Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
16. augusta 2020, 18:33
Čas čítania 0:46
Jakub Paulík

Horor nakrútený v karanténe straší divákov. Koronavírus obmedzil ľudí na telefonáty cez Zoom, tí nechtiac vyvolali démona

FILMY A SERIÁLY HOROR
Uložiť Uložené

Minimálne na začiatku snímky sa budeš môcť so správaním hrdinov zrejme stotožniť.

V hororovej novinke Host sa nájdu mnohí z nás. Príbeh filmu sa totiž odohráva počas koronavírusovej pandémie, a to konkrétne v období, keď sme s výnimkou nevyhnutnej cesty do práce, obchodu či lekárne museli strpieť domácu izoláciu.

V rovnakej situácii sa nachádzajú aj hrdinovia z filmu Host, ktorí sa rozhodnú, že si dlhé chvíle skrátia videohovorom cez aplikáciu Zoom. Počas toho si niektorí z nich otvoria k debate fľašu vína, tvrdého alkoholu či piva.

Podobnosť s realitou sa však končí vo chvíli, keď hrdinovia vyvolajú zo záhrobia nebezpečnú entitu. Tá sa ich, ako to už pri hororoch býva, snaží spočiatku iba mierne postrašiť. Neskôr však musia postavy bojovať o svoj holý život.

Námetom je Host klasický cam footage horor, ktorý neobsahuje žiadne výnimočné a žáner meniace prvky. Ľudom sa však, zdá sa, veľmi pozdáva. Týmto tvrdením odkazujeme na hodnotenia zo známeho filmového portálu Rotten Tomatoes.

Od kritikov si snímka vyslúžila 7,9/10 a diváci jej udelili 3,93/5. O scenár a réžiu sa postaral Rob Savage, ktorý doposiaľ točil prevažne krátkometrážne horory. Podľa LadBible herci celý film nakrútili v karanténe svojich domovov, pričom ich režisér Savage koordinoval iba na diaľku. Host je na streamovacej platforme Shudder dostupný od konca júla.

Odporúčané
S Bradom Pittom sme mesiac jazdili v jednom aute. Rozhovor začínal vždy on, povedal slovenský kaskadér (Rozhovor) S Bradom Pittom sme mesiac jazdili v jednom aute. Rozhovor začínal vždy on, povedal slovenský kaskadér (Rozhovor) 14. augusta 2020, 11:44
Domov
Zdieľať
Diskusia