Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Refresher Slovensko
Otvoriť v aplikácii Refresher
Stiahnuť
X
28. januára 2020, 19:29
Čas čítania 1:03
Dominik Vetrák

Chystajú sa dva nové Transformers filmy. Čaká nás reštart hlavnej série aj pokračovanie Bumblebeeho?

FILMY A SERIÁLY
Uložiť Uložené

Hlavná séria je na mŕtvom bode už niekoľko rokov.

Hlavná séria Transformers filmov od Michaela Baya je na mŕtvom bode už niekoľko rokov. The Last Knight dorazil do kín pred 3 rokmi a už odvtedy sa vedú diskusie, ako značku rebootovať, naštartovať nanovo. V roku 2017 sme sa ešte dozvedeli, že Bay a spol. majú na stole 14 nápadov na 14 rôznych scenárov, pričom mal byť v pláne aj animovaný spin-off o planéte Cybertron. Pôvodne sme sa šiesteho dielu mali dočkať ešte v lete minulého roka, no v máji 2018 Paramount premiéru zrušil a potvrdil tak prípravy na reštart. 

Odporúčané
Bumblebee je najlepším dielom zo série od čias prvých Transformers (Recenzia) Bumblebee je najlepším dielom zo série od čias prvých Transformers (Recenzia) 20. decembra 2018, 15:59

Variety teraz prichádza s informáciou, že sa veci dali znovu do pohybu a Paramount pripravuje hneď dva celovečerné projekty. Tie nezávisle od seba napíšu James Vanderbilt a Joby Harold. Vanderbilt napísal a produkoval Murder Mystery pre Netflix, pričom pracoval aj na Ready or Not pre Fox Searchlight.

Harold naposledy produkoval John Wick 3, pričom napísal scenár pre Army of the Dead, nový zombie film Zacka Snydera (Batman v Superman, Man of Steel, Watchmen). Jeden by mal začať nový príbeh a druhý by mohol byť nepriamym pokračovaním Bumblebeeho. V každom prípade by sme mali rátať s celkom novým hereckým obsadením. 

Je jasné, že Paramount sa tejto zlatej bane nezbaví. Posledných 6 filmov dokopy v kinách zarobilo 4,846 miliardy dolárov. Je tu však jedno veľké ale. Transformers 5 a Bumblebee nedokázali ani dokopy zarobiť to, čo Age of Extinction či Dark side of the Moon. Séria už vyšumela, ľudí prestáva baviť a aj v Číne sa jej už prejedli. Už posledné dva filmy neboli až také úspešné a je celkom možné, že prípadný ďalší diel v rovnakom duchu by mohol byť pre štúdio stratový. 

Domov
Zdieľať
Diskusia