Spravodajský portál pre modernú generáciu, ktorá sa zaujíma o aktuálne dianie.
Zaujíma ťa aktuálne dianie? Správy z domova aj zo sveta nájdeš na spravodajskom webe. Čítaj reportáže, rozhovory aj komentáre z rôznych oblastí. Sleduj Refresher News, ak chceš byť v obraze.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na news.refresher.sk
Gastronovinky na Refresheri ti prináša WoltObjednávaj si z množstva reštaurácií so skvelými zľavami na Wolte. S doručením.Objednaj si jedlo
25. novembra 2019, 16:12
Čas čítania 0:00
Viktor Kniš

Dnes začína populárna syrová sezóna v McDonald's. Koľko minút musíš behať, aby si spálil kalórie Swiss Kingu a Cheese Kingu?

GASTRO
Uložiť Uložené
Gastronovinky na Refresheri ti prináša WoltObjednaj si jedlo

Niet obľúbenejších a kalorickejších burgrov, ako sú práve tie, ktoré prichádzajú so sýrovou sezónou.

Pre fanúšikov sietí rýchleho občerstvenia McDonald's je už niekoľko rokov symbolom Vianoc aj syrová sezóna, s ktorou prichádzajú pravdepodobne najkalorickejšie burgre spomedzi všetkých sezónnych ponúk.

Odporúčané
Muž na Islande naživo streamuje záber na 10-ročné menu z McDonald's. Aj po dekáde sa stále podobá na čerstvé jedlo Muž na Islande naživo streamuje záber na 10-ročné menu z McDonald's. Aj po dekáde sa stále podobá na čerstvé jedlo 2. novembra 2019, 12:16

Od dnešného dňa môžeš na každej prevádzke ochutnať Cheese King s grilovaným hermelínom, Cheese King s veľkým kusom smaženého eidamu, Swiss King s ementálom a zemiakovou plackou alebo rovnakú verziu s kuracím mäsom namiesto hovädzieho. V každom jednom z burgrov nájdeš aj špeciálnu syrovú omáčku, ktorá sa mimo zimného sviatočného obdobia nepoužíva. No a aby toho nebolo málo, syrovú trojicu ešte dopĺňajú „bites“ v podobe kúskov vyprážaného hermelínu.

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 

Strhla sa syrová lavína! #lavina #avalanche #syrovasezona #syrovka #cheeseking #mnam #jedlo #dnesjem #mekac #mcd #mcdonalds

Príspevok, ktorý zdieľa McDonald's Slovensko (@mcdonalds.sk),

Už na prvý pohľad je jasné, že nádielka nových burgrov dá zabrať každému, kto si kontroluje svoj kalorický príjem, pripravili sme preto aj prehľadnú tabuľku, vďaka ktorej sa dozvieš, koľko fyzickej aktivity (behu) musíš vyvinúť, aby si bol „na nule,“ keď si dáš niektorý z burgrov. 

Čas potrebný na spálenie kalórii v tabuľke nižšie sa dá jednoducho vypočítať na základe online kalkulačky, v našom prípade sme použili Health Assist, pričom sme uvažovali váhu človeka 75 kg. Čím je váha vyššia, tým menej času je potrebného na spálenie konkrétneho počtu kalórii. 

Predpokladáme, že si dáš len burger bez hranolčekov a sladeného nápoja. V prípade, že si dáš veľké menu, budeš si musieť pripočítať ešte viac ako 34 minút behu za prílohu (veľké hranolky) a viac ako 16 minút za nápoj (veľká Coca-cola).

Burger Kcal Minúty behu (8 km/h) potrebné na spálenie kalórii z burgrov pre  pre 75 kg človeka
Cheese King s grilovaným hermelínom 896 kcal 1:11:27
Cheese King so smaženým eidamom 912 kcal 1:12:44
Swiss King s hovädzím mäsom 887 kcal 1:10:44
Swiss King s kuracím mäsom 720 kcal 57:25
Domov
Zdieľať
Diskusia