Keď nemôžu na ihriská a štadióny, zrazu je dobrý aj internet a herné konzoly.
Pandémia nového koronavírusu zrušila takmer všetky športové podujatia po celom svete. Nehrá sa NHL, NBA, prakticky žiadna európska liga vrátane Premier League či španielskej La Ligy a bez náhrady sa navždy zabudne aj na cyklistické Giro d´Italia 2020.
Možno ťa však prekvapí, že slovenské televízie svoje večerné športové noviny naďalej vysielajú, ako by sa nič nestalo a v pohode fungujú aj kanály ako Eurosport, Sport 1 či Nova Sport.
Veľké športy medzitým bojujú s masívnym výpadkom príjmov, mnohé ale práve vďaka celosvetovej karanténe objavili internet a počítačové hry. Skúsili sme sa pozrieť na to, čo sa s kopaním do lopty, naháňaním sekúnd a čo najrýchlejšími presunmi z bodu A do B deje v tomto období.
Športové noviny vysielajú ďalej. Aj vďaka dokrútkam ako zo stužkovej
Pohľad do programu Markízy, RTVS a TV Joj odhalí, že naše televízie svoj večerný prehľad športu vysielajú naďalej, hoci sa prakticky nič nehrá.
Pár minút denne totiž môžno vyskladať aj z noviniek, správ a špekulácií o tom, čo kedy vlastne opäť začne a ktoré ligy už v tejto sezóne na obrazovkách neuvidíš. Šport na Jojke napríklad informoval aj o tom, že Argentínčan Paolo Dybala v službách talianskeho Juventusu má koronavírus už mesiac a testy mu stále vychádzajú pozitívne.
Dnes už môžu reportážne kamery vybehnúť aj za športovcami, ktorí pod prísnymi bezpečnostnými opatreniami začali pomaly trénovať. Vďaka Markíze a Športovým novinám si sa tak v stredu mohol dozvedieť, že v tabuľke posledný tím slovenskej Fortuna ligy FK Pohronie začal po ihriskách behať ako prvý. Fyzioterapeut im meral teplotu a hráčov vraj boleli nohy.
Objavujú sa však aj príspevky, ktoré najlepšie vystihne internetový termín cringe. Televízie si totiž zvykli vykrádať sociálne siete športovocov, takže vo vysielaní nájdeš aj rozpixelované zábery brankára Petra Čecha žonglujúceho s loptičkami a videá, ako atléti tlieskajú zdravotníkom či hrajú PlayStation vo vlastnej obývačke.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
RTVS sa vysielanie ničoho rozhodla vyplniť medajlónikom úspešného chodca Matej Tótha, ktorému mohli videoodkazy posielať aj bežní ľudia. Tóth sa potom „ v priamom prenose“ rozhodoval, či svoju kariéru natiahne o ďalší rok, aby sa mohol zúčastniť odloženej olympiády v Tokiu.
Televízia tento program natiahla na necelé štyri hodiny, čo mal byť čas, za ktorý si Matej Tóth zabehol po zlatú medailu na olympiáde v Rio de Janeiro. Nekonečný prenos však našťastie vysielali iba cez Facebook a web. O program večerných Gólov-bodov-sekúnd ale bolo postarané.
Čo sa dozvieš po odomknutí?
- Ktoré kanály už do vysielania zaradili aj e-sports turnaje
- Ako ti jedna nadávka v počítačovej hre môže pokaziť život a celú kariéru
- Kedy opäť začne Premier League, Serie A alebo NHL a či budú bez divákov
- Prečo bude cez leto Francúzsko časovanou bombou novej vlny COVID-19