Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher - Rozhovory

Veronika sa kamaráti s Danom Bilzerianom a Hamilton ju osobne pozval na F1. Na Instagrame čoskoro prekoná milión (Rozhovor)

Zmena pravidiel Onlyfansu ma nijako nezasiahla, ľudí, paradoxne, ešte pribúda. Zistili, čo je kvalitný obsah, prezrádza v rozhovore slovenská modelka Veronika Rajek.

Daniel Mikolášik
29. 8. 2021 13:30 Čas čítania: 10:41
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Veronika sa kamaráti s Danom Bilzerianom a Hamilton ju osobne pozval na F1. Na Instagrame čoskoro prekoná milión (Rozhovor)
Zdroj: archív Veroniky Rajek
Refresher - Rozhovory
2
Daniel Mikolášik
29. 8. 2021 13:30
Čas čítania: 10:41

Veronika sa kamaráti s Danom Bilzerianom a Hamilton ju osobne pozval na F1. Na Instagrame čoskoro prekoná milión (Rozhovor)

Zmena pravidiel Onlyfansu ma nijako nezasiahla, ľudí, paradoxne, ešte pribúda. Zistili, čo je kvalitný obsah, prezrádza v rozhovore slovenská modelka Veronika Rajek.

Daniel Mikolášik
29. august 2021, 13:30
Čas čítania: 10:41
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Veronika sa kamaráti s Danom Bilzerianom a Hamilton ju osobne pozval na F1. Na Instagrame čoskoro prekoná milión (Rozhovor)
Zdroj: archív Veroniky Rajek
Odoberať newsletter REFRESHERu
10 najlepších člankov Refresheru, raz za týždeň. Ak ťa emaily prestanú baviť, tak ich kedykoľvek zrušíš. Zadaním emailu súhlasíš s podmienkami portálu.

„Kilá navyše nie sú problém. Problémom je obezita a nezdravý životný štýl. Celý tento novodobý trend skrývajúci sa za ‚body positivity‘ sa mi zdá asi ako ‚potrebujem presvedčiť ostatných, že sa cítim krásna, aby som tomu sama uverila‘. Ja sa cítim krásna, ale nepotrebujem o tom presviedčať 900-tisíc ľudí,“ hovorí Veronika.

 

Bývalá finalistka súťaže Miss Slovensko z roku 2016 Veronika Rajek je dnes známa skôr ako úspešná influencerka, modelka či content creatorka. Na Instagrame jej za posledný rok pribudlo vyše 600-tisíc sledovateľov a onedlho prekročí hranicu milión ako vôbec tretia Slovenka v histórii.

 

Usmievavá rodáčka z Vranova nad Topľou žije dlhší čas mimo Slovenska a fanúšikov má prakticky po celom svete. V rozhovore sme sa rozprávali aj o jej úspechu na sociálnych sieťach, o aktivite na Onlyfanse a zákaze explicitného sexuálneho obsahu, o kauze stereotypizovania krásy na Miss, jej vlastnej kryptomene či o tom, čo si myslí o fenoméne body positivity.

 

V tomto článku si prečítaš:
 • Vďaka čomu sa tak rýchlo dostala do top 3 najsledovanejších Sloveniek na Instagrame.
 • S ktorými svetovými celebritami sa kamaráti.
 • Či jej manžel nežiarli na polonahé fotky na Onlyfanse.
 • Ako zareagovali jej podporovatelia na Onlyfanse po ohlásenom zákaze explicitného sexuálneho obsahu.
 • Ako vníma kritiku súťaže Miss, ktorá vraj stereotypizuje krásu.
 • Prečo s komičkou Simonou nesúhlasí absolútne v ničom a či sa prikláňa k tomu, že by na Miss mali súťažiť aj plnoštíhle ženy.
 • Čo by odkázala dievčatám, ktoré majú problém mať rady svoj výzor.

 

Zdroj: archív Veroniky Rajek

 

Ako by si opísala svoj posledný rok, či už po súkromnej, alebo hlavne po kariérnej stránke?

V tejto dobe je to náročné, ale ako každý z nás sa chcem mať aj ja dobre a robím pre to všetko, čo je v mojich silách. 

 

Tebe sa však za posledný rok na Instagrame mimoriadne darilo. Počas pandémie ti pribudlo vyše 600-tisíc sledovateľov, čo sa za taký krátky čas v histórii sociálnych sietí nepodarilo žiadnemu Slovákovi. Čomu to pripisuješ?

Pripisujem to nielen životu mimo Slovenska a sledovateľom z celého sveta, ale aj zvučným zahraničným menám, ktoré sa o mňa začali zaujímať. Nepohybujem sa na slovenskej scéne a ani mojou cieľovkou nie sú len Slováci, ale aj viac ako 30 percent Američanov. Takže aká krajina, taký nárast. 

 

Aké zvučné mená?

Kamarátim sa napríklad s Danom Bilzerianom, s otcom modeliek Gigi a Belly Hadid Mohamedom, veľmi priateľský vzťah mám s producentom Miley Cyrus Andrewom Wyattom, s rôznymi dídžejmi ako Jonas Blue, Rehab, Lost Frequencies. A mnoho ďalších mien z oblasti filmu alebo hudobného priemyslu na americkej scéne. Ale aj so športovcami ako Thibaut Courtois z Realu Madrid či Lewis Hamilton, ktorý ma osobne pozval na F1.

 

Aký je to pocit byť v top trojke najsledovanejších Sloveniek na Instagrame? 

Doteraz som o tejto informácii nemala poňatia, takže môj pocit nebol žiadny a teraz ma to, popravde, príjemne prekvapilo. Ale za to, že som jeden z najsledovanejších profilov, vďačím skôr zahraničným ako slovenským sledovateľom.

 

Sledujú ma prevažne muži, logicky, pre môj vzhľad. Zo žien sú to hlavne také, ktoré sa cítia dostatočne sebavedome a pohľad na inú ženu im nespôsobuje žalúdočnú neurózu.

 

Prečo ťa podľa tvojho názoru sleduje toľko ľudí? Čím si si získala také rozsiahle publikum?

Ak by som mohla odpovedať ironicky, tak moja obľúbená veta je: Lebo viem perfektne derivovať. (smiech) Moje publikum je 80 percent mužov a 20 percent žien. Z toho, čo čítam od mužských fanúšikov, ma, logicky, sledujú pre vzhľad a že sa im zdám milá, zábavná. A ženy, ktoré ma sledujú, sú buď moje kamarátky, kolegyne z brandže, alebo sa nájdu aj ženy, ktoré vo mne našli motiváciu odhodlať sa napríklad cvičiť.

Alebo ma sledujú ženy, ktoré sa cítia dostatočne sebavedome a pohľad na inú ženu im nespôsobuje žalúdočnú neurózu. Rozsiahle publikum som si získala asi aj vďaka tomu, že som milovníkom oldies a počas pandémie som si svoje „netanečné kreácie“ natáčala. (smiech) Neviem tancovať, ale nehanbím sa za to. Myslím si, že tanec každý cíti inak a je v poriadku ho prejavovať. A asi sa do mňa vcítilo veľa ľudí.

 

Zdroj: archív Veroniky Rajek

 

Keby si sa mala charakterizovať vlastnými slovami, kto je Veronika Rajek?

Veronika Rajek je Happy Ve. Som detská, „ukecaná“, pravdovravná duša, 95 percent života v dobrej nálade, športovo založená, milovníčka oldies, žijem svoj život najlepšie, ako viem, bez návodu, ktorý by som aj tak, ako sa poznám, nečítala. Tak to som ja.

 

Slovenská verejnosť ťa spoznala najmä vďaka účasti v súťaži Miss Slovensko. Ako sa na ňu pozeráš s odstupom času?

Mladícka nerozvážnosť, najkrajšia nerozvážnosť. Veľakrát si poviem, že keby som mala všetky informácie, čo mám dnes, tak to celé beriem inak. Ale zas informácie, ktoré som získala vtedy, zo mňa urobili človeka, akým som dnes. Miss vnímam sčasti ako výbornú investíciu a skúsenosť do života mladým ženám a sčasti ako stratu času, ak vo vedení takejto súťaže sedia ľudia, ktorí ti nemajú čo odovzdať. 

 

V jednom rozhovore si na margo súťaže uviedla, že ako bývalá športovkyňa si od toho očakávala fair play, no zistila si, že fair play a šoubiznis nejdú dokopy. Čo si tým myslela?

Po roku 2020 a olympiáde už mám pocit, že fair play nefunguje ani v športe, nieto ešte v nejakom šoubiznise. (smiech) Ale áno, ja keď počujem slovo súťaž, beriem to tak, že ideme súťažiť, nie hľadať si kamarátky. Tak isto som to brala aj so súťažou krásy Miss. Asi som si to vtedy zle vysvetlila, keďže zo športu som bola zvyknutá na reálnu rivalitu a schopnú konkurenciu. 

 

Kritizovať Miss za to, že v nej súťažia chudé modelky, je ako sťažovať sa, že ťa nezobrali do Superstar, keď nevieš spievať.

 

Prednedávnom na sociálnych sieťach rezonovala kritika súťaže Miss od viacerých známych osobností, pričom najaktívnejšia bola komička Simona Salátová. Do verejnej diskusie si sa zapojila aj ty, pričom si nesúhlasila s tým, že súťaž stereotypizuje krásu. Ako celú túto kritiku súťaže vnímaš ako bývalá finalistka Miss?

Kritika zo strany pani Salátovej je iba volanie o pozornosť, pomoc a robenie problému tam, kde nie je. Hneď zajtra sa idem postaviť predo dvere Markízy a kričať im, prečo nie som v Superstar, lebo ja si myslím, že by som tam byť mala. No prečo nie som? Lebo neviem spievať. Mám sa cítiť ublížená? Môžem, to by bolo také slovenské. Vyplakávať a lamentovať, aký je ten svet hrozný, alebo budem kašľať na to a pôjdem robiť to, čo mi ide.

Každý z nás má prednosti aj slabé stránky. Možno by ľudia mali venovať viac energie a času tomu, čo im reálne ide, ako plytvať energiou a strácať čas s vecami, na ktoré nemajú. Moja slabá stránka je, že nerada varím – a nebudem sa teraz hlásiť do Masterchefa a vykrikovať všetkým kuchárom, akí sú zlí ľudia, len preto, že mne daná činnosť nejde. Možno by mi išla, keby si zaplatím kurzy varenia, a možno by sa dotyčná pani nerozhorčovala nad Miss, keby si tiež predplatí nejaké kurzy, napríklad vo fitku.

 

Zdroj: archív Veroniky Rajek

 

Súhlasíš so Simonou a s jej kritikou Miss Slovensko aspoň v niečom?

Myslím si, že naše názory – nielen na Miss, ale celkovo na život – sú od seba také vzdialené ako Merkúr a Pluto. Pokojne budem to malé Pluto vynechané zo slnečnej sústavy pre môj iný názor ako biť sa do hrude za niečo, čo nie je zdravé a ani pekné.

 

Neprikláňaš sa teda k tomu, že by na Miss mali začať súťažiť aj plnoštíhle ženy.

Nie, neprikláňam sa k tomu. Prikláňam sa však k tomu, že zatiaľ čo známe osobnosti s týmto názorom plytvajú svojou energiou a časom na rozprávanie o tom, ako by mala Miss vyzerať, za ten čas už mohli pokojne založiť Miss moletka alebo, ako je dnes moderné, hovoriť Miss Body Positivity.

 

A určite by sa prihlásilo nespočetne mladých sebavedomých žien, ktoré by sa nehanbili predviesť, ako má teda reálna žena vyzerať. Ibaže by nie. Pozrela by som si to, len to by ľudia museli aj konať, nielen sedieť doma a kritizovať normálnosť pre ich nenaplnenosť duše.


Keď si to už načrtla, čo si myslíš o celom fenoméne body positivity a self-love, ktorý posledné roky hlásajú mnohé plnoštíhle influencerky? 

 

Vyskúšaj predplatné
za 0,33
a čítaj všetko bez obmedzení
PRIDAJ SA K PREDPLATITEĽOMUŽ MÁM PREDPLATNÉ: PRIHLÁSIŤ SA
alebo Odomkni článok cez SMS
Dočítaj článok do konca za SMS v hodnote 3,50€. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Pošli SMS na 8877 s textom CLANOK 102566 a dočítaj tento článok.
Cena SMS za otvorenie článku je 3,50 € s DPH. Ako to funguje?
POSLAŤ SMS
Čítaj bez obmedzení celý mesiac. Stačí poslať SMS (za 5€). Ako to funguje?
POSLAŤ SMS

Čo sa dozvieš po odomknutí?

 • V čom vidí pri novodobom fenoméne body positivity najväčší problém.
 • Čo si ako človek, ktorý vyštudoval zahraničné univerzity, myslí o stereotypoch, že missky sú síce pekné, ale intelektuálne zaostávajú.
 • Prečo si založila účet na Onlyfanse.
 • Či sú na Onlyfanse štedrejší zahraniční fanúšikovia alebo Slováci.
 • Aký úspech zaznamenala na tokenovom trhu s vlastným coinom.
 • Akú hodnotu má kryptomena s jej menom.

Upozorniť na chybu. Ak si našiel nedostatok v článku alebo máš pripomienky, daj nám vedieť.
NAHOR
Zdieľať
Uložiť Uložené
Zdieľať Zdieľať článok
Dostávaj najlepší obsah mailom
Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah.
Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.
Posielať email
Najčítanejšie články
Teraz
24 hod
7 dní
30 dní
Viac z témy refresher
Viac článkov
Sponzorované články
Viac článkov
Ďalšie news viac news
Mohlo by ťa zaujímať
Prejsť na úvodnú stránku
Domov
Zdieľať
Diskusia
Hľadať
Zapni upozornenia a už ti nič neujde!

Chceš vedieť čo sa deje a mať prehľad? Dostávaj upozornenia o najhorúcejších správach na Refresheri.

(Príklady: Horel Notre Dame, Zomrel Mac Miller, Trailer na Avengerov)
(Príklady: Sagan skončil prvý, Nový zákon s vplyvom na moderných ľudí, Dnes nás čaká zatmenie slnka)
Ak chceš, aby sme ti poslali takmer všetky novinky, vyber túto možnosť.