

Si fanúšikom digitálnych aktív? Investuješ aj do kryptomien?

Áno, som fanúšikom budúcich a efektívnych systémov. Investujem do svojej budúcnosti. Viac ti k tomu nemám čo povedať.

Veronika Rajek
Zdroj: archív Veroniky Rajek
Domov
Zdieľať
Diskusia